Skocz do zawartości
potargany

male zapytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Multiswitch (MS) oki, ale do tego konwerter typu Quatro. Posiada on niezależne wyjścia poszczególnych polaryzacji w każdym z pasm ( pol.H ; pol.V ; pol.H-22kHz ; pol.V-22kHz). Takie podłączenie pozwala na podłączenie dowolnej ilości dekoderów do jednej czaszy (w zależności od zastosowanego MS). Przy zwykłym konwerterze to byłby rozdzielacz sygnału który traktuje równo obydwa dekodery N. Będą kłopoty przy oglądaniu różnych kanałów, gdyż tylko jeden tuner będzie mógł sterować konwerterem.
Proponuje zamiast tego instalację konwertera typu Twin lub jeszcze lepiej Quad-przyszłościowo dla N-recordera.

Ja mam inny problem. Posiadam oprócz N także Dreamboxa 7000. Podłączając n-kę przez przelotkę w dreamie to włąśnie dekoder N przejmuje kontrolę nad konwerterem. Nawet przy wyłączeniu w standby N-ki nie odłącza zasialania od konwertera i uniemożliwia to oglądanie np. niektórych kanałów cyfry na Dreamboxie. Jak zrobić żeby przy włączeniu Dreamboxa sygnał nie był podawany na przelotkę lub w drugą stronę jak wyłącze N-box w standby żeby przestał sterować konwerterem.

Ale się rozpisałem.
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='tmaz' post='17818' date='26.10.2006, 19:27 ']Multiswitch (MS) oki, ale do tego konwerter typu Quatro. Posiada on niezależne wyjścia poszczególnych polaryzacji w każdym z pasm ( pol.H ; pol.V ; pol.H-22kHz ; pol.V-22kHz). Takie podłączenie pozwala na podłączenie dowolnej ilości dekoderów do jednej czaszy (w zależności od zastosowanego MS). Przy zwykłym konwerterze to byłby rozdzielacz sygnału który traktuje równo obydwa dekodery N. Będą kłopoty przy oglądaniu różnych kanałów, gdyż tylko jeden tuner będzie mógł sterować konwerterem.
Proponuje zamiast tego instalację konwertera typu Twin lub jeszcze lepiej Quad-przyszłościowo dla N-recordera...[/quote]

Chcesz powiedziec ze przy multiswitchu beda problemy z ogladaniem roznych programow na roznych tunerach ?
Bo mnie sie wydawalo ze multiswitch + 2 konwertery quadro (jeden na HB i drugi na A) zalatwiaja problem nki, PC, C+ i jeszcze Technotrenda na raz bezproblemowo (czytaj co innego na kazdym z 4 tunerow :( ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='potargany' post='17823' date='26.10.2006, 19:38 ']tzn ze mam kupic konwenter TWINA - i podlaczyc 2gi tuner?
i bedzie wszytko gralo ?[/quote]
tylko jesli chcesz podlaczyc wylacznie 2 dekodery bez dysku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo tak naprawdę, to nbox wcale nie wchodzi w tryb stanby. On jest cały czas właczony, wygasza tylko display i wyłacza wyjscia. I nie oddaje kontroli nad LNB.
Dzięki temu w trybie standby mamy nowe oprogramowanie, a w przyszłości będziemy dostawać VOD w trybie push.
I zresztą to jest powód, dlaczego nbox nie ma przelotki LNB. Edytowane przez McGuru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='McGuru' post='17848' date='26.10.2006, 20:44 ']Bo tak naprawdę, to nbox wcale nie wchodzi w tryb stanby. On jest cały czas właczony, wygasza tylko display i wyłacza wyjscia. I nie oddaje kontroli nad LNB.
Dzięki temu w trybie standby mamy nowe oprogramowanie, a w przyszłości będziemy dostawać VOD w trybie push.
I zresztą to jest powód, dlaczego nbox nie ma przelotki LNB.[/quote]


Witam!!!

mam podłaczony nbox z przelotki z Ferdka 7318 na ferdku full pakiet cyfry+
nie ma żadnych problemów nic się nie gryzie( mam zeza na astrę )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='sponn' post='17831' date='26.10.2006, 20:04 ']Chcesz powiedziec ze przy multiswitchu beda problemy z ogladaniem roznych programow na roznych tunerach ?
Bo mnie sie wydawalo ze multiswitch + 2 konwertery quadro (jeden na HB i drugi na A) zalatwiaja problem nki, PC, C+ i jeszcze Technotrenda na raz bezproblemowo (czytaj co innego na kazdym z 4 tunerow :( ).[/quote]

Przeczytaj dobrze. Przy MS możesz podłączyć kilka tunerów. Problem byłby gdyby [b]zwykły konwerter [/b] chciał rozdzielić na dwa tunery. Są rozdzielacze sygnału takie dla konwerterów(singli) ale wtedy problem z wysterowaniem konwertera przez tunery odbierające kanały w różnych pasmach. Jaki sens miałby MS gdyby były problemy..... :D Przy MS nie musisz podłączać drugiego konwertera na astre.

Koledze chodziło o przypadek podłączenia 2 N-boxów. Dlatego polecam Twina lub Quada(przyszłościowo).

Reasumując MS moim zdaniem ma sens przy bardziej rozbudowanych instalacjach. Jeżeli chodzi o dwa tunery to najlepsze są najprostsze rozwiązania - Twin.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...