Skocz do zawartości
HAL-9000

Nowe oprogramowanie dla R600 i kłopoty

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam wszystkich serdecznie,

Z napisaniem tego wszystkiego co poniżej, nosiłem się BAAARDZO długo. Chodzi o programowy bubel jakim uraczyli nas programiści z Hyundai. Zapowiadana szumnie najnowsza wersja [w tym przypadku 749], miała wnieść wiele nowości, wiele nowych rozwiązań i ciekawostek. Okazało się jednak, co wynika z obserwacji forum, rozmów z osobami posiadającymi R600 i podobne oraz moich własnych, że dostaliśmy nowe oprogramowanie w którym JEDYNĄ nową rzeczą, podkreślę JEDYNĄ nową, były kanały IMS i w gratisie... cała masa błędów. Na domiar wszystkiego producent, któremu zaufałem kupując R600 nie wziął pod uwagę chyba żadnych uwag jakie mieli polscy użytkownicy. Przynajmniej ja się nie dopatrzyłem wprowadzenia jakiejkolwiek. Powiem co dzieje się z moim odtwarzaczem, może inni użytkownicy też podzielą się problemami i tym sposobem wpłyniemy na to co producent "wypuści" znowu. Ja osobiście bym wolał aby to nie była znowu wielka, przesuwana w czasie, wersja "PRZEŁOMOWEGO" oprogramowania. Wolałbym aby producent skupił się na dociągnięciu tego co już jest i może być lepsze [np.: stabilność i ujednolicenie interfejsu graficznego oraz wprowadzenie możliwości nagrywania przy wyłączonym odtwarzaczu]

Tak więc po zainstalowaniu v749, mam następujące spostrzeżenia:

- Kłopoty z zegarem. Odtwarzacz w jakiś dziwny sposób sam sobie aktualizuje czas i ustawia go raz o dwie godziny za późno lub o dwie godziny za szybko. Nie muszę mówić jakie to sprawia problemy, kiedy mam poustawiane programy do nagrania. Na domiar złego - po ustawieniu zegara w sposób właściwy, nagrywanie ustawionych wcześniej programów nie działa. Muszę je wszystkie wykasować i ustawiać na nowo! Nie pomaga przełączenie odtwarzacza na ręczne ustawianie. Po średnio 2 dniach mam znowu bałagan - delikatnie mówiąc

- Wielu użytkowników, głównie tych z telewizorami CRT ma problem z odczytaniem informacji z okienka informacyjnego pojawiającego się w trakcie oglądania TV. Choć tyczy się to głównie użytkowników CRT, to proszę mi wierzyć, z estetyką to okienko nie ma zbyt wiele wspólnego i na LCD czy plazmach okienko to wygląda równie TRAGICZNIE! Graficznie nie ma też zbyt wiele wspólnego z ogółem MENU. Jest niespójne graficznie i zawarte w nim informacje są NIECZYTELNE. Tym samym nie pomaga, a jedynie utrudnia odczytanie informacji. Po prostu jest małe, szare i brzydkie.

- Czytałem na forum przynajmniej kilka wypowiedzi dotyczących działania samego nagrywania. Chodzi o to, że zaprogramowane nagrywanie NIE DZIAŁA i NIE WŁĄCZY się kiedy odtwarzacz jest w stanie STANDBY. Wiele osób pytało o zmianę tego stanu rzeczy - ale jak to zwykle bywa w przypadku HYUNDAI, producent nigdzie nie raczył się do tego ustosunkować. Ja powiem wprost - nie wyobrażam sobie zostawiać R600 włączonego na 2 tygodnie kiedy jadę na wakacje. Zwłaszcza teraz - latem. Jego wadą jest to, że nagrzewa się BAAARDZO mocno. Panowie inżynierowie/programiści - możecie coś z tym zrobić? Możecie moduł oprogramowania przepisać tak - aby odtwarzacz włączał się 1 minutę przed zaprogramowanym nagrywaniem i wyłączał jedną minutę po jego zakończeniu?

- Po zainstalowaniu v.749 odtwarzacz stracił to z czego wręcz słynął - STABILNOŚĆ. Zawiesza się nawet do 2 razy dziennie. Dzieje się to bez wpływu na wykonywaną operację. Nie ma też znaczenia konfiguracja, która się nie zmieniła od czasu aktualizacji oprogramowania. Zrobiłem jednak mały eksperyment - wróciłem do starego oprogramowania i okazało się, że mój R600 działa stabilnie jak skała. Po przywróceniu 749 znowu działa chwiejnie i się zawiesza. Nie pomogła też wymiana/wyjęcie jedynego elementu na jaki mam wpływ - mianowicie HDD. Odtwarzacz z oprogramowaniem v.749 NIE DZIAŁA STABILNIE!!!

- Po zainstalowaniu v.749 "zgasły" mi wszystkie kontrolki przedniego panelu. Świecą tylko POWER oraz nagrywania - NIC WIĘCEJ. Zrobiłem to samo co napisałem wyżej. Zmieniłem oprogramowanie na starsze i co? Wszystko gra i świeci!!!!

- Po zainstalowaniu v.749 odtwarzacz przestał poprawnie współpracować z odtwarzaczem CD/DVD. Po włożeniu płyty Audio... restartuje się. Przy starym oprogramowaniu tego nie robił i czytał wszystko na co pozwalał stan samej płyty i możliwości odtwarzacza.

- Kolejna rzecz, które wręcz WYTRĄCA mnie [choć wiem, że nie tylko mnie - wystarczy poczytać forum] z równowagi, to fakt, że odtwarzacz NIE CZYTA ORYGINALNYCH płyt DVD. Proszę Panów - czy ja mam zostać piratem? To o to chodzi? Ja rozumiem, że firma Hyundai broni się przed atakami wielkich koncernów, że wspiera piractwo - ale to wszystko można zrobić w inny sposób. Skoro oprogramowanie dla Hyundai to linux - to naprawdę nie jest problemem umożliwienie odtwarzania oryginalnych płyt - blokując jednocześnie ich przegrywanie! ZABLOKOWAĆ MOŻLIWOŚĆ ZGRYWANIA NOŚNIKÓW CD/DVD!!!! Przecież programowo to żaden kłopot do jasnej anielki!!!! ...a tak ograniczacie mi panowie przyjemność pójścia do wypożyczalni, i obejrzenie filmu z w/w. No chyba, że włączę komputer, poświęcę od 30-60 minut na jego zgranie, a to już piractwo - bo film nie jest moją własnością i trzeba złamać wiele zabezpieczeń płyty. Nie dość, że to trwa - to jeszcze odbiera CAŁĄ przyjemność oglądania filmu i korzystania z czegoś co miało działać tak pięknie! Może by warto napisać w specyfikacji R600 i innych, że pozwala on odtwarzać płyty TYLKO domowej produkcji lub pirackie. Pisanie ogólnie, że pozwala na odtwarzanie CD/DVD bez szczegółów - to grube NIEPOROZUMIENIE i NIEDOPOWIADANIE całej prawdy!!!!

- Na koniec kolejna rzecz, drobna bo drobna - ale jej brak jest irytujący. Skoro odtwarzacz ma możliwość podłączenia różnych ciekawych rzeczy do USB, skoro ma możliwość łączenia się z NAS'ami [u mnie Synology DS209j], to dlaczego nie ma ma zaimplementowanej obsługi klawiatury? Jeśli chodzi o kwestie programową - to też nie jest to nazbyt skomplikowane w linuksie.

Czy ktoś HUMANMEDIA [przepraszam jeśli mylę nazwy] lub HYUNDAI może się w tym zakresie wypowiedzieć?

Wypuściliście Panowie świetne produkty, które są konkurencją dla wielu pozostałych - głównie swoimi możliwościami. Mam jednak nieodparte wrażenie, że dział SOFTWARE i HARDWARE ze sobą nie współpracują. Panowie programiści żyją w jakimś utopijnym świecie, gdzie wszystko jest piękne i różowe. Otóż nie!! Oprogramowanie jest BEZNADZIEJNE, a zamiast szczuć nas kolejnymi REWELACJAMI typu otwieranie CD/DVD guzikiem z pilota [czyli bzdetami] lub niedopracowanym IMS - zajmijcie się dopracowaniem graficznym MENU oraz dopracowaniem stabilności tego oprogramowania, które już mamy. Popracujcie panowie nad graficznym UJEDNOLICENIEM interfejsu oraz nad poprawieniem stabilności w/w. Ja jestem pedantem i estetą - dlatego też zwracam SZCZEGÓLNĄ uwagę na to jak wygląda to co mam - również jeśli chodzi o oprogramowanie. Tak jak sam odtwarzacz jest bardzo ładny - to oprogramowanie jak z czasów Windows'98. Spartańskie. Zniósłbym to - gdyby było stabilne - ale tak też nie jest.

Bubel Panowie - duży bubel!!!!

Nie wiem czy zwróciliście uwagę, że nie ma na tym forum prawie wcale wypowiedzi pozytywnych o Waszym oprogramowaniu? Może czas to przemysleć. Za każdym razem kiedy wprowadzacie coś nowego - sypią się pytania, bo pojawiają się problemy. Wyciągnijcie Panowie lekcje, bo tniecie gałąź na której sami siedzicie!

Z poważaniem

Waliszewski Bartek

Edytowane przez HAL-9000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

próbowałeś może wgrywać oprogramowanie w trybie emergency? Czasami upgrade oprogramowania działa gorzej niż wgranie go od zera.

Emergency + powrót do ustawień fabrycznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam R600 i jakichś większych problemów nie notowałem choć kilka rzeczy sprawiło mi na początku problem to w końcu sobie z nimi poradziłem.

Od razu zaznaczę, że obecnie mam zainstalowany firmware oznaczony kodem C750KP_CR10E_110321a_110HD

- Kłopoty z zegarem. Odtwarzacz w jakiś dziwny sposób aktualizuje sobie czas i ustawia go raz o dwie godziny za późno lub o dwie godziny za szybko. Nie muszę mówić jakie to sprawia problemy, kiedy mam poustawiany programy do nagrania. Na domiar złego - po ustawieniu zegara w sposób właściwy, nagrywanie ustawionych wcześniej programów nie działa. Muszę je wszystkie wykasować i ustawiać na nowo! nie pomaga przełączenie odtwarzacza na ręczne ustawianie. Po średnio 2 dniach mam znowu bałagan - delikatnie mówiąc

Zegar według moich obserwacji kaszani się gdy korzystamy z DVB-T i ustawiamy czas ręcznie. M-Box nie ma czegoś takiego jak przełącznik czasu letniego ale wykrywa ten czas automatycznie. Aby godzina wszędzie dobrze się wyświetlała musisz w ustawieniach wybrać strefę czasową (GMT +2h) i ustawić czas z DVB-T (+2h bo dodaję czas letni). Wtedy u mnie czas w M-Boxie zgadza się z tym na wyświetlaczu w Stand-by i z Timerem na DVB-T. Zaplanowane nagrania chodzą jak trzeba :)

- Wielu użytkowników, głównie tych z telewizorami CRT ma problem z odczytaniem informacji z okienka informacyjnego pojawiającego się w trakcie oglądania TV. Choć tyczy się to głównie użytkowników CRT, to proszę mi wierzyć, z estetyką to okienko nie ma zbyt wiele wspólnego. Nie ma też zbyt wiele wspólnego z ogółem MENU. Jest niespójne graficznie i zawarte w nim informacje są NIECZYTELNE. Tym samym nie pomaga, a jedynie utrudnia. Jest szare i brzydkie.

No tutaj rady nie ma, M-Boxy są pod HD optymalizowane.

- Czytałem na forum przynajmniej kilka wypowiedzi dotyczących działania samego nagrywania. Chodzi o to, że zaprogramowane nagrywanie NIE DZIAŁA i NIE WŁĄCZY się kiedy odtwarzacz jest w stanie STAND BY. Wiele osób pytało o zmianę tego ale jak to zwykle bywa, producent nigdzie nie raczył się do tego ustosunkować.

Widziałem takie posty ale dotyczyły modeli płaskich R3150S i wiem, że problem polega na uruchamianiu dysków przez odtwarzacz w określonej kolejności. Jak się przepnie kable SATA na płycie głównej to nagrywa ze stand-by'ja.

Nie jest to PROFESIONALNE podejście ale ja tam nie narzekam.

Ja powiem wprost - nie wyobrażam sobie zostawiać R600 włączonego na 2 tygodnie kiedy jadę na wakacje. Zwłaszcza teraz - latem. jego wadą jest to, że nagrzewa się BAAARDZO mocno. Panowie inżynierowie/programiści - możecie coś z tym zrobić?

A na czym go trzymasz, w sensie na jakiej powierzchni, czy w szafce, itd?

- Po zainstalowaniu 749 odtwarzacz stracił to z czego wręcz słynął - STABILNOŚĆ. Zawiesza się nawet do 2 razy dziennie. Dzieje się to bez wpływu na wykonywaną operację. Nie ma też znaczenia konfiguracja, która się nie zmieniła od czasu aktualizacji oprogramowania. Zrobiłem jednak mały eksperyment - wróciłem do starego oprogramowania i okazało się, że mój R600 działa stabilnie jak skała. Po przywróceniu 749 znowu działa chwiejnie i się zawiesza. Nie pomogła też wymiana/wyjęcie jedynego elementu na jaki mam wpływ - mianowicie HDD. Odtwarzacz z oprogramowaniem 749 NIE DZIAŁA STABILNIE

Spróbuj firmware 750 i koniecznie sprawdź kod wersji. Hyundai ma na koreańskich stronach również firmware do R600X (nie dostępna w Polsce) a tam jest inny front i soft może nie być kompatybilny w 100% z R600K (dostępna w Polsce).

- Po zainstalowaniu 749 "zgasły" mi wszystkie kontrolki przedniego panelu. Świecą się tylko POWER oraz nagrywania - NIC WIĘCEJ. Zrobiłem to samo co napisałem wyżej. Zmieniłem oprogramowanie na starsze i co? Wszystko gra i świeci!!!!

j.w. Sprawdź koniecznie instalowaną wersję.

- Po zainstalowaniu 749 odtwarzacz przestał poprawnie współpracować z odtwarzaczem CD/DVD. Po włożeniu płyty Audio... restartuje się. Przy starym oprogramowaniu tego nie robił i czytał wszystko na co pozwalał stan samej płyty i możliwości odtwarzacza.

W sumie to nie sprawdzałem od dłuższego czasu czy coś się w tej kwestii zmieniło, ale mnie zmotywowałeś i sprawdzę.

- Kolejna rzecz, które wręcz WYTRĄCA mnie [choć wiem, że nie tylko mnie - wystarczy poczytać forum] z równowagi, to fakt, że odtwarzacz NIE CZYTA ORYGINALNYCH płyt DVD. Proszę Panów - czy ja mam zostać piratem? To o to chodzi? Ja rozumiem, że firma Hyundai broni się przed atakami wielkich koncernów, że wspiera piractwo - ale to wszystko można zrobić w inny sposób. Skoro oprogramowanie dla Hyundai to linux - to naprawdę nie jest problemem umożliwienie odtwarzania oryginalnych płyt - blokując jednocześnie ich przegrywanie! ZABLOKOWAĆ MOŻLIWOŚĆ ZGRYWANIA NOŚNIKÓW CD/DVD!!!! Przecież programowo to żaden kłopot do jasnej anielki!!!! ...a tak ograniczacie mi panowie pójście do wypożyczalni, i obejrzenie filmu z w/w. No chyba, że go sobie zgram, a to już piractwo - bo film nie jest moją własnością i trzeba złamać wiele zabezpieczeń płyty, to raz, a dwa - to przecież trwa, czym samym odbiera całą przyjemność oglądania!!!!

Kiedyś się o to pytałem dystrybutora i powiedział że to kwestia licencji a nie ograniczeń sprzętowych. Zapłacisz np. 200zł więcej za M-Box'a aby potrafił odtwarzać oryginalne płyty DVD z zewnętrznego napędu optycznego? Poczytaj o innych playerach czy któryś potrafi takie cuda, chętnie sam się z takim zaprzyjaźnię :)

Wypuściliście Panowie świetne produkty, które są konkurencją dla wielu pozostałych - głównie swoimi możliwościami. Mam jednak nieodparte wrażenie, że dział SOFTWARE i HARDWARE ze sobą nie współpracują. Panowie programiści żyją w jakimś utopijnym świecie, gdzie wszystko jest piękne i różowe. Otóż nie!! Oprogramowanie jest BEZNADZIEJNE, a zamiast szczuć nas kolejnymi REWELACJAMI typu otwieranie CD/DVD guzikiem z pilota [czyli bzdetami] lub niedopracowanym IMS - zajmijcie się dopracowaniem graficznym MENU oraz dopracowaniem stabilności tego oprogramowania. Ja jestem pedantem i estetą - dlatego też zwracam SZCZEGÓLNĄ uwagę na to jak wygląda to co mam - również jeśli chodzi o oprogramowanie. Tak jak sam odtwarzacz jest bardzo ładny - to oprogramowanie jak z czasów Windows'98. Spartańskie. Zniósł bym to - gdyby było stabilne - ale tak też nie jest.

Bubel Panowie - duży bubel!!!!

Nie wiem czy zwróciliście uwagę, że nie ma na tym forum prawie wcale wypowiedzi pozytywnych o Waszym oprogramowaniu? Może czas to przemysleć. Za każdym razem kiedy wprowadzacie coś nowego - sypią się pytania, bo pojawiają się problemy. Wyciągnijcie Panowie lekcje, bo tniecie gałąź na której sami siedzicie!

Z poważaniem

Bartek

Mocne! Jednak wydaje mi się że żaden koreański programista tego nie przeczyta, a dystrybutor niewiele wskóra, ale mam nadzieję że chociaż trochę Ci pomogłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

próbowałeś może wgrywać oprogramowanie w trybie emergency? Czasami upgrade oprogramowania działa gorzej niż wgranie go od zera.

Emergency + powrót do ustawień fabrycznych.

Przepraszam za tak długą przerwę... obowiązki:) Pozwólcie, że najpierw zapytam jak wgrać oprogramowanie w trybie EMERGENCY. Zacznę od tego - możliwe, że pomoże. Potem ustosunkuje się do pozostałych. Dodam jeszcze tylko tyle, że z odtwarzaczem jest coraz gorzej, ponieważ po każdym wyłączeniu [nawet do trybu STANDBY], R600 każe mi ustawiać wszystko na nowo [wersja językowa, wyszukiwanie kanałów, nagrywane programy itd.]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przygotowujesz pendrive z najnowszym firmware -> wyłączasz M-Boxa z prądu -> wsuwasz pena -> wciskasz przycisk HOME na froncie (nie na pilocie) -> trzymając przycisk włączasz M-Boxa przełącznikiem z tyłu -> czekasz aż na wyświetlaczu pojawi się napis install i puszczasz przycisk.

Jeśli po każdym włączeniu masz pytanie o język itp to już tylko serwis pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przygotowujesz pendrive z najnowszym firmware -> wyłączasz M-Boxa z prądu -> wsuwasz pena -> wciskasz przycisk HOME na froncie (nie na pilocie) -> trzymając przycisk włączasz M-Boxa przełącznikiem z tyłu -> czekasz aż na wyświetlaczu pojawi się napis install i puszczasz przycisk.

Jeśli po każdym włączeniu masz pytanie o język itp to już tylko serwis pomoże.

Dzięki za reakcje i odpowiedź. Bądź tak uprzejmy i napisz mi proszę - skąd można pobrać oprogramowanie, które Ty posiadasz... a może możesz mi je po prostu podesłać na @?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...