Skocz do zawartości
szczelny

TR11 + wieża + LCD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

podpowiedzcie które wyjście lepsze:

1. Podpięcie TR11 i wieży chinchami (audio out na tr11 + audio in w wieży). TV z TR11 ma obraz i dzwięk przez HDMI. I tu moje pytanko - jak tak podepnę czy będę miał dzwięk na tv z hdmi oraz na wieży przez chinch? Chodzi mi o dzwięk tylko z mediów odtwarzanych z TR11.

Przy tej opcji wystarczy tylko włączyć wieże i wcisnąć aux.

2. Podpięcie TR11 i tv przez hdmi. Oraz podpięcie tv i wieży (chinch). Wtedy miałbym dźwięk z TR11 oraz dźwięk z audycji telewizyjnych na wieży.

Przy tym rozwiązaniu musiałbym przełanczać na wieży na aux oraz w telewizorze w menu przestawiać na zewnętrzne źródło.

Pytania w tej sprawie bo nie mam jeszcze kabla chinch a myślę tak sobie żeby wykorzystać miniwieżę.

Sprzęt to:

1. H Mbox TR11

2. LCD 32 Samsung A451

3. miniwieża LG (nie pamiętam modelu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

podpowiedzcie które wyjście lepsze:

Pierwsze - omijasz pośrednika, czyli TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. A czy w tym przypadku dzwięk jest i w telewizorze słyszalny (z hdmi) oraz z wieży (chinch). Czy jest tak że jak podepne "czinkcze" to odcina dzwięk z hdmi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie jest nic skopane w sofcie to dźwięk powinien być na wszystkich wyjściach: po hdmi, cinch i optyku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj udało mi się wreszcie zakupić kabel (w moim małym miasteczku nie ma takich rzeczy) i wszystko podpiąłem - nawet fajnie to chodzi. Dzięki za odpowiedzi.

Dzwięk jest i na TV i na wieży, więc jest tak jak chciałem (nie muszę koniecznie włączać wieży).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam co prawda L110, ale to ta sama platforma, więc problem może być istotny także dla autora wątku.

Mianowicie mam problem z materiałami posiadającymi ścieżkę wielokanałową - na wyjście analogowe (stereo) przekazywane są tylko wybrane kanały, np. w filmach z dźwiękiem 5.1 słyszę tło dźwiękowe bez dialogów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba musisz gdzieś tam ten tego przełączyć. RAW na PCML czy tak jakoś w opcjach DD czy SPIDF - już nie pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie działa dla wyjścia analogowego - mogę tylko wymusić downmix dla HDMI i SPDIF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...