Skocz do zawartości
BrinX

Głośniki - pomoc w wyborze

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam,

na wstepie powiem, ze wiem iz moja propozycja o ktorej zaraz przeczytasz nie jest moze najlepszym wybore itp. ale z racji tego co mam lub miec che mysle, ze jest najbardziej optymalna. Otoz aktualnie na wymianie gwarancyjnej za moje Logitechy X-540 dostane nowe z506 i to mi sie troche nie podoba (design, brak mozliwosci powieszenia na scianie). Chcialbym je sprzedac i dolozyc troche kasy i kupic albo Geniusy 5050 V2 (kosztuja ~350PLN) + SB Extigy (~300PLN) i podpiac to do tego co jest w podpisie. Taka opcja pozwolila by mi na uzyskanie dzwieku przestrzennego zarowno z HTPC jak i UPC Maediabox. Jednak po chwili zastanowienia pomyslalem, ze moze lepiej dodac troche kasy i kupic Logitech Z906 (cena z wysylka do Polski to ~1200PLN) w tym wypadku sprzedalbym jeszcze Audigy 2 NX i Podlaczyl UPC i Kompa po optyku. Teraz pytanie co sadzicie o takim wyborze i polaczeniu? Doadam, ze nie amm miejsca na Ampli + 5.1(chyba, ze ktos zna ampli w sensownej cenie i max wysokosc 10 cm), Z-5500 odpada ze wzgledu na gabaryty SUBA i okropny panel. Sprzetu uzywalbym wlasciwie tylko do TV/Filmow i najlepiej bylo by gdyby glosniki dekodowaly dzwiek. Nie jestem audiofilem mieszkam w bloku a salon ma 20 m2 wiec pola do popisu nie ma zwazywszy, ze sciany nie sa mega grube wiec nie chce masakrowac sasiadow ale miec mozliwosc wygodnego obejrzenia filmow ze znosnym dzwiekiem. Glownym zrodlem beda pliki mkv z AC3/DTS. Zastanawiam sie tylko czy jak wrzuce np. jakis BlueRay z DTS Master HD czy tez innym HD to czy uslysze poprawny dzwiek z glosnikow 5.1 jak to podepne przez integre po optyku? Nie musi byc to dzwiek HD byle poprawne 5.1

Bylbym wdzieczny za propozycje. Wiem, ze musze pojsc na sporo kompromisow i dodam, ze podoba mi sie tez Sony HT-IS 100 ale to juz kosztuje 2 tysiaki ;/

Edytowane przez BrinX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zastanawiam sie tylko czy jak wrzuce np. jakis BlueRay z DTS Master HD czy tez innym HD to czy uslysze poprawny dzwiek z glosnikow 5.1 jak to podepne przez integre po optyku? Nie musi byc to dzwiek HD byle poprawne 5.1

Nowe formaty Audio HD realizowane są poprzez HDMI i połączenie wielokanałowe analogowe ( o analogowym nie myśl , to są duże koszty ).

Jeżeli będziesz odtwarzał np. DTS Master Audio HD , a połączenie będzie poprzez S/PDIF optyczne lub coaxoalne to otrzymasz tylko trochę ulepszony DTS , gdyż nowe formaty audio HD są kompatybilne wstecznie ze starymi ( zostanie odtworzony rdzeń " core " ). " 5.1 poprawne będzie "

Daj linka co to za integra do której chcesz połączyć optykiem ? ( pogubiłem się w tym )

Najlepiej by było , żebyś wygospodarował miejsce na amplituner z dekoderami Audio HD .

Te kino domowe za 2000 zł nie ma dekoderów Audio HD

http://www.sony.pl/product/hcs-cinema-surround-kit/ht-is100#pageType=TechnicalSpecs

Jeżeli kupisz np kombajn kina domowego z odtwarzaczem Blu - ray z zestawem głośników i odpowiednimi dekoderami , ( jest on odpowiednio cienki ) to może się zdarzyć że te formaty audio mogą być nie odtwarzane z obcego źródła np. odtwarzacz sieciowego ( takie problemy były opisywane na tym forum )

Edytuję : te kino domowe potrafi , cytuję :

LPCM (2 kan. / 5.1 kan. / 7.1 kan.) przez HDMI™

TAK / TAK / TAK

Gdybyś miał jakieś źródło dźwięku z dekoderami Audio HD potrafiącymi zdekodować do LPCM 5.1 i wysłać do kina domowego poprzez HDMI to byłoby Ok.

CHODZI MI O PRAWIDŁOWE ODTWARZANIE NOWYCH FORMATÓW AUDIO HD.

Edytowane przez czester15.30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ok powiem tak, w przypadku Sony HT-IS 100 podlaczenie kompa bylo by via HDMI i dekodera TV tez via HDMI. GF GT430 daje beatstream po hdmi. Co do integry to karta ktora jest na pokladzie GIGABYTE GA-H55N-USB3 nic szczegolnego ale po otyku to mniejsza o to. Zestawu z blue ray nie chce bo mam juz w HTPC.

Najlepiej dla mnie bylo by wybrac Soniacze ale te mega drogie, chociaz, ze tak powiem najwygodniejsze dla mnie bo maja 3 HDMi a ja w TV mam jedno i przepinam ale to akurat nie problem. Tylko zaczyna sie tu robic juz duzy wydatek i nie wiem czy nie lepiej narazie nie podpiac po prostu pierdziawek Geniusa a za rok moze 2 rozejrzec sie za kinem z prawdziwego zdarzenia ale to po zmianie leciwego juz TV.

Jak dobrze zrozumialem Prawidlowe odtwarzanie audio HD to po prostu Audio HD zas jak nie mam dekoderow HD to tez uslysze 5.1 tylko w wersji Core czyli mniej detali etc. ale nadal 5.1

Edytowane przez BrinX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze zrozumialem Prawidlowe odtwarzanie audio HD to po prostu Audio HD zas jak nie mam dekoderow HD to tez uslysze 5.1 tylko w wersji Core czyli mniej detali etc. ale nadal 5.1

Właśnie kolega Czester wyżej napisał, że jeśli zdekodujesz audio HD w odtwarzaczu (kompie, BD czy innym) i wyjdziesz po HDMI LPCM 5.1 to będziesz miał pełne audio HD tylko bez znaczka "xxxxx HD" na wyświetlaczu, czyli nie będzie bitstreamu. Natomiast jak tych dekoderów nie będzie i nie będzie połączenia HDMI tylko optyk/coaxial to dostaniesz core DTS lub DD odpowiednio.

Co do samych głośników to komputerowe zestawy wiesz, że to nie jest szczyt techniki... Podejmując świadomą decyzje można to oczywiście przeżyć. ;) Wtedy tylko jakieś recenzje Cię ratują bo posłuchać gdzieś głośników komputerowych to raczej będzie ciężko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Hmmmmm, po głowie chodzi mi jeszcze to MARANTZ NR1501 - wysokość 10.5 cm na styk wejdzie ale jak z grzaniem sie i chłodzeniem tego to juz nie wiem. I ile mógłby kosztować podstawowy zestaw głosników i suba tak bay potem stopniowo to rozbudować?

Edytowane przez BrinX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmmm, po głowie chodzi mi jeszcze to MARANTZ NR1501 - wysokość 10.5 cm na styk wejdzie ale jak z grzaniem sie i chłodzeniem tego to juz nie wiem. I ile mógłby kosztować podstawowy zestaw głosników i suba tak bay potem stopniowo to rozbudować?

Idziesz bardzo dobrym torem .

Gdy się przegrzeje to pewnie się wyłączy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oka a do tego Marantza jakie dobrać głośniki na początek tak aby ładnie to zagrało w filmach ale żeby budzet nie padł. Powiedzmy Dało by rade jakieś w miare ok głośniki z subem dostac do 700PLN No i fajnie by było jakby głosniki nie były mega kobyłami, coś wielkości tych od X540 i do powieszenia an ścianie - nie muszą byc nowe ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Duże głośniki zazwyczaj grają lepiej. ;)

Ale jak ma być oszczędnie z miejscem i jednocześnie dobry dźwięk to chyba tylko tego rodzaju maluszki (nie chodzi mi o firmę/model, ale rozmiar/typ):

http://allegro.pl/harman-kardon-glosniki-5-1-hkts-9-bq-nowe-i1596269194.html

PS Ampli powinien mieć raczej więcej niż mniej miejsca wokół ze względu na wentylację.

Edytowane przez misiaczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Moja Yamaha wielokanałowa stoi w półce na samym dole , na górze są na niej trzy klocki ( odtwarzacz DVD , tuner radiowy , dekoder N ), po prawej stronie ogranicza ściana półki , po lewej następne trzy klocki ( od dołu : magnetowid , odtwarzacz CD , wzmacniacz dwukanałowy ) .

Problemów z nadmiernym grzaniem się amplitunera nie miałem .

Jasne jest , żeby amplituner miał więcej miejsca wokół siebie , ale kraje się jak się daje .

Edytuję : co do głośników na pierwszy zestaw ( kina domowego ) , to jest niezła propozycja :

http://allegro.pl/canton-cd-102-zestaw-kina-domowego-5-1-bcm-i1591946442.html

Edytuję : kurcze ale ten gość za drogo chce

http://www.skapiec.pl/site/cat/29/comp/301263

Edytowane przez czester15.30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...