Skocz do zawartości
drogba_25

wybor sciezki audio w mkv

Rekomendowane odpowiedzi

mam film 720p w formacie mkv (matroska). Jest on zapisany z 5 sciezkami audio (wloska,hiszpanska,rosyjska,angielska,polska). Czy da sie w Dune Prime 3.0 wybrac jedną z tych sciezek? Bo domyslnie wybiera sie włoska scieżka audio.

i przy okazji niektorych plikow mkv nie da sie przewijac, tzn. nie działają przyciski odpowiadajaca za przeijanie czy to do tyłu czy do przodu.... czy jest to juz taka niedogodnosc ktorej nie da sie w zaden sposob ominac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam urządzenia i nie wiem czy można wybrać ścieżkę (pewnie tak), ale jeśli nie wiesz jak to zrobić, to przy pomocy programu mkvtoolnix w kilka minut usuniesz zbędne ścieżki dźwiękowe, zostawiając tylko tę właściwą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez niemam dune, ale widze na pilocie przycisk audio na dole ,nacisnij sobie;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cze,ja jestem posiadaczem innego odtwarzacza czyli Hyundai L110 i w tym modelu wybieranie ścieżki wykonuje się klawiszem AUDIO ,jeżeli jest w pliku filmowym .mkv kilka ścieżek każde następne naciśnięcie tego klawisza wybiera następną ścieżkę dźwiękową :) wydaje mi się że tak samo to działa na wszystkich dostępnych na rynku odtwarzaczach ,sprawdź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze znam soft mkvtoolnix :) jednak chodzi mi o wybór scieżek audio na DUNE a nie obróbce pliku na PC w tym programie.

Oczywiście jest przycisk AUDIO na pilocie jednak jest on nieaktywny podczas wyświetlania filmu, mysle jednak ze tak jak mówicie to ten przycisk jest odpowiedzialny za wybór kolejnych sciezek audio, jednak podobnie jak przyciski odpowiadajace za przesuwanie filmu z niewiadomych przeze mnie względów jest nieaktywny....

Spotkaliście sie z mkv w ktorych te przyciski wszystkie nie działają? co moze byc przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Sprawdź wpierw na komputerze ten plik np. w Bestplayerze czy idzie wybrać daną ścieżkę dźwiękową. Bardzo rzadko zdarzają się pliki mkv z taką ilością ścieżek dźwiękowych z uwagi na pojemność pliku.

Posiadam sporo plików na moim Dune, przeważnie z dwoma ścieżkami audio i zawsze mam możliwość wyboru, której chcę słuchać.

Także na 99% jest coś nie tak z plikiem.

------------

Teraz doczytałem jeszcze nt. przewijania - również mogę wszystkie moje pliki przewijać ;)

Edytowane przez moonfall84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na kompie wszystko śmiga az miło, mozna wybierac sciezki bez problemów...

Dokładnie ten film to Resident Evil(2002)-720p.mkv i ma 5 sciezek audio:

Tipo stream n. 1: video (V_MPEG4/ISO/AVC) {Resident Evil (2002) - 720p by MisterHD}

Tipo stream n. 2: audio (A_AC3) {640 kbps @ AC3 5.1ch Italian}

Tipo stream n. 3: audio (A_AC3) {640 kbps @ AC3 5.1ch English}

Tipo stream n. 4: audio (A_AC3) {640 kbps @ AC3 5.1ch Russia}

Tipo stream n. 5: audio (A_AC3) {640 kbps @ AC3 5.1ch Spanish}

Tipo stream n. 6: audio (A_AC3) {640 kbps @ AC3 5.1ch Poland}

przyciski STOP/PAUSA/PLAY działają a PREV/REV nie..... :/

moze mam pecha, sciagne dzis inna wersje zobaczymy jak bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolisz ściągać inną wersję niż załatwić sprawę w 5 minut w mkvtoolnix? Hm, można i tak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolisz ściągać inną wersję niż załatwić sprawę w 5 minut w mkvtoolnix? Hm, można i tak...

TU nie chodzi o zabawę mkvtoolnix bo to narzedzie akurat znam dobrze i wyciecie sciezek audio czy ustawienie jakies sciezki aktywnej to nie problem, sciagam raz jeszcze bo pilot od DUNE nie przewija mi pliku tego filmu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

TU nie chodzi o zabawę mkvtoolnix bo to narzedzie akurat znam dobrze i wyciecie sciezek audio czy ustawienie jakies sciezki aktywnej to nie problem, sciagam raz jeszcze bo pilot od DUNE nie przewija mi pliku tego filmu

Ja tak mam na swoim kinie ale jak ciągnę mkv po wi-fi z dysku kompa a jak mam ten sam plik na lokalnym dysku po usb to i ścieżki wybiera i film przewija...

Edytowane przez Hagis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...