Skocz do zawartości
Arturro7

HTPC na Asrock H67M-ITX/HT

Rekomendowane odpowiedzi

Hi,

Po długich przygotowaniach w końcu udało mi się uruchomić swoje pierwsze HTPC..

Zestaw składa się z ..

Płyta - Asrock H67M-ITX/HT Intel H67 LGA1155

Procesor - Intel Core i5 2400S LGA1155 BOX

Chłodzenie - Scythe SCBSK-1000 Shuriken

Pamięć - Goodram DDR3 8GB(2x4GB) 1333MHz CL9

Dysk - Seagate Barracuda Green ST2000DL003 2 TB

Napęd - Liteon SLIM DVD DS-8A5S czarna OEM

Obudowa - Silverstone Sugo SST-SG06B 300W Black

System operacyjny Win7 Enterprise 64-bit.

Przeznaczenie.

Komputer miał być za razem mocny, cichy i w miarę mieć mały apetyt na pobór prądu.

Ma służyć głównie do oglądania filmów, słuchania muzyki i nauki/pracy/zabawy z różnymi systemami operacyjnymi.

(uruchamianie wirtualnych maszyn - stąd te 8GB ram i procek I5-2400s )

Wynik końcowy.

Ogólnie prawie udało się spełnić te 3 wymogi, sprzęt jest mocny. Procek I5-2400s może dużo.

Jest też dość cichy, piszę że dość, ponieważ jest niesłyszalny do momentu kiedy nie uruchomi się wiatrak w zasilaczu.

Potem słychać szum powietrza, szum ten jest słyszalny praktycznie tylko w nocy w odległość do 4-5 metrów od komputera.

Więc jak ktoś myśli na zakupem takiej obudowy a chce postawić sobie komputer który ma działać 24/7 w miejscu gdzie śpi to nie

polecam takiego rozwiązania. Sam już zastanawiam się nad zmianą wiatraka w zasilaczu lub nad wymianą zasilacz na

http://www.be-quiet.net/be-quiet.net/index.php?StoryID=17&ProductID=48&websiteLang=en# Maks. głośność 25 dB

Wentylator w obudowie daje radę i jest cichutki, tak samo chłodzenie procka jest ciche i dobrze radzi sobie w chłodzeniem.

Zaczyna być słyszalne dopiero przy Stress Test-cie procesora.

Ogólnie Scythe SCBSK-1000 Shuriken daje radę, ale jest jedno ale.....po jego montażu nie mamy dostępu do złącza

PCI Express 2.0, z tego co patrzyłem to na żadnej z płyt dostępnych na tą chwile z LGA1155 po montażu SCBSK-1000 nie będzie dostępu do PCI.

Można ewentualnie zrobić opcje "hardcore" u spiłować około 1 cm radiatora ;) po takiej operacji powinno być ok,

albo szukać innego chłodzenia. Wymóg - nie może być wyższe niż 82 mm dla obudowy Sugo SST-SG06B.

Jeśli ktoś nie będzie używał PCI to śmiało może kupować Scythe SCBSK-1000 Shuriken .

No i ostatni minus.

Płyta Asrock H67M-ITX/HT jest wyposażona w Pilota. Przy pomocy tego pilota można wyłączyć a co ważniejsze włączyć komputer.

Pilot w standardzie Media Center.Ale jest tu mały minus. Okazało się że pilot działa tylko z max 1 metra. Pisałem

w tej sprawie do Supportu Asrock, potwierdzili że jest taka usterka i w tym momencie wysyłają do mnie nowy receiver

bo to ponoć jest właśnie jego wina że pilot działa tylko z 1 metra. Materiał z którego jest zrobiony jest słabo przepuszcza sygnął

z podczerwieni .

Reszta zestawu bez zarzutów.. dysk cichutki i szybki, .napęd DVD ok.

Sprzętowe dekodowanie h264. Film MKV.

Kodeki CCCP 2010.10.10 + ffdshow_rev3814_20110411_clsid

Player BESTplayer i Media Player Classic Home Cinema

Dekodowanie działa,ale jak wiecie wbudowana karta grafiki przy Sandy Bridge zaokrągla klatki z 23,976 klatek do 24 klatek.

U mnie wyglądało to tak, że przy sprzętowym dekodowaniu co jakiś czas przechodził taki dziwny pasek do dołu ekranu

do góry. Film można było oglądać ale strasznie to wkurzało. Obciążenie procka było na poziomie 1 %. Nie udało mi się w tym trybie

wyświetlać napisów. Po zmianie na dekodowanie softwarowe tego efektu już nie było. Napisy było ok. Obciążenie procka

dla filmu MKV 720p około 6-8% .. przy materiale 1080p nie przekraczało 20%.

Odtwarzanie dźwięku.

Komputer przez HDMI jest podpięty do Yamaha rx-v467. Nie ma problemu z passthrough dla DTS i Dolby Digital (AC3).

... TO tyle... poboru mocy jeszcze nie sprawdzałem bo na tą chwile nie mam czym, ale postaram się uzupełnić opis o takie dane.

pozdr

Artur.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie czytałem o tym bugu - rozumiem że co te 40 następuje chwilowa zamułka na sekundę(24 klatki) ?

Piszą barany w necie że to nie do zauważenia - no trzeba by być ślepym :)...szkoda że jest ten bug bo procek i jego gpu jest naprawdę w porządeczku - chociaż ja i tak skończę na zewnętrznej grafice ATI(mniej problematyczna niż nvidia i bez zbędnych reclocków)

Powiedz mi to obciążenie to podałeś w trybie software'owym ?

Próbowałeś może tego buga zniwelować reclockiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... żeby co 40 sekund była "zamułka" to by się dało przeżyć.

U mnie wyglądało to tak że przez pierwsze 40 sekund jest dobrze, potem przechodzi od dołu do góry taki pasek, jakby odświeżanie

jednej linii pixeli, dochodzi do góry ( czas przebiegu około 7 sekund ), potem około 10 sek przerwy i znów to samo.

i drugi minus, na Win7 w trybie akceleracji sprzętowej nie udało mi się wyświetlać napisów :(

Sprawdzałem to przy różnych ustawieniach i zawsze była lipa.

Nie sprawdzałem z reclock-iem

Tak, obciążenie procka w trybie dekodowania software. Dla materiału 1080p te 20% to na wyrost, praktycznie nie przekracza 15%.

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...