Skocz do zawartości
Plesken

plugin pod XBMC - polska TV [weeb.tv] i filmy/seriale [ekino.tv]

Rekomendowane odpowiedzi

wie ktoś co należy skonfigurować aby mieć normlną listę kanałow a nie MTV na mtv by uli LIVE ?????

Ja wiem :). Te linie w kodzie za to odpowiadają.

    if display == 'color':
	    label = ' [b]%s[/b]  %s [i]%s[/i] %s [i]%s[/i]    [b]%s[/b] ' % (title, t(57031).encode('utf-8'), name, t(57032).encode('utf-8'), user, status)
    elif display == 'normal':
	    label = ' %s  %s %s %s %s	 %s ' % (title, t(57031).encode('utf-8'), name, t(57032).encode('utf-8'), user, status)

Możesz zmienić na:

    if display == 'color':
	    label = ' [b]%s[/b] ' % (title)
    elif display == 'normal':
	    label = ' %s ' % (title)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem :). Te linie w kodzie za to odpowiadają.

	if display == 'color':
		label = ' [b]%s[/b]  %s [i]%s[/i] %s [i]%s[/i]	[b]%s[/b] ' % (title, t(57031).encode('utf-8'), name, t(57032).encode('utf-8'), user, status)
	elif display == 'normal':
		label = ' %s  %s %s %s %s	 %s ' % (title, t(57031).encode('utf-8'), name, t(57032).encode('utf-8'), user, status)

Możesz zmienić na:

	if display == 'color':
		label = ' [b]%s[/b] ' % (title)
	elif display == 'normal':
		label = ' %s ' % (title)

Dzięki za odpowiedź :)

No właśnie identycznie zrobiłem wcześniej, lecz gdy próbuje wejść w WEEB TV wtedy dostaje komunikat błędu skryptu addon.py

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź :)

No właśnie identycznie zrobiłem wcześniej, lecz gdy próbuje wejść w WEEB TV wtedy dostaje komunikat błędu skryptu addon.py

Jaki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki?

Po prostu na dole w XMBC wyswietla script failed : addon.py

Troche pogrzebałem komunikat LIVE, on oraz by można wyeliminować w strings w language settings.

Z resztą nadal się bawie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie dopisałem nagrywanie do weebtv :). Szczegóły na:

http://code.google.com/p/sd-xbmc/source/browse/trunk/xbmc-addons/src/plugin.video.polishtv.live/hosts/weebtv.py

http://code.google.com/p/sd-xbmc/source/browse/trunk/xbmc-addons/src/plugin.video.polishtv.live/resources/settings.xml

http://code.google.com/p/sd-xbmc/source/browse/trunk/xbmc-addons/src/plugin.video.polishtv.live/resources/language/English/strings.xml

http://code.google.com/p/sd-xbmc/source/browse/trunk/xbmc-addons/src/plugin.video.polishtv.live/resources/language/Polish/strings.xml

Cały skrypt weebtv.py został od nowa przepisany i dodałem możliwość nagrywania oraz automatyczne tworzenie strm do epg tvguide.

Możliwe są błędy i dlatego nie pakuje tego jako zip.

Wymagany jest rtmpdump. W ustawieniach trzeba ustawić ścieżkę do rtmpdump'a, podać katalog gdzie mają być nagrywane kanały i włączyć wybór nagrywaj/odtwarzaj przy uruchamianiu kanału.

Nie zrobiłem żadnego programowania dat do nagrywania.

Testowałem pod linuxem i działa - nie mam zielonego pojęcia jak pod innymi systemami.

Proszę o testy osoby które mają troszkę pojęcia o programowaniu i potrafią czytać logi gdy coś nie działa.

W przypadku pozytywnych testów i jeszcze kilku zmianach zakończę weeb.tv.

Odnośnie całego pluginu to kolega @foral podesłał mi ruch jaki jest generowany przez api tvnplayer do tv samsung smart. Przy odrobinie czasu zmieni się skrypt tvnplayer.

Także dotyczy to serwisów typu ekinotv i iitvinfo. Jak wiadomo teraz nie ma megaupload a więc trzeba wszystko przepisywać, a to też zabiera sporo czasu, zwłaszcza gdy się go nie posiada zbyt dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie dopisałem nagrywanie do weebtv :). Szczegóły na:

http://code.google.c...hosts/weebtv.py

http://code.google.c...es/settings.xml

http://code.google.c...ish/strings.xml

http://code.google.c...ish/strings.xml

Cały skrypt weebtv.py został od nowa przepisany i dodałem możliwość nagrywania oraz automatyczne tworzenie strm do epg tvguide.

Możliwe są błędy i dlatego nie pakuje tego jako zip.

Wymagany jest rtmpdump. W ustawieniach trzeba ustawić ścieżkę do rtmpdump'a, podać katalog gdzie mają być nagrywane kanały i włączyć wybór nagrywaj/odtwarzaj przy uruchamianiu kanału.

Nie zrobiłem żadnego programowania dat do nagrywania.

Testowałem pod linuxem i działa - nie mam zielonego pojęcia jak pod innymi systemami.

Proszę o testy osoby które mają troszkę pojęcia o programowaniu i potrafią czytać logi gdy coś nie działa.

W przypadku pozytywnych testów i jeszcze kilku zmianach zakończę weeb.tv.

Odnośnie całego pluginu to kolega @foral podesłał mi ruch jaki jest generowany przez api tvnplayer do tv samsung smart. Przy odrobinie czasu zmieni się skrypt tvnplayer.

Także dotyczy to serwisów typu ekinotv i iitvinfo. Jak wiadomo teraz nie ma megaupload a więc trzeba wszystko przepisywać, a to też zabiera sporo czasu, zwłaszcza gdy się go nie posiada zbyt dużo.

Super! Jak dorwę premium to przetestuję, bo na darmowym się w ogóle stream nie włącza :/

16:02:06 T:140437559760768   DEBUG: RunScriptWithParams - calling plugin Telewizja Polska (kanały, VOD, filmy, seriale)('plugin://plugin.video.polishtv.live/','-1','?service=weebtv&action=1&cid=111&title=History')
16:02:06 T:140437559760768    INFO: initializing python engine.
16:02:06 T:140437559760768   DEBUG: new python thread created. id=16
16:02:06 T:140437060511488   DEBUG: Thread XBPyThread start, auto delete: 0
16:02:06 T:140437060511488   DEBUG: Python thread: start processing
16:02:06 T:140437060511488  NOTICE: -->Python Interpreter Initialized<--
16:02:06 T:140437060511488   DEBUG: Process - The source file to load is /home/kamil/.xbmc/addons/plugin.video.polishtv.live/default.py
...
16:02:06 T:140437060511488   DEBUG: Process - Entering source directory /home/kamil/.xbmc/addons/plugin.video.polishtv.live
16:02:06 T:140437060511488   DEBUG: Instantiating addon using automatically obtained id of "plugin.video.polishtv.live" dependent on version 1.0 of the xbmc.python api
16:02:06 T:140437060511488  NOTICE: [Polish Live TV-settings 1] reading settings
16:02:06 T:140437060511488  NOTICE: Cookiefile=/home/kamil/.xbmc/addons/plugin.video.polishtv.live/cookies.lwp
16:02:06 T:140437060511488  NOTICE: [Polish Live TV-settings 1] reading settings
16:02:06 T:140437060511488  NOTICE: [Polish Live TV-settings 1] reading settings
16:02:06 T:140437060511488  NOTICE: [Polish Live TV 1] Starting Polish Live TV
16:02:06 T:140437060511488  NOTICE: [Polish Live TV-settings 1] reading settings
16:02:06 T:140437060511488  NOTICE: [Polish Live TV 1] Wyświetlam kategorie
16:02:06 T:140437060511488   ERROR:  AddItem - called with an invalid handle.
16:02:06 T:140437060511488   ERROR: Previous line repeats 2 times.
16:02:06 T:140437060511488   ERROR:  EndOfDirectory - called with an invalid handle.
16:02:06 T:140437060511488    INFO: Scriptresult: Success
16:02:06 T:140437060511488    INFO: Python script stopped
16:02:06 T:140437060511488   DEBUG: Thread XBPyThread 140437060511488 terminating
16:02:06 T:140437559760768   DEBUG: waiting for python thread 16 to stop
16:02:06 T:140437559760768   DEBUG: python thread 16 destructed

small-logo.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie z innej beczki, mianowicie posiadam lacze 6MB/s i przez player na stronie kanaly sie nie tna ale tylko w momencie jesli mam ustawiony RTMPT natomiast na xbmc mam ustawione RTMP i telewizja czesto sie tnie. Jest jakas mozliwosc zmiany RTMP na RTMPT w xbmc?? Chyba ze przycinanie sie kanalow "buforowanie" w xbmc jest spowodowane czyms innym.

Z gory dzieki za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super! Jak dorwę premium to przetestuję, bo na darmowym się w ogóle stream nie włącza :/

Ustawiałeś w ustawieniach aby Ci włączył wybór nagrywanie/odtwarzanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiałeś w ustawieniach aby Ci włączył wybór nagrywanie/odtwarzanie?

Próbowałem zarówno na włączonej opcji nagrywania jak i wyłączonej, ale już sobie poradziłem;

Problemem było to że parametry były pomieszane i zawsze wywoływane było listowanie głównego menu zamiast skryptu weebtv

W defaults.py przeniosłem:

if mode == 'None' and name == 'None':
  log.info('Wyświetlam kategorie')
  self.CATEGORIES()

na koniec konstrukcji if-owej:

http://pastebin.com/X3LJJJxs

Teraz nagrywanie śmiga aż miło :) jeszcze brakuje mi planowanie nagrań, ale w tej wersji xbmc, jest to raczej trudne do zrobienia...

Tak czy inaczej dzięki za kawał dobrego kodu!

small-logo.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem zarówno na włączonej opcji nagrywania jak i wyłączonej, ale już sobie poradziłem;

Problemem było to że parametry były pomieszane i zawsze wywoływane było listowanie głównego menu zamiast skryptu weebtv

W defaults.py przeniosłem:

if mode == 'None' and name == 'None':
  log.info('Wyświetlam kategorie')
  self.CATEGORIES()

na koniec konstrukcji if-owej:

http://pastebin.com/X3LJJJxs

Teoretycznie i praktycznie (u mnie działa właśnie że jest jako pierwsze) nie powinno robić to różnicy.

Na jakim systemie sprawdzałeś?

Teraz nagrywanie śmiga aż miło :) jeszcze brakuje mi planowanie nagrań, ale w tej wersji xbmc, jest to raczej trudne do zrobienia...

Tak czy inaczej dzięki za kawał dobrego kodu!

small-logo.png

Spoko. To taka frajda jak się ma chwilę wolnego czasu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plesken - a może jakiś mały tutorial jak to zrobić dla wszystkich?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie i praktycznie (u mnie działa właśnie że jest jako pierwsze) nie powinno robić to różnicy.

Na jakim systemie sprawdzałeś?

Na ubuntu 11.10 sprawdzałem.

Jeśli zerkniesz na pierwszą linijkę mojego logu

16:02:06 T:140437559760768   DEBUG: RunScriptWithParams - calling plugin Telewizja Polska (kanały, VOD, filmy, seriale)('plugin://plugin.video.polishtv.live/','-1','?service=weebtv&action=1&cid=111&title=History')

to brakuje tu parametrów mode i name, a to właśnie one są sprawdzane w pierwszej kolejności.

Jest tylko parametr service podany, a więc może wystarczy jedynie dopisanie jeszcze jednego warunku:

if mode == 'None' and name == 'None' and service == 'None':
	  log.info('Wyświetlam kategorie')
	  self.CATEGORIES()

Spoko. To taka frajda jak się ma chwilę wolnego czasu :)

Też tak kiedyś miałem, ale po 8h codziennego patrzenia w kod już coraz mniejszą frajdę odczuwam :(

Edytowane przez kamail

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ubuntu 11.10 sprawdzałem.

Jeśli zerkniesz na pierwszą linijkę mojego logu

16:02:06 T:140437559760768   DEBUG: RunScriptWithParams - calling plugin Telewizja Polska (kanały, VOD, filmy, seriale)('plugin://plugin.video.polishtv.live/','-1','?service=weebtv&action=1&cid=111&title=History')

to brakuje tu parametrów mode i name, a to właśnie one są sprawdzane w pierwszej kolejności.

Jest tylko parametr service podany, a więc może wystarczy jedynie dopisanie jeszcze jednego warunku:

Masz całkowitą rację i już wiem dlaczego u mnie działa. Ja u siebie mam:

  log.info( 'mode: ' + str(mode) + 'service: ' + str(service))
  if mode == 'None' and name == 'None' and service == 'None':
   log.info('Wyświetlam kategorie')
   self.CATEGORIES()
  elif mode == '1':
 self.LIST(TV_ONLINE_TABLE)

a w repozytotium:

    service = str(self.settings.paramService)
    #log.info( 'mode: ' + str(mode))
    if mode == 'None' and name == 'None':
		    log.info('Wyświetlam kategorie')
		    self.CATEGORIES()
    elif mode == '1':

Teraz wzorem z Sherlocke'a Holmes'a muszę wydedukować jak to się stało że nie zrobiłem wcześniej commita default.py...

Dzięki za spostrzeżenie - później bym dociekał co jest że to nie działa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plesken - a może jakiś mały tutorial jak to zrobić dla wszystkich?

Jeżeli umiesz skorzystać ze wcześniejszych linków do zmodyfikowanych plików to sama obsługa jest banalnie prosta.

W ustawieniach zaznaczasz wybór nagrywaj/odtwarzaj i podajesz ścieżki do rtmpdumpa i tam gdzie chcesz aby to co nagrywasz było zrzucane.

Przy uruchomieniu kanału pojawi Ci się menu z wyborem czy chcesz nagrywać czy odtwarzać itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli umiesz skorzystać ze wcześniejszych linków do zmodyfikowanych plików to sama obsługa jest banalnie prosta.

W ustawieniach zaznaczasz wybór nagrywaj/odtwarzaj i podajesz ścieżki do rtmpdumpa i tam gdzie chcesz aby to co nagrywasz było zrzucane.

Przy uruchomieniu kanału pojawi Ci się menu z wyborem czy chcesz nagrywać czy odtwarzać itd...

Umiem skorzystać, zrobiłem wszystko tak jak napisałeś, ale teraz nie mogę dopalić żadnego kanału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umiem skorzystać, zrobiłem wszystko tak jak napisałeś, ale teraz nie mogę dopalić żadnego kanału.

Kilka postów wcześniej jest napisane dlaczego. Ściągnij świeży default.py z repozytorium.

Edytowane przez Plesken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Ci lub komuś zainteresowanemu pomoże to na stronie:

http://code.google.com/p/epguide/

jest skrypt pisany w pythonie do pobierania programu tv. Jest klika serwisów źródłowych - wiem że z telemana działa pobieranie, bo sam korzystam. (...)

@kamail

Czy mógłbyś podać przykładową linijkę dla epquide z parametrem "-p". U mnie jakiekowiek zastosowanie "-p teleman" kończy się fiaskiem, czy to listing kanałów, czy też pobranie epg dla jakiejkolwiek stacji wypluwa pusty plik wynikowy.

Na domyślnych ustawieniach (czyt. wp.pl) wszystko działa jak należy.

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kamail

Czy mógłbyś podać przykładową linijkę dla epquide z parametrem "-p". U mnie jakiekowiek zastosowanie "-p teleman" kończy się fiaskiem, czy to listing kanałów, czy też pobranie epg dla jakiejkolwiek stacji wypluwa pusty plik wynikowy.

Na domyślnych ustawieniach (czyt. wp.pl) wszystko działa jak należy.

Dzięki.

Ajj, sorry ale mi też teleman nie działa - myślałem że mam ustawiony teleman bo kiedyś z niego korzystałem, ale w tej chwili działa jedynie pobieranie z wpng...

small-logo.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że niektóre programy np. TVN Turbo, TVP 2 posiadają ogólny opis kanału, który jest zawarty w <meta content> czy możliwe byłoby aby zamiast tego opisu wstawić RSS z aktualnie nadawanym programem. Oczywiście my tego nie zrobimy, ale ktoś kto ma kontakt z administracją WEEB.TV może mógłby pogadać, to nie jest dużo roboty, wstawić trochę kody do <meta> . Co myślicie o takiej koncepcji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a ja mam pytanie z innej beczki, a mianowicie czy weeb.tv działa na starym xbox-sie? bo chciałbym takiego kupić żeby do tv podpiąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a ja mam pytanie z innej beczki, a mianowicie czy weeb.tv działa na starym xbox-sie? bo chciałbym takiego kupić żeby do tv podpiąć

działa ale lepiej użyć Apple TV, w podobnej ceny a za to jest znacznie mniejszy, ładniejszy no i przede wszystkim cichszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka postów wcześniej jest napisane dlaczego. Ściągnij świeży default.py z repozytorium.

@Plesken - mam plugin z repo, pobrane wczoraj wersja 136 i przy probie uruchomienia tvnplayer jest problem z default.py

ERROR: Error Type: &--#60;type 'exceptions.AttributeError'&--#62;
ERROR: Error Contents: TVSettings instance has no attribute 'paramName'
ERROR: Traceback (most recent call last):
 File "/home/xbmc/.xbmc/addons/plugin.video.polishtv.live/default.py", line 135, in &--#60;module&--#62;
    init.showListOptions()
 File "/home/xbmc/.xbmc/addons/plugin.video.polishtv.live/default.py", line 85, in showListOptions
  vod.handleService()
   File "/home/xbmc/.xbmc/addons/plugin.video.polishtv.live/hosts/tvn.py", line 224, in handleService
		  self.name = str(self.__moduleSettings__.paramName)
   AttributeError: TVSettings instance has no attribute 'paramName'
ERROR: GetDirectory - Error getting plugin://plugin.video.polishtv.live/?mode=205
ERROR: CGUIMediaWindow::GetDirectory(plugin://plugin.video.polishtv.live/?mode=205) failed

Przy probie uruchomienia weeb.tv na twoim pluginie pojawia sie komunikat: "Odtwarzanie wstrzymane z powodu blednego linku rtmp"

Edytowane przez forall

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Plesken - mam plugin z repo, pobrane wczoraj wersja 136 i przy probie uruchomienia tvnplayer jest problem z default.py

Przy probie uruchomienia weeb.tv na twoim pluginie pojawia sie komunikat: "Odtwarzanie wstrzymane z powodu blednego linku rtmp"

Słuszna uwaga. Wczoraj zacząłem modyfikować troszkę kod i wywaliłem parsera z settings.py. Poprawiłem teraz.

Na Twoim miejscu ściągnąłbym od nowa cały plugin, aby od razu Ci zaczął działać.

Dzięki za logi z wiresharka - jak zobaczysz to możesz ustawiać jakość w tvn playerze na dwa sposoby :-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuszna uwaga. Wczoraj zacząłem modyfikować troszkę kod i wywaliłem parsera z settings.py. Poprawiłem teraz.

Na Twoim miejscu ściągnąłbym od nowa cały plugin, aby od razu Ci zaczął działać.

Dzięki za logi z wiresharka - jak zobaczysz to możesz ustawiać jakość w tvn playerze na dwa sposoby :-).

Cały plugin pobrałem jeszcze raz od nowa z svn wczoraj i na nim są te błędy :) Widziałem już nowe możliwości w pluginie dla tvnplayera :-) Grunt że to co przesłałem przydało się i możemy cieszyć się lepszą jakością :)

Jakby co to na TV mam jeszcze vod od tvp, iplex., ale to chyba już jest rozpracowane. Pobrałem wersje 137 i idę testować.

Tvnplayer rewelka:) A co z tym błędem przy weeb.tv: "Odtwarzanie wstrzymane z powodu blednego linku rtmp", ustawiłem ścieżkę do rtmpdumpa i dostaję taki komunikat.

Na oryginalnej wtyczce działa.

Edytowane przez forall

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...