Skocz do zawartości
nicramsoc

Sprzęt na HTPC - czy coś takiego się nadaje?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem w trakcie poszukiwania sprzęt na HTPC. znalazłem coś takiego7627_1.jpg

Nettop Manli T2 Intel Atom D525 Nvidia ION2 2GB/250GB

ze specyfikacji:

Model 	M-T2N525IB/D22GH250
Procesor 	Intel Atom Processor D525 (1MB Cache/1.8GHz/dual core)
Chipset 	Intel RNM10 Express
Pamięć 	2GB /1xDDR2-800, Single-Channel
GPU 	NVIDIA ION2 (GT218) / 512MB DDR3
Wyjścia video 
HDMI+VGA
Dysk twardy  	250GB 2.5”HDD SATAII
Sieć
10/100/1000M bps
Sieć bezprzewodowa 	WiFi 802.11b/g/n + Bluetooth
Dźwięk 
ALC888 on board
Złącza USB 	6x USB2.0 (4 z tyłu, 1na froncie, 1 na górze)
Dodatkowe złącze 	eSATA 3.0 Gb/s
Czytnik kart 	6-w-1 (SD/SDHC /MS/MSPro/xD/MMC)
Zasilanie
AC/110-230V to DC/19V/3.42A/65W
Wsparcie dla
NVIDIA CUDA, NVIDIA PureVideo HD, Microsoft DirectX 10.1
Wymiary 	178.3*36.1*184.8(dłxszerxwys)mm

czy coś takiego było by dobre na domowe centrum multimedialne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o proszę :), miło nam widzieć nasz sprzęt wyszukany w sieci :)

ten nettop do XBMC jest wręcz idealny, parametrami odpowiada Xtreamerowi Ultra. Różni się tylko tym, że ma 2GB RAM a nie 4GB jak Ultra. Za to ma wbudowany 250GB dysk twardy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o proszę :), miło nam widzieć nasz sprzęt wyszukany w sieci :)

ten nettop do XBMC jest wręcz idealny, [...]

:) bardzo się nad nim zastanawiam a skoro to Wy to sprzedajecie nie jest to opinia bezstronna jakiej bym oczekiwał :)

martwi mnie w tym tylko jedno - brak scart :(

Edytowane przez nicramsoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

scart ?

:D

Nie wiem czy się śmiać, czy plakać :D

Dobrze że nie pytasz o modulator VHF :)

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

scart ?

:D

Nie wiem czy się śmiać, czy plakać :D

Dobrze że nie pytasz o modulator VHF :)

to czy się śmiać pozostawiam Tobie - twój wybór.

Moj TV nie ma HDMI a działa dobrze więc nie mam zamiaru go wymieniać, szczególnie przy małych dzieciach :) (latające klocki, samochody - lcd,plazmy tego nie przeżyły by)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to czy się śmiać pozostawiam Tobie - twój wybór.

Moj TV nie ma HDMI a działa dobrze więc nie mam zamiaru go wymieniać, szczególnie przy małych dzieciach :) (latające klocki, samochody - lcd,plazmy tego nie przeżyły by)

Czyli mamy rozumieć, że odtwarzasz tylko filmy SD (DVD/divx).

W takim razie po co ci komputer za ponad 1000 zł ?

Nie prościej i taniej (nawet 10 razy taniej) kupić jakiś odtwarzacz DVD z divixami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mamy rozumieć, że odtwarzasz tylko filmy SD (DVD/divx).

W takim razie po co ci komputer za ponad 1000 zł ?

Nie prościej i taniej (nawet 10 razy taniej) kupić jakiś odtwarzacz DVD z divixami?

No dokładnie to samo chciałem autorowi tematu zaproponować. Bo nawet w 10% nie wykorzystasz tego urządzenia.

Jak dla mnie inwestowanie w taki sprzęt, (jeszcze biorąc pod uwagę latające klocki) mija się z celem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Manta Emperor Basic lub coś w ten deseń ... cena poniżej 100zł co jest taniej niż niektóre klocki :)

Nie przesadzacie? Przecież Nettop to nie tylko XBMC i filmy w HD. Równie dobrze może służyć do internetu i tysiąca innych rzeczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzacie? Przecież Nettop to nie tylko XBMC i filmy w HD. Równie dobrze może służyć do internetu i tysiąca innych rzeczy...

Kolega tego nie określił.

Poza tym, chce podłączyć tego "HTPC" do analogowego TV (tak sądzę z wypowiedzi: "lcd,plazmy tego nie przeżyły by")

Więc o internecie raczej możemy zapomnieć ...

Stąd dobra rada Penetratore ... Manta albo inny podobny player i po sprawie. Tysiak zaoszczędzony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że źle zostałem zrozumiany. Zapytałem się o opinię o zaprezentowany sprzęt a nie co mam kupić.

Proszę Was, takie teksty typu "kup se mante" mijają się z celem odpowiedzi na zadane pytanie. Z wielkim szacunkiem dziękuję, że wogóle macie ochotę to czytać i odpowiadać, ale jeśli już odpowiadacie to prosiłbym na temat.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega tego nie określił.

Poza tym, chce podłączyć tego "HTPC" do analogowego TV (tak sądzę z wypowiedzi: "lcd,plazmy tego nie przeżyły by")

Więc o internecie raczej możemy zapomnieć ...

Stąd dobra rada Penetratore ... Manta albo inny podobny player i po sprawie. Tysiak zaoszczędzony.

Ależ określił. Napisał wyraźnie, że szuka sprzętu pod HTPC, więc uważam, że rada jak najbardziej słuszna.

Widzę, że źle zostałem zrozumiany. Zapytałem się o opinię o zaprezentowany sprzęt a nie co mam kupić.

Proszę Was, takie teksty typu "kup se mante" mijają się z celem odpowiedzi na zadane pytanie. Z wielkim szacunkiem dziękuję, że wogóle macie ochotę to czytać i odpowiadać, ale jeśli już odpowiadacie to prosiłbym na temat.

Pozdrawiam

Ja też zadaję pytanie: chciałbym kupić samochód. Znalazłem Mercedesa G63 AMG. Czy to dobry samochód?

Pewnie, że dobry, tylko czy mi taki potrzebny, jeżeli będę jeździł nim sam i w 100% po asfalcie...

Jak na głupio zadane pytanie otrzymałeś i tak odpowiedzi, które są bardzo wyczerpujące. W sumie mógłbyś wydać ponad 1000 zł i mieć to samo, jakbyś wydał 100 zł.

A jeżeli chcesz wiedzieć czy sprzęt jest dobry sam w sobie, to ani dobry ani zły. Są zarówno lepsze i gorsze, cały myk polega na tym, żeby do czegoś się odnieść. Wszyscy odnieśli się do telewizora jaki posiadasz, bo tylko tę informację de facto podałeś.

I żeby nie było całkiem off topic.

Ja z kolei myślałem o czymś takim:

http://www.ceneo.pl/8510425s

Niestety, on chyba nie ma ani RAM ani żadnego nośnika. Zastanawiam się ile tego RAM wziąć - 1GB wystarczy pod XBMC Live? Jako nośnik myślałem nad jakimś SSD tylko pod sam system, bo mam w domu dysk sieciowy QNAP 1,5TB, który powinien raczej wystarczyć. Czy się mylę?

A, no i oczywiście ja mam TV full HD i będę chciał oglądać filmy w takiej jakości. Jedyne, na czym mi zupełnie nie zależy to oglądanie z Netflix itp.

Edytowane przez m4tt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak na głupio zadane pytanie otrzymałeś i tak odpowiedzi, które są bardzo wyczerpujące.

Nie ma głupich pytań, są tylko źle sformuowane odpowiedzi. Uważasz, że ludzie nie bojący zadać pytania są głupi?? bo któżby inny mógł zadać "głupie pytanie", osoba o zdrowych zmysłach, hmm...

Odpowiadając na Twoje pytanie o Mercedesie powiedział bym prosto: "Tak, do dobry samochód możesz śmiało go kupować", oczywiście jakbym miał doświadczenie z tego typu samochodem. A co Ty byś z nim robił, czy trzymał w garażu i codziennie przecierał tetrówką czy pojechał na rajd crosowy to Twój wybór a to nie moja sprawa.

ale schodzimy na inny temat.

nigdzie nie napisałem, że wiecznie będę miał CRT, zresztą napisałem tylko o braku SCART a to ogromna różnica.

nie zadałem pytania czy taki sprzęt będzie mi wogóle potrzebny. może i nie będzie ale to już moja skromna sprawa co robię ze swoimi dolarkami. chciałem uzyskać prostą odpowiedź a tu zrobiły się wywody a po co, a na co - jak w PiSie :)

Edytowane przez nicramsoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę, to nic nie napisałeś, i w tym właśnie jest problem.

Napisz czego oczekujesz, co to coś ma robić, a może się znajdzie ktoś, kto Ci pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę, to nic nie napisałeś, i w tym właśnie jest problem.

Napisz czego oczekujesz, co to coś ma robić, a może się znajdzie ktoś, kto Ci pomoże.

jak to nic nie napisałem. napisałem, że szukam sprzętu na HTPC i znalazłem takie małe cacko. a chcę z tego zrobić domowe centrum multimedialne (domowe czyli na własny użytek, nic wypasionego żeby kino uruchomić),

czyli:

1. "pudełko" na filmy (divix, DVD, h264)

2. muzykę (mp3, shoutcast)

3. telewizja (klient IPTV, vdr)

4. YouTube itp

wszytko to co ogólnie zastąpi mi dziesiątki domowych sprzętów rtv itd. Pomińmy już ten nieszczęsny telewizor.

dobze, dobze??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei myślałem o czymś takim:

http://www.ceneo.pl/8510425s

Niestety, on chyba nie ma ani RAM ani żadnego nośnika. Zastanawiam się ile tego RAM wziąć - 1GB wystarczy pod XBMC Live? Jako nośnik myślałem nad jakimś SSD tylko pod sam system, bo mam w domu dysk sieciowy QNAP 1,5TB, który powinien raczej wystarczyć. Czy się mylę?

Przez jakiś czas miałem XBMC na Win7 z 1GB ramu i było na prawdę znośnie (po przesiadce na 3 GB jakby nieco mniej "mieszał dyskiem"; róznica jest odczuwalna, ale wcześniej nie było jakiegoś dyskomfortu...), więc sądzę, że na Linuxie spokojnie wystarczy.

Z dyskami SSD nie mam doświadczenia, ale QNAP jako magazyn multimediów wystarczy, zwłaszcza, jeśli połączenie będzie po LANie.

Używane dyski 2,5" 60-80GB 7200 obr można kupić z przesyłką poniżej 50 zł i to też jest opcja na nośnik systemowy: bezgłośne, nie grzeją się (porównując do 3,5"), mały pobór prądu (ok. 2,5W pod obciążeniem i poniżej 1W w spoczynku)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO dyski SSD na ten moment nie opłacają się po prostu. Mam u siebie bodajże 32GB SSD OCE i w sumie nie narzekam ale nie widzę wielkich zalet w porównaniu ze zwykłym dyskiem 2,5. OK może SSD jest trochę szybszy ale i tak mam HTPC w standby wiec nie mam z tego korzyści, może SSD jest cichszy niż klasyczny dysk ale to i tak jest niezauważalne, nowe 2,5 są cichutkie i może słychać je w idealnie cichym mieszkaniu w nocy.

Reasumując drugi raz SSD bym nie kupił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Moj TV nie ma HDMI a działa dobrze więc nie mam zamiaru go wymieniać, szczególnie przy małych dzieciach :) (latające klocki, samochody - lcd,plazmy tego nie przeżyły by)

Hmm, nie żartuj sobie. Nie Ty pierwszy i nie ostatni posiadasz dzieci małe w domu :)

Wychowaj je po prostu ;) U mnie wszystko jest w zasięgu ręki, od głośników i ich membran, po amplitunery i TV, 5 lat stoi i przeżyło dwójkę dzieciaków.

Warto zmienić sprzęt na nowszy ;)

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...