Skocz do zawartości
marlowe

A-200 czy C-200 dylemat przed zakupem...

Rekomendowane odpowiedzi

jako ze mój wysłużony PH-100 zdaje się już bezpowrotnie padł (po 4 latach użytkowania, kupowany jeszcze w USA bo w polsce nie było) chcę kupić jego następce. W grę wchodzi A-200 lub A-210 i c-200. Czytam i czytam i zdecydować się nie mogę. Nie mam wygórowanych wymagań, PH-100 przez te 4 lata mi wystarczał i gdyby nie awaria pewnie nie zmieniałbym go jeszcze. No cóż za modelem C-200 przemawia w sumie tylko to że jest "ładnie wykonany" i ma miejsce na napęd BR. W starej kukurydzy właśnie tylko brakowało mi napędu BR (mam sporo płyt BR) i już w sumie byłem skłony wywalić te 1700 zł (c200+hdd+br) ze wzgledu właśnie na miejsce na BR w C-200 co natrafiłem na info o możliwości zmiany firmware dzięki której A-200 staje się C-200 :) No i dylemat powrócił... czy jakieś argumenty przemawiają jeszcze na korzyść C-200, proszę o porady.... Czy do A-200 da się podłączyć napęd Blue-Ray i kontrolować to jednym pilotem - tym z A-200? czy po takim zabiegu+ aktualizacja firmware do C-200 mam pełnowartościowy C-200 i przynajmniej 500 zł zaoszczędzone. Bardzo proszę o pomoc i porady

A może jakiś inny NMT.....? :)

Edytowane przez marlowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja ci mowie Dune Smart

Popcorna juz bym nie kupił (mam A200 i dune)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj o Egreat S800 obsługuje zarówno napędy BD jak i twarde dyski. Ma dwa banki pamięci , działają softy od C200 i Dune. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Egreat S800 wydaje się być zachęcający ale w ogóle nie ma na necie informacji użytkowników tego sprzetu :/

a dune już się trochę pogubiłem, czyli co? dla wygodnego oglądania większości plików z netu potrzebuje jednostkę centralna Dune Smart D1 i do niej dokupuje HDD a do płyt BR potrzebuje drugiej jednostki z napedem Blu Ray?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz to zrobić na kilka sposobów, nie pamiętam teraz czy śrubki od obudowy D1 są oklejone stikersami żeby włożyć tam dysk (ale chyba nie ma )

Możesz kupić B1 i H1 dysk szybko łatwo i przyjemnie się wymienia, są to dwa osobne urządzenia które podpinasz do TV ( identycznie Twój sposób ).

Możesz kupić B1 i do niego moduł HE, łączysz jeden z drugim za pomocą kabla USB lub eSATA a B1 podpinasz do TV, zasilanie podłączasz osobno w każdym przypadku. Wyświetlacz w D1 tak naprawdę nic nie oferuje i nie widzę sensu płacić za niego dodatkową kasę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie jeśli chodzi o konfiguracje to różnica jest w cenie znacząca, bo kupując H1 i B1 to odpowiednio około 950 i 1150 zł Razem wydaje 2100 zł....! a do tego jeszcze HDD ktorego nie policzyłem. Natomiast kupując B1 za 1150 i do tego moduł HE za 325 wydaje niecałe 1500. Więc różnica jest bardzo znaczna jeśli chodzi o cenę ale czy tylko o cenę czy tracę coś na jakości takiej tanszej konfiguracji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupujesz np D1 i nie B1 który jest osobnym playerem z napedem ale sam napęd za ok 500zl dostosowany wzorniczo pod D1 -symbolu nie pamietam

wejdz na humanmedia.pl - tam jest wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba tylko mobilność bo moduł HE musi być podpięty do modelu sterującego ( czyli B1,D1,H1 ), z drugiej strony jest Dune BD Prime 3.0 który kosztuje 1200zł plus koszt dysku, PCH C-200 wychodzi nieco drożej bo trzeba dokupić sam napęd optyczny jak i HDD

Edytowane przez Blacklio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oooo ten Dune BD Prime 3.0 wygląda całkiem przyzwoicie, są jakieś minusy w porównaniu z Dune Smart? i jeszcze takie pytanie czy Prime 3.0 posiada wyjście cyfrowe audio (koaksjalne), pytam bo w specyfikacji widze ze jest SPDiF ale jaki optyczny czy koaksjalny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...