Skocz do zawartości
mkosa75

Cyfra z Loewe DVB-S2 Single vs Pace - proszę o rady

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam telewizor Loewe Art (bez HDD) 47 i Cyfrę+ przez dekoder Pace. Wszystko leci przez aplituner AV Camridge'a azur 650R przez HDMI i pomijając jakieś drobne problemy z Pace typu zawieszki itp. jakość obrazu bardzo mi odpowiadała. Ale oczywiście coś mnie podkusiło i kupiłem tuner DVB-S2 single Loewe z CAMem Astona z softem 2.25. W mojej decyzji utwierdził mnie pan sprzedawca, który jakiś czas temu sprzedał mi TV. Wszystko zainstalowane, podłączone (antena do tunera, dźwięk cyfrowy po coaxialu do ampli). Dźwięk mi odpowiada, natomiast obraz to jakaś masakra. W porównaniu z tym, co miałem z Pace przez HDMI to jakiś żart. Stacje nie HD typu TVP1 to jest jakość porównywalna chyba z dekoderem TV po łączu telefonicznym TPSA. HD w kanałach HD (o ile działają, o tym za chwilę) jest ewidentnie gorszej jakości, może poza Animal Planet HD. HBO Comedy HD to śmiech na sali. Teraz lecimy dalej. Przy samodzielnym programowaniu stacji wg parametrów Cyfry+ HD nie znajduje w ogóle kanałów HD! Canal+ HD - nie ma, Canal + Film HD - nie ma itd. I to nie to, że nie widać. Po prostu nie ma i już. Tak jak TVP HD i jeszcze masy innych. Teraz sprawa śmieszna. Po wczytaniu listy kanałów i ustawień anteny itd. przez service wiele kanałów HD raptem się pojawia, jak już rzeczona TVP HD czy HBO HD. Canal+ HD, Sport HD niestetety dalej są niewidzialne. Film HD był wczoraj o 1 w nocy ale się zmył wkrótce. Jakość niestety również gorsza niż w konfiguracji dekoder+HDMI. Powiedzcie mi, czy ja coś robię źle czy po prostu zrobiłem błąd robiąc tę zamianę. A może mój konwerter czy talerz są nie teges (bo konwerter sprzed co najmniej 10 lat, nie jest twin ale nie potrzebuję nagrywania, a talerz jest ten o mniejszej średnicy). Ale z drugiej strony ta konfiguracja talerz-konwerter z Pace spisywała się bdb. Teraz nie wiem, czy wrócić do poprzedniej i oddać/sprzedać tuner i CAMa, czy muszę po prostu coś zmienić w konfiguracji. TV ma wrzucony najnowszy soft, chassis L2712. Pomóżcie proszę, bo sam z tym nie ruszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...