Skocz do zawartości
icx

Mbox a pliki video AVI (Motion JPEG) z aparatu cyfrówki.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do zorientowanych. Chcę zakupić cyfrówkę Fuji która obok zdjęć zapisuje nagrania video HD w formacie AVI (Motion JPEG. Czy nagrania będzie można przegrać na dysk Mboxa P500 i dalej odtwarzać na telewizorze HD. Od tego uzależniam zakup aparatu. Proszę o merytoryczną odpowiedź. Z instrukcji obsługi nic nie wynika. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzanie plików AVI nie oznacza że urządzenie obsłuzy wszystkie kodeki.

Np. pliki AVI z kamer DVI nie są obsługiwane.

Motion JPG nie jest standardem (pol. Wikipedię), format jest inny zależnie od producenta aparatów.

W takich wypadkach lepiej nagrać kilka filmów testowych swoim aparatem i przekazać pliki do sprawdzenia np. do sklepu lub dystrybutora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaryzykowałem i zakupiłem aparat cyfrowy Fuji S2950.............no i udało się mbox "łyknął" nagrane w HD pliki bez najmniejszego problemu. Co prawda odtworzenie bezpośrednio z karty się nie udało, ale wystarczyło przegrać plik na dysk i pięknie ruszyło. Ale konkluzja nasuwa się taka, że każda firma na swój strój z formatem nagrań. Nie ma zunifikowanych standardów, ze szkodą dla klienta. polecam ten model aparatu. Parametry jak z aparatów za 1800 zł, a koszt zakupu Fuji 599 zł np. w sieci REAL lub na Allegro. Jest to obecnie najlepiej sprzedająca się cyfrówka na rynku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzanie plików AVI nie oznacza że urządzenie obsłuzy wszystkie kodeki.

Np. pliki AVI z kamer DVI nie są obsługiwane.

Motion JPG nie jest standardem (pol. Wikipedię), format jest inny zależnie od producenta aparatów.

W takich wypadkach lepiej nagrać kilka filmów testowych swoim aparatem i przekazać pliki do sprawdzenia np. do sklepu lub dystrybutora.

Problemy są np z plikami z nowych mocnych cyfrówek Canona - nie ma dźwięku. Dlatego my prosimy klientów o wgranie plików do testów na nasz FTP. Sprawdzamy, nagrywamy test i dajemy znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...