Skocz do zawartości
zajachdtv

Co dalej z materiałem z kamery .

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam trochę materiału nagranego na tej kamerce, tj. Panasonic hdc sd60ep. Jest tego jakieś 6 GB. Kilkadziesiąt plików *.mts. Rozdzielczość jest 1920/1080i. Filmiki same w sobie są świetne. podobają mi się. Trochę tylko w pomieszczeniach źle wyglądają albo ja nie wiem jak nagrywać. Pytanie brzmi co zrobić dalej. To znaczy chciałem nagrać to na jakiś DVD aby pokazać znajomym. jest to kilka dni z wycieczki. Podzieliłem już sobie filmy na każdy dzień, ale nie wiem czym przerobić, czym poedytować. Chodzi mi o jakieś przejścia, menu początkowe, coś wyciszyć coś dodać. A jeśli za dużo wymagam, to czym to skonwertować, żeby za dużo na jakości nie stracić. BlueRay odpada, bo nie jest jeszcze tak popularny u nas w rodzinie.

Pozdrawiam i dzięki za wskazówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BluRay kosztuje dzis 200zł...

Jak chcesz sie bawic w konwersje to musisz poswiecic na to przynajmniej dobę nie dysponujac wystarczajaco szybkim kompem a i tak przy załozeniu ze nie bedzie w filmie zadnych poprawek (wtedy czas sie podwaja)

Zmontujesz wszystkim - od Nero przez Adobe do Avida, Vegasa czy Canopusa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam:0

Właśnie chciałbym się podłączyć pod pytanie zajachdtv z tym że ja mam problem z nagraniem materiału z kamery HDC-S10 na płytę Blu-Ray. Nagrywa w formacie AVCHD.

Posiadam nagrywarkę LG Blu-Ray,przerzucam materiał ale gdy przeniosę płytę do odtwarzacza Blu-Ray Panasonic DMP-BD45 to nie widzi nagranych plików.

Może ten odtwarzacz nie toleruje nagrywanych płyt?

Dodam że gdy wyjętą kartę SDHC z kamery ,włożę do telewizora (też Panasonica) to odtwarza bez problemów.

Jestem trochę świeży w temacie więc pozwoliłem sobie poprosić o pomoc.

Będę wdzięczny za pomoc!

Pozdrawiam:)

Edytowane przez junior1969

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugeruję zakup programu do edycji materiału video Adobe Premiere Elements lub Corel Video Studio Pro X4, koszt ok. 300-400zł. Zabawa fajna, sporo efektów i możliwości jak na takie pieniądze. Możliwość wypuszczenia plików wyjściowych w różnych formatach i rozdzielczościach. Mi bardziej leży Corel (bardziej intuicyjny).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bandycka polityka firm aby nie załączać do produktów podstawowego oprogramowania, zmuszając tym samym do dodatkowych zakupów.

Do zwykłego nagrania wystarczy darmowy TSMuxer - wrzucamy plik i tworzymy katalogi AVCHD, które następnie palimy choćby na DVD

MultiAVCHD pozwala dla wielu przygotowanych plików dorobić MENU - także jest darmowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Producenci dają oprogramowanie, do panasa masz write coś tam się nazywa, ja używam PMB i można robić różne rzeczy + wypalanie na blu-ray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że wreszcie jakieś odświerzenie tematu. Spróbuję te nowe propozycje. Nadal nie nagrałem nic porządnego z moich plików AVCHD. Pożyjemy zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...