Skocz do zawartości
eemmeerr

Problem "globalny" z S/PDIF

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W związku z problemami dot. podłączenia kompa do TV przez KD po HDMI, postanowiłem problem obejść i sekcję video podłączyć bezpośrednio do TV (po HDMI), a sekcję audio bezpośrednio do KD po SPDIF.

Od kilku godzin staram się doczytać o co chodzi z całym tym SPDIF, ale po przejrzeniu wszelkich instrukcji i forum zgłupiałem jeszcze bardziej i to do stopnia, że nie wiem już nawet jakie SPDIF mam w kompie.

Komp to Dell XPS L501x. W instrukcji napisano jedynie lub aż, że posiada "hybrydowe złącze słuchawkowe/cyfrowe złącze SPDIF" - czyli jak wiadomo i widać to w kompie - tzw. mały jack.

Przeczytałem też, że "W sprzęcie komputerowym (...) stosowane są złącza S/PDIF oparte na złączu minijack 3,5 mm. Często spotykane w takim sprzęcie są złącza zapewniające pracę w trybie analogowym, prądowym S/PDIF oraz optycznym S/PDIF (za pomocą specjalnej przejściówki) - oczywiście te tryby pracują zamiennie."

Tu pojawia się pytanie - jak stwierdzić jakiego rodzaju mam stosować kabel ? Optyczny z odpowiednią przejściówką na mały jack ? Tzn. czy każde tego rodzaju wyjście w postaci małego jacka jest za razem wyjściem optycznym pod "optycznego małego jacka", a te elektryczne to tylko RCA ??? W KD mam wejście na kabel optyczny i RCA wiec wszystko mi jedno jakie będzie wyjście. Chce tylko ustalić jakie ono rzeczywiście jest.

Problem kolejny to fakt, że nie potrafię nigdzie, ale to nigdzie znaleźć jakichkolwiek ustawień karty dźwiękowej lub jakichkolwiek innych, w których to ustawieniach mógłbym dokonywać jakichkolwiek zmian (włączanie/wyłączanie) w zakresie SPDIF, a wszędzie znajduję info, że trzeba to gdzieś włączyć na takim wyjściu.

Być może poruszone kwestie wydadzą się komuś banalne, ale robiłem co mogłem aby uniknąć zakładania tego tematu.

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W związku z problemami dot. podłączenia kompa do TV przez KD po HDMI, postanowiłem problem obejść i sekcję video podłączyć bezpośrednio do TV (po HDMI), a sekcję audio bezpośrednio do KD po SPDIF.

Od kilku godzin staram się doczytać o co chodzi z całym tym SPDIF, ale po przejrzeniu wszelkich instrukcji i forum zgłupiałem jeszcze bardziej i to do stopnia, że nie wiem już nawet jakie SPDIF mam w kompie.

Komp to Dell XPS L501x. W instrukcji napisano jedynie lub aż, że posiada "hybrydowe złącze słuchawkowe/cyfrowe złącze SPDIF" - czyli jak wiadomo i widać to w kompie - tzw. mały jack.

Przeczytałem też, że "W sprzęcie komputerowym (...) stosowane są złącza S/PDIF oparte na złączu minijack 3,5 mm. Często spotykane w takim sprzęcie są złącza zapewniające pracę w trybie analogowym, prądowym S/PDIF oraz optycznym S/PDIF (za pomocą specjalnej przejściówki) - oczywiście te tryby pracują zamiennie."

Tu pojawia się pytanie - jak stwierdzić jakiego rodzaju mam stosować kabel ? Optyczny z odpowiednią przejściówką na mały jack ? Tzn. czy każde tego rodzaju wyjście w postaci małego jacka jest za razem wyjściem optycznym pod "optycznego małego jacka", a te elektryczne to tylko RCA ??? W KD mam wejście na kabel optyczny i RCA wiec wszystko mi jedno jakie będzie wyjście. Chce tylko ustalić jakie ono rzeczywiście jest.

Problem kolejny to fakt, że nie potrafię nigdzie, ale to nigdzie znaleźć jakichkolwiek ustawień karty dźwiękowej lub jakichkolwiek innych, w których to ustawieniach mógłbym dokonywać jakichkolwiek zmian (włączanie/wyłączanie) w zakresie SPDIF, a wszędzie znajduję info, że trzeba to gdzieś włączyć na takim wyjściu.

Być może poruszone kwestie wydadzą się komuś banalne, ale robiłem co mogłem aby uniknąć zakładania tego tematu.

Z góry dziękuję za pomoc.

Na razie jeszcze nie podłączyłeś kablem cyfrowym ( najlepiej koaxoalnym tzw. elektrycznym )?

Jak podłączysz to może w komputerze wykryje Ci podłączenie i przestawisz ?

Nie wiem jak w twoim ampli , ale w moim trzeba ustawić dla odpowiedniego źródła (gniazda wejściowego )wybieranie rodzaju sygnału cyfrowego , lub analogowego itp. tzn. różną kolejność wybierania , gdy pod jedno źródła podłączone są dwa kable analogowy i cyfrowy.

Edytowane przez czester15.30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komp to Dell XPS L501x. W instrukcji napisano jedynie lub aż, że posiada "hybrydowe złącze słuchawkowe/cyfrowe złącze SPDIF" - czyli jak wiadomo i widać to w kompie - tzw. mały jack.

"W instrukcji napisano jedynie lub aż, " ------ to znaczy tak lub nie ( wyprowadzanie dwóch sygnałów ) ?

Najlepiej kup dwa kable :

Analogowy ------ http://www.sklepwideo.pl/details.php?id=ai101035

Cyfrowy ---------- http://spdif.pl/kabel-spdif-karta-muzycz_1495.jpg

http://spdif.pl/spdif-jack-rca.htm

Edytuję : wtedy sprawdzisz czy mini jack w twoim kompie wyprowadza TAKŻE sygnał cyfrowy ( bo analogowy to na pewno ).

Edytowane przez czester15.30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Komp to Dell XPS L501x. W instrukcji napisano jedynie lub aż, że posiada "hybrydowe złącze słuchawkowe/cyfrowe złącze SPDIF" - czyli jak wiadomo i widać to w kompie - tzw. mały jack.

Przeczytałem też, że "W sprzęcie komputerowym (...) stosowane są złącza S/PDIF oparte na złączu minijack 3,5 mm. Często spotykane w takim sprzęcie są złącza zapewniające pracę w trybie analogowym, prądowym S/PDIF oraz optycznym S/PDIF (za pomocą specjalnej przejściówki) - oczywiście te tryby pracują zamiennie."

Tu pojawia się pytanie - jak stwierdzić jakiego rodzaju mam stosować kabel ? Optyczny z odpowiednią przejściówką na mały jack ? Tzn. czy każde tego rodzaju wyjście w postaci małego jacka jest za razem wyjściem optycznym pod "optycznego małego jacka", a te elektryczne to tylko RCA ??? W KD mam wejście na kabel optyczny i RCA wiec wszystko mi jedno jakie będzie wyjście. Chce tylko ustalić jakie ono rzeczywiście jest....

jeśli mini jack zawierałby wyjście S/PDIF to gniazdo powinno świecić kolorem czerwonym...

ale przejrzałem kilka ofert z różnych sklepów i tam wyraźnie jest napisane że nie posiada tego wyjścia np. tutaj.... http://www.videotesty.pl/produkt/8158/dell-xps-l501x/specyfikacja/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli mini jack zawierałby wyjście S/PDIF to gniazdo powinno świecić kolorem czerwonym...

ale przejrzałem kilka ofert z różnych sklepów i tam wyraźnie jest napisane że nie posiada tego wyjścia np. tutaj.... http://www.videotesty.pl/produkt/8158/dell-xps-l501x/specyfikacja/

Od kiedy to w specyfikacjach piszą czego nie ma? Raczej piszą co ma.

Ten komp to chyba z tej serii DELLA: http://www.dell.com/pl/p/xps-15/pd?~ck=anav

Producent pisze tam: "Gniazda audio (2 słuchawkowe z obsługą SPDIF, 1 mikrofonowe)"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Widzę, że pod podanym symbolem widnieją różne konfiguracje.

Mój egzemplarz to Dell XPS L501x Intel Core i5 i5-460M 4GB 640GB Bly-Ray COMBO W7HP 1080p (XPS0001)

Wg. specyfikacji posiada wyjście mikrofonowe (mały jack) i dwa wyjścia słuchawkowe (mały jack), z których to słuchawkowych jedno jest SPDIF.

W Menadżerze Realtek HD Audio w zakładce "zaawansowane" jest zakładka "info o wtyczce" - tam pojawiają się symbole trzech wtyczek mini jakc opisane jako 1-mikrofon, 2-słuchawki/SPDIF, 3-słuchawki.

Pytanie czy SPDIF jest optyczne czy elektryczne? Nic tam nie świeci tak jak powinno dla optycznego, ale może jest to kwestia ustawień ? - tzn. może najpierw trzeba je włączyć? Tylko takowych ustawień nie mogę odnaleźć. Odnalezienie ich i włączenie SPIDF rozwiązałoby zagadkę czy świeci czyli jest optyczne, czy nie świeci czyli jest elektryczne ?

W "Menedżerze urządzeń" wśród "kontrolerów dźwięku, wideo i gier" występują: "Intel® audio dla ekranów, NVIDIA High Definition Audio, Realtek High Definition Audio.

Wchodząc w panel sterowania-> sprzęt i dźwięki -> zarządzaj ustawieniami audio -> pojawiają się 3 opcje:

1. Sony TV-1, NVIDIA HD AUDIO, a w jego właściwościach jest coś takiego jak informacja o gnieździe "L P HDMI wtyczka cyfrowa" - ok - mam podłączonego kompa do TV po HDMI - czyli to jest to

2. Głośniki, Realtek HD Audio, we właściwościach gniazdo wewnętrzne ATAPI - wiadomo, głośniki fabryczne w kompie - wszystko ok

3. Realtek Digital Output, Realtek HD Audio, Nie podłączone - tutaj po wejściu we właściwości jako kontroler figuruje Realtek, a w informacjo o gnieździe znajduje się treść "Panel lewy wtyczka optyczna"

Czy to stanowi odpowiedź na moje pytanie ? - tzn rozstrzyga o tym jakiego rodzaju jest to wyjście ? Czy mam rozumieć, że jak podłączę tam kabel optyczny z mini jack-em to nastąpi aktywacja tego gniazda i "zacznie świecić" ?

Jeszcze jedno pytanie - czy za pośrednictwem kabla optycznego i elektrycznego (oba z mini jack) można przesyłać te same formaty dźwięku tzn od stereo, DD, DTS itd ? Czy któryś z nich ma jakieś ograniczone możliwości?

Edytowane przez eemmeerr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno.

Znalazłem zwykłe słuchawki od mp3 i wpiąłem je pod wyjście nr 3 (wg. menadżera realtek) - otworzyło się okienko z prośbą o określenie rodzaju podłączonego sprzętu - mianowicie czy są to słuchawki, czy ma być wyjście na głośnik przedni.

Podłączenie tego samego pod wyjście numer 2 (słuchawki/SPDIF) spowodowało pojawienie się okienka z określeniem sprzętu jako słuchawki lub wyjście na głośnik przedni lub wyjście na głośnik tylny lub wyjście na głośnik centralny/subwoofer lub wyjście na SPDIF.

Wnoszę po tym, że dopiero po wpięciu kabla istnieje możliwość aktywacji wyjścia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno.

Znalazłem zwykłe słuchawki od mp3 i wpiąłem je pod wyjście nr 3 (wg. menadżera realtek) - otworzyło się okienko z prośbą o określenie rodzaju podłączonego sprzętu - mianowicie czy są to słuchawki, czy ma być wyjście na głośnik przedni.

Podłączenie tego samego pod wyjście numer 2 (słuchawki/SPDIF) spowodowało pojawienie się okienka z określeniem sprzętu jako słuchawki lub wyjście na głośnik przedni lub wyjście na głośnik tylny lub wyjście na głośnik centralny/subwoofer lub wyjście na SPDIF.

Wnoszę po tym, że dopiero po wpięciu kabla istnieje możliwość aktywacji wyjścia.

Masz w kompie wyjście cyfrowe elektryczne ( kaxoalne , współosiowe )

Kup kabel cyfrowy mini jack ---- 1 RCA , podłącz , komputer wykryje nowe urządzenie , ustaw wyjście na SPDIF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. Dzięki.

Ostatnie chyba pytanie...

Czy takie połączenie - elektryczne - minijack-RCA obsługuje równie szeroki wachlarz formatów dźwięku co optyczne? Tzn. oprócz stereo i DD obsługuje też DTS itd ? Na logikę, skoro to dalej jest wyjście cyfrowe (tyle że elektryczne zamiast optycznego) to niby powinno, ale może się mylę?

Jak rozumiem to cały ten system polega na tym, że na takie wyjście SPDIF podawany jest sygnał "nie dekodowany" w cyfrowej postaci, która dekodowana jest dopiero przez odbiornik (tutaj KD). Rozumiem z tego, że takie połączenie(mj-RCA) prześle po prostu zakodowany dźwięk (Stereo, DD, DTS, DTSHD...) w cyfrowej postaci, a już zmartwieniem KD będzie, aby go rozkodować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. Dzięki.

Ostatnie chyba pytanie...

Czy takie połączenie - elektryczne - minijack-RCA obsługuje równie szeroki wachlarz formatów dźwięku co optyczne? Tzn. oprócz stereo i DD obsługuje też DTS itd ? Na logikę, skoro to dalej jest wyjście cyfrowe (tyle że elektryczne zamiast optycznego) to niby powinno, ale może się mylę?

Jak rozumiem to cały ten system polega na tym, że na takie wyjście SPDIF podawany jest sygnał "nie dekodowany" w cyfrowej postaci, która dekodowana jest dopiero przez odbiornik (tutaj KD). Rozumiem z tego, że takie połączenie(mj-RCA) prześle po prostu zakodowany dźwięk (Stereo, DD, DTS, DTSHD...) w cyfrowej postaci, a już zmartwieniem KD będzie, aby go rozkodować?

SPDIF elektryczny i optyczny realizuje wszystko oprócz NOWYCH FORMATÓW AUDIO HD czyli np. DTS HD Master Audio

Stare formaty audio ( DTS , Dolby Digital ) są przesyłane w postaci surowej , dekoder się tym zajmie.

Nowe formaty też zostaną odczytane przez ampli , gdyż są kompatybilne wstecznie ( ze starymi )

Jeżeli komp poprzez SPDIF wyśle DTS HD , to zostanie odtworzony rdzeń , core . Będzie to trochę ulepszony dźwięk od zwykłego DTS - su

Edytuję : do realizacji nowych formatów Audio HD potrzebne jest HDMI lub ( połączenie analogowe wielokanałowe , tym połączeniem nie zawracaj sobie głowy )

Edytowane przez czester15.30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, wszystko jasne. Dzięki za pomoc i wyjaśnienia.

Dla uzyskania DTS HD pomyślałem czy przeszłoby coś takiego, aby po wyjściu z kompa przez HDMI rozgałęzić sygnał i w efekcie polecieć jednym HDMI na TV (dla video), a drugim HDMI na KD (dla audio).

Wiem, że łatwiej byłoby kopm->HDMI->KD->HDMI->TV ale taka konfiguracja pogarsza mi jakość obrazu. Tego problemu, poruszonego już w innym temacie nie udało się rozwiązać stąd decyzja o zastosowaniu SPDIF i niniejsza dyskusja.

Znalazłem rozgałęziacz 1xHDMI IN -> 2xHDMI OUT. Statystycznie powinno zadziałać dla puszczenia video na TV i audio na KD, ale póki co przerasta mnie cena więc ograniczę się do minijack-RCA.

Dla zainteresowanych:

http://sklep.delta.poznan.pl/rozgaleznik-hdmi-sp-1-2b_c526_p4052.html?ps_session=cdbc4c263804203ffc6789cf1f351333

Jeszcze raz dzięki za pomoc - temat wyczerpany.

Edytowane przez eemmeerr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znalazłem rozgałęziacz 1xHDMI IN -> 2xHDMI OUT. Statystycznie powinno zadziałać dla puszczenia video na TV i audio na KD, ale póki co przerasta mnie cena więc ograniczę się do minijack-RCA.

Dla zainteresowanych:

http://sklep.delta.poznan.pl/rozgaleznik-hdmi-sp-1-2b_c526_p4052.html?ps_session=cdbc4c263804203ffc6789cf1f351333

Przy pomocy takiego rozgałęziacza żadnych trybów fonii HD na amplitunerze nie uzyskasz, bo wszystkie standardowe splittery HDMI ograniczają wypuszczane na swoich wyjściach HDMI formaty tylko do tych, które są obsługiwane przez oba podłączone odbiorniki. Czyli jeśli Twój telewizor lub monitor nie obsługuje ani Dolby TrueHD, ani DTS-HD Master Audio to taki splitter do amplitunera też takiej fonii nie wyśle.

Jedyny splitter HDMI, przy pomocy którego możesz tak rozdzielić sygnał HDMI, aby do amplitunera doszła fonia HD, to ten, o którym piszą dziś na Satkurierze - http://satkurier.pl/news/64819/nowa-wersja-nsplittera-pro-mk-ii.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj jeszcze

START>PANEL STEROWANIA>DZWIĘK(wybierz urządzenie odtwarzania)HDMI

Będziesz miał do wyboru;

OGÓLNE-właściwości informacje o kontrolerze

OBSŁUGIWANE FORMATY-w którym ustawiasz i testujesz jakie formaty możesz odtworzyć

POZIOMY-głośność SPDIF

ZAAWANSOWANE-częstotliwość próbkowania

Aby przejść z wyjścia analogowego na cyfrowe koniecznie naciśnij przy HDMI zastosuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mieszasz kolego - jesli ma HDMI to będzie miał w panelu sterowania HDMI AUDIO OUT

jak ma SPDIF(uwaga - starsze karty nvidii wysyłały na hdmi po spdif i nie oferowały hd audio) to będzie miał spdif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pkomp

Czy masz laptop DELL XPS?

pkomp Ci raczej nie odpisze . Wpada raz w tygodniu na forum , punktuje , ( przeważnie nie słusznie ) i cisza :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy pomocy takiego rozgałęziacza żadnych trybów fonii HD na amplitunerze nie uzyskasz, bo wszystkie standardowe splittery HDMI ograniczają wypuszczane na swoich wyjściach HDMI formaty tylko do tych, które są obsługiwane przez oba podłączone odbiorniki. Czyli jeśli Twój telewizor lub monitor nie obsługuje ani Dolby TrueHD, ani DTS-HD Master Audio to taki splitter do amplitunera też takiej fonii nie wyśle.

Jedyny splitter HDMI, przy pomocy którego możesz tak rozdzielić sygnał HDMI, aby do amplitunera doszła fonia HD, to ten, o którym piszą dziś na Satkurierze - http://satkurier.pl/news/64819/nowa-wersja-nsplittera-pro-mk-ii.html

Jest to to jedyny taki splitter o którym Kolega słyszał.

Pytanie czy jest to jedyny taki splitter na rynku?!!

Edit:

Aby nie przedłużać niepotrzebnie dyskusji proponuję wpisać w wyszukiwarkę taką np. frazę : "HDMI Splitter with User Adjustable EDID"

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to to jedyny taki splitter o którym Kolega słyszał.

Pytanie czy jest to jedyny taki splitter na rynku?!!

Edit:

Aby nie przedłużać niepotrzebnie dyskusji proponuję wpisać w wyszukiwarkę taką np. frazę : "HDMI Splitter with User Adjustable EDID"

Puściłem w google frazę, którą polecasz. Wyskoczyło mi 9 linków. Jeden do splittera firmy Altona, 2 do splittera firmy Grandbeing, pozostałe to linki do innych produktów niż splittery HDMI.

Jeśli chodzi o splittery Altony to wszystko co umożliwiają one w zakresie obsługi EDIDów, to zapamiętanie EDIDa z pierwszego z podłączonych urządzeń. Piszą tam o tym tak: "Supports EDID functionality. The unit will detect the first HDMI/DVI output sources EDID and record it in the unit. (...) An EDID learning function is added to increase its compatibility to any HDTV, unlike cheaper units that you have to guess their compatibility. EDID learning is only found in professional HDMI DA's and never less than $1,000."

To oczywiście nie wystarcza dla rozwiązania problemu eemmeerra.

Jeśli chodzi o linkowany splitter firmy Grandbeing, to ma on switche umożliwiające przełączenie EDIDów, ale jak wynika z zamieszczonej tam instrukcji obsługi, wszystko co możesz nimi przestawić, jeśli chodzi o fonię, to ilość głośników. Nie ma mowy o wyborze formatu DTS HD, o który chodziło eemmeerrowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JackS

To bardzo wygodne szukać i nie znaleźć jasnej odpowiedzi.

100 słów i jesteśmy w punkcie wyjścia - Kolega JackS nie zna innego urządzenia o podobnej funkcjonalności, niż opisany w Satkurierze (nie szukamy v1.4 i wsparcia dla 3D) i nadal nie wie, na czym polega EDID Management. Nie wie, że można skopiować EDID z urządzenia podłączonego do jednego wyjścia i wymusić go na innym wyjściu, wypuszczając dzwięk 5.1 czy 7.1 (również HD) do urządzeń, które mogą jedynie obsługiwać 2 kanały czyli telewizor. Można równiez "na sztywno" ustawiać EDID i wypuszczać 1080P/7.1 DTS-HD na wszystkie wyjścia , niezależnie co do nich podepniemy.

Ciekawe, że producenci splitterów czy switchów z EDID Managementem jeśli sprzedają swoje urządzenia za ponad 500$ piszą, ze nie można kupić takiej funkcjonalności poniżej 100$. Ci zaś których pudełka kosztują 200$, że nie da się za mniej niż 200$. Abstrahując od cen chyba można dojść do oczywistego wniosku, że skoro da się za 1000$ albo za 200$ to DA SIĘ oraz do założenia, że taka "nowość" jak DreamEDID nie jest rewolucyjną nowością, skoro jest tani. Oferuje wprawdzie standard HDMI 1.4 i 3D ale zasadnicza funkcja EDID Manegamentu nie jest żadną nowością

Tak więc albo Kolega JackS świadomie prowadzi sofistyczną gierkę, aby nie przyznać racji, albo uważa czytelników za idiotów. Nie chce mi bowiem przyjść do głowy, żeby sam nie doszedł do tak oczywistych implikacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz w kompie wyjście cyfrowe elektryczne ( kaxoalne , współosiowe )

Kup kabel cyfrowy mini jack ---- 1 RCA , podłącz , komputer wykryje nowe urządzenie , ustaw wyjście na SPDIF.

A skąd ta pewność ?

Wyjście słuchawkowe (elektryczne) po wciśnięciu weń wtyczki optical mini-jack aktywuje przesył danych w formie optycznej - tak to jest (na 99%) skonstruowane.

Dzięki temu mamy odizolowanie galwaniczne kompa od wzmacniacza . Oczywiście z gęstych formatów audio poleci tylko "rdzeń", czyli ok. 1.5 Mb/s , ale to i tak

lepiej dwukrotnie od najlepszych DVD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XPS 501x ma SPDIF optyczne na 100%, w oprogramowaniu karty trzeba zmienić wyjście na SPDIF out

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...