Skocz do zawartości
zetec

Pakiet MiniHD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanie, jak się zapatrujecie na zmuszanie ludzi do płacenia zamiast 9,90 to 14,90 za najmniejszy pakiet.

Dodatkowo piszą że będę miał możliwość odbioru 5 kanałów w tym Polsatu HD. Pytanie tylko jak skoro mam dekoder mini z podłączeniem poprzez Eurozłącze.

Dlaczego mam płacić za kanał który nie mogę odebrać?

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei za te same kanały ,które są w pakiecie Mini HD płacę obecnie 19,90,czyli mógłbym płacić mniej o 5zl.

Tak to już jest,że promocja wydaje się atrakcyjna tylko do czasu jakiejś kolejnej.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zetec, jak oni Cie do tego zmuszają? Groźbą? Przecież nie musisz płacić, TV satelitarna nie jest obowiązkowa. A tak na marginesie 14,90 nawet za taki mały pakiet to naprawdę nie jest wygórowana cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak podpisywałem umowę to kupiłem tuner satelitarny gdyż wtedy dzierżawka była b.droga (jakieś 3-4 lata temu).

Teraz jest tak że albo wyrzucę ten tuner i rozwiąże umowę, albo będę płacił za kanał którego nie odbiorę.

Każdy kupując coś czy podpisując jakąś umowę raczej nie liczy się z tym, że po okresie promocji rozwiąże umowę tylko będzie dalej korzystał z platformy.

Tu nie chodzi o to czy jest mało czy dużo, ale chodzi o potraktowanie klientów.

Jest mnóstwo osób które kupiły tuner.

Oczywiście cyfrowy polsat łaskawie mi wydzierżawi tuner z hd ale za 5 złotych co suma sumarum daje 2 dychy a nie jedną a to jest podwyżka o 100 procent.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości zapytam ile to zapłaciłeś 3-4 lata temu za ten tuner że tak szkoda Ci go wyrzucać?

Czy nie jest tak że skoro "zmuszają" Cie do płacenia 14,90 to nie oferują Ci tunera HD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gie czytamy do końca OKI?

Ciekawe, czy ty się tak palisz do wymiany co 3 lata całego sprzętu który posiadasz?

Nie jest istotne ile wtedy zapłaciłem, a to że dają program który nie mogę oglądnąć!

A na samym początku pisma które dostałem jest napisane: "W trosce o Państwa satysfakcję..." a ja sobie dopowiedziałem: dajemy kanał którego nie obejrzysz...

Taka oto troska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba się liczyć z tym, że technologia się rozwija. W tej chwili dekoder HD to podstawa jeśli nie chcesz być pozbawiony dostępu do wielu wartościowych kanałów i przede wszystkim do wysokiej jakości. Ty się obraziłeś na Polsat bo nie możesz oglądać tego kanału, inni się cieszą, bo mogą. Mają go nie oglądać, bo Ty nie możesz? Za jakiś czas okaże się, ze nie będziesz miał dostępu do kanałów 3D, bo Twój telewizor nie będzie ich odbierał, mimo, że pakiecie będziesz je miał. I co, znów będziesz pokrzywdzony? Zupełnie Cie nie rozumiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blue_voyager Chodzi mi o to że z tym pakietem sprzedawano tuner który ma wyjście tylko z Eurozłączem.

Mnóstwo moich znajomych kupiło takie zestawy. Część z nich ma jeszcze zwykłe tv i na razie nie zamierza zmieniać.

A teraz Polsat daje im do tych tunerów kanał który nie mogą odebrać.

O to mi cały czas chodzi.

A jeśli już to są zmuszeni do dzierżawy tunera za 5zł więc tak jak już pisałem podwyżka jest 100%

Jakie to wartościowe kanały HD są nadawane tylko w HD?

Mam też pakiet HD i gro programów na kanale HD jest puszczana z jakością SD, ale płacę za HD no nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W piśmie które otrzymałeś jest napisane, że możesz wypowiedzieć umowę bez konsekwencji ponieważ cennik się zmienił.

Wiec... wypowiadasz umowę i idziesz do konkurencji która nie robi takich numerów, ze się rozwija.

Również kopiłem dekoder na własność i również miałem pakiet mini za 9,90zł.

Z początku bylem zły, ale wypowiedziałem stara umowę i podpisałem nowa (już drugi raz-kiedyś bardzo dawno temu wymieniałem dekoder bo nie chciał współpracować z nowa karta jak była zmiana na nowy system kodowania)

A teraz będę płacił 19,90zł-OK podwyżka 100% jak mówisz, ale popatrz na to z drugiej strony, dostajesz 5 kanałów HD, nowy/nowoczesny dekoder, no i chyba najważniejsze/najciekawsze za te 5zł dostajesz dożywotnią gwarancje na dekoder.

PS

Stary dekoder może służyć do oglądania niekodowanych kanałów, wiec mój dzieciak dostanie go do pokoju i będzie sobie oglądał kanały muzyczne za free.

Edytowane przez piterek-23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zetec, na miłość boską, żadne argumenty do Ciebie nie docierają. Idąc Twoim tokiem rozumowania, żaden pakiet nigdy nie mógłby być rozszerzony o nowe kanały, bo przecież niektórzy ludzie nie będą mogli odbierać tych kanałów. Chcesz zatrzymać postęp bo Ty i mnóstwo Twoich znajomych nie zamierza zmieniać telewizorów? Będę brutalny - a kogo to obchodzi? Ludzie chcą oglądać więcej i w lepszej jakości. Na drodze rozwoju oferty nie może stać to, że część użytkowników ma przestarzały sprzęt. Powiedz, czy ktoś kogoś pyta czy ludzie zgadzają się na zaprzestanie analogowego przekazu TV? Nie, po prostu kończą w przyszłym roku i tyle. Bo takie są prawa rozwoju technologii. I czy Ci się to podoba czy nie, dalej też tak będzie. Nikt Ci nie zagwarantuje, że jeśli teraz kupisz nowy dekoder HD, to za kolejne 2-3 lata nie włączą Ci do pakietu kanałów w 4K (albo w jakimkolwiek innym formacie), których nie będziesz może mógł oglądać. I znów będziesz miał stres.

Twoje narzekanie nic nie da. Możesz zmienić dekoder, możesz zrezygnować z pakietu. I tyle. Albo po prostu odpuścić i oglądać telewizję.

PS Czy Ty w ogóle zauważyłeś, że piszesz na niewłaściwym forum? To forum, jak sama nazwa wskazuje dotyczy szeroko pojętego HD i narzekanie, że Twój pakiet rozszerzono o to właśnie HD jest tu co najmniej nie na miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co za problem stworzyć nowy pakiet z kanałami HD?

To że będzie tv cyfrowa trąbi się od kilku lat przygotowując ludzi na to aby dobierali odpowiednio swój sprzęt.

A ja Ci napiszę tak:

Osoby mające tamte dekodery nie odbiorą tego kanału i w/g Ciebie jest OK?

Czy jeśli w pakiecie który Ty masz dołączą przeglądarkę internetową, ale Ty ze swoim dekoderem tego nie odbierzesz a mimo to będziesz musiał płacić za nią będzie OK?

Wtedy też napiszesz, że postęp techniczny jedzie i nie ważne co kto myśli.

Przeglądałem część forum i są tematy bezpośrednio niezwiązanych z wysoką rozdzielczością a dotyczącą ofert tv sat więc myślałem że skoro ktoś mi wciska kanał HD to mogę tu o tym napisać.

Szkoda też, że dopiero w 3 poście to zauważyłeś...

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dalsza dyskusja jest bezcelowa, bo jedyną, rzeczą, która Ciebie zadowoli jest powrót do poprzedniego stanu rzeczy. Jako że to jest niemożliwe, każde gadanie będzie stratą czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja Ci napiszę tak:

Osoby mające tamte dekodery nie odbiorą tego kanału i w/g Ciebie jest OK?

Tak jest OK. Pospisywałeś umowę zupełnie na innych warunkach więc wiedziałeś na co się godzisz.

Umowa polega na tym że obydwie strony na coś się godzą.

Nie godzisz się to nie podpisuj.

Czy to jest takie trudne ? Nikt Cię nie zmusza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Takim tokiem myślenia można by rzec że kupując samochód z dwuletnią gwarancją ma prawo po tym okresie się całkowicie rozlecieć i będzie OK?

Nie robicie sobie planów na przyszłość?

Albo zarabiacie kupę szmalu, albo... nie wiem o co kaman?

Tak podpisywałem umowę i liczyłem na jej wypełnienie. Teraz będę podchodził do umów z Polsatem znacznie krócej max na 3 miesiące bo taki jest termin rozwiązania umowy.

Ciekawe jak byś się poczuł gdybyś podpisał umowę na 2 lata kupił tuner za 2 stówy i za 3 miesiące ktoś Ci powiedział, albo podpisujesz nową umowę z opłatą 2 razy większą, albo cześć. W jednym i drugim wypadku dekoder wyrzucasz na bruk. Fajne nie?

Edytowane przez zetec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Takim tokiem myślenia można by rzec że kupując samochód z dwuletnią gwarancją ma prawo po tym okresie się całkowicie rozlecieć i będzie OK?

Nie robicie sobie planów na przyszłość?

Przykro mi ale zły przykład podajesz. Kupując samochód wiesz dokładnie jakie ma parametry i osiągi. Po 2 latach wygaśnie gwarancja (tak jak w przypadku tunera), ale nadal będzie spełniał takie same funkcje jak podczas zakupu (tak samo tuner bez możliwości odbioru HD nadal nie będzie mógł odbierać HD).

Więc o co Ci chodzi ? Czy Twój tuner się zepsuł, tak jak wspominasz z samochodem ? Nie, nie zepsuł się. Nadal jest w stanie pracować tak samo jak 3 lata temu...

-------

Reasumując za parę lat będą same kanały HD nawet w podstawowym pakiecie i Ty jako konsument nie wymienisz starego dekodera i będziesz rościł do Polsatu pretensje bo nie możesz ich wyświetlić ?

Moim zdaniem bardzo dobrze że Polsat nawet w podstawowym pakiecie już oferuje HD.

Edytowane przez moonfall84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę wkurzające jest to że za mini płaci się 14.90 a za familijny 42.90, i nie ma nic pomiędzy. Przeszedłbym na mini ale szkoda mi stracić tvn turbo i 24. Wychodzi że za to że mam te 2 kanały płacę 3.5 raza więcej :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Twój tuner się zepsuł,

-------

Reasumując za parę lat będą same kanały HD nawet w podstawowym pakiecie i Ty jako konsument nie wymienisz starego dekodera i będziesz rościł do Polsatu pretensje bo nie możesz ich wyświetlić ?

Moim zdaniem bardzo dobrze że Polsat nawet w podstawowym pakiecie już oferuje HD.

Nie nie zepsuł się ale nie odbiera kanału za który płacę.

No właśnie za parę lat więc możesz sobie rozłożyć koszt dekodera na perę lat, a nie jak podałem w drastycznym przypadku 3 miesiące. Jest różnica?

Przykład z samochodem dałem odnośnie umowy. Kupując producent gwarantuje Ci że będziesz jeździł 2 lata więc po tym okresie może iść na złom? Sam napisałeś że będzie jeździł dalej więc jednak liczysz się z tym że po0 okresie umowy sprzęt będzie mógł dalej sprawować funkcje do jakiego go kupiłeś, czyż nie?

Oferuję kanał HD na którym większość programów jest w SD, ale musisz dwa razy płacić (Polsat i Polsat HD jest w podstawowym pakiecie)i jest to w/g Ciebie OK?

Pzdr

PS

Ciekawe co jeszcze CyfrowyPolsat wymyśli aby zedrzeć z klientów trochę kasy. Popatrz na dochody i oglądalność programów za które płaci kupę kasy (Formuła1 gdzie oglądalność spadła drastycznie)i wtedy przelicz sobie ile klientów musi dodatkowo płacić za rzekome udogodnienia aby choć trochę podreperować budżet Polsatu. I nie jest to dla dobra klientów bynajmniej jak pisze P. Robert Zadrożny w liście do abonentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co ci odbierać TVN HD czy POLSAT HD ?? To samo leci co na SD ;)

Nie chcesz , nie płać ...

5 zyka różnicy a tu taki dramat, daj spokój ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...