Skocz do zawartości
axl2000

"Pochwalcie" się swoimi zestawami :)

Rekomendowane odpowiedzi

Już jakiś czas jestem czytelnikiem tego forum i korzystam namiętnie z doświadczeń osób tu piszących. Przyszedł czas żeby pochwalić się swoim zestawem - właśnie się przeprowadziłem i przy okazji udało się co nieco wymienić, dokupić, poustawiać. Jedna bardzo ważna sprawa - nie wolno krytykować :-)

Widok ogólny

d0cf2ea12599542a.jpg

od lewej :-)

jamo s606, ps3, pioneer lx61, dekoder Vectry HD, onkyo 605

powyżej Samsung 46b7000

Wyjeżdza ekran a konkretnie Suprema Andromeda w rozmiarze 234x132 cm

2510227b7541e4d5.jpg

i już wyjechał

8f4542276e66a0a1.jpg

Jamo jest w konfiguracji 5.0 więc oczywiście są też z tyłu

Lewy

Prawy

a mniej więcej między nimi pod sufitem projektor

Optoma HD800xlv

395b8de8c91e8377.jpg

Jak wiadomo stopień uporządkowania wszechświata jest mniej więcej stały. Więc aby uzyskać jako taki porządek w jednym miejscu trzeba mieć bałagan gdzie indziej. W moim przypadku to gdzie indziej to kanciapa o wymiarach 150x70cm za sprzętem. Mam do niej kilka dziurek (na cały amplituner, za TV oraz kilka na dole na kabelki od sprzętów). W kanciapie jest pajęczyna kabli, mam tam pociągnięte dwa oddzielne obwody zasilające, tam jest też zasilanie projektora, zbiegają się kable antenowe i eth z całego domu, i mam też tam młotek :-), śrubokręt i coś tam jeszcze. Ze względu na temperaturę trunki trzymam gdzie indziej.

Jak widać

ba84e252abafd1a1.jpgna szafeczce z IKEI stoi rozebrany do rosołu PH A100, wyjęty z PS3 dysk w stojaczku, switch eth, rozdzielacz HDMI i mój stary Qnap TS100 ...

A tu

940199ab17cec378med.jpg

widać wejście do kanciapy i [beeep]kę amplitunera oraz router Linksys WRT610N. Od czasu wymiany z dlinka robi też za serwer mediów (mp3) bo serwer upnp z popcorna jakoś mi nie chce od tego czasu działać.

Pozdrawiam

OLO76

Edytowane przez olo76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz wyrozumiala malzonke, moja by mi na takie składowisko przewodów nie pozwoliła, chyba ze dom miałby ze 200 m kw. <_< to moze by mi sie jakas kanciapa dostała :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz wyrozumiala malzonke, moja by mi na takie składowisko przewodów nie pozwoliła, chyba ze dom miałby ze 200 m kw. <_< to moze by mi sie jakas kanciapa dostała :).

W poprzednim dwa razy mniejszym mieszkaniu kable upychałem za szafkami. Więc stwierdziła że lepiej mi odpalić te 2m2 i potem wymagać porządku ... zresztą dostała spiżarkę przy kuchni i to znacznie większą niż moja kanciapa ...

OLO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dziś wieczorem wrzucę. Bo przyszły mi epoki lodowcowe :-) No i na dzisiaj wieczór czeka część III. Nie wiem tylko jak to wyjdzie po ciemku na mojej pstrykawce ...

OLO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super, naprawdę mi się podoba , moze by jakimś wzorem lub dodatkowym kolorem ten brąz za TV pobudzić, bo tak smutnawo trochę, ale same rozwiązanie klasa i pomysłowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Olo dokladnie cos takiego mialem na mysli jak tu na scianie

http://www.kino-domowe.pl/

no ale to juz kwestia gustu :)

Myślę nad czymś takim. Zwłaszcza że na gładkiej ścianie wszystko widać. Wystarczy że łapą się oprę poprawiając coś w TV i już zostaje ślad, prawie niewidoczny ale jednak. Myślałem o jakichś naklejkach - teraz jest tego dużo - tylko nie chciałbym znowu przesadzić i za bardzo napaćkać ...

OLO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
very nice ale czekałem na zdjecie z obrazem z rzutnika i sie nie doczekałem :angry:

Proszę bardzo. Oczywiście zdjęcia nie oddają tego jak to naprawdę wygląda. Pokój z dwoma bocznymi oknami - bez żadnego zaciemnienia (na razie mam tylko firanki) na normalnie oświetlonym osiedlu. Tak więc na razie nie ma mowy o osiąganiu stanu gdzie przy wyłączonym świetle nie widzę ekranu. Ale jak dla mnie to i tak jest bombowo :-)

4d2e7f9c62661779.jpg

44be6c4fac593785.jpg

pzdr

OLO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja już od 2 miesięcy czekam na cholerną szafkę RTV na graty, której to "premierę" przekładają co tydzień, wrr...no ale jak juz będzie to pstryknę pare foteczek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Po ponad 3 latach obecności tutaj nadszedł czas "pochwalenia" :lol: się swoim kącikiem AV.

74a2852a5e978339m.jpg

JVC LT-42S90BU, Harman Kardon AVR 255, BR LG BD390, CD CA 340C, wzmacniacz stereo CA 340A,

fronty Paradigm Esprit V.3, centralny Paradigm CC-170, sub Koda SW1000, C+ PVR HD, nagrywarka Samsung DVD-SR150M

c8cf2da8880e2effm.jpg

Tyły Wharfedale Diamond 8.1

a817319892ab6da9m.jpg

"sekcja" źródeł i wzmacniaczy

df94fa6cff5623ffm.jpg

"bateria" pilotów, najczęściej używany Harmony One

Edytowane przez Gatar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kolego Olo76, proj wisi pod sufitem i jest DLP. Rozumiem, że jest pochylony i korygujesz trapez? Czy nie cierpi na tym jakość obrazu?

PS. Na forach zagranicznych widziałem kilka razy jakieś cosie zamontowane przed optyką projektora. Może to były zewnętrzne lens-shifty do DLP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam iż podejrzewam, że owe "cosia" to były soczewki anamorficzne do instalacji C.I.H. ... :angry2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero zaczynam i nie mam sie czym chwalic patrzac na niektore zaprezentowane tutaj pokoje i sprzety ale zawsze to cos. Poki co wolalem zakupic zestaw logitech z5500 bo mysle ze w tej cenie niszczy jakoscia zestawy kina domowego biorac rowniez pod uwage metraz pokoju ktory jest niewielki. W przyszlosci mam zamiar kupic dobry ampli + kolumny z prawdziwego zdarzenia i obudowe media center na kompa.

dsc00343p.th.jpg dsc00344h.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego gdzie można kupić takie fajne podstawki na te głośniczki z5500? Ciekawie się prezentują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no podstawki ladne, choc ja sam sobie zrobilem takie, kupilem rurke w sklepie, podtawka na dole to plyta z kuchni ;)

no to jak widze te na allegro, to ja wlasnie kiedys, dawno temu zrobilem sobie takie same sam, fakt nie bylo tak Internetu jak teraz wiec pomysl byl z glowy a po rurki jechalem na marszalkowska w warszawie, jak widac tez na zdjeciach z allegro sa krzywe, mam ten sam problem :D

Edytowane przez Seba_Fan
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda tak jak na zdjęciach... Mieszkam w bloku i do swojej prywatnej dyspozycji mam malutki pokoik (niecałe 10 m2) - cóż, jest ciasno tym bardziej, że pomieszczenie jest wielofunkcyjne.

Fotki:

2NfwJs.jpgy61lvs.jpgqjpS6s.jpgsQg4es.jpg3LpkXs.jpg

GfKSus.jpgsfG8Ds.jpgsXuA1s.jpgd4wjgs.jpg4LDc0s.jpgVY8Uys.jpg

Searvs.jpgIlFjYs.jpg

Cały album: http://michael1987.imgur.com/home_theater

Może nie bardzo jest się czym chwalić, ale do takiego pomieszczenia i na moje uszy i oczy w zupełności wystarcza (choć dążę do zmian na lepsze :) ).

Sprzęt:

TV: Panasonic TX-P37X10Y (PDP, 37")

Stereo: Technics ST-GT550 + SL-PG590 + SU-V500

AVR: Harman/Kardon AVR 255

Kolumny: Monitor Audio BR5 + BX center + BX1

PVR: UPC mediabox HD (Cisco 8485 DVB) + pakiet Max HD + pakiet Super HD

Pilot: Logitech Harmony 515

Komputer - specyfikacja w stopce

Głośniki spięte kabelkami Jamo i takimi bananami jak na zdjęciu.

Czego chcieć więcej do malutkiego pokoiku? :)

Edytowane przez misiaczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Po ponad 3 latach obecności tutaj nadszedł czas "pochwalenia" :) się swoim kącikiem AV.

74a2852a5e978339m.jpg

JVC LT-42S90BU, Harman Kardon AVR 255, BR LG BD390, CD CA 340C, wzmacniacz stereo CA 340A,

fronty Paradigm Esprit V.3, centralny Paradigm CC-170, sub Koda SW1000, C+ PVR HD, nagrywarka Samsung DVD-SR150M

c8cf2da8880e2effm.jpg

Tyły Wharfedale Diamond 8.1

a817319892ab6da9m.jpg

"sekcja" źródeł i wzmacniaczy

df94fa6cff5623ffm.jpg

"bateria" pilotów, najczęściej używany Harmony One

mam takie same szafki tyle że ucięte z głębokości i podwieszone

powiedz mi kolego jak sądzisz przez te drzwiczki ze szkłem piaskowanym będą piloty chodzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, wiedzę, że na półkach z dużą ilością książek, czai się także jedyne słuszne polskie wydanie "Władcy Pierścieni" w tłumaczeniu Łozińskiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hr.susel to było lata temu i było jedyne wydanie dostępne w okolicy... Skibniewskiej nie znalazłem i już nie szukam bo straciłem zapał do "Władcy...". ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...