Skocz do zawartości
K3DK

Jaki amplituner wypuści dźwięk na SPDIF ??

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję amplitunera do takiego podłączenia:

audiovideo.jpg

Cena jak najniższa, rozsądna będzie poniżej 2000PLN. Najchętniej Sony, ze względu na BraviaSync.

Czy wyjście SPDIF w amplitunerach jest aktywne tylko przy podłączeniu TV za pomocą kabli component, czy działa także przy podłączeniu HDMI??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Potrzebuję amplitunera do takiego podłączenia:

audiovideo.jpg

Cena jak najniższa, rozsądna będzie poniżej 2000PLN. Najchętniej Sony, ze względu na BraviaSync.

Czy wyjście SPDIF w amplitunerach jest aktywne tylko przy podłączeniu TV za pomocą kabli component, czy działa także przy podłączeniu HDMI??

Jest lepsze rozwiązanie .

Potrzebujesz amplitunera

- z nowymi dekoderami Audio HD np : DTS Master Audio HD itp.

- z wyjściem wielokanałowym pre-out 5.1 , lub 7.1

- odpowiednią ilością wejść HDMI i przynajmniej jedno wyjście HDMI

Twoje kino domowe posiada wejście wielokanałowe na pięć kanałów , Front , center itp.

Połączysz amplituner z ze swoim kinem domowym poprzez pre - out analogowo ( " pięć kolumn" )

W takiej konfiguracji amplituner pracuje jako przedwzmacniacz i dekoder , a kino domowe jako końcówki mocy .

Rozwiązanie to wyeliminuje wszystkie twoje wątpliwości i uzyskasz nowe formaty Audio HD

Twoje kino domowe ma takie wejścia analogowe :

http://www.tomshardware.com/reviews/logitech-z,933-4.html

Potrzebujesz takiego amplitunera z takim wyposażeniem np :

http://sklep.rms.pl/index.php?p2512,harman-kardon-avr-255-avr255-amplituner-wielokanalowy-7-1

Edytuję : chyba nic z tego , pomyliłem się te gniazda w kinie domowym RCA ( cinh ) to takie wyjścia na głośniki ?

Daj linka ze zdjęciem całego tyłu twego kina domowego .

Edytuję : gdzie się podłącza głośniki w twoim kinie domowym ?

Edytowane przez czester15.30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W miejsce amplitunera możesz wstawić takie urządzenie ( tylko , że ten model jest drogi , za taką kasę można kupić ampli z zestawem głośników ) :

http://www.octavainc.com/HDMI%20switch%20splitter_5x2_toslink.html

Osobiście się nie spotkałem z amplitunerami wyposażonymi w oddzielne wyjście out SDIF . ( niskobudżetowymi )

Wrócę z pracy , to poszperam w sieci.

Edytowane przez czester15.30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edytuję : chyba nic z tego , pomyliłem się te gniazda w kinie domowym RCA ( cinh ) to takie wyjścia na głośniki ?

Daj linka ze zdjęciem całego tyłu twego kina domowego .

Edytuję : gdzie się podłącza głośniki w twoim kinie domowym ?

Dokładnie, te wyjścia z subwoofera to podłączenie głośników.

Moja wersja ma to już trochę zmodyfikowane:

img0043wq.jpg

Natomiast sygnał audio do Z-5500 można dostarczyć albo analogowo (3xjack: 5.1), albo cyfrowo za pomocą SPDIF lub złącza koaksjalnego.

img0038qq.jpg

Same głośniki mają dekodery DD 5.1, DTS 5.1, DPL II oraz DTS 96/24.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

K3DK amplituner ma rację bytu jeśli podłączasz do niego bezpośrednio głośniki. Jeśli ma służyć za zbiór złącz przekazujących obraz czy dźwięk to raczej mało opłacalny zakup. Oczywiście możliwość jest, ale sensowność takiego zastosowania marna.

Jakbyś kupił tańszy amplituner z małymi nawet głośniczkami to prawdopodobnie będzie lepiej grało w każdym zastosowaniu niż te stricte komputerowe głośniki. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten aktywny zestaw głośnikowy + amplituner = bzdura totalna .... a jakości HD to Ty na tym nie uświadczysz.

Można podpiąć pod pream i kablami pchać się na sterownik z 5500 , ale ... to kaszana i amp zawsze musisz mieć włączony.

Można wejść sygnałami do ampa i opticalem wyjść na sterownik - bzdura jak wyżej.

Można także do sterownika podpiąć 2 urządzenia cyfrowo + 3 analogowo ( ew. 1 X 5.1 ) o ile urządzenia wypuszczają sygnał na HDMI + audio digital.

Sprzedaj te 5500 i do ampli kup poprawne głośniki - jak masz mało miejsca, to poszukaj wśród BOSE, INFINITY ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Sprzedaj te 5500 i do ampli kup poprawne głośniki - jak masz mało miejsca, to poszukaj wśród BOSE, INFINITY ....

Przyłączam się też do tej rady .

Edytuję : to już nie na temat bo pomysł z podłączeniem amplitunera padł , ale powiem ,że ten AVR 255 ma wyjście cyfrowe audio caxoalne .

Sprawdzałem Onkyo i Yamahę w cenach do 2000 zł , to nie mają wyjść cyfrowych SPDIF .

Edytowane przez czester15.30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

K3DK amplituner ma rację bytu jeśli podłączasz do niego bezpośrednio głośniki. Jeśli ma służyć za zbiór złącz przekazujących obraz czy dźwięk to raczej mało opłacalny zakup. Oczywiście możliwość jest, ale sensowność takiego zastosowania marna.

Jakbyś kupił tańszy amplituner z małymi nawet głośniczkami to prawdopodobnie będzie lepiej grało w każdym zastosowaniu niż te stricte komputerowe głośniki. ;)

Jak na razie to amplituner ma robić za takowy rozgałęziacz; nie ważna jest sensowność finansowa takiego połączenia - o tym ja decyduję.

Oczekiwałem informacji który amplituner takie wymagania spełni, a nie rozważań jak będzie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten aktywny zestaw głośnikowy + amplituner = bzdura totalna .... a jakości HD to Ty na tym nie uświadczysz.

No patrz, a jakimś cudem ten badziewny zestaw dostał certyfikat THX, który masz umieszczony jako swój avatar.

Można podpiąć pod pream i kablami pchać się na sterownik z 5500 , ale ... to kaszana i amp zawsze musisz mieć włączony.

Można wejść sygnałami do ampa i opticalem wyjść na sterownik - bzdura jak wyżej.

Jak wspomniałem wyżej, nie oczekuję informacji czy to bzdura, czy nie.

Pytam o to, który spełni warunki.

Można także do sterownika podpiąć 2 urządzenia cyfrowo + 3 analogowo ( ew. 1 X 5.1 ) o ile urządzenia wypuszczają sygnał na HDMI + audio digital.

No właśnie nie wszystkie urządzenia wypuszczają audio digital, w części dźwięk wychodzi cyfrowo tylko w HDMI.

Sprzedaj te 5500 i do ampli kup poprawne głośniki - jak masz mało miejsca, to poszukaj wśród BOSE, INFINITY ....

Chwilowo pomijam takie rozwiązanie. Chcę kupić ampli, aby w przyszłości zmienić głośniki. NAktualnie zostają Z-5500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się też do tej rady .

Edytuję : to już nie na temat bo pomysł z podłączeniem amplitunera padł , ale powiem ,że ten AVR 255 ma wyjście cyfrowe audio caxoalne .

Sprawdzałem Onkyo i Yamahę w cenach do 2000 zł , to nie mają wyjść cyfrowych SPDIF .

Cały czas na temat, bo o to mi chodzi.

Pytanie czy ten AVR 255 wypuści audio cyfrowo na wyjście koaksjalne, jeśli video będzie szło przez HDMI.

A idealnie byłoby znaleźć coś ze stajni Sony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No patrz, a jakimś cudem ten badziewny zestaw dostał certyfikat THX, który masz umieszczony jako swój avatar.

Coś mocno pomyliłeś - może na takiej nieuwadze budujesz swoją wiedzę. :)

Ten zestawik to fajna zabawka do gier , do niczego więcej - posłuchaj na nim muzyki a zrozumiesz.

Certyfikat to żadne ooooh - zwykły marketing i wata w głośnikach ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Certyfikaty są do kupienia - zaden problem - każdy jeden

O EISA nie słyszałeś ?

Trzeba być naiwnym by wierzyc w te bzdury

Na tej samej zasadzie sieć SATURN w polsce kupiła sobie ZŁOTY LAUR KLIENTA za który dziękują swoim klientom w gazetkach :)

Podprogowo odbierasz to jako cisnienie na zakupy w sklepie w którym można zrobić niezły interes

Tak działa dzisiaj socjotechnika - nauka która zrodziła się na zgliszczach propagandy wymyślonej przez niejakiego dr Joachima von G. w III Rzeszy. Głosił on między innymi że "kłamstwo powtarzane wielokrotnie staje się prawdą"

Pomyśl o tym

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Cały czas na temat, bo o to mi chodzi.

Pytanie czy ten AVR 255 wypuści audio cyfrowo na wyjście koaksjalne, jeśli video będzie szło przez HDMI.

A idealnie byłoby znaleźć coś ze stajni Sony.

Na stronach Sony , aktualna seria tańszych ampli nie ma wyjścia cyfrowego , dopiero bardzo drogie ( flagowe ? ) mają wyjście .

Co do pytania czy AVR 255 wypuści sygnał SPDIF , gdy są podłączone źródła poprzez HDMI , to należałoby przeczytać instrukcję .

Może się okazać , że w punkcie wyjście cyfrowe , pod spodem jest napisane małymi literkami : wyprowadza tylko sygnał , gdy do amplitunera są podłączone źródła dźwięku poprzez SPDIF caxoal , ( ponieważ wyjście jest SPDIF coaxoal )

Zdaje się ,że kolega misiaczek ma taki amplituner ( jeżeli się nie mylę ), to pewnie zerknie na swoją instrukcję i napisze .

Wyślij mu zapytanie na prywatną wiadomość .

Edytowane przez czester15.30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji polskiej jest jakiś bełkot o działaniu tego wyjścia cyfrowego...

Pozwolę sobie cytować z angielskiego manuala kawałki tekstu odnoszące się do wyjścia coaxial.

Pierwsze przy opisie złącz pojawia się informacja:

Digital Audio Output: Connect this jack to the matching digital input connector on a digital recorder such as a CD-R or MiniDisc recorder.

Następnie (o nagrywaniu z tego wyjścia):

When a digital audio recorder is connected to the Coaxial Digital Output, you are able to record the digital signal using a CD-R, MiniDisc or other digital recording system.

NOTES:

• The digital outputs are active only when a digital signal is present, and they do not convert an analog input to a digital signal, or change the format of the digital signal (e.g. Dolby Digital to

PCM or vice versa). In additon, the digital recorder must be compatible with the output signal. For example, the PCM digital output from a CD player may be recorded on a CD-R or MiniDisc, but Dolby Digital or DTS signals may not.

• To make an analog recording from a digital source is possible, but only from a PCM source (not Dolby Digital or DTS) and correctly only with "Surround Off" mode (with any Surround mode only the L/R front signals will be fed to the record outputs).

Na podstawie powyższych fragmentów instrukcji domniemam iż nic z tego nie będzie... (Może stereo? Nie napisali wprost co to wypluje - ani słowa o kodowanym audio.)

Ktoś próbował takiej ekwilibrystyki z podłączeniami i może potwierdzić, że takie "cudo" działa? Nie mam niestety do czego spróbować podłączyć (ani czym podłączyć - nie posiadam kabelka coax).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój poprzedni amplituner (ONKYO TX-DS 777) miał wyjście cyfrowe , którego używałem do podłączenia MiniDisc.Na wyjściu tym był sygnał PCM 2.0 i to tylko wtedy gdy taki sam sygnał był na wejściu.Nie wydaje mi się by jakiekolwiek urządzenie działało na innej zasadzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie prawda

Dużo zależy od klasy amplitunera. U mnie z OPTICAL'a wychodzi wszystko co wychodzic powinno z wyjątkiem tzw Network Audio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No myślę - ale to chyba nie ten zakres cenowy B) ?

Edytowane przez Irek39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega ma 3 urządzenia tak?

ile z tych urządzeń ma analogowe 5.1?

optykiem tv z z5500(jeśli tv przesyła 5.1 DD po optyku także z wejść)

do tv plejaka i mediaplayer a kompa coaxialem do z5500 - i nie trzeba żadnego ampli

gorzej gdy tv nie potrafi przesłać DD 5.1 z wejść wtedy coś musi być podłączone po analogu w stereo(ale zyskujesz dwa wejścia analogowe a nie jedno 5.1 w razie co - wtedy taki tv powiedzmy i któreś inne urządzenie podłączysz stereo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...