Skocz do zawartości
kil

Wymiana subwoofer'a

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

To ja może jeszcze napisze ze odsłuch u sprzedawcy ni jak się ma do późniejszego odsłuchu w naszym domu. Aby zrobić porządny odsłuch sprzęt trzeba zabrać go do siebie.

Wiem że to ciężka sprawa ale to możliwe.

Autorus

taki miałem zamiar, ale tutaj mam do wyboru Klipsch, REL i cała reszta jak niżej:

http://meloman.lublin.pl/subwoofery.htm

pozdrawiam

PS: mało kto poleca na zagranicznych forach Cerwin-Vega - trochę to dziwne

Edytowane przez kil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

ciekawa propozycja, słuchaliście ich?

szukam jakiejś konstruktywnej opinii na ich temat i jakoś nie mogę znaleźć

to byłby zakup w ciemno, no ale nie takie rzeczy się robiło:)

Suby tej marki słuchał Osama , jak nie u siebie w domu to zapewne w sklepie .

Nie trzeba kupować w ciemno , jest sklep w Warszawie z tą marką Cerwin-Vega , problemu z odsłuchem nie ma . Naprawdę warto dokonać odsłuchu kilka subów nawet w sklepie przy innych warunkach niż u siebie w domu , a jeżeli się da to w warunkach domowych .

Edytowane przez czester15.30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czester15.30 mam fronty podlogowki lecz uwazam ze mimo wszystko nie sa w stanie poradzic sobie z reprodukcja basu ponizej 80Hz a jak masz dobry subwoofer to tym bardziej powinno sie ustawic wszystkie glosniki na small nie wazne czy dobrze sobie radza z taka czestotliwoscia czy nie. W kazdym razie poprawia to scene muzyczna.

Ok. poustawiam na small i zobaczę ile jest wart mój sub .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam

Lipa_ml

Mogę ci przedstawić ze sto postów gdzie twierdzą różnej maści znawcy że Klipsch F1 czy F2 to świetne głośniki.

Słuchałeś kiedyuś :_beczy:

A koledze to tylko szczerze zalecam posłuchać subków CV

Olej co polecają co nie polecają.

Zapytaj na jakimkolwiek wyspecjalizowanym forum zboczków od audio, co myślą na temat tej firmy.

Sam osobiście w obecnej chwili nie mam podłączonego suba bo co sensownego dostawić do tego?

http://www.soundpowe...187&sName=ve-12

Na pewno nie Magnata z przed wymiany zestawu głośników

myślę nad tą 15" ale zobaczymy.

Najważniejsza sprawa - pochodź posłuchaj nie kupuj na łapu capu to po prostu głupota.

Jak nawet w sklepie coś zagra bardzo przyzwoicie a w domu słabiej to popracujesz nad akustyką i zbliżysz się do tego o co idzie.

Jak gra jak padaka w sklepie to nigdzie nie zagra pięknie bo to padlina i tyle.

W Warszawie masz sklep z tymi głośnikami w pasażu Wileńskim np.

Pogadaj z gościem a nie mam wątpliwości że sprowadzi co sobie zażyczysz.

Albo od razu tu

http://www.soundpower.pl/?p=p_1&sName=kontakt

Odnośnie poruszanej tu kwestii ustawień.

Panowie porządne przody - zawsze to przyjemniejsze stereo a nic nie wadzą w KD

Idę o zakład że przy np Tonsil Maestro2 180 zwłaszcza S tego typu kombinacje więcej zepsują niż wniosą.

Przody muszą umieć zagrać i tyle

Pozdrawiam :D

Edytowane przez Osama.B.L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Odnośnie poruszanej tu kwestii ustawień.

Panowie porządne przody - zawsze to przyjemniejsze stereo a nic nie wadzą w KD

Idę o zakład że przy np Tonsil Maestro2 180 zwłaszcza S tego typu kombinacje więcej zepsują niż wniosą.

Przody muszą umieć zagrać i tyle

Przy twoich kolumnach frontowych to może lepiej nie kombinować

http://www.soundpower.pl/?p=productsMore&iProduct=187&sName=ve-12

Osama sprawa jest jednak dyskusyjna , przynajmniej u mnie

Do trzeciej godziny w nocy czyniłem próby z ustawieniem , porównywałem itp.

W kinie domowym poprawiło się ( na pewien specyficzny sposób ) , koncerty rewelacyjnie ( chyba mam rytmicznego suba )

JEDYNIE CZEGO MI BRAKUJE W USTAWIENIU NA SMALL TO GŁĘBI Z KOLUMN FRONTOWYCH ( jednak scena dźwiękowa w KD w znacznej części się opiera na przodzie , takie mocne podbicie nawet odpowiednim basem kojarzy mi się na razie trochę ze sztucznością , może nie przywykłem ).

Przyczyną braku głębi z przodu między innymi może być to , że moje fronty są bipolarne i pełen zakres nie leci na kolumny ( to zjawisko występuje tylko w KD np . jak idzie basowy odcinek , w koncertach absolutnie nie )

Pogorszenie na szczęście w stereo mnie nie dotyczy , gdyż korzystam ze wzmacniacza dwukanałowego .

Edytowane przez czester15.30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czester15.30 mam fronty podlogowki lecz uwazam ze mimo wszystko nie sa w stanie poradzic sobie z reprodukcja basu ponizej 80Hz a jak masz dobry subwoofer to tym bardziej powinno sie ustawic wszystkie glosniki na small nie wazne czy dobrze sobie radza z taka czestotliwoscia czy nie. W kazdym razie poprawia to scene muzyczna.

Jeśli to nie tajemnica to daj linka twoich kolumn podłogowych z parametrami i powiedz jakie masz odcięcie częstotliwości na ampli .

Waham się co do ustawienia częstotliwości fazy odcięcia między 80 Hz a 100 Hz .

Moje kolumny mają takie parametry , ale tylko na papierze :

http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://www.productwiki.com/definitive-technology-bp8/&ei=tePzTcClK8bZsgakh4zeBg&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=10&ved=0CHoQ7gEwCQ&prev=/search%3Fq%3DBP8B%26hl%3Dpl%26newwindow%3D1%26safe%3Doff%26biw%3D1143%26bih%3D702%26prmd%3Divns

Wiem że najlepiej samemu ustawić na słuch , niemniej jednak chciałbym poznać twoje ustawienie i parametry kolumn .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam

Czester15.30

Popatrz po testach twoje muszą zagrać 50Hz spróbuj zejść z ustawieniami do dołu na 50Hz sub i odcięcie co do wielkości przednie duże, z resztą pokombinuj średnie małe.

Zobacz przy ekstra jakości (klasa sama dla siebie)

http://www.ceneo.pl/1605661s

7 calowy schodzi na 42Hz ty masz defakto 10" a więc spadek przy 50HZ to pewno jakieś dziesiąte części i dB

Poszukaj na wykresach coś o zbliżonej konstrukcji pewno spokojnie wszędzie wyjdzie zapas.

http://audio.com.pl/...oly-glosnikowe.

Suba wzmocnij tak żebyś go wyraźnie nie słyszał dopiero jak go wyłączysz musi czegoś zacząć zdecydowanie brakować.

Jak znajdziesz czas to spróbuj i napisz jakie wrażenia.

Pozdrawiam :D

PS

Inna sprawa że sub może mieć po prostu o niebo ładniejszy bas wtedy podnoszenie przynosi pi razy oko opisywany przez was efekt

Edytowane przez Osama.B.L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Osama słuchaj , jestem już po eksperymentach , tym razy trwały krócej .

Jednak zostaję przy ustawieniach na large . Dlaczego ? , a no dlatego że przy ustawieniach na small nie mam większego zakresu częstotliwości we wszystkich kolumnach , a co idzie za tym w scenach z tłem dźwiękowym z ulicy jest mniej szczegółów ( chociaż wiem że są tam są tylko średnie tony , a ustawienie na smal chyba powinno ucinać raczej niższe i kierować do suba , ale nie ważne )

Przy ustawieniu small brakuje mi wyrazistości przedniej sceny .

Z tyłu natomiast dźwięk chodzi odrobinę mniej dynamicznie ( tylko tak to mogę opisać ).

W ampli mam ustawienie odcięcia 40 , 60 , 80 , 100 , aż do 200 Hz

Do filmów na 60 Hz ( wcześniej miałem 40 Hz )

Do koncertów z płyt DVD mam na stałe włączoną ( zapomnianą i nie używaną prze zemnie funkcję w amplitunerze BOTH .

W funkcji tej cytuję :

Sygnał LFE oraz sygnały niskiej częstotliwości wszystkich pozostałych kanałów kierowane są są do subwoofera zgodnie z ustawieniami dla tych głośników ( o jakich ustawieniach głośników jest mowa , nie mam pojęcia ) Funkcja ta pozwala na wzmocnienie sygnałów niskiej częstotliwości za pomocą subwoofera przy odtwarzaniu sygnału ze źródeł takich jak płyt CD .

Gdy oglądam koncert na płycie DVD w 2.0 lub 5.1 to muszę zmienić częstotliwość odcięcia na 80 Hz ( nawet do 120 Hz , pomimo że bas się na pewno dubluje , to nadal przyjemnie brzmi , takie amerykańskie brzmienie )

Nadal twierdzę , że ustawienie na small jest rewelacyjne do koncertów .

Czyniłem wiele prób z tym BOTH i small .

W skrócie powiem : żeby BOTH zbliżyło się prawie całkowicie do jakości ustawienia na small w koncertach ( może to tylko moja sugestia tym całkowitym dorównaniem ? może dorównuje tak samo ? ), to należy w ustawieniu BOTH podnieść o 20 HZ częstotliwość odcięcia w stosunku do ustawienia częstotliwości w smallu .

Edytuję : co do kombinowania z ustawieniami reszty kolumn tzn . centralnej to też próbowałem .

Nawiasem mówiąc przy ustawieniach wszystkich kolumn na large , wystarczy zmienić kolumnę centralną na smal i już pojawia bas w subie , niemniej jednak przy załączaniu frontowych na smal koncert lepiej brzmi , takie jest moje odczucie ( przykładałem nawet w tym momencie rękę do otworu wydechowego suba , czuć wyraźnie że pompuje więcej powietrza , zapewne sub dostaje przekierowywane niższe częstotliwości z kolumn frontowych niż z samej centralnej ). Analogicznie jest pewnie z kolumnami tylnymi , takich oddzielnych prób z nimi nie dokonałem

Wymęczyły mnie te dzisiejsze ustawienia .

Czas na BOX

Nara

Edytowane przez czester15.30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W funkcji tej cytuję :

Sygnał LFE oraz sygnały niskiej częstotliwości wszystkich pozostałych kanałów kierowane są są do subwoofera zgodnie z ustawieniami dla tych głośników ( o jakich ustawieniach głośników jest mowa , nie mam pojęcia ) Funkcja ta pozwala na wzmocnienie sygnałów niskiej częstotliwości za pomocą subwoofera przy odtwarzaniu sygnału ze źródeł takich jak płyt CD .

Witam

Chodzi oczywiście o to jakiej wielkości głośniki zadeklarowałeś.

Sam kanał LFE w KD służy głównie do przegięć jakich w normalnych warunkach głośniki nie trawią wybuchy stąpania olbrzymów trzęsienia ziemi itp.

I tak jak pisałem wcześniej suba bardziej czujesz jak słyszysz drży podłoga kanapa innym razem jest wywoływany rezonans wnętrzności a nieraz wiatr w pokoju.(Wiatr akurat produkują przody ale to mało istotne)

Co oczywiście nie oznacza że nie ma niskich tonów na wszystkich głośnikach helikopter czy czołg może jechać/lecieć za tobą.

Deklarując głośniki jako małe amp przekierowuje wszystkie niskie tony z "małych głośników" na suba z oczywistych względów, jeśli nawet te niskie tony usłyszysz w małych głośnikach to mocno zbladziażone.

Po edycji

I wszystko się zgadza w muzyce bardzo rzadko używa się częstotliwości do których potrzebny jest sub.

Posłuchaj trochę Hip-Hop albo kilka kawałków Madonny bez problemu znajdziesz fragmenty utworów gdzie basu praktycznie nie ma (czytaj nie słychać) ale doskonale go czujesz bo latają ci w rytm wszystkie wnętrzności (nie pamiętam częstotliwości ale kiedyś przeżyłem wstrząs jak zapodałem jakiś test Car audio).a jak przystawisz rękę do suba to dmucha jak oszalały.

W tych utworach sub będzie pracował bo znajdą się po prostu tony poniżej punktu odcięcia.

Znany przykład w stereo gdzie odpali sub.

50_cent-candy_shop

Podsumowując

Po mojemu sub to specyficzne urządzenie niby głośnik ale bardziej go czuć jak słychać.

Ale o tym chyba już wspominałem.

Pozdrawiam

Edytowane przez Osama.B.L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Lipa_ml

Mogę ci przedstawić ze sto postów gdzie twierdzą różnej maści znawcy że Klipsch F1 czy F2 to świetne głośniki.

Słuchałeś kiedyuś :_beczy:

A gdzie napisałem że chodzi mi o serię F1 i F2 ? Do 3 tyś spokojnie można kupic cos z serii Reference IV ja mam akurat model RT10 co prawda jest droższy niż 3 tyś ale Gmeru ma niższy model i bardzo sobie chwali więc zanim skrytykujesz jakąś markę to się z nią zapoznaj a nie wydajesz opinię na podstawie najtańszej serii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem małe rozeznanie do Cervin-Vega i niestety ale jest bardzo mało opinii na temat tego sprzętu.

Firma ta głównie zajmuje się produkcją sprzętu do nagłośnień w zasadzie wszystkiego oprócz kina domowego, kino domowe stanowi "dodatek" do oferty estradowej. W testach poruszane są kwestie związane z nagłosnieniem sceny a nie pomieszczenia odsłuchowego.

No nic niestety ale bez słuchania to można sobie podywagować. Nie mam czasu na jazdy do W-wy i słuchania sobie suba dlatego chyba pokieruję się w stronę sprawdzonych konstrukcji typu Klipsh, który nie wydaje się być taki zły :)

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zrobiłem małe rozeznanie do Cervin-Vega i niestety ale jest bardzo mało opinii na temat tego sprzętu.

Firma ta głównie zajmuje się produkcją sprzętu do nagłośnień w zasadzie wszystkiego oprócz kina domowego, kino domowe stanowi "dodatek" do oferty estradowej. W testach poruszane są kwestie związane z nagłosnieniem sceny a nie pomieszczenia odsłuchowego.

No nic niestety ale bez słuchania to można sobie podywagować. Nie mam czasu na jazdy do W-wy i słuchania sobie suba dlatego chyba pokieruję się w stronę sprawdzonych konstrukcji typu Klipsh, który nie wydaje się być taki zły :)

pozdro

Jeżeli będziesz w Białymstoku to możesz na ul . Starobojarskiej odsłuchać sub tej firmy

http://www.definitivetech.com/Products/Subwoofers/default.aspx

O tej firmie w Polsce mało kto wie . Był tylko jeden test tej marki w literaturze ( miesięczniku ). Więcej nie .

Wiem dlaczego tak się stało z opowieści pierwszej ręki , ale się nie wypowiem się na forum i prywatnych wiadomościach , nie chcę być ewentualnie pozwany do sądu za publiczne " oskarżenie " bez podania dowodów.

To jest jedyny oficjalny dystrybutor na Polskę . ( moja wiedza pochodzi z przed dwóch lat )

http://audiofila.pl/site/images/stories/fotki/p5070036.jpg

Edytuję :

Pochwale się swoim małym subkiem :D

Jeżeli wierzysz w komentarze bez odsłuchu , a masz ochotę to poczytaj opinii i z czym były porównywane .

http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://www.audioreview.com/cat/speakers/subwoofers/definitive-technology/prosub-80/prd_119417_2741crx.aspx&ei=Hj4TTqzwHofvsgbEs8T3Dg&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=1&ved=0CB8Q7gEwAA&prev=/search%3Fq%3DProSub%2B80%26hl%3Dpl%26newwindow%3D1%26safe%3Doff%26biw%3D1143%26bih%3D702%26prmd%3Divns

Edytuję bierz ten ( to nie są żarty , serio )

http://www.definitivetech.com/Products/products.aspx?path=Subwoofers&productid=SuperCube%20I

Dimensions | Metric :14-1/4” W x 14-1/4” D x 14-1/10” H | 36.2 x 36.2 x 35.8 cm

Driver Complement :One high-definition 10" long throw woofer, pressure coupled to two 10” low bass radiators

Frequency Response :13 Hz – 200 Hz

Internal Amplifier Power :1500 watts

Auto On / Off :Signal Sensing (US) | Signal Sensing and Switched (International)

Power Requirements :110 volts Alternating Current (US) | 220 volts Alternating Current (International)

High Level Inputs :Two pairs of 5 way binding posts

High Level Outputs :Two pairs of 5 way binding posts

Subwoofer Inputs :One LFE input (for SW preout only)

Low Level Inputs :Two low level inputs: left and right low level in

Low Level Outputs :Two low level outputs: left and right low level out

High Level High Pass Crossover :Non Variable 6 dB/octave @ 80 Hz: Available only with high level inputs and outputs

Low Level High Pass Crossover :12 dB/octave continuously variable from 40 Hz to 150 Hz. Available only with low level inputs and outputs

Low Pass Crossover% :24 dB/octave, continuously variable from 40 Hz – 150 Hz: Available only with high level inputs and outputs or low level inputs and outputs

Available Finishes :Piano-Gloss Black

Accessories :Rubber feet; Isolation spikes

Fuse :8 amp 250 volt Slo Blo (US) | 4 amp 250 volt Slo Blo (International)

Weight | Metric :70 lbs | 31.8 kg

Warranty :5 Years; 3 Years for Amplifiers

Edytuję : co sądzisz Osamo o tych parametrach ? Czy to nie jest nalot dywanowy marketingowy ? Co sądzicie pozostali użytkownicy ?

Edytowane przez czester15.30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A gdzie napisałem że chodzi mi o serię F1 i F2 ? Do 3 tyś spokojnie można kupic cos z serii Reference IV ja mam akurat model RT10 co prawda jest droższy niż 3 tyś ale Gmeru ma niższy model i bardzo sobie chwali więc zanim skrytykujesz jakąś markę to się z nią zapoznaj a nie wydajesz opinię na podstawie najtańszej serii.

Witam

No to ciekawe czego słucha Papież. :o

Wychodzę z dość prostego założenia jeśli np glazurnik kładzie 10m2 glazury i przyklei prosto 15 płytek to fajansiarz nie glazurnik.

Będą jakieś tam pojedyncze leprze czy nawet świetne modele, i co świetna firma bo trafiła jak ślepa kura ziarno?

Proponuję nie toczyć dalej tego rodzaju sporów w końcu każdy ma jakąś tam opinię.

Zobacz jeżdżę VW, jak ktoś nasmaruje że to najgorszy fajans na świecie to się na niego nie rzucę, bo ja znam gorsze.

A myśleć i wyrażać opinię to sobie może każdy.

Ważne że podoba się tobie co masz, mi wcale nie musi. :D

Pozdrawiam :D

PS

czester15.30

Szczerze to nie wiem co o tym myśleć.

Konstrukcja zamknięta bierne membrany napędzane kawalkadą gwizdków i jednym aktywnym.

Ciekawe co wymyślili w tym układzie jeśli idzie o współczynnik tłumienia ale raczej ciężko cokolwiek wymyślać.

Trzeba by to ocenić w akcji

Może ktoś gdzieś widział w Wa-wie to zjawisko ?

Pozdrawiam :D

Edytowane przez Osama.B.L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś gdzieś widział w Wa-wie to zjawisko ?

Był sklep z tą zjawiskową marką , rok może półtorej temu , kupując kolumny tej firmy w Białymstoku właściciel powiedział mi że zlikwidował w Warszawie , ostał się jeno w Białymstoku .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Trzeba by to ocenić w akcji

Osamo znalazłem jakiś test ( jakieś wykresy z pomiarami ) , tylko że to następny wyższy model . Te wykresy są obiecujące ?

http://www.hometheatershack.com/forums/home-audio-subwoofers/18118-definitive-technology-super-cube-reference.html

Edytowane przez czester15.30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

A moze ten SVS SB12-NSD (http://www.lsound.eu/Avdelinger/Produkter/Speakers/Subwoofers/SVS/SVS-SB12-NSD-Subwoofer---12-and-400W-DSP-100707.aspx).Sam mam jeden z tej firmy SVS PB12 Plus (bylo o nim juz na forum)

Kupowałeś go w sklepie z linku powyżej? Długo czekałeś? Ile kosztowała przesyłka do Polski? rozumiem, że cła nie płaciłeś (cena = sub + przesyłka)?

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A może coś z Velodyne....zaczęły się wyprzedaże więc i ceny spadają.Np na serię CHT Q http://www.technologyfactory.eu/index.php?item=&action=page&group_id=10000205〈=EN

NIe wiem tylko czy oni wysyłają do Polski ten sklep jest w Antwerpii ,trzeba by poczytać.

Edit: doczytałem że koszt wysyłki na kraje europejskie poza belgią ,lux i holandią to 50 eur,więc pewnie i do Pl wysyłają.

Edytowane przez pintr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

No to ciekawe czego słucha Papież. :o

Wychodzę z dość prostego założenia jeśli np glazurnik kładzie 10m2 glazury i przyklei prosto 15 płytek to fajansiarz nie glazurnik.

Będą jakieś tam pojedyncze leprze czy nawet świetne modele, i co świetna firma bo trafiła jak ślepa kura ziarno?

Proponuję nie toczyć dalej tego rodzaju sporów w końcu każdy ma jakąś tam opinię.

Zobacz jeżdżę VW, jak ktoś nasmaruje że to najgorszy fajans na świecie to się na niego nie rzucę, bo ja znam gorsze.

A myśleć i wyrażać opinię to sobie może każdy.

Ważne że podoba się tobie co masz, mi wcale nie musi. :D

Oczywiście nie odbieram Tobie prawa do swojej opinii ale po pierwsze stwierdzanie na podstawie najtańszej serii że dana firma robi słabe głośniki to bez sens a po drugie krytykowanie czegoś czego się nie słyszało na uszy też nie ma sensu ! Widac nie znasz dobrze tej marki i tyle . Nie naskakuję na Ciebie ale pisanie " odpuśc sobie Klipy bo to kicha czy badziew" to nadużycie i tylko o to mi chodzi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Oczywiście nie odbieram Tobie prawa do swojej opinii ale po pierwsze stwierdzanie na podstawie najtańszej serii że dana firma robi słabe głośniki to bez sens a po drugie krytykowanie czegoś czego się nie słyszało na uszy też nie ma sensu ! Widac nie znasz dobrze tej marki i tyle . Nie naskakuję na Ciebie ale pisanie " odpuśc sobie Klipy bo to kicha czy badziew" to nadużycie i tylko o to mi chodzi .

Witam

Dobra to nie badziew.

Mi nie pasują ani niskie ani wysokie modele.

Są dużo leprze głośniki w porównywalnych cenach.

I mylisz się co do jednej kwestii, posłuchałem wielu modeli tej firmy ( nie wiem czemu zawdzięcza popularność oprócz kilku udanych modeli podbijających świat cała reszta nie ma z nimi nic wspólnego a już na pewno nie jakość dźwięku), rzadko była jakakolwiek przyjemność.

Zresztą niskie modele o których wspominasz łatwo posłuchać, są gwiazdą wszelkiej maści hipermarketów. (już ten fakt jest niebagatelnym przypałem :_beczy:)

I stosunkowo łatwo je znaleźć miedzy groszkiem proszkiem i majtkami.

I trzeba chyba kompletnego analfabety muzycznego żeby za to zapłacić jakiekolwiek pieniądze.

Co do wysokich modeli jestem w stanie pojąć że może to komuś pasować, mi na pewno nie.

Ale jeśli cie to pocieszy, to nie jedyna firma której delikatnie mówiąc nie trawię.

Ale to pewno sprawa gustu i raczej tak zostanie.

A nawiasem trochę łatwiej by mi się rozmawiało na temat konkretnych modeli niż szeroko pojętego zagadnienia firm.

A nawiązując do tematu wątku jakoś nie bardzo mogę sobie wyobrazić kupowanie głośników czy suba a nawet wzmaka czy ampa bez wcześniejszego odsłuchu.

Starsi bywalcy forum wiedzą ile razy kompromitowałem na tym forum dane zamieszczane w konspektach producentów,( oczywiście nie tylko ja jest tu wiele takich osób ). Daleki jestem również od twierdzenia że wszyscy kłamią bo tak nie jest szanujące się firmy nierzadko zaniżają osiągane dane.

Po prost brałbym takie dane z przymrużeniem oka.

I najważniejsza kwestia: te dane trzeba umieć czytać.

Jeśli ktoś ma odrobinę wiedzy to zdaje sobie sprawę że sub 200W może bez problemu zagrać dużo głośniej lekko i dynamicznie jak sub 500W

Niestety sub to nie tylko waty i średnica głośnika.

Jest to tylko jakaś tam mniej lu bardziej ważna wskazówka co potrafi sprzęt a w tym wypadku średnica coś nam podpowiada same waty prawie nic.

No może poza wysokością rachunku za prąd :_bezradny:

Pozdrawiam :D

Edytowane przez Osama.B.L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dobra to nie badziew.

Mi nie pasują ani niskie ani wysokie modele.

Są dużo leprze głośniki w porównywalnych cenach.

I mylisz się co do jednej kwestii, posłuchałem wielu modeli tej firmy ( nie wiem czemu zawdzięcza popularność oprócz kilku udanych modeli podbijających świat cała reszta nie ma z nimi nic wspólnego a już na pewno nie jakość dźwięku), rzadko była jakakolwiek przyjemność.

Zresztą niskie modele o których wspominasz łatwo posłuchać, są gwiazdą wszelkiej maści hipermarketów. (już ten fakt jest niebagatelnym przypałem :_beczy:)

I stosunkowo łatwo je znaleźć miedzy groszkiem proszkiem i majtkami.

I trzeba chyba kompletnego analfabety muzycznego żeby za to zapłacić jakiekolwiek pieniądze.

Co do wysokich modeli jestem w stanie pojąć że może to komuś pasować, mi na pewno nie.

Ale jeśli cie to pocieszy, to nie jedyna firma której delikatnie mówiąc nie trawię.

Ale to pewno sprawa gustu i raczej tak zostanie.

A nawiasem trochę łatwiej by mi się rozmawiało na temat konkretnych modeli niż szeroko pojętego zagadnienia firm.

A nawiązując do tematu wątku jakoś nie bardzo mogę sobie wyobrazić kupowanie głośników czy suba a nawet wzmaka czy ampa bez wcześniejszego odsłuchu.

Starsi bywalcy forum wiedzą ile razy kompromitowałem na tym forum dane zamieszczane w konspektach producentów,( oczywiście nie tylko ja jest tu wiele takich osób ). Daleki jestem również od twierdzenia że wszyscy kłamią bo tak nie jest szanujące się firmy nierzadko zaniżają osiągane dane.

Po prost brałbym takie dane z przymrużeniem oka.

I najważniejsza kwestia: te dane trzeba umieć czytać.

Jeśli ktoś ma odrobinę wiedzy to zdaje sobie sprawę że sub 200W może bez problemu zagrać dużo głośniej lekko i dynamicznie jak sub 500W

Niestety sub to nie tylko waty i średnica głośnika.

Jest to tylko jakaś tam mniej lu bardziej ważna wskazówka co potrafi sprzęt a w tym wypadku średnica coś nam podpowiada same waty prawie nic.

No może poza wysokością rachunku za prąd :_bezradny:

Pozdrawiam :D

Ciekawy jestem gdzie widziałeś w markecie Klipsch serię Reference IV cały czas piszesz o seriach najniższych o których ja nawet nie wspominałem wiec nie wiem o co ci chodzi. Ciekawy jestem Opinii kolegi Gmeru na temat tego analfabetyzmu muzycznego. Nie raz odwiedzam Saturn , Media markt , Avans i inne markety z proszkami i nigdy nie widziałem serii Reference tylko F1 i F2 na którą Ty się ciągle powołujesz . Śmiem wątpic w twój odsłuch jakiegokolwiek głośnika poza F1. Gdzie niby serie Reference są popularne to nie wiem bo jakoś w sklepach ich brak. Co do konkretnych modeli to Ty cały czas drążysz temat f1 i f2 ja pisałem o Reference. Słuchałeś RSW-10 albo RT-10 ? Skoro piszesz że to są głosniki które leżą między proszkami w marketach to widac ze ich na oczy nie widziałeś nie mówiąc o słuchaniu. Mi osobiście F1 i F2 też się nie podoba więc twierdzę że nie można pisac że Klipsch to shit na podstawie jednej serii a Ty to założyłeś na początku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam

Jeden 4k drugi 5k

Chyba nie masz pojęcia jakiego suba można za taką kasę kupić.

Obstawiłeś się klipami to się z nich ciesz.

Jeśli w ogóle któreś rf od klipa potrafią grać to na pewno nie twoje 62.

I nie analfabetą ale debilem trzeba być żeby uwierzyć w sprawność 97dB ( o tym mniej więcej piszę chłam na wymysłach )

Posłuchaj gdzieś jak powinien grać głośnik bo gdzieś się zagubiłeś.

Twoje rf nie sięga do pięt Tonsilom Maestro.

Zresztą wiele znanych firm nie sięga.

Dajmy spokój tej dyskusji nie ma związku z tematem i nic nie wnosi

Pozdrawiam :D

PS

:o

http://www.mediamark...we/rf-62-czarny

Edytowane przez Osama.B.L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...