Skocz do zawartości
piotr_pomierski

Karta DVB-S z modułem CI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, zanoszę się z myślą o rozszerzenie mojego XBMC o kartę TV SAT DVB-S z modułem CI i znalazłem coś takiego

http://www.recreo.info/index.php?p6,tbs-5980-ci-usb-dvb-s2 co myślicie o czymś takim? tu jest przykład jak działa ta karta z XBMC pod ubuntu http://allegro.pl/show_item.php?item=1695947070&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.

Proszę o jakieś opinię jeśli jest to możliwe. Dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jest to możliwe. Jeżeli chcesz to skonfigurować, to masz trzy wyjścia (zakładam, że korzystasz z Ubuntu)

1 Kompilacja xbmc-pvr - trudna i żmudna

2 Użycie tego ppa - https://launchpad.net/~lars-opdenkamp/+archive/xbmc-pvr - działa, łatwo skonfigurować ale - ma kilka błędów, bardzo często się zawiesza, nie można odtwarzać plików z innymi znakami diakrycznymi niż angielskie (od razu reset xbmc) - to jest bug, pewnie to naprawią później. Zaletą jest pełen dostęp do EPG, możliwość nagrywania bezpośrednio z programu. Musisz wyrzucić ppa team xbmc jeżeli chcesz z tego skorzystać.

3 Użycie zwykłego xbmc i trochę konfiguracji.

a - instalujesz tvheadend

b - konfigurujesz przez przeglądarkę, zgodnie z własnym upodobaniem.

c - dodajesz źródło w xbmc, naciskasz przeglądaj, następnie dodaj lokalizację sieciową, przewijasz do hts headend, wpisujesz adres ip 127.0.0.1 port 9981, podajesz skonfigurowane w pkt b hasło i naciskasz ok.

d - cieszysz się oglądaniem.

Wadą jest brak dostępu do epg z xbmc.Zaletą jest to, że możesz ustawiać nagrywanie z przeglądarki internetowej (nawet jak jesteś w pracy) i to, że każdy komputer (nawet telefon) w domu, który ma dostęp do sieci lokalnej, może odbierać sygnał telewizyjny z tego programu - nie musisz "ciągnąć" kabli, ani kupować kolejnej karty.

W przypadku pozycji 1 lub 2 możesz korzystać z dowolnego serwera telewizyjnego (np. myth tv).

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak to skonfigurować pod ubuntu xbmc to wiem, mam juz postawiony mythtv i xbmc z nakładka do tego i fajnie działa więc raczej nie będzie problemu z obsługą i zarządzaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...