Skocz do zawartości
Janiszek

Tuner DVB-T - pomoc dla laika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym was prosić o pomoc w doborze tunera dvb-t mpeg4. Testowałem u siebie Fergusona T60 jednak nie byłem z niego zadowolony. Czy, każdy tuner charakteryzuje się tym, że blokuje ustawienia formatu na pilocie od tv?. Ferguson owszem ma całkiem sporo formatów do wyboru jednak nie radzi sobie z wszystkimi, które są obecnie nadawane. Po podłączeniu tunera w opcjach tv pozostały mi jedynie 2 jakieś dziwne formaty do wyboru... Jest to problematyczne bo mój tv ma więcej i lepsze formaty do wyboru niż wspominany Ferguson.

Czy możecie polecić mi jakiś dobry tuner dvb-t mmpeg4 który:

-współpracuje razem z tv, mam nam jeśli to ze mogę zmieniać sobie format i inne ustawienia zarówno pilotem od tv jak tunera.

- zapewnia wysoka jakość odbioru

- ma schludne menu i kolory. Ferguson ma wszystko różowe co jest tragiczne.

- najlepiej jakby współpracował z pilotem od tv (często piloty od tonerów maja straszny wygląd i funkcjonalność)

Wiem, że mocno pomarudziłem i zamotałem, ale bardzo proszę was o jakąś radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj o tunerach dvb-t na odpowiednich forach. Tam są dość szczegółowo opisywane przez użytkowników i testerów. Wygląd zarówno tunera, jak i pilota, to sprawa gustu. Ja używam NOT LV6T MPVR4 i jestem z jego "osiągów" zadowolony. Możesz kolego zakupić pilot uniwersalny.

I jeszcze jedno. W tunerze i tv format mam ustawiony na auto.

Edytowane przez latonio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

........................... Po podłączeniu tunera w opcjach tv pozostały mi jedynie 2 jakieś dziwne formaty do wyboru... Jest to problematyczne bo mój tv ma więcej i lepsze formaty do wyboru niż wspominany Ferguson.

jak chcesz korzystac z ustawień TV, to podłacz sobie poprzez złacze EURO-SCART.

Broń Boże, nie korzystaj z HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Broń Boże, nie korzystaj z HDMI.

A jak przez Euro oglądać Polsat HD z warszawskiego nadajnika ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to może nie najlepszy przykład, ale dekoder N podłączony przez HDMI nie blokuje opcji telewizora. Można zmieniać format na obu pilotach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ cacumen, to nie ma znaczenia, ważne aby można było zmieniać proporcje boków pilotem od telewizora.

@ Janiszek, jeśli masz coś podłączone do tv przez HDMI, to masz tylko dwie opcje do wyboru. Albo z overscanem tzw. pełny, albo piksel w piksel(to różnie sie nazywa w zależności od producenta). I tu nie ma znaczenia, czy to dekoder N, czy inny media tank, albo jakikolwiek tuner TV bądź TV Sat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ cacumen, to nie ma znaczenia, ważne aby można było zmieniać proporcje boków pilotem od telewizora.

To nie w tym problem...Euro obsługuje rozdzielczość 576 a HDMI 1080.

Nie ma innej alternatywy poza jeszcze componentem dla telewizji HD..wiem , bo miałem

już wielokrotnie możliwości porównania i w jednym i w drugim przypadku.

Różnica ..powalająca !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cacumen, ja to wiem, ale autor koniecznie chce mieć mozliwośc zmiany proporcji boków obrazu z pilota odbiornika telewizyjnego.

Dlatego piszę, aby zapomniał o hdmi i podłaczył poprzez złącze SCART-EURO, wtedy bedzia miał mozliwość zmiany zarówno pilotem od TV jak i od Fergusona.

Podłączając poprzez HDMI Obraz bedzie miał o niebo lepszy, ale nie bedzie mógł przełaczać proporcji boków obrazu pilotem od TV. Zostanie mu tylko opcja "piksel na piksel" i "pełny" czyli tzw overscan, ale Jemu ta opcja nie odpowiada, takze miejmy gdzieś jakość obrazu, ale za to pilotem tv bedziemy mogli sobie żonglować proporcjami boków obrazu.

Edytowane przez Slawko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cacumen, takze miejmy gdzieś jakość obrazu,

Przeczytaj , co napisał:

- zapewnia wysoka jakość odbioru-tylko w HD jest to zachowane i kompensuje

inne niedogodności a przez Euro...tylko SD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ferguson owszem ma całkiem sporo formatów do wyboru jednak nie radzi sobie z wszystkimi, które są obecnie nadawane. Po podłączeniu tunera w opcjach tv pozostały mi jedynie 2 jakieś dziwne formaty do wyboru... Jest to problematyczne bo mój tv ma więcej i lepsze formaty do wyboru niż wspominany Ferguson.

Przeczytaj , co napisał:

- zapewnia wysoka jakość odbioru-tylko w HD jest to zachowane i kompensuje

inne niedogodności a przez Euro...tylko SD.

To może najpierw Ty przeczytaj i zrozum to co napisał i do czego dąży.

Ja wiem, ze czytanie ze zrozumieniem jest w tym kraju problematyczne, ale może zawsze warto spróbowac kilka razy, aż do skutku czyli do zrozumienia tekstu.

Podłączając poprzez HDMI Obraz bedzie miał o niebo lepszy, ale nie bedzie mógł przełaczać proporcji boków obrazu pilotem od TV. Zostanie mu tylko opcja "piksel na piksel" i "pełny" czyli tzw overscan, ale Jemu ta opcja nie odpowiada, takze miejmy gdzieś jakość obrazu, ale za to pilotem tv bedziemy mogli sobie żonglować proporcjami boków obrazu.

Edytowane przez Slawko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj specjalnie zobaczyłem u ciotki jak wygląda sprawa z dekoderem N i zmiana formatu. Dekoder jest podłączony kablem HDMI. Z pilota enki są dostępne 3 opcje formatu: Rozciągniecie, Powiększenie i Bez zmian. Co ciekawe nie blokuje to możliwości dodatkowej zmiany formatu w telewizorze. W tv są nadal dostępne wszystkie możliwe formaty do ustawienia.

Tak się zastanawiam czemu "zwykłe" tunery/dekodery dvb-t nie mogą działać w ten sposób na kablu HDMI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cokolwiek nie podłaczysz przez kabel hdmi bedziesz miał w TV dostepne tylko i wyłacznie te dwie opcje, czyli "piksel na piksel" i pełny.

Sprawdź czy aby na pewno ciotka ma podłaczone przez hdmi a nie w inny sposób.

Podłaczenie hdmi jest podłaczeniem cyfroewym i TV z natury rzeczy nie udostepnia innych opcji niz te dwie co wcześniej napisałem.

Na 100% ciotka ma podłaczone analogowo, czyli scart, albo component.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może najpierw Ty przeczytaj i zrozum to co napisał i do czego dąży.

Ja wiem, ze czytanie ze zrozumieniem jest w tym kraju problematyczne, ale może zawsze warto spróbowac kilka razy, aż do skutku czyli do zrozumienia tekstu.

Uparty jesteś , ale nie czytasz dokładnie więc podaję cytat z wypowiedzi zainteresowanego:

Janiszek
Czy możecie polecić mi jakiś dobry tuner dvb-t mmpeg4 który:

-współpracuje razem z tv, mam nam jeśli to ze mogę zmieniać sobie format i inne ustawienia zarówno pilotem od tv jak tunera.

- zapewnia wysoka jakość odbioru

Jak piszesz , że z odczytem tekstu bywają problemy..to informuję , że jest to koniunkcja a nie alternatywa

Przepraszam , ale święta nie zwalniają od czytania całości i traktowania jej logicznie

a..nie SELEKTYWNIE

1190.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, sprawdzałem wszystko osobiście. Jest podłączone HDMI.

to co to za tv który dopuszcza cos takiego?

@cacumen, Ty jednak nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, no ale to Twój problem. Na tym kończę ta konwersacje z Tobą, bo to jest jak rzucanie grochem o ścianę.

Edytowane przez Slawko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cokolwiek nie podłaczysz przez kabel hdmi bedziesz miał w TV dostepne tylko i wyłacznie te dwie opcje, czyli "piksel na piksel" i pełny.

Sprawdź czy aby na pewno ciotka ma podłaczone przez hdmi a nie w inny sposób.

Podłaczenie hdmi jest podłaczeniem cyfroewym i TV z natury rzeczy nie udostepnia innych opcji niz te dwie co wcześniej napisałem.

Na 100% ciotka ma podłaczone analogowo, czyli scart, albo component.

Nieprawda , choć może to zależeć od samych urządzeń . Na samsungach i lg nie ma z tym problemu (wybór 4:3,pełny,bez overscanu, po powiekszenie obrazu) - podłączone bd,ps3,wd,tuner dvb-t,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@edmund007 masz racje, tego nie wiedziałem, tak mi cos switało, ze samsungi i LG maja jakoś inaczej, ale jest jak jest.

@Janiszek, w przypadku Sharpa jest dokładnie tak jak napisałem wcześniej i co byś nie kupił to będziesz miał tylko te dwie opcje.

Na Twój problem poruszony w pierwszym poście jedyna radą jest wymiana telewizora na samsunga albo LG, wtedy osiągniesz to co jest u ciotki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...