Skocz do zawartości
black.hole

Viera Cast

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od czasu podpięcia internetu do tv TX-P42G20E mam trochę dziwnych problemów z filmami na platformie iplex.pl. Czasami filmy rwą i klatkują jakbym miał zbyt wolne połaczenie. Czasami w trakcie oglądania pojawia się nagle czarny ekran i wszystko stoi. Gdy próbuje cofnąć się do menu pojawia się komunikat "Błąd połaczenia z serwerem (008)". Przeważnie wystarczy wyłączyć tv i ponownie włączyć aby iplex znów działał. Jako ciekawostka - w serwisie ipla nigdy nie miałem takiego problemu.

Internet mam podłączony poprzez router wifi (10.0.0.1) ->(WPA2-PSK)-> access point (client mode) (10.0.0.2) -> kabel ethernet -> TV (10.0.0.124). Realna prędkość 10Mb/s. Ostatnio podłączyłem nawet switcha pomiędzy access pointem i tv i podpiąłem do niego laptopa. Cały czas sprawdzałem pingi do iplex.pl i średnia oscylowała na poziomie 10-20ms a max to 100ms. W tym samym czasie film się zacinał na tv. Odpaliłem stronę iplex.pl na laptopie i ten sam film działał bez najmniejszych zacięć. W momencie gdy na tv pojawia się błąd połaczenia 008 internet na laptopie działa cały cały czas normalnie na poziomie ~10Mb/s.

Przeglądałem google w podobnej tematyce jednak bez większych efektów. Komuś pomogło przy podobnych objawach wpisanie ręcznie DNS'ów w TV. Jednak w moim przypadku nie ma to znaczenia. Dzwoniłem w tej sprawie do Panasonic Polska, jednak nie uzyskałem żadnej sensownej podpowiedzi. Może ktoś z Was ma jakiś pomysł ? Aha... sprawdzałem już bezpośrednie podłaczenie kabla z routera do tv. Przez 2h działało ok. Przeniosłem tv na właściwe miejsce i działało ok przez kolejne 2 dni. Później na jakimś filmie znowu zaczęło mieć czkawkę :/ Moje pomysły powoli się kończą w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem ipla dziala ok a iplex tnie jak cholera ,mam łącze symetryczne 10MB na 10MB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...