Skocz do zawartości
VAMET

Podkręcanie Gigabyte Radeon HD 5850 GV-R585OC-1GD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam uprzejmie

Czy ktoś z Was podkręcał dokładnie ten model karty graficznej: Gigabyte Radeon HD 5850 - GV-R585OC-1GD?

Ustawiłem ją na 850 MHz z 750 MHz (GPU Clock) i 1200 MHz z 1000 MHz (Memory Clock), czyli na wartości domyślne 5870.

Chciałbym wyżej podkręcić, ale trzeba zwiększyć napięcie.

Próbowałem MSI Afterburnerem, Sapphire Trixxem, ale nie da się - suwak jest zabezpieczony.

Czy ten model jest jakiś z brakiem regulacji napięcia? Ktoś może ma doświadczenie?

Pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Afterburnerze trzeba włączyć możliwość zmiany napięcia żeby suwak zaczął działać. a o ile można podnieść napięcie to najprędzej wujek google pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

To poszukaj w Wujku Google odpowiedzi i jak już znajdziesz, to mnie poinformuj.

...a że trzeba aktywować możliwość kontroli napięcia w MSI Afterburner, to nie musisz wspominać.

To że ktoś zadaje pytanie na Forum, to nie znaczy, że jest ułomem.

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Próbowałem MSI Afterburnerem, Sapphire Trixxem, ale nie da się - suwak jest zabezpieczony."

trudno z tego wyczuć czy aktywowałeś zmianę napięcia i karta nie jest obsługiwana, czy jej nie aktywowałeś. odpowiedź napisałem grzecznie, a zostałem potraktowany jak noob który chce uczyć mistrza. w takim razie to ja przepraszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

To poszukaj w Wujku Google odpowiedzi i jak już znajdziesz, to mnie poinformuj.

...a że trzeba aktywować możliwość kontroli napięcia w MSI Afterburner, to nie musisz wspominać.

To że ktoś zadaje pytanie na Forum, to nie znaczy, że jest ułomem.

Z poważaniem

Jeśli ten model jest skonstruowany analogicznie do swojego odpowiednika HD5870 OC, to nie ma regulacji napięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

"Próbowałem MSI Afterburnerem, Sapphire Trixxem, ale nie da się - suwak jest zabezpieczony."

trudno z tego wyczuć czy aktywowałeś zmianę napięcia i karta nie jest obsługiwana, czy jej nie aktywowałeś. odpowiedź napisałem grzecznie, a zostałem potraktowany jak noob który chce uczyć mistrza. w takim razie to ja przepraszam.

Spoko, ja również, wczoraj miałem okres...

Jeśli ten model jest skonstruowany analogicznie do swojego odpowiednika HD5870 OC, to nie ma regulacji napięcia.

Skontaktowałem się z "takimi jednymi cwaniakami" i zasugerowali, że w MSI Afterburner najnowszej wersji beta można zmienić parę linijek i będzie możliwe wymuszenie kontroli napięcia.

Jest również o tym TUTAJ.

Limit jest tak, jak mówisz, ale być może można go obejść.

Dziękuję za podpowiedzi i pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

...

Skontaktowałem się z "takimi jednymi cwaniakami" i zasugerowali, że w MSI Afterburner najnowszej wersji beta można zmienić parę linijek i będzie możliwe wymuszenie kontroli napięcia.

Jest również o tym TUTAJ.

Limit jest tak, jak mówisz, ale być może można go obejść.

Dziękuję za podpowiedzi i pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

Żaden "cwaniak" nie pomoże, jeśli karta nie posiada możliwości programowej zmiany napięcia. A dokładnie tak jest w tym przypadku. To jest "Custom PCB". To nie kwestia Afterburnera, a braku odpowiedniej elektroniki sterującej na karcie. Ot standardowo zmarnowany potencjał. Dobre chłodzenie, bez wsparcia dla regulacji napięć.

Mało tego, nie wiem jak jest w przypadku wersji 5850, ale przy 5870 to karta nie potrafi obniżyć napięć w trybie 2D. Zrób eksperyment, odpal GPU-Z. Przejdź do zakładki monitorowania parametrów karty, odczekaj aż zredukuje zegary w idle i zobacz czy obniżyła napięcia. Jeśli nie to totalnie możesz zapomnieć o czymkolwiek. A najlepiej przekieruj kartę lotem koszącym na Allegro, bo szkoda pomieszczenie sobie dogrzewać.

Niestety taki już urok niektórych autorskich konstrukcji Gigabyte.

EDIT

Co do linka z guru3d, zauważasz, że nie ma tam ani jednej konstrukcji "custom" od Gigabyte w "supported", bo to tak nie zadziała z tymi kartami. Jak to mówią: "na pochyłe drzewo i Salomon nie naleje" :P.

EDIT2

A żeby uzmysłowić Kolegom skalę problemu z kartami bez regulacji napięcia, to podam przykład, bo dokładnie wczoraj poczyniłem pomiary dla GV-R5870OC-1GD, którą mam do testów.

Cały komputer w Idle na referencyjnej HD5870 - 71W. Ten sam komputer z GV-R5870OC-1GD, 98W w tym samym stanie pracy, czyli na biegu jałowym. Znaczy się mamy w bonusie prawie 30 watową grzałeczkę w trybie "czy się stoi, czy się leży", która dodatkowo dogrzewa nam ślicznie kondensatory w naszym komputerze, żeby nie było im za miło. I dziwić się, że później szlag trafia taki sprzęt.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam uprzejmie

Napięcie spada z 1.088V na 0.95V, jeśli dobrze odczytuję...

Masz rację, sprawdziłem według linka i dalej jest niedostępna opcja, no nic...

Za dwa lata trzeba będzie zmienić :)

Pozdrawiam serdecznie.

EDIT

Z innej beczki, żeby już tematów nie tworzyć.

Są jakieś znaczące różnice między NVidia GeForce a ATI Radeon?

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Specjalnie dla Ciebie, znalazłem dyskusję na temat Twojej karty, zdecydowanie "w temacie" :):

http://www.techpowerup.com/forums/showthread.php?t=118727

EDIT

....

Z innej beczki, żeby już tematów nie tworzyć.

Są jakieś znaczące różnice między NVidia GeForce a ATI Radeon?

Z poważaniem

Tak, głównie w "barwach firmowych". Jedna to stajnia "zielonych", druga "czerwonych" :).

A tak poważnie, to jeśli pytasz o nasze zastosowania, czyli hdtv, to różnice są na poziomie sposobu traktowania i odtwarzania materiału wysokiej rozdzielczości za pomocą sprzętowych dekoderów. Przy czym nie jest to kwestia "lepiej-gorzej", a po prostu "inaczej". Czyli kwestia gustu.

EDIT2

Polecam drugi eksperyment. Zczytaj rzeczonym GPU-Z bios do pliku i podejrzyj go Radeon Bios Editorem. Zobaczysz jakie karta ma zaprogramowane tryby pracy i jakie napięcia dostępne. Może coś da się powalczyć z tego poziomu.

EDIT

A to żeby nie było, że ściemę walę jako teoretyk. Z dedykacją... sorry za jakość, ale z telefonu :):

31780985.jpg

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Temat ciekawy, zwłaszcza ostatni post na ostatniej stronie z linkiem - dzięki.

Gigabyte OC Guru opisują z tą kartą.

Pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...