Skocz do zawartości
axl2000

"Pochwalcie" się swoimi zestawami :)

Rekomendowane odpowiedzi

i kolega Pawlostech odpowiedział na Wasze pytania. Ja dodam: kolumny są szeroko bo 210cm od siebie. Półka na sprzęt nie kosztowała 135zł tylko 950zł gdyż jest to:

http://brw.com.pl/pl/produkt/880-szafka+rtv+RTV%2F21%2F5/8-Pok%C3%B3j+dzienny/v/816. Pozbyłem się tylko szuflad. Zależało mi na super solidnej konstrukcji gdyż w obecnej chwili szafka ze sprzętem waży prawie 100kg a ta szafka jest zrobiona z solidnej, grubej płyty.

Kolumienki od Tannoy Arena 5.1 są tylko i wyłącznie do kina domowego oraz SACD + PS3, które podpięte jest pod amplituner. Kolumny B&W stereo są podpięte pod wzmacniacz i służą tylko do odsłuchu z cd oraz z SACD w trybie stereo oraz płyt winylowych.

Szafka pod parapetem została zrobiona na zamówienie. Lampa - Leroy Merlin dostałem w Lublinie ostatnią sztukę bo też bardzo podobała mi się.

Pozdr. i dzięki za opinie.

Przepraszam , że wtrącam nosa w cudze zestawy audio , bez zadawanego pytania .

Mógłbyś przerzucić te małe kolumienki na tył sauuranda amplitunera wielokanałowego i połączyć dwukanałowy wzmacniacz pod pre out Front kanał L R z wielokanałowym amplitunerem ( połączenie dobrego stereo z kinem domowym )

Wszystko masz co trzeba ( wyjście wielokanałowe 5.1 w amplitunerze wielokanałowym , jest to potrzebne do prawidłowego działania kina domowego )

Musisz tylko dokupić przewody głośnikowe na tył.

Zerknij tu :

http://hdtvpolska.com/topic/24043-pomoc-w-doborze-glosnikow-do-51/page__p__233862__fromsearch__1#entry233862

mój sprzęt jest podłączony w ten sposób :

Ampliltuner wielokanałowy wyjście pre - out wielokanałowe analogowe , wykorzystuje front kana lewy, prawy --- do wzmacniacza dwukanałowego np. wejście aux

DVD cyfrowym z amplitunerem wielokanałowym

cd analogowym z dwukanałowym wzmacniaczem

tuner ( oddzielne pudełko ) analogowym z dwukanałowym wzmacniaczem

dekoder N telewizja analogowym z dwukanałowym wzmacniaczem

dekoder N telewizja cyfrowym z amplitunerem wielokanałowym

komputer przez usb z dwukanałowym wzmacniaczem

Mogę sobie podłączyć np. DVD analogowym z dwukanałowym wzmacniaczem, lecz nie robię tego gdyż CD jest lepszym źródłem dźwięku stereo.

Kolumny frontowe podpięte z dwukanałowym wzmacniaczem

Reszta kolumn i sub z amplitunerem wielokanałowym.

Amplituner wielokanałowy - yamaha rxv 750

Wzmacniacz dwukanałowy ( bez wbudowanego tunera , nie mylić z amplitunerem dwukanałowym ) - pioneer a 9

CD pioneer D6

DVD - yamaha S577

Tuner radiowy Yamaha TX- 492 RDS

Kolumny front - Definitive Technology BP 8

Centralna - ACOUSTIC ENERGY EVO CENTER

Tylne - monitor audio bronze b2, dwie sztuki

sub - Definitive Technology ProSub 80

Edytuję : to Ty masz podłączone na tyle kolumienki Tannoy Arena 5.1 ?

Baryka nie mam , mam zawsze flaszkę czystej pod łóżkiem ( nie żartuję )

Edytowane przez czester15.30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już dawno chciałem wstawić foto po zmianie pokoju i teraz jest okazja :)

Specyfikacja sprzętowa w mojej stopce także nie będę się powtarzać.

Za TV zrobiłem podświetlenie RGB led - bardzo ładny efekt wieczorami idzie uzyskać oraz co najważniejsze przy zgaszonym świetle nie męczy się tak wzrok podczas oglądania TV.

Oto jak prezentuje się zestaw w pokoju gościnnym (salonem to nazwać nie można) - biorąc pod uwagę stosunek mojej żony do sprzętu to i tak "dostałem" dużo luzu :D

(P.S. nie śmiejcie się z korków pod dekoderem i Dunem :P)

Linki do imageshacka:

dsc00252c.th.jpg

dsc00253kx.th.jpg

dsc00254wm.th.jpg

dsc00255q.th.jpg

dsc00256r.th.jpg

dsc00257u.th.jpg

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z korków sie śmiać nie będziemy ale z Twego legowiska :D;)

dsc00256r.jpg

tego po prawej.

Brawo za zbudowanie kina domowego w takim wieku. Księga guinness'a się kłania. :lol:

Edytowane przez Jarojaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe ;) To jest łóżeczko i przytulanka mojej córki :D

Edytowane przez moonfall84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kino-domowe-Jurka-04.jpg

Kino-domowe-Jurka-01-616x425.jpgdc2ff407fcc5431egen.jpgKino-domowe-Jurka-03.jpg

U mnie z tyłu się nic nie zmieniło, czyli jako boczne surroundy zostały Jamo D7, a jako surround back Jamo D6.

Sorki za marne zdjęcia, ale to nie ja je robiłem, ponieważ mój aparat bratu pożyczyłem, a nawinął się znajomek z jakimś szajsungiem za 400pln...i tak to wyszło...

Edytowane przez Deimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Deimos,

To wszystko masz w domu ?. W pierwszej chwili pomyślałem, że jest to wystawa w sklepie.

Podaj jeszcze jaki metraż jest tego pokoju ?.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No udało mi się to ustawić na dwudziestu paru metrach, ale długość pomieszczenia to 6,6m. No i bardzo dobra akustyka - praktycznie zero pogłosu.

A taki pokoik wygospodarowałem w najniższej części domu... Czyli można dawać ognia właściwie o każdej porze...:rolleyes:

Edytowane przez Deimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak znosi delektowanie się rodziców efektami dźwiękowymi w godzinach wieczornych?

Śpi jak zabita przy normalnym poziomie głośności. Od urodzenia "uczliśmy" ją że w dzień i wieczorem jest głośno w domu (np. cały czas włączone radio było) a w nocy grobowa cisza, bo wtedy trzeba spać.

Aktualnie mała ma 2 miesiące i całe noce przesypia budząc się tylko na 1 karmienie. W dzień natomiast mało śpi i grzecznie sobie leży. Płacze sporadycznie, przeważnie jak jest głodna albo ma mokro ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No udało mi się to ustawić na dwudziestu paru metrach, ale długość pomieszczenia to 6,6m. No i bardzo dobra akustyka - praktycznie zero pogłosu.

A taki pokoik wygospodarowałem w najniższej części domu... Czyli można dawać ognia właściwie o każdej porze...:rolleyes:

Nie wiem, czy Ci gratulować, czy współczuć.

Na takiej małej powierzchni zgromadzić tyle sprzętu to nie lada wyczyn.

Ja bym się nie odważył na takie posuniecie. W takim pomieszczeniu przy takiej elektronice to wszystkie ściny grają a przy tym dwa suby.

Miałem kolegę który miał pokój około 16 m2 i zakupił cztery kolumny INFINITY KAPPA 7 i ustawił je jedne na drogim tak, że stanowiły dwie party kolumn po dwie kolumny. Kolumny były podłączone do wzmacniacza SONY klasy Reference. Nie pamiętam, jakiej był mocy wzmacniaczach. W każdym razie tymi kolumnami można byłoby nagłośnić sporą salę gimnastyczną.

51e2a8314d6137e2med.jpg

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez obaw Sciany nie "grają" - jest na nich od środka doklejony 2 cm styropian, a na to gruboziarnista tapeta natryskowa. Na suficie to samo, a dodatkowo w przedniej części jest przyklejona wykładzina na całej szerokości ekranu, która też ma spory wpływ na polepszemie dźwięku i dodatkowe wygłuszenie pomieszczenia. Oczywiście drzwi też pokryte wykładziną, nie wspominając o podłodze. Okna mają podwójne rolety...

A ponadto system Audyssey w tym pomieszczeniu sobie znakomicie radzi przy ustawianiu Denona.

c98be7693708c50fgen.jpg

Wielkość pomieszczenia nie ma znaczenia, jeżeli akustycznie zostało poprawnie przygotowane.

Do tej pory odwiedziło mnie już trochę osób (nawet byli "znawcy" z autoryzowanego sklepu AV) i jakoś nikt nie twierdził, że ściany u mnie "grają".

P.s Jeżeli te infinity stały w tym pomieszczeniu na fotce wyżej, to nigdy nie miały prawa zagrać. Goła podłoga i gładkie ściany mówią same za siebie...

Edytowane przez Deimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru Cię krytykować ale wg mnie to przerost formy nad treścią.

Ale jak ktoś lubi i ma dużą kasę to jego sprawa.

Pozdrawiam i Życzę przyjemności i dużo wrażeń z osłuchu w stereo i KD.

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za życzenia - wrażenia jak do tej pory - bardzo pozytywne::)

Edytowane przez Deimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po generalnym remoncie mieszkania przedstawiam czwartą już odsłonę mojego salonu. Poprzednie:

http://hdtvpolska.com/topic/2540-pochwalcie-sie-swoimi-zestawami/page__st__40

http://hdtvpolska.com/topic/2540-pochwalcie-sie-swoimi-zestawami/page__st__240

http://hdtvpolska.com/topic/2540-pochwalcie-sie-swoimi-zestawami/page__st__500

Nadmienię, iż jest to stan do którego długo dochodziłem i na chwilę obecną jest ostateczny. Jeszcze mały dywanik na podłogę i za kanapą jakiś większy obraz i powinno być na tyle. Miłego oglądania. Czekam na spostrzeżenia:

zdjcie035c.jpg

zdjcie036n.jpg

zdjcie037.jpg

zdjcie038d.jpg

zdjcie039t.jpg

zdjcie040o.jpg

i półeczka, która pomieściła cały potrzebny zasób :-)

zdjcie042r.jpg

Sprzęt wymieniony w sygnaturce + WDTV HD Live + 2 HDD 2TB, gramofon Technics SL-1510 z wkładką Denon DL-103 i drugim ramieniem Canton.

Pozdrawiam.

Witam Basstech

Duzy plus za zmiany. Mam jednak jedno pytanie. Jak oceniasz z perspektywy czasu Tannoy Arena 5.1 w stosunku do kolumn z pierwszego linku? Czy jest duzo gorzej? Zdecydowales sie pewnie ze wzgledu na wygode obslugi ale za podobna cene mogles zakupic 4x monitory + centralny. (W UK Tannot Arena 5.1 999funtow)

Plus za konsekwencje w doborze klockow, wiernosci jednej marce, epoce oraz nie pojsciu w uniwersalnosc (tj. Blu-ray/cd/dvd/svcd w jednym klocku).

Szafka na trunki i plyty - strzal w 10, bardzo mi sie podoba.

Mozaiki parkietowej nie dalo sie odratowac czy chciales zmiany? Troche szkoda, lubie takie klimaty.

Edytowane przez Gummo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Basstech

Duzy plus za zmiany. Mam jednak jedno pytanie. Jak oceniasz z perspektywy czasu Tannoy Arena 5.1 w stosunku do kolumn z pierwszego linku? Czy jest duzo gorzej? Zdecydowales sie pewnie ze wzgledu na wygode obslugi ale za podobna cene mogles zakupic 4x monitory + centralny. (W UK Tannot Arena 5.1 999funtow)

Plus za konsekwencje w doborze klockow, wiernosci jednej marce, epoce oraz nie pojsciu w uniwersalnosc (tj. Blu-ray/cd/dvd/svcd w jednym klocku).

Szafka na trunki i plyty - strzal w 10, bardzo mi sie podoba.

Mozaiki parkietowej nie dalo sie odratowac czy chciales zmiany? Troche szkoda, lubie takie klimaty.

Niestety za cienka warstwa mozaiki została a poza tym wymieniałem całą elektrykę w mieszkaniu więc siłą rzeczy trzeba było ją zerwać. A'propos zasilania - za szafką audio jest w sumie 16 gniazdek do których dopływa prąd dwoma kablami o średnicy 2,5mm przeznaczonych do sieci 750V. Całość obsługują dwa bezpieczniki 20A.

Co do Areny. Wybrałem ten zestaw i powiem szczerze, że wcale nie gra gorzej niż zestaw poprzedni z serii M. A jeśli chodzi o suba to ten z Areny bije na głowę model mSub10. Jest super mięciutki a bas schodzi bardzo nisko. Jeśli chodzi o cenę to Arenę zakupiłem za 3900zł z oryginalnymi podstawkami pod tylne surroundy także uważam, że warto było.

Co do SOny; jestem wierny marce bo stare dobre ESy grają świetnie. W tamtych czasach to inżynierowie dyktowali warunki a nie księgowi.

Pozdrawiam i dzięki za opinię.

Edytowane przez Basstech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

A tak wygląda u mnie :P

Sorry za jakość zdjęć i ich wykonanie.Po pierwsze do kitu ze mnie fotograf.Po drugie kiepski aparat posiadam :D

Mile widziane uwagi pozytywne i negatywne :) Miłego oglądania.

Mój sprzęt:

TV Sony Bravia 46EX500,

BLU-RAY LG390,

KONSOLA PlayStation 3 Slim 120GB,

KOLUMNY Jamo S606 HC3S,

AVR Pioneer VSX-820

dsc00300ho.th.jpg

dsc00323ya.th.jpg

dsc00328h.th.jpg

dsc00330w.th.jpg

dsc00331wo.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uwagę.Jestem w trakcie poszukiwanie odpowiedniej komody(rtv). Wówczas telewizor będzie niżej powieszony. A co do Jamo.To zgrywają się z znakomicie z Pionierem.Mam mały pokój 4mx3m. Bass jest odpowiedni jak na tak mały metraż. Długo się męczył z kalibracją amplitunera i rozstawianiem głośników.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super te wasze pokoje, chciałbym pokazać swój alenie mogę wstawić zdjęć, pomoże ktoś?

Edytowane przez 1grzecho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Foty wrzucasz na np imageshack lub picasse, kopiujesz adres zdjęcia i wklejasz go na forum (na pasku narzędzi edycji posta masz ikonke "wstaw obrazek")

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...