Skocz do zawartości
tsarge

Mbox L110 podłączenie Jack - RCA

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z was próbował połączenia alternatywnego dla Mboxa? Czyli kablem analogowym Jack - RCA. Mam pewien problem, kabel opisany przez producenta na stronie nie działa prawidłowo, przy podłączeniu jack - 3 RCA obraz i dzwięk kszaczą. Kabel sprawdza się przy Jack - 2 RCA, Video i Mono Audio. Próbowałem kilka kabli ale z każdym jest to samo, a jak narazie opcja HDMI odpada:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu kup oryginalny kabel. To niewielki wydatek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszytkie kable które próbowałem są zgodne z opisem, każdy z nich nie działa. Mam pewną teorie a mianowicie, że 4 pinowy jack jest za długi do otworu przeznaczonego w mboxie i wchodzą tylko 3 piny, dlatego 3 pinowy jack - 2x rca działa poprawnie. Oryginalny kabel niczym się nie różni od ogólnie dostępnych kabli w sklepach elektronicznych. Szukam jakiejś alternatywy dla tego kabla. Np. Jack - S-Video czy Komponent, ale nie ma pomysłu jak to połączyć....:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kabel Jack - 3 RCA i dźwięk działa prawidłowo (oba kanały). Obrazu nie sprawdzałem. Podejrzewam, że z twoim kablem coś nie tak... A może coś w otoczeniu ci sieje i kabel to wychwytuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim zdecydowałem się kupić oryginalny kabel, wypróbowałem kilka z marketów, zawsze wracały do sklepu bo nie działały. Na oryginalnym jest super, różni się tym że ma założony taki walcowy filtr (chyba). Te marketowe tego nie miały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, mówiąc o oryginalnym kablu mówimy o tym ze strony dystrubutora Human Media LINK który kosztuje z przesyłka 32 zł i w teorii nie powinien niczym się różnić od kabla Made In China za 3.50 zł ?

Czy mógłby ktoś z was, posiadających L110 i oryginalny dedykowany kabel AV zrobić zdjęcie końcówki Jack, najlepiej z linijką albo zmierzyć wymiary i wrzucić linka, będę wdzięczny bo myślę, że problem leży w końcówce Jack która jest przez producenta specyjalnie dostosowana do Mboxa. Z góry dziękuje:)

Edytowane przez tsarge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel 10 zł, przesyłka 22 :o typowy biznes po polsku

Może jest na forum ktoś z Wrocławia kto kupi ci ten kabelek i wyśle w kopercie.

Albo spytaj tam gdzie kupiłeś pudełko.

Skoro inny kabel nie pasuje to nie ma co kombinować i się frustrować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będe musiał przeboleć i zamówić ten kabel. Pudełko mam też z wysyłki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem kabel od dystrybutora dedykowany do L110 i co...i chodzi:) Nie bedę sie rozpisywał, jeśli ktoś ma problem z połączeniem analogowym odtwarzacza Mbox L110 to są dwa wyjścia:

- kupić u dystrybutora ze strony Human Media za 10 zł + 22 przesyłka:D, kabel 3.5 Jack - 3x RCA

- lub najtańszy kabel u elektryka 3.5 Jack - 2x RCA (niestety tylko obraz i dzwiek mono ja jednym chinchu)

Inna opcja nie wchodzi w gre....nie da sie podłaczyć go kablem kupionym w kazdym innym sklepie elektronicznym 3.5 Jack - 3x RCA

Zamykam temat, dziękuje za dyskusje:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Ja tez mam problem ze znalezieniem odpowiedniego kabla AV , dystrybutor daje link w ktorym jest opis zgodnosci z kablem dedykowanym , ale poczwórny NIE DZIAŁA !!! Sprzedawca jeden z proponowanych , upiera sie ze kupiony gdziekolwiek 4 pinowy musi działac . Mam tv crt i nie moge korzystać z urzadzenia - paranoja !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odpuszcze im , jak okaze sie prawda ze to tylko to ich dziwactwo dziala , to zwracam ten koreański wynalazek , w ktorym apropos You tube nie dziala -trzeba czekać na nowe opragramowanie , podczas gdy np POPCORN uporał sie juz ze zmianami .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat przerabiałem:) dlatego służę pomocą. Z mboxem kompatybilne są tylko kable: AV 3 pin czyli jack 3,5 -> cinch 2x (taki do audio), podchodzi każdy nawet chiński za 2 zł tylko tyle, że mamy dźwięk mono. Działa także kabel ze strony http://www.humanmedia.pl AV 4 pin jack 3,5 -> 3x chinch, wtedy mamy już dźwięk stereo. Żeden inny kabel tego typu nie podejdzie ponieważ obraz krzaczy, kwestia jest prawdopodobnie w filtrze walcowym który jest nałożony na kabel. Można by spróbować kupić taki chiński kabel i osobno filtr walcowy (wiem, że można dokupić) i nałożyć, ale za dużo zachodu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...