Skocz do zawartości
druciak

Jaki LCD 46" w okolicach 4000?

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się na TV 46". Trochę pochodziłem po sklepach, pozbierałem opinie sprzedawców i generalnie wiem coraz mniej.

Założenia są takie: TV podłączony do satki, w satce Cyfra+. Tuner prawdopodobnie albo VU+ Duo albo IPBox 9000. Wiadomo że przewaga kontentu SD, ale ilość HD będzie cały czas wzrastać. Do tego prawdopodobnie PS3. 3D nie chcę, jakoś mnie nie przekonuje.

Cena w okolicach 4000, raczej poniżej - najlepiej żeby całość z uchwytami, kablami itp zamknęła się w tej kwocie.

Sprzedawca polecał KDL46EX520, twierdził że LG ma jakieś dziwne kolory, za mgłą czy coś.

A co wy proponujecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się na TV 46". Trochę pochodziłem po sklepach, pozbierałem opinie sprzedawców i generalnie wiem coraz mniej.

Założenia są takie: TV podłączony do satki, w satce Cyfra+. Tuner prawdopodobnie albo VU+ Duo albo IPBox 9000. Wiadomo że przewaga kontentu SD, ale ilość HD będzie cały czas wzrastać. Do tego prawdopodobnie PS3. 3D nie chcę, jakoś mnie nie przekonuje.

Cena w okolicach 4000, raczej poniżej - najlepiej żeby całość z uchwytami, kablami itp zamknęła się w tej kwocie.

Sprzedawca polecał KDL46EX520, twierdził że LG ma jakieś dziwne kolory, za mgłą czy coś.

A co wy proponujecie?

Zwróć uwagę że jest to TV 50 Hz.

Nie lepiej szukać min. 100 Hz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę że jest to TV 50 Hz.

Nie lepiej szukać min. 100 Hz

Zdaję sobie z tego sprawę, dlatego pytam na forum. Ale często puste parametry niewiele mają wspólnego z rzeczywistością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też od razu zwracam uwagę na brak Motionflow. Trochę dziwne, że następca bardzo dobrego EX500 z motionflow został go pozbawiony i w dodatku jest Edge LED. To już lepiej iść w EX720 albo w super taniego teraz (stosunkowo) EX500 i ten TV Ci właśnie polecam. Chyba, że EX720.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG LE 8500 widziałem w euro za 4400 nie jestem pewien przekątnej ale chyba 47 cali pozdrawiam myślę że jest lepszy od tych wyżej polecanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też od razu zwracam uwagę na brak Motionflow. Trochę dziwne, że następca bardzo dobrego EX500 z motionflow został go pozbawiony i w dodatku jest Edge LED. To już lepiej iść w EX720 albo w super taniego teraz (stosunkowo) EX500 i ten TV Ci właśnie polecam. Chyba, że EX720.

Ale generalnie polecasz wejść w Sony a pozostałych producentów odpuścić jak rozumiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG LE 8500 widziałem w euro za 4400 nie jestem pewien przekątnej ale chyba 47 cali pozdrawiam myślę że jest lepszy od tych wyżej polecanych.

W internecie ceny zaczynają się od 5000 w górę, więc raczej obstawiam 42 cale. A konkretnie w czym jest lepszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale generalnie polecasz wejść w Sony a pozostałych producentów odpuścić jak rozumiem?

Nie o to mi chodziło. Podałeś Sony to od razu przyszedł mi do głowy EX500 bo to sprawdzony, dobry ekran i w dodatku nie na LED tylko jeszcze na zwykłym podświetleniu (to akurat plus). I ma dobrą cenę. Zresztą test jest na forum to nie będę się rozpisywał.

Widzę, że niżej jest LG ale i cena wyższa. EX ma w tej chwili bardzo dobry stosunek cena jakość. A wielkość ma znaczenie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie o to mi chodziło. Podałeś Sony to od razu przyszedł mi do głowy EX500 bo to sprawdzony, dobry ekran i w dodatku nie na LED tylko jeszcze na zwykłym podświetleniu (to akurat plus). I ma dobrą cenę. Zresztą test jest na forum to nie będę się rozpisywał.

Widzę, że niżej jest LG ale i cena wyższa. EX ma w tej chwili bardzo dobry stosunek cena jakość. A wielkość ma znaczenie!

Gmeru pytanie do Ciebie jako specjalisty bo tego nie wiem czy w przypadku LCD czy LED matryca jest taka sama a inne podświetlenie czy też są to inne matryce , chodzi mi głównie to czy TV na LED-ach nie będzie zwyczajnie trwalszy na tym forum jak i tym drugim jest cała masa osób z uwalonymi matrycami w serii W czy Z po ok 1,5 max 2 latach co jest zwyczajnie przerażające ( zazwyczaj ciemny szeroki pionowy pas przez cały ekran )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie zdecydowałem się na tego EX500, zerknąłem jeszcze w sklepie i w tej cenie jest Samsung LE46C650 i Philips 46PFL7605H (3999 ale zwrot 1000 podobno).

Czy jest sens zawracać sobie nimi głowę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ktoś w stanie wypowiedzieć się w kwestii tych LCD (Samsung LE46C650 i Philips 46PFL7605H)?

Z góry wielkie dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...