Skocz do zawartości
piotr143

Jaki wybrac

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam zamiar kupić Notebooka lub laptopa w tej chwili zastanawiam się nad kupnem _IBM Lenovo IdeaPad Y560 Intel Core i7-QM 4GB 500GB 15,6'' HD5730 W7HP lub Notebook ASUS N73SV-V1G-TY208V albo HP Pavilion dv7-4050eo WR194EA

nie wiem który wybrać? a może macie jakieś inne dobre propozycje??Czekam na odpowiedz.

Edytowane przez piotr143

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo - NIE

-stara konstrukcja, mało sztywna obudowa, słabe zawiasy, koszmarny serwis

HP - NIE

-również przestarzały sprzęt (jak wyżej procesor poprzedniej generacji), ładne wykonanie, głośne chłodzenie, wysokie temperatury, ten sam, koszmarny serwis (paviliony i ideapady serwisuje Anovo, szkoda słów)

Asus - TAK

-nowoczesny laptop, nowa generacja procesora (zauważalnie wyższa wydajność niż "starej" i7), wysoka kultura pracy (cichutki i chłodny), sztywna konstrukcja, jak na laptopa całkiem dobre głośniki, kiepska klawiatura (miękka, mało sztywna - wymaga przyzwyczajenia), dobry serwis

Edytowane przez Qrvich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwisuje każdy autoryzowany serwis jak na przykład CSS który jest o niebo lepszy niż jakieś Anovo....ale fakt ten lenovo to słaby sprzęt...HP złom nad złomy i to obecnie już nie tylko ten model ale prawie wszystkie.....

Ten asus za to będzie faktycznie najlepszym wyborem

Możesz też spojrzeć na samsunga i acera(tak tak acera bo klasa ich laptopów jest znacznie wyższa niż 5 czy 10 lat temu a przedewszystkim są coraz mniej awaryjne)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem Pavilion'a i po nie całym roku bateria - obecnie wytrzymuje ok. 10 minut. ogólnie mają opinię, że baterie szybko w HP padają.

nie wiem jakimi kryteriami się kierujesz i do czego chcesz wykorzystać laptopa/notebooka, dlatego nie traktuj tego co niżej napiszę jako namowę na coś, czego ty możesz nie brać pod uwagę.

żona chciała coś małego, co weszłoby jej do torby. kupiłem dwuletniego samsunga NC10 - po kolejnym roku [obecnie 3 letni] bateria wytrzymuje ok. 6 godzin.

zachęcony tym wynikiem kupiłem sobie podobny sprzęt - 10" netbook'a acer aspire one.

wreszcie wychodząc do pracy nie muszę się martwić, że padnie mi bateria.

nie jest to sprzęt do gier, lecz aby mieć w każdym miejscu dostęp do sieci [mają wbudowane modemy GSM], odebrać pocztę, napisać ofertę itp.

i tu chciałem zaznaczyć, że aby być zadowolonym z wyniku baterii, zastanów się czy potrzebujesz napęd płyt, który jest bardzo "bateriożerny".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...