Skocz do zawartości
marwask

LG BD660

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra zdecydowałem się na zakup BD660.

Na razie stwierdzam, że pliki MKV z zewnętrznego dysku USB (pojemność 1TB) śmigają bez problemu.

Nie obejrzałem nic dłuższego, jedynie po kilka-kilkanaście minut różnych filmów i koncertów. Nie było żadnych problemów.

Także odtwarzanie pliku M2TS z kopii płyty BluRay z dysku poszło dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra zdecydowałem się na zakup BD660.

Na razie stwierdzam, że pliki MKV z zewnętrznego dysku USB (pojemność 1TB) śmigają bez problemu.

Nie obejrzałem nic dłuższego, jedynie po kilka-kilkanaście minut różnych filmów i koncertów. Nie było żadnych problemów.

Także odtwarzanie pliku M2TS z kopii płyty BluRay z dysku poszło dobrze.

Witam !

Testuje od wczoraj ten model i powiem tak... Rewelacja !

1.Smiga z dyskiem i przeczytal mi 98% filmow (xvid, divx, AVCHD, HDV, MKV - wszystkie) wraz z tekstami po polsku

2.Jakosc obrazu bez zarzutu - Mozliwosc ustawienia wlasnych parametrow w tym ostrosci.

3.Ladny design i bardzo ergonomiczny pilot

4.Szybko odczytuje katalogi (muzyka, zdjecia, filmy)

5.Cichy mechanizm

6.Male gabaryty

7.Przekaz filmow 3D

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja również testuję ten model jak na razie jestem zachwycony.To mój początek ze światem blu-ray więc też nie miałem porównania o dalszych spostrzeżeniach napiszę później.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój trochę "skwierczy" przy starcie płyt. Pzoa tym to co mnie interesowało najbardziej:

odtwarzanie plików mkv z dysku zewnętrznego - działa bez zarzutu. Sprawdzałem tylko pliki profil 4.1. Innych nie mam.

Ciekawe jak YouTube, muszę to sprawdzić w najbliższym czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie proszę:

1. jak działa DLNA/CIFS. Może być z routera (np: TPLINK 1043 z dyskiem i ustawionym serwerem DLNA/CIFS/FTP albo i nawet ze zwykłego komputera z Windows7 albo innym OSem z serwerem DLNA). Jak dla mnie

największa zaleta BD660 w stosunku do BD550 to właśnie CIFS/DLNA/streaming. Biorąc po uwagę, że niedługo AllPlayer ma mieć obsługę DLNA to wreszcie będzie możliwy legalny streaming mnóstwa filmów na dużym TV bez

podpinania komputera w salonie - jak dla mnie ideał :) Bez Panasonica PDP serii G lub V, za ułamek ceny i z awsze to normalny odtwarzacz BlueRay :)))

2. Czy dział streaming usług sieciowy (w PL głównie YouTube)?

3. Co z napisami w plikach tekstowych? Czy działają poprawnie, zwłaszcza słynne "ś". Biorąc pod uwagę słynne przeboje na BD560/570 i poprawne działanie na budżetowym BD550 wcale nie jest to jednoznaczne.

Co z napisami tekstowymi - czy poza SRT poprawnie działa TXT klatkowy/czasowy?

4. Jak wyglądają napisy z TXT - czy dalej tak miktoskopijne jak na serii 5xx (zaszyte w MKV są OK, a w DVD to już jak font jest wbudowany przy authoringu - wiadomo).

5. Czy zgodnie z instrukcją działają poprawnie pliki WMV (wideo, nie audio) i kodowane VC-1 - to nowość w stosunku do serii 5xx.

6. Co z trailerami HD w @Level 5.x

Darmowy trailer dla L@5.0:

http://trailers.apple.com/movies/fox/familyguytrap/familyguytrap-tlr1_h1080p.mov

Dla L@5.1:

http://playlist.yahoo.com/makeplaylist.dll?sid=95930127&sdm=web&pt=rd

Uwaga: trzeba ustawić user Agent dla apple na "QuickTime/7.6.2" zgodnie z instrukcją z: http://www.davestrailerpage.co.uk/applewoes.html

I czy nadal jest to głupie ograniczenie że trailery np: z Apple trzeba zmienić rozszerzenie z MOV na MKV. bo inaczej nie są widziane?

Z góry dziękuję za odpowiedzi w wolnej chwili. BD660 to nowość, nie ma recenzji/testów w sieci, a wydaje mi się że to o czym pisałem wyżej może zainteresować

większą grupę ludzi - to AFAIK jedyny Blueray z takimi możliwościami (w tym sieciowymi DLNA/CIFS) w cenie niewiele powyżej 400 zł i to "prosto z pudełka, a nie przez bawienie się z lutownicą i utratę gwarancji jak w BD560 - wystarczy podłaczyć kabel albo ustawić router (np: WRT54GL z Tomato w trybie APClient (i ew. WDS) a jak ktoś nie ma zbywającego to jeszcze lepiej typowy tani APClient TPLinka z WiFi N albo i udział na dowolnym komputerze w domowej sieci i mamy serwer multimediów w całym domu na stacjonarnym odtwarzaczu. W połączeniu z TPLinkiem 1043ND i jego możliwościami jak dla mnie bajka, o ile zadziała w praktyce.

Napiszcie w miarę możliwości jak działa - nie mam na miejscu i muszę zamówić online. U mnie BD550 odpadł właśnie ze względu na praktycznie kompletny brak usług sieciowych (poza BDLive) pomimo że jest sprzedawany jako

"network BD Player". BD660 ma to co mnie interesuje, dobrą cenę i jeśli ktoś ma nadmiarowy APClient IMHO nie warto dopłacać nieproporcjonalnie dużych pieniędzy za model LG BD z Wifi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Sprawdzę pkt. 6 i dam znać jak to wygląda.

Podłączyłem odtwarzacz do Internetu. Dostępne są serwisy: Accedo, Viewster, vtuner, YouTube, AccuWeather, Picasa.

Jeżeli chodzi o YouTube: wybierałem filmy w standardzie HD i raczej to co widziałem na ekranie nie było HD:(

Nie zauważyłem możliwości wyboru jakości filmu.

Zaktualizowałem oprogramowanie odtwarzacza na wersję BD5.603.0 i porzestał odtwarzać pliki m2st z BluReya,

ale kolejna aktualizacja (do wersji BD5.779.00) przywróciła tą zdolność. Nie wiem co jeszcze się zmieniło.

Edytowane przez reklak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4. Jak wyglądają napisy z TXT - czy dalej tak miktoskopijne jak na serii 5xx (zaszyte w MKV są OK, a w DVD to już jak font jest wbudowany przy authoringu - wiadomo).

Zamieszczam zdjęcie ekranu (sorki za kiepską jakoś - robione telefonem) podczas odtwarzania pliku MKV z włączonymi napisami.

Sami oceńcie czy są w porządku.

http://dc365.4shared.com/img/6WL_wdHS/s7/0.06524567785097113/22_online.jpg

Innych nie sprawdzałem.

6. Co z trailerami HD w @Level 5.x

Darmowy trailer dla L@5.0:

http://trailers.apple.com/movies/fox/familyguytrap/familyguytrap-tlr1_h1080p.mov

Dla L@5.1:

http://playlist.yahoo.com/makeplaylist.dll?sid=95930127&sdm=web&pt=rd

Uwaga: trzeba ustawić user Agent dla apple na "QuickTime/7.6.2" zgodnie z instrukcją z: http://www.davestrailerpage.co.uk/applewoes.html

I czy nadal jest to głupie ograniczenie że trailery np: z Apple trzeba zmienić rozszerzenie z MOV na MKV. bo inaczej nie są widziane?

Wypisał dla tych plików komunikat: "Film nie może być poprawnie odtworzony", ale odtworzył je i dźwięk też był.

Pliki z rozszerzeniem MOV nie są widziane, trzeba rozszerzenie zamieniać na MKV.

Pobrałem z Microsoftu plik Robotica_1080.wmv.

General

Complete name : Robotica_1080.wmv

Format : Windows Media

File size : 19.3 MiB

Duration : 20s 778ms

Overall bit rate mode : Constant

Overall bit rate : 7 812 Kbps

Maximum Overall bit rate : 8 447 Kbps

Encoded date : UTC 2003-12-20 02:30:08.491

Video

ID : 2

Format : VC-1

Format profile : MP@HL

Codec ID : WMV3

Codec ID/Info : Windows Media Video 9

Codec ID/Hint : WMV3

Description of the codec : Windows Media Video 9 - Professional

Duration : 20s 792ms

Bit rate mode : Constant

Bit rate : 8 000 Kbps

Width : 1 440 pixels

Height : 1 080 pixels

Display aspect ratio : 4:3

Frame rate : 24.000 fps

Bit depth : 8 bits

Scan type : Progressive

Compression mode : Lossy

Bits/(Pixel*Frame) : 0.214

Stream size : 19.8 MiB

Language : English (US)

Audio

ID : 1

Format : WMA

Format profile : Pro

Codec ID : 162

Codec ID/Info : Windows Media Audio

Description of the codec : Windows Media Audio 9 Professional - 384 kbps, 48 kHz, 5.1 channel 24 bit (A/V) 2-pass CBR

Duration : 20s 778ms

Bit rate mode : Constant

Bit rate : 384 Kbps

Channel(s) : 6 channels

Sampling rate : 48.0 KHz

Bit depth : 24 bits

Stream size : 974 KiB (5%)

Language : English (US)

Odtwarzacz pokazał komunikat: "Nieobsługiwany format audio" i była cisza. Natomiast film się odtwarzył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisy w txt wyglądają mniej więcej jak to przedstawił kolega reklak.Literkę "Ś" rozwiązuje aktualizacja, natomiast dźwięk w formacie Cook nie jest odtwarzany film leci napisy też brak tylko dźwięku.Natomiast m2st wszystko działa tylko zauważyłem błąd jeśli chodzi o czas trwania filmu film trwał 2h 20 minut ,a pokazywało,że niby trwa tylko 36 minut jednak film leciał dalej nawet po tym czasie.Internet działa po podłączeniu kabla w moim przypadku (internet z UPC) co do YouTube HD to również nie zauważyłem tej jakości HD. :rolleyes:

Edytowane przez art350

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj po aktualizacji softu pojawiła się aplikacja dostępu do serwisu Ipla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziałem się od konsultanta LG,że dźwięk True HD oraz DTS HD jest odczytywany tylko z płyty,a z dysku czyli z pliku już niestety nie.Tak aktualizacja zainstalowana wszystkie dodatkowe serwisy sprawdzone jednak czy są jakieś zmiany w samym odtwarzaczu jeszcze nie sprawdziłem. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziałem się od konsultanta LG,że dźwięk True HD oraz DTS HD jest odczytywany tylko z płyty,a z dysku czyli z pliku już niestety nie.

Mam pliki m2ts z DTS-HD Master i ten dźwięk mi odczytuje, ale u mnie dekoduje to amplituner. A odtwarzacz dekoduje - nie sprawdzałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!!

Mam ten odtwarzacz od dwóch miesięcy i mam z nim pewien problem.Odtwarzacz zawiesza się przy odtwarzaniu plików mp3 z USB.Gra normalnie do 56 utworu,później się zawiesza.Zaczyna grać 56 i odtwarzacz przestaje odpowiadać na polecenia pilota.Nie można z nim nic zrobić.Pomaga dopiero wyciągniecie wtyczki kabla zasilającego z gniazdka.USB formatowałem w FAT32,NTSF,zmieniałem numerację plików,nazwę,nic nie pomaga.Dzieje się tak na dwóch różnych kluczach USB.Oba mają po 1GB pojemności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zaktualizować soft,u mnie nic takiego nie występuje czy na FAT32 czy na NTFS gra normalnie wszystkie utwory. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ! panowie burza uwaliła mi dvd pioneera 410 poszukuje nowego sprzetu cz ktos mugłby porownac dzwiek wydawany przez tego blue reya wzwyklym stereo np dp pionereer dv410 po zmianie zmodyfikowanego softu?? lud do dzwieku stereo z sony bdp- 370 dosc przyzwoity? Lubie sluchac mp.3 z kolekcji na dysku aby byl w miare poprawny sygnal w stereo .pozdrawiam i prosze o pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj po aktualizacji softu pojawiła się aplikacja dostępu do serwisu Ipla.

czyli jest dostep do wszystkich filmow i polskich seriali ?

czy dostepna jest VOD-tvp ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ma ktoś może wcześniejszy firmware - po zakupie sprzętu nie odtwarzał mi plików z kamery samsunga nagrywanych w mp4 1080i. Po aktualizacji oprogramowania dalej nie ich nie odtwarza i jeszcze brak literki " ś "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie denerwuje bardo słabo widoczny wyświetlacz na froncie odtwarzacza. W Saturnie pokazali mi inny egzemplarz i też po jego włączeniu prawie nie można było nic przeczytać.Na szczęście wszystkie funkcje działają z menu widocznego na ekranie.

Jeśli chodzi o pozostałe funkcje jest OK. Odtwarza płyty BluRay 3D. Z zewnętrznego dysku 1 Tb czyta 3D (SBS) zarówno w .mkv jak i .m2ts z połówkami obrazu obok siebie jak i jedna pod drugą. Napisy duże wyraźne z literami polskimi. Jednego filmu 3D .mkv nie otwiera - komunikat: "nieobsługiwana częstotliwość odtwarzania".

Inna zaleta to przejrzyste menu.

Inna wada to przy napisach dodanych do 3D SBS po lewej stronie ekranu widoczą mam tylko końcową część napisu a po prawej początek z tym, że każda część widoczna jest innym okiem. (okulary pasywne, TV LG lw)

Ogólnie: bardzo dobry towar za przyzwoite pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jak ustawić audio aby był jak najlepszy efekt w tym odtwarzaczu czy "przejście pierwotne" czy "podwójnie kodowany DTS"? Jaka jest między nimi różnica?

Edytowane przez art350

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie do posiadaczy tego odtwarzacza (bd660), otoz nosze sie z zamiarem zakupu tego modelu i mam pytanie odnosnie napisow *.txt

Czy wystepuja na tym modelu problemy z otwieraniem napisow w formacie txt podobnie jak w modelu lg bd560? W modelu bd560 byly z tym duze problemy i najczesciej sie konczylo na konwertowaniu napisow do formatu srt.

Z gory dzieki za odpowiedz jak jest w przypadku tego modelu, czy czyta bezproblemowo napisy w txt, a jesli tak to czy we wszystich formatach zapisu, tj. zapisie czasowym oraz klatkowym [] i {}.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie do posiadaczy tego odtwarzacza (bd660), otoz nosze sie z zamiarem zakupu tego modelu i mam pytanie odnosnie napisow *.txt

Czy wystepuja na tym modelu problemy z otwieraniem napisow w formacie txt podobnie jak w modelu lg bd560? W modelu bd560 byly z tym duze problemy i najczesciej sie konczylo na konwertowaniu napisow do formatu srt.

Z gory dzieki za odpowiedz jak jest w przypadku tego modelu, czy czyta bezproblemowo napisy w txt, a jesli tak to czy we wszystich formatach zapisu, tj. zapisie czasowym oraz klatkowym [] i {}.

Czyta bez problemu wszystkie napisy, ale muszą mieć tę samą nazwę co plik z filmem. Czyta też napisy zawarte w filmach mkv, mts oraz innych, a często bywa, że napisy są w różnych wersjach językowych i sobie wybieramy naciskając klawisz info/display i to samo dotyczy ścieżki audio, ale też można ustawić w menu na stałe, żeby automatycznie odtwarzał audio i napisy polskie. Jest jeden mankament, bo nie ma możliwości ustawienia koloru czcionki lub tła dla napisów, a czasem jest to potrzebne z powodu że napisy zlewają się z obrazem i są niewidoczne, a taki prosty bajer mają manty sprzed 6 lat.

Edytowane przez marian.koniuszko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...