Skocz do zawartości
orpelek

Problem z sygnałem w ONKYO 607

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wiele się z tego forum dowiedziałem, więc mam nadzieję że i tym razem ktoś z Was mi pomoże.

Zacznę może od tegoczego tyczy sie sprawa.

Posiadam amplituner ONKYO 607, kolumny JAMO 5.1 607, do amplitunera podpięte: na wejściach PS3 oraz tel. N, na wyjściu TV Sony.

Sprzeęt jest oczywiście kilka miesięcy po gwarancji.

Ostatnimi czasy przytrafia mi się taka mianowicie rzecz. Gdy włączam sprzęt amplituner tv i N to jeszcze nie jest tak źle. Ale gdy włącze jeszce PS3 lub tylko PS3 zamiast N to mam wrażenie, że amplitunet musi się nagrzać. Nie łapie sygnału z konsoli nawet przez kilka minut. Z kolei po kilku minutach słyszę w kolumnach dziwne szumy i trzaski, którę się nasilają, trwa to 2 może 3 sekundy po czym obraz w TV robi się zaśnieżony na moment i w tedy ampli łapie sygnał.

Z televizją N też zaczyna się tak dziać ale tam potrzeba kilku czasami kilkunastu sekund, żeby ampli złapał sygnał.

Czy ktoś z Was spotkał się może z czymś takim ?

Czy to może padają mi wejścia HDMI ?

Od razu zaznaczę, że ampli stoi na wierzchu RTV więc ma chłodzenie b. dobre.

Pomóżcie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wiele się z tego forum dowiedziałem, więc mam nadzieję że i tym razem ktoś z Was mi pomoże.

Zacznę może od tegoczego tyczy sie sprawa.

Posiadam amplituner ONKYO 607, kolumny JAMO 5.1 607, do amplitunera podpięte: na wejściach PS3 oraz tel. N, na wyjściu TV Sony.

Sprzeęt jest oczywiście kilka miesięcy po gwarancji.

Ostatnimi czasy przytrafia mi się taka mianowicie rzecz. Gdy włączam sprzęt amplituner tv i N to jeszcze nie jest tak źle. Ale gdy włącze jeszce PS3 lub tylko PS3 zamiast N to mam wrażenie, że amplitunet musi się nagrzać. Nie łapie sygnału z konsoli nawet przez kilka minut. Z kolei po kilku minutach słyszę w kolumnach dziwne szumy i trzaski, którę się nasilają, trwa to 2 może 3 sekundy po czym obraz w TV robi się zaśnieżony na moment i w tedy ampli łapie sygnał.

Z televizją N też zaczyna się tak dziać ale tam potrzeba kilku czasami kilkunastu sekund, żeby ampli złapał sygnał.

Czy ktoś z Was spotkał się może z czymś takim ?

Czy to może padają mi wejścia HDMI ?

Od razu zaznaczę, że ampli stoi na wierzchu RTV więc ma chłodzenie b. dobre.

Pomóżcie...

Najpierw podłącz wszystkie źródła AV do amplitunera HDMI , a potem amplituner do telewizora . Przeczytaj spokojnie instrukcję .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz troszke inne objawy niz wiekszosc szczesliwych posiadaczy Onkyo ale byc moze problem ma to samo zrodlo co w przypadkach z ktorymi sie zetknalem w Onkyo 606. Tam stopniowo postepowal problem z synchronizacja obrazu, choc trzaskow ani szumow w glosnikach nie zauwazylem. Problem (w przypadku mojego 606) byl banalny do rozwiazania i sprowadzal sie do wymontowania hdmi switching board-a i wymianie 5 powierzchniowo montowanych kondensatorow. Mnie, osobie niewtajemniczonej, zajelo to ok 30 min. Jesli noe trzymales w zyciu lutownicy w reku lepiej poprosic kogos kto ma w tym wprawe albo zlecic naprawe profesjonaliscie. Jednak w pierwszej kolejnosci upewnij sie co wujek google i ciocia youtube wspominaja na temat zaistnialego problemu i roznic layoutu plytki ktora trzeba bedzie wymontowac.

mam nadzieje ze Cie troche uspokoilem i ze sprawdziles dokladnie wszystkie kable i polaczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za odpowiedzi.

Podpytam jeszcze faktycznie wujka Google`a może znajdę gdzieś dokładnie taki sam problem. Co do ingerencji w bebechy ampli to trochę bym się bał, ale nie ze wzgldu na lutowanie bo to potrafię, ale ze wzgl. na elementy w środku na których kompletnie sie nie znam.

Pozdr.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...