Skocz do zawartości
audiosystem

Dune HD Smart H1 Pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Z racji że zupełnie nie znam się na odtwarzaczach sieciowych mam takie pytania:

-Czy Dune HD Smart H1 jest w stanie przesłać zakodowany dźwięk do Onkyo 905 który zdekoduje go na DTS HD,MA obecnie używam do tego Pc wyposażonego w kartę Gtx 460

-Jak wygląda odczyt obrazów iso Blu Ray czy odtwarza on je bez problemów, lub też można zapodać mu gotowy katalog BDMV bez przeróbki na iso.

-Dysk z tego co wiem należy dokupić ale co dalej czyli jak wygląda sprawa oprogramowania, wgrywania na ten dysk np filmów w iso,muzyki w flac.

Dziękuję za odpowiedzi mam osobny odtwarzacz Blu Ray więc napęd nie jest mi potrzebny. Potrzebuję tylko urządzenia które odtworzy z dysku filmy, muzykę w flac ,bez wysiłku każdorazowego znoszenia całej jednostki Pc do pokoju piętro niżej. Zależy mi na jakości aby w połączeniu z Onkyo 905+kolumny JBL Studio L + projektor Hc3800 nie stracić na audio i video.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-Czy Dune HD Smart H1 jest w stanie przesłać zakodowany dźwięk do Onkyo 905 który zdekoduje go na DTS HD,MA obecnie używam do tego Pc wyposażonego w kartę Gtx 460

Po HDMI RAW jest w stanie wypluć DTS MA i TrueHD

-Jak wygląda odczyt obrazów iso Blu Ray czy odtwarza on je bez problemów, lub też można zapodać mu gotowy katalog BDMV bez przeróbki na iso.

Można bez przeróbki odtworzyć z katalogu

-Dysk z tego co wiem należy dokupić ale co dalej czyli jak wygląda sprawa oprogramowania, wgrywania na ten dysk np filmów w iso,muzyki w flac.

Dysku nie musisz mieć zainstalowanego - może odtwarzać z dysków po USB lub po sieci. Wrzucanie na niego plików - kopiowanie z poziomu menu urządzenia - po sieci, z USB, z czytnika kart itp. Ewentualnie H1 możesz podłączyć po USB Slave do komputera lub po prostu wyjąć dysk twardy (szuflada) i włożyć do innego urządzenia na czas kopiowania.

Reasumując - możliwości multum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za odp. Sorki że jeszcze dopytam:

-Dysk kupujemy bez systemu operacyjnego. Najlepszą wersja z tego co wyczytałem jest XMPC do tego rodzaju urządzeń. Czy ten odtwarzacz sieciowy po włożeniu nowego dysku zainstaluje go automatycznie i pobierze XMPC po sieci, czy też na normalnym PC dokonuję wgrania XMPC na dysk i następnie tak gotowy dysk instaluję w Dune.

-Czy różnice pomiędzy Dune HD Smart H1 a Dune Hd Max dotyczą tylko rozbudowy o napęd blu ray i tuner albo strona programowo sprzętowa też jest okrojona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam wszystkie dyski w NTFS'ie i nei narzekam

warunek- każdy dysk przygotowywuje sam tzn od partycji po formatowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nabyłem HD DUO, głównie z uwagi na wyjście cyfowe coaxial (purystyczne podejście do dźwięku), lepsze niż optyczny tonsilk. A opcja miejsca na dwa dyski to bonus (plus miejsce na dwa tunery). Dokupiłem do niego 2TB Samsunga w werjsi ECO. Po sformatowaniu przez DUNE, i zainstalowaniu systemu na pendrive (za dwadzieścia parę złotych kupiłem 4GB, bo 2GB już nie było) wsadzonym z tyłu w USB, dysku używam jak na PC-cie. Tj. zakładam stosowne foldery i podfoldery, do jednych wrzucam filmy, do innych muzykę, do jeszcze innych zdjęcia. Zero problemu. A czasem jeszcze odtwarzam lub kopiuję z podpiętego przez USB 0,5TB przenośnego dysku. Do tego Wi-Fi do USB i radia internetowe (choć te nadają kiepskiej jakości muzę, próbkowanie jak w MP3, daleko do formatów bezstratnych).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...