Skocz do zawartości
czarny2807

Jak podłaczyć głośniki?

Rekomendowane odpowiedzi

Kolumny Monitor Audio BX. System 5.0. W kolumnach frontowych i podstawkowych z tyłu mamy wejście dolne LF i górne HF. Poza tym są one ze sobą zmostkowane (plus z plusem a minus z minusem). Podłączyć kabel należy do dolnego LF czy górnego HF? I co z tym mostkiem? W ampli zaś głośniki podstawkowe podłączyć jako tylne surround czy surround?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kolumny Monitor Audio BX. System 5.0. W kolumnach frontowych i podstawkowych z tyłu mamy wejście dolne LF i górne HF. Poza tym są one ze sobą zmostkowane (plus z plusem a minus z minusem). Podłączyć kabel należy do dolnego LF czy górnego HF? I co z tym mostkiem? W ampli zaś głośniki podstawkowe podłączyć jako tylne surround czy surround?

Jeżeli stosujesz Bi - wiring ( podwójne okablowanie ) to musisz wypinać zwory i odpowiednio łączyć podwójne kable głośnikowe .

Domyślam że stosujesz standardowe podłączenie tzn . kolumna --- jeden kabel głośnikowy , dwie żyły + - , to wtedy obojętne czy w górne zaciski , czy w dolne . i tak są one połączone zworą .

Edytuję ; fronty kolumny podłogowe w ampli na przód , mniejsze na surround .

Tu masz prawidłowe ustawienie głośników strona 15

http://www2.yamaha.co.jp/manual/pdf/av/english/re/RX-V750_e.pdf

Edytowane przez czester15.30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. A w ampli podstawkowe podłączyć jako tylne surround czy surround? I czy tylko się kabel wtyka pod nakrętkę i dokręca? Ampli to Yamaha 2067.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dzięki. A w ampli podstawkowe podłączyć jako tylne surround czy surround? I czy tylko się kabel wtyka pod nakrętkę i dokręca? Ampli to Yamaha 2067.

Edytowałem swój poprzedni post . W przypadku systemu 5.1 lub 5.0 to monitory na surround .

W przypadku systemu 7.1 lub 7.0 to dodatkowe dwa monitory na tył ( back surround )

Odizolowany kabel wsadza się w otwór śruby i mocno dokręca się ręką .

Sprawdź w instrukcji czy twój ampli akceptuje wtyki bananowe bo kolumny to na pewno , wtedy możesz zarobić takimi wtykami.

Z nakrętek wyjmuje się takie małe zaślepki i wtyka się wtyk bananowy .

Edytuję : zerknij jeszcze strona 12 13

http://www2.yamaha.co.jp/manual/pdf/av/english/re/RX-V750_e.pdf

Edytuję : w wielokanałowej Yamasze ( przynajmniej w mojej ) nie ma otworu w śrubie , przewód wkłada się w pierwszą część stałą ( z odpowiedniej strony tak żeby w czasie dokręcania przewód się nie cofał )

Edytowane przez czester15.30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki. I rozumiem, że kable do lewego i prawego powinny mieć tą samą długość?

Tobie chodzi o fronty , czy surrondowe ?

Na frontach mam tej samej długości , a z tyłu różnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Chodziło o fronty. Zrobiłem tej samej długości kable. Teraz mam problem z podłączeniem kabli. Pewnie wam wydaje się to śmieszne ale to mój pierwszy sprzęt, jestem laikiem i już nie taki młody. Podłączyłem tak jak na pierwszym obrazku. Ale czy nie powinienem jakoś podłączyć pod numer 2 na drugim obrazku? Bo jeśli obecnie mam dobrze podłączone to moim zdanie ten sposób jest słabo dopracowany. Ciężko dojść i w razie przepinania dużo motania.

p1110963.jpg

wtykx.jpg

Edytowane przez czarny2807

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oznacz sobie kolorowymi naklejkami kable :) Do nowych amplitunerow dorzucaja taki zestaw naklejek na kable z opisami.

A jak chcesz podlaczyc pod nr 2 to dolutuj wtyki bananowe do przewodow i voila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Poprawnie przykręciłeś przewody ( jeżeli wkładałbyś odizolowane przewody z góry byłoby poręczniej )

Nr 2 gdy zarobisz odpowiednio przewody wtykami bananowym ( nie lutować tylko wkręcać , skręcać śrubką , zaciskać , lutowanie zwiększa opór elektryczny w porównaniu z miedzią )

http://www.nokaut.pl/szukaj/sprzet-rtv/wtyk-bananowy.html

Edytuję : tych bananów nie musisz w cale podłączać , to jest drugi sposób .

Edytowane przez czester15.30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czester a połączenie z netem u Ciebie bez problemu? Bo ja za nic nie mogę się połączyć. Dune Max i inne urządzenia połączyły się same bez żadnych ustawień a w ampli cały czas mam not connected.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czester a połączenie z netem u Ciebie bez problemu? Bo ja za nic nie mogę się połączyć. Dune Max i inne urządzenia połączyły się same bez żadnych ustawień a w ampli cały czas mam not connected.

W tym Ci nie pomogę , mam starą Yamahę .

O Yamasze 2067 jest tu , może Ci się przyda ta wiedza .

http://hdtvpolska.com/topic/22669-nowe-modele-yamaha-rx-v1067rx-v2067rx-v3067/page__st__60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...