Skocz do zawartości
pikolo75

3150S problem z DTS

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam kino domowe Panasonic SC-HT855 oraz TV TX-37LZD80F Panasonic . Podłączyłem 3150S kablem optycznym (toslink) http://spdif.pl/optyczny-toslink.htm do kina domowego. Wszystko było by OK gdyby nie dźwięk DTS. Gdy nagram płytę audio DTS na CD i włożę do kina domowego to zapala mi się kontrolka DTS i mogę słuchać muzykę 5.1 DTS. Problem zaczął się gdy kupiłem 3150S dokonałem aktualizacji oprogramowania do 739 ( na starszych wersjach softu jest to samo ) i następnie włączyłem film MKV z dźwiękiem DTS. I tu niemiłe zaskoczenie. W tv dźwięk jest a na kinie domowym cisza. Ok , wszedłem w ustawienia dźwięku i przetestowałem wszystkie ustawienia ( RAW i LCPM ). Dźwięk DD 5.1 działa elegancko na ustawieniach RAW i w kinie domowym mam 5.1 ale jak tylko włączę film DTS to mam dźwięk w TV ale nie po kablu optycznym w kinie domowym. Jako że mój TV ma wyjście optyczne i DTS do TV idzie to podłączyłem TV po optyku do kina domowego ale działają tylko 2 kanały ( L i P ).

Tu pytanie do specjalistów :

- kino dekoduje DTS z płyty więc posiada i potrafi zdekodować sygnał DTS

- po podłączeniu przewodu optycznego do kina i zapodaniu sygnału DD 5.1 mam dźwięk 5.1 więc wejście optyczne działa

- 3150S dekoduje DTS bo podaje do TV

Czemu więc nie mam dźwięku DTS w kinie domowym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest nas dwóch. ja bądź co bądź, nie korzystam z kabla optycznego, lecz wg mnie nic nie powinno stać na przeszkodzie, aby dźwięk wielokanałowy był przesyłany po kablu HDMI. opisałem to już w innym wątku, lecz z chęcią się dołączę - może wspólny problem będzie łatwiej rozwiązać.

bratni model [MBox R650] również z softem 739.

R650 podłączone bezpośrednio do TV kablem HDMI - TV podłączone HDMI 1.4 do wzmacniacza [w moim przypadku Soundbar].

przetestowane również wszystkie ustawienia dźwięku wychodzącego - zarówno zdekodowany, jak i surowy [RAW].

w żadnym przypadku, soundbar nie sygnalizuje jaki dźwięk jest odtwarzany.

wg mnie, dziwne jest, że przy ustawieniu RAW słyszę dźwięk na TV - może się na tym nie znam, lecz z tego co zrozumiałem, RAW [surowy sygnał] jest dekodowany dopiero przez sprzęt posiadający kodeki, a z moich informacji TV tych kodeków nie posiada.

celowo pomijam kabel optyczny, bo w moim przypadku muszę z pilota [kombinacja klawiszy] wyłączyć wejście HDMI i włączyć wejście optyczne.

podobny problem miałem przy podłączeniu PS3 [to jest bezpośrednio podłączone pod soundbar] - nie było sygnalizacji o formacie dźwięku.

z pomocą innych użytkowników konsoli rozwiązałem problem - musiałem w ustawieniach zmienić sygnał wyjściowy z Linear PCM na Bitstream.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam kino domowe Panasonic SC-HT855 oraz TV TX-37LZD80F Panasonic . Podłączyłem 3150S kablem optycznym (toslink) http://spdif.pl/optyczny-toslink.htm do kina domowego. Wszystko było by OK gdyby nie dźwięk DTS. Gdy nagram płytę audio DTS na CD i włożę do kina domowego to zapala mi się kontrolka DTS i mogę słuchać muzykę 5.1 DTS. Problem zaczął się gdy kupiłem 3150S dokonałem aktualizacji oprogramowania do 739 ( na starszych wersjach softu jest to samo ) i następnie włączyłem film MKV z dźwiękiem DTS. I tu niemiłe zaskoczenie. W tv dźwięk jest a na kinie domowym cisza. Ok , wszedłem w ustawienia dźwięku i przetestowałem wszystkie ustawienia ( RAW i LCPM ). Dźwięk DD 5.1 działa elegancko na ustawieniach RAW i w kinie domowym mam 5.1 ale jak tylko włączę film DTS to mam dźwięk w TV ale nie po kablu optycznym w kinie domowym. Jako że mój TV ma wyjście optyczne i DTS do TV idzie to podłączyłem TV po optyku do kina domowego ale działają tylko 2 kanały ( L i P ).

Tu pytanie do specjalistów :

- kino dekoduje DTS z płyty więc posiada i potrafi zdekodować sygnał DTS

- po podłączeniu przewodu optycznego do kina i zapodaniu sygnału DD 5.1 mam dźwięk 5.1 więc wejście optyczne działa

- 3150S dekoduje DTS bo podaje do TV

Czemu więc nie mam dźwięku DTS w kinie domowym?

Ostatnio przygotowuję się do kupna telewizora , rozglądam się za plazmą panasonika .

Zauważyłem , że wyjście optyczne w telewizorze wyprowadza sygnał DOLBY DIGITAL , tak jest w opisach , o DTS - sie nie jest wspomniane.

Edytowane przez czester15.30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest nas dwóch. ja bądź co bądź, nie korzystam z kabla optycznego, lecz wg mnie nic nie powinno stać na przeszkodzie, aby dźwięk wielokanałowy był przesyłany po kablu HDMI. opisałem to już w innym wątku, lecz z chęcią się dołączę - może wspólny problem będzie łatwiej rozwiązać.

bratni model [MBox R650] również z softem 739.

R650 podłączone bezpośrednio do TV kablem HDMI - TV podłączone HDMI 1.4 do wzmacniacza [w moim przypadku Soundbar].

przetestowane również wszystkie ustawienia dźwięku wychodzącego - zarówno zdekodowany, jak i surowy [RAW].

w żadnym przypadku, soundbar nie sygnalizuje jaki dźwięk jest odtwarzany.

wg mnie, dziwne jest, że przy ustawieniu RAW słyszę dźwięk na TV - może się na tym nie znam, lecz z tego co zrozumiałem, RAW [surowy sygnał] jest dekodowany dopiero przez sprzęt posiadający kodeki, a z moich informacji TV tych kodeków nie posiada.

celowo pomijam kabel optyczny, bo w moim przypadku muszę z pilota [kombinacja klawiszy] wyłączyć wejście HDMI i włączyć wejście optyczne.

podobny problem miałem przy podłączeniu PS3 [to jest bezpośrednio podłączone pod soundbar] - nie było sygnalizacji o formacie dźwięku.

z pomocą innych użytkowników konsoli rozwiązałem problem - musiałem w ustawieniach zmienić sygnał wyjściowy z Linear PCM na Bitstream.

U mnie jest problem z tym że wcale nie ma dźwięku DTS na kinie domowym a nie brakiem lub złym sygnalizowaniem rodzaju dźwięku. Co do TV to też jestem zdziwiony jak to jest że w TV mam dźwięk a w kinie domowym nie. Testowałem wszystkie możliwe kombinacje podłączeń i lipa dalej nie mam dźwięku DTS na kinie. Trochę mnie to drażni bo nie po to mam kino domowe z DTS i 3150S żeby nie oglądać filmu 1080 mkv z DTS na TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie dostałem od żony z[beeep]kę - nie dawało mi to spokoju i sprawdziłem, zmieniałem urządzenia wejść po HDMI.

trochę to trwało, lecz problem został rozwiązany połowicznie.

soundbar wyświetla informację o dźwięku DD [wyjście HDMI - RAW] - nie zależnie czy Hyundai jest podpięty bezpośrednio, czy poprzez TV.

przy zmianie ścieżki dźwiękowej na DTS nadal wyświetla się informacja o.... DD - może się mylę, lecz chyba Player potrafi odtworzyć sygnał DTS, lecz przekształca go na sygnał wielokanałowy DD.

przy podłączeniu MBox'a bezpośrednio do soundbar'a w odtwarzanym materiale filmowym nastąpiła cisza [wyście HDMI - RAW] i wyświetlił się komunikat [nie pamiętam dokładnie treści] o zbyt małej przepustowości obrabianego materiału - czy coś podobnego.

jeśli się mylę, to co robię nie tak

edit:

znalazłem coś takiego

http://www.humanmedia.pl/download/R6x0%20AudioTable_FWv539.pdf

wg informacji i ustawień RAW dla HDMI, powinienem uzyskać na urządzeniu wyjściowy to, czego oczekuję - tak jednak nie jest.

sprzęt nie spełnia moich oczekiwań wg informacji producenta/dystrybutora - mogę go zwrócić?

Edytowane przez Wacław Misiura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie dostałem od żony z[beeep]kę - nie dawało mi to spokoju i sprawdziłem, zmieniałem urządzenia wejść po HDMI.

trochę to trwało, lecz problem został rozwiązany połowicznie.

soundbar wyświetla informację o dźwięku DD [wyjście HDMI - RAW] - nie zależnie czy Hyundai jest podpięty bezpośrednio, czy poprzez TV.

przy zmianie ścieżki dźwiękowej na DTS nadal wyświetla się informacja o.... DD - może się mylę, lecz chyba Player potrafi odtworzyć sygnał DTS, lecz przekształca go na sygnał wielokanałowy DD.

przy podłączeniu MBox'a bezpośrednio do soundbar'a w odtwarzanym materiale filmowym nastąpiła cisza [wyście HDMI - RAW] i wyświetlił się komunikat [nie pamiętam dokładnie treści] o zbyt małej przepustowości obrabianego materiału - czy coś podobnego.

jeśli się mylę, to co robię nie tak

edit:

znalazłem coś takiego

http://www.humanmedia.pl/download/R6x0%20AudioTable_FWv539.pdf

wg informacji i ustawień RAW dla HDMI, powinienem uzyskać na urządzeniu wyjściowy to, czego oczekuję - tak jednak nie jest.

sprzęt nie spełnia moich oczekiwań wg informacji producenta/dystrybutora - mogę go zwrócić?

Możesz podesłać mi taką tabelę ale do 3150s?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz podesłać mi taką tabelę ale do 3150s? Z tej tabeli wynika że ustawienie na raw powoduje wysłanie dźwięku 5.1 DD lub DTS po HDMI lub SPDIF . I teraz problem tv gra kino nie . Dlaczego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla twojego modelu nie znalazłem - sorka.

myślę [może źle], że powinna być taka sama.

Sprawdziłem , chyba mają te same parametry. No to teraz zgłupiałem . Nie mam zielonego pojęcia jak teraz rozwiązać ten problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A łączyłeś tylko samym kablem hdmi z kinem? U mnie tak jest i hula jak trzeba :) A jak łączyłeś to może jest trefny kabel? Sprawdź na innym kablu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje kino ma tylko wyjście HDMI a wejście optyczne , kabel optyczny jest ok bo DD działa a DTS nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg wcześniejszego połączenia TV - gniazdo nr 2 [tylko to jest 1.4] - ze wzmacniaczem [soundbar] kabel zachowywał się tak jak powinien, tzn. dźwięk był przekazywany z TV na wzmacniacz, oraz sprzęt podłączony bezpośrednio pod wzmacniacz, przekazywał obraz przez ten sam kabel do TV.

tłumaczono mi, że mogą się trafić kable HDMI, które nie mają podłączonych wszystkich styków, lecz te się zdarzają bardzo rzadko.

dzisiaj już sobie dam spokój, bo żona już zgrzyta zębami, lecz jutro wypnę wtyczki bezpośrednio przy sprzęcie i zamienię, tzn. PS3 podłączę pod TV na kablu obecnie obsługującym MBox'a, a Mbox'a podłącze bezpośrednio pod wzmacniacz [soundbar]na kablu obecnie obsługującym PS3.

jeśli to zadziała, będzie na twoje - wina kabla.

i życzmy sobie, aby tak było ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko tyle że ja mam inną sytuację i zbytnio mi to nie pomoże . Pozostaje mi tylko pożegnać się z formatem DTS lub zmienić kino domowe . Tak naprawdę to nie wiem czy 3150S wysyła mi dźwięk DTS 5.1 po kablu optycznym bo nie mam jak tego sprawdzić . Może to jest wina 3150S a nie kina domowego ? Kto to wie. Może ktoś poradzić jak to sprawdzić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchaj, a idź do sąsiada z player'em. zobacz, czy u niego będą podobne objawy - podłączcie zarówno po HDMI, po optyku.... - wiesz co robić ;)

inna sprawa, to nie wiem jak będzie zachowywał się materiał z dźwiękiem 8ch - nie wiem, czy player taki obsługuje [czyt. zdekoduje do DD 5.1] - dla przykładu konsola max. po optyku obsługuje 6ch, a po HDMI 8ch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idiotyczna sytuacja , nikt z moich znajomych nie ma kina domowego z optykiem i mało który potrafi odróżnić zwykły obraz od obrazu 1080p .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem pewnie jest w tym jak ktoś to już wcześniej sugerował, że tv nie wypuszcza sygnału dts, dd jak najbardziej. Pozostaje jeśli chcesz mieć dts pokombinować żeby R3150 podłączyć bezpośrednio pod kino domowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brzmi to sensownie.

jutro jadę po optyka [chyba nie zbiednieję] i podłączę pod wzmacniacz bezpośrednio player'a.

wybiegam w przyszłość pytaniem.

co będzie, gdy za jakiś czas, zmienimy softy na takie, które będą obsługiwały dźwięk 8ch? optyk obsłuży tyle kanałów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko tyle że ja mam inną sytuację i zbytnio mi to nie pomoże . Pozostaje mi tylko pożegnać się z formatem DTS lub zmienić kino domowe . Tak naprawdę to nie wiem czy 3150S wysyła mi dźwięk DTS 5.1 po kablu optycznym bo nie mam jak tego sprawdzić . Może to jest wina 3150S a nie kina domowego ? Kto to wie. Może ktoś poradzić jak to sprawdzić ?

Naciśnij za słowem test niebieski znaczek.

http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=fr&u=http://www.idealo.fr/liste/23663598/multimedia-hundai-hmb-r3150.html&ei=DnKGTfTMAoOYhQez0Jm4BA&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=3&ved=0CDgQ7gEwAg&prev=/search%3Fq%3Dhundai%2BR3150%26hl%3Dpl%26newwindow%3D1%26safe%3Doff%26sa%3DX%26biw%3D1024%26bih%3D548%26nfpr%3D1%26prmd%3Divns

http://www.hyundaimbox.pl/mBox_R3150S.html

Edytowane przez czester15.30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co niby te odnośniki miały mi dać ? Jego parametry i możliwości znam .

Bo napisałeś tak : Tak naprawdę to nie wiem czy 3150S wysyła mi dźwięk DTS 5.1 po kablu optycznym

Nie zwróciłem uwagi na ostatnią część zdania : po kablu optycznym.

Sądzę ,że na pewno DTS idzie po kablu optycznym.

Jeszcze nie było HDMI i nowych formatów Audio HD ,to DTS i DOLBY DIGITAL szedł tylko po koaxoalu i optyku.

Edytuję : w instrukcji jest tak napisane :

Złacze optyczne pozwala na odtwarzanie

stereofonicznej oraz wielokanałowej (do 5.1) scieżki

audio formatach DTS, DolbyDigital oraz PCM zapisanej

w materiałach AV odtwarzanych przez odtwarzacz

Edytowane przez czester15.30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wiem i dlatego nie rozumiem dlaczego mi nie dekoduje DTS w kinie domowym . Dzisiaj zamierzam się skontaktować z wsparciem Panasonica i zobaczymy co oni powiedzą na ten problem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wiem i dlatego nie rozumiem dlaczego mi nie dekoduje DTS w kinie domowym . Dzisiaj zamierzam się skontaktować z wsparciem Panasonica i zobaczymy co oni powiedzą na ten problem .

Chyba trzeba pomyśleć nad zakupem niskobudżetowego amplitunera i zestawem głośników.

Różnica w jakości dźwięku będzie kolosalna .

Edytowane przez czester15.30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...