Skocz do zawartości
mulec

Piractwo na allegro - tym razem trafilo na mnie :(

Rekomendowane odpowiedzi

sorry, ale gdzies musze wylac swoje żale... kupilem tydzien temu "Moje krwawe walentynki" blu-ray na allegro. Sprzedawca z duzym zapleczem pozytywow ponoc mieszka teraz w irlandii (stamtad przyszła paczka), myslalem tez ze bedzie wydanie z UK, dzis przyszla paczka, otwieram i SZOK, pirat....zreszta zobaczcie sami...

292pmkw.jpg

ap9xyx.jpg

35kvqzo.jpg

jak widzicie okładka wydrukowana na drukarce i na dodatek krzywo, płyta robiona na drukarce, nawet jej nie wkładałem do odtwarzacza zeby sie nie denerwowac, i to okulary...miały byc 4-ry pary a jest jedna i to chyba z płatków owsianych dla dzieci !

Oczywiscie zaraz napisałem @ do sprzedajacej z żądaniem zwrotu pieniędzy inaczej zgłaszam sprawe do allegro i na policje.

Spodziewałem sie wydania UK a dostałem takie cos. Szlag mnie trafia...

Edytowane przez mulec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jaja... daje na główną. Dzięki za info. Ile dałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, że.... jest ta naklejka z boku jak nówka sztuka!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie doznałem szoku...

wyslalem tej pani list tej treści :

"witam

czy to jakis zart z tym filmem ?

przeciez to jest piracka kopia, okładka odbita na ksero, płyta z nadrukiem z drukarki, nie wspomne juz o jakosci samego nagrania

czy Pani jest powazna ? jak mozna sprzedawac pirackie kopie ?

Prosze o natychmiastowy zwrot pieniedzy, w innym wypadku zgłaszam sprawe do allego i na policje. To poprostu bezczelność."

a dostałem taka odpowiedź :

"Na policje?! Chyba pan jest śmieszny. Wypraszam sobie takie teksty! Może by tak normalnie po ludzku napisać że nie odpowiada panu towar i poprosić o zwrot pieniędzy. I to jeszcze kupił pan film za śmieszne pieniądze. Proszę sobie iśc do sklepu i kupić za 10 zl, powodzenia. Poza tym to kupiłam ten film w sklepie w Irlandii. Nie znam się na tym. Po okładce nic nie było widać ze jest odbita na ksero. Proszę normalnie napisac mi numer konta do zwrotu pieniedzy i odeslac film na adres:"

ok, mysle ze jak podam nic to nic sie nie stanie, wkoncu to nie dane osobowe - nick tego sprzedawcy to agatkaaa2111 a link do aukcji jest tu http://allegro.pl/show_item.php?item=1531324453

Edytowane przez mulec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jaja... daje na główną. Dzięki za info. Ile dałeś?

dałem smieszne pieniądze, ale z doswiadczenia wiem, ze ludzie sprzedaja tak tanio wersje bez pl napisow, sam kupilem ostatnio na allegro "Drag me to hell" za chyba 15zł, no ale dostałem orginał wydany w anglii, a tutaj taki zonk.

Edytowane przez mulec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to normalnie zgłosił na allegro. Szkoda, że nie ma innych filmów. A na aukcji były małe zdjęcia? Cały czas mnie zastanawia ta naklejka z boku..... skąd niby ktoś to miał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to normalnie zgłosił na allegro. Szkoda, że nie ma innych filmów. A na aukcji były małe zdjęcia? Cały czas mnie zastanawia ta naklejka z boku..... skąd niby ktoś to miał?

link do aukcji podalem w poscie wyzej, byly zdjecia w opisie aukcji i wskazuja one wyraznie na wydanie UK, pozatym skoro ta pani pisala ze wysyla z irlandi, dla mnie byla to automatyczna wiadomosc ze to wydanie UK

patrzac teraz na spokojnie na to co ta pani sprzedaje , a przedawszystkim w jakich cenach, domniemuje ze to wszystko sa piraty,

dziwne jest tylko to, ze nie ma zadnego negatywa

co do naklejki zabezpieczającej, to widac ze nie byla ona orginalnie naklejona, wygladala jakby ja ktos sciagnal z innego opakowania i nakleil ponownie, pudełko było zaklejona folia, ale nie byla to orginalna folia jak spotyka sie na płytach, ale taki celofan w jaki pakuje sie kwiatki.

Edytowane przez mulec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgłaszaj sprawę na Allegro i na Policję. Skandal.

Chamska aukcja i żadnego "real foto"... tylko przedruki...

okładka na ksero - masakra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to, że coraz więcej jest oszustów na Allegro, a sam właściciel aukcji niewiele sobie z tego robi. Jak już to na policję pewnie trzeba by iść, niedługo w polskich sądach pojawi się nowy wydział ds. oszustw internetowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mulec

Jesteś pewien ze plyta nie jest tłoczona?

Pytam bo może sama płyta jest oryginalna.

W Irlandii jest kilka tłoczni.. w których pracują Polacy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

allegro mało co działa w różnych sprawach, trzeba samemu, miałem też parę razy problemy z podróbami itd, alllegro ma w [beeep]e i trzeba samemu zakładać sprawę itd

tak wiec od nich, nie dostaniesz żadnej pomocy, oni tylko kasę biorą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kierwa, ale jaja :/ ale powiem Ci że jak dla mnie to cena od razu była by podejrzana i nie brał bym tego. 10 zł da sie przeboleć, gorzej jak by Cie zrobiła na jakieś 50pln, ale coż oszustwo to oszustwo. sam kupuje czasem na allegro filmy i nie chciał bym takiej niespodzianki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki offtop, ale... Gmeru, ghostrider gdzieś Ci odjechał, bo avatara nie ma :) A z tym filmem niezłe jaja :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mulec

Jesteś pewien ze plyta nie jest tłoczona?

Pytam bo może sama płyta jest oryginalna.

W Irlandii jest kilka tłoczni.. w których pracują Polacy...

tak jestem pewien, moze na zdjeciu tego nie widac ale nadruk na płycie jest kiepskiej jakosci, pozatym płyta wprawdzie jest nosnikiem BD, ale patrzac na strone odczytu, widac ze to normalna nagrywka i do tego nagrana w 3/4.

pozatym, ta pani pisala mi w ktoryms tam liscie, ze kupila film w sklepie z tanimi płytami,

tak sie składa ze byłem pare lat na wyspach i wiem jak wygladaja takie sklepy

Edytowane przez mulec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

allegro mało co działa w różnych sprawach, trzeba samemu, miałem też parę razy problemy z podróbami itd, alllegro ma w [beeep]e i trzeba samemu zakładać sprawę itd

tak wiec od nich, nie dostaniesz żadnej pomocy, oni tylko kasę biorą.

to jak allegro podchodzi do tego typu rzeczy to inna sprawa i szkoda komentowac, dla nich wazna jest tylko kasa i prowizje, reszta to rzeczy drugorzedne

po kilku @ sprzedajacy powiedzial ze pieniazki odda, wiec pozostanie tylko niesmak i tyle, nastepnym razem bede mniej ufny.

napisalem o tym tylko dlatego, zeby inni uwazali na to co kupuja, widac nadchodzi czas piractwa BD coraz wiekszymi krokami, tak jak to mialo miejsce kiedys z VHS a potem z DVD. Absolutnie nie bronie tutaj polskich dystrybutorow, bo ceny jakie maja to poprostu paranoja, mam moze ze 3 filmy kupione w polsce za 30-40zł/szt. na jakis wyprzedazach a reszta wszystko z zachodu, nawet z australii, brak polskiej wersji jezykowej nie przeszkadza mi, i wole dac zarobic anglikowi niz polskim "dystrybutorom"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kierwa, ale jaja :/ ale powiem Ci że jak dla mnie to cena od razu była by podejrzana i nie brał bym tego. 10 zł da sie przeboleć, gorzej jak by Cie zrobiła na jakieś 50pln, ale coż oszustwo to oszustwo. sam kupuje czasem na allegro filmy i nie chciał bym takiej niespodzianki.

imho cena nie byla podejrzana, bo jak pisalem wczesniej duzo ludzi sprzedaje tanio wydania ktore nie posiadaja pl wersji jezykowej, ostatnio kupilem tak na alledrogo "Drag me to hell" za chyba 15zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, akurat ten film wyszedł też na Blu-ray 3D więc wydanie bez PL i jeszcze na papierowe okulary warta jest najwyżej 10-20zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mulec, mi np nie chodzi o cenę a pewność, kupiłem dużo płyt CD i nie jestem w stanie zobaczyć różnicy ani po pudełku ani po dźwięku, kupiłem w UK cały karton, to że tanio to nie od razu pirat, ja kupując nie muszę się znać, sprzedający powinien mieć obowiązek zapewnienia mnie ze to płyta nie piracka, na allegro bardzo dużo jest teraz podrób, perfumy, płyty, żyletki - kupiłem mach3 5 paczek i wszystkie tępe, a sprzedający udają idiotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mulec, mi np nie chodzi o cenę a pewność, kupiłem dużo płyt CD i nie jestem w stanie zobaczyć różnicy ani po pudełku ani po dźwięku, kupiłem w UK cały karton, to że tanio to nie od razu pirat, ja kupując nie muszę się znać, sprzedający powinien mieć obowiązek zapewnienia mnie ze to płyta nie piracka, na allegro bardzo dużo jest teraz podrób, perfumy, płyty, żyletki - kupiłem mach3 5 paczek i wszystkie tępe, a sprzedający udają idiotów.

Prawo o piractwie mowi inaczej , w chwili kiedy odbierzesz przesył odpowiadasz za to co posiadasz, tez miałem faktury zakupu i kupowałem w dobrej wieże że to orginały bo w skłepie na półkach nie był jeden film tylko setki a sklep się miescił na centralnym dworcu w centrum warszawy , a filmy kupowałem do wypożyczalni , po kontroli okazało sie ze filmy sa pirackie ( okładki i kasety wyglądały na nagrane i wyprodukowane w fabryce a nie w domu)i kto odpowiedział za nie legalne kopie , ostatni posiadacz czyli do póki nie masz kontroli , to żyjesz w przekonaniu ze masz orginał. A faktura była nie wystarczającym dowodem w sądzie by udowodnić że to orginał a po dwóch latach sklep już nie istniał.

Kto co ma i co kupił to się dopiero okaże jak któregoś dnia zapókają do drzwi i powiedza że posiada pan zbiory pirackie i od każdej płyty z muzyką czy z filmem każą zapłacić tantiemy dla polskiego zaiksu , lub innych instytucji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj

W myśl polskiego ustawodawstwa- ściągać filmy z netu (ale nie z torrentów) można i jest to w pełni legalne

Czym innym jest mieszkanie a czym innym jakaś tam wypożyczalnia. Wiadomo, biznesu na lewiźnie robić nie wolno bo to już jest przeginanie pały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mobor.

No dobra. Teraz wyobraź sobie, że kupiłeś w sklepie komputerowym oprogramowanie, a tu okazuje się, ze jest podrobione.

Co się stanie jak się wyda, nie musisz sobie wyobrazać - jest dużo przykładów w orzecznictwie polskich sądów..

Jeszcze będzięsz musiał VAT zwrócić, bo sprzedawca nie odprowadził :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj

W myśl polskiego ustawodawstwa- ściągać filmy z netu (ale nie z torrentów) można i jest to w pełni legalne

Czym innym jest mieszkanie a czym innym jakaś tam wypożyczalnia. Wiadomo, biznesu na lewiźnie robić nie wolno bo to już jest przeginanie pały

Nie masz racji, w razie przypadkowej nawet kontroli kompa musisz tłumaczyć się co do wszelkich plików jakie posiadasz u siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...