Skocz do zawartości
piotr'ek

Problem z odczytem karty SD HC w Hyundai Mbox TP01

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku tygodni za diabła nie mogę odczytać jednego katalogu (z filmami HD) na karcie Transcend SD HC 32 GB (FAT32) używanej w kamerze video Sony HDR-CX130e i sprawdzanej przy użyciu dwóch zewnętrznych czytników kart.

Po krótce:

- na karcie są katalogi utworzone automatycznie przez kamerę: AVF_INFO, DCIM, MP_ROOT, PRIVATE.

- filmy HD (m2ts) nagrywane są do katalogu: PRIVATE/AVCHD/BDMV/STREAM.

- próba wejścia w TP01 w katalog PRIVATE/AVCHD kończy się na TV komunikatem "Odtwarzanie Przeglądanie plików" i TP01 tak sobie wisi na tym komunikacie. Jedyne co pozostaje to nacisnąć back lub home, aby wyść wyżej.

- filmy SD nagrywane do katalogu MP_ROOT/100PNV01 są widoczne i bez problemu odtwarzane. Podobnie jest z resztą katalogów.

- kopiowanie przy użyciu opcji w TP01 działa idealnie i w/w katalog jest widoczny.

Kartę już formatowałem i nic to nie dało.

Problemy mam również z 8GB pendrive PQI (FAT32). TP01 raz go widzi, albo i nie widzi. Podpinany był i bezpośrednio i poprzez czytnik kart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie znam kamery jaką używasz, a przychodzi mi na myśl jedno.

czy w opcjach kamery nie zaznaczyłeś czegoś, co może taki plik np. dodawać do "ulubionych" lub daje automatycznie jakieś zabezpieczenie? tym samym plik może być nie widoczny w innych urządzeniach.

czy po podłączeniu do PC jest podobnie?

co do ostatniego - raz widzi, raz nie widzi. wgraj na nowo softa i sprawdź, czy będzie objaw dalej występował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest opcja zabezpieczania, ale polega to na wybieraniu już nagranych filmów, które mają być zabezpieczone. W PC wszystko jest w porządku.

Jak już wyżej napisałem filmy w formacie m2ts są zapisywane do katalogu: PRIVATE/AVCHD/BDMV/STREAM.

Ja do katalogu PRIVATE wchodzę. Są w nim dwa podkatalogi AVCHD i SONY. Jak chcę wejść do AVCHD na ekranie pojawia się okienko z komunikatem "Odtwarzanie Przeglądanie plików", a ja mogę czekać w nieskończoność lub nacisnąć back (zakręcona strzałka) lub home (domek) aby przerwać w/w operację. Do innych w/w katalogów na karcie bez problemu wchodzę i bez problemu mogę i odtwarzać nagrane w nich filmy (SD) czy zdjęcia.

Z pendrive (8GB, pqi, FAT32) jest dokładnie tak, że go widzi, ale po wejściu nie widzi żadnych plików/katalogów jakie na nim mam (bez względu na to jaką opcję wyświetlanych plików wybiorę w czterech górnych ikonkach). Oczywiście są tam katalogi i z muzyką i z filmami. Nie da się również skopiować plików z pendrive na HDD gdyż TP01 ich nie widzi. Z podłączonym do USB dyskiem twardym nie mam żadnych problemów. Miałem też problemy z innym pendrive, ale po formacie zaczął działać. Oczywiście w kompie wszystko jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do katalogu PRIVATE wchodzę. Są w nim dwa podkatalogi AVCHD i SONY. Jak chcę wejść do AVCHD na ekranie pojawia się okienko z komunikatem "Odtwarzanie Przeglądanie plików", a ja mogę czekać w nieskończoność lub nacisnąć back (zakręcona strzałka) lub home (domek) aby przerwać w/w operację. Do innych w/w katalogów na karcie bez problemu wchodzę i bez problemu mogę i odtwarzać nagrane w nich filmy (SD) czy zdjęcia.

Odtwarzacz pyta się (po wykryciu materiału podobnego do Bluray) czy odtwarzać pliki automatycznie jak płytę BR czy też chcesz przeglądać plik po pliku. Automatyczne odtwarzanie w przypadku materiałów z kamery nie pójdzie - brak menu, nie ma plików dodatkowych itp.

Ale powinieneś być w stanie wybrać przeglądanie plików - wtedy wchdodzisz do tego katalogu STREAM i otwierasz poszczególne pliki (ENTER) lub pierwszy wskazany a reszta pójdzie dalej automatycznie (PLAY).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak napisałem pliki są w PRIVATE/AVCHD/BDMV/STREAM - czyli głębiej niż ja mogę wejść, bo wchodzę do ustawiam się na PROVATE/AVCHD, naciskam OK i to pojawia się okienko z komunikatem "Odtwarzanie Przeglądanie plików" i tak sobie wisi na w/w komunikacie dopóki nie nacisnę back lub home.

Oczywiście mogę te pliki skopiować na HDD i bez problemu odtwarzać.

Aha... są to pliki m2ts 1080/50p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wyświetla się komunikat na górze ekranu, prostokąt na środku ekranu z dwoma opcjami "Odtwarzanie", "Przglądanie plików"?

Jeżeli to drugi, to strzałkami góra/dół powinno dać się wybrać "Przeglądanie" po czym OK i powinien wpuścić w katalogi.

Można też spróbować zmienić nazwę BDMV na inną, aby odtwarzacz nie rozpoznawał struktury BD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdzielę! Głupieje człowiek na starość (to o mnie oczywiście)!

Ozywiście, że zadziałało. Do tej pory nie domyślałem się, że okienko:

Odtwarzanie

Przeglądanie plików

to są opcje. Myślałem, że to okienko informacyjne. Działa wyłącznie opcja "Przeglądanie plików". Pozwala wejść do katalogu i bez problemu zapuścić odtwarzanie.

Dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...