Skocz do zawartości
pmcomp

3D HD Player od mCubed

Rekomendowane odpowiedzi

News

Austriacka firma mCubed, znana u nas z testu pasywnej obudowy wykorzystanej do referencyjnego wówczas playera Popcorn B-110 ( test TUTAJ ) wprowadza na rynek pierwszy na świecie sieciowy player HD odtwarzający 3D ale ... oparty na bebechach komputerowych.

hfxu.jpg


Odtwarzacz oparto na procesorze Intel I5 Quad Core i dysku SSD co powoduje, że jest cichy, niesamowicie szybki oraz zapewnia hiendową jakość obrazu i dźwięku.

Oto najważniejsze cechy użytkowe:

>> startuje szybciej niż telewizor
>> przełącza 24/50 i 60 Hz dając perfekcyjny obraz
>> "streamuje" DVD i Blu-Ray w oryginalnej jakości 1:1 (także z ISO)
>> wspiera iPADa i Androida przy sterowaniu
>> wspiera wszystkie formaty video jak MP4, MKV, TS, AVI
>> mozliwość pracy w trybie magnetowidu (VCR) z zewnętrznym tunerem TV na USB

Funkcje specjalne:

>> wspiera full HDTV (1080p)
>> wspiera ts ISO playback for Blu-Ray for 1:1 quality
>> wspiera 3D TVs z 3D Blu-Rays
>> symuluje 3D na standardowych TVs z okularami red-green
>> konwertuje 2D (filmy i zdjęcia) do 3D


Hardware:

>> HDTV (1080p) po HDMI i DVI
>> 10x USB2.0 (sic!), 1x USB3.0, 1x eSATA
>> ooptyczn SPDIF i 10 analogowych wyjść 7.1+2 (sic!)
>> GB-LAN i opcjonalnie High Speed WIFI
>> energy saving CPU
>> Black remote control and 3D glasses

Sugerowana cena detaliczna w Austrii to ok. 1.600 EUR.


Wiecej tutaj: http://www.hfx.at/index.php?option=com_content&view=article&id=333&Itemid=180

Zapewne diabeł tkwi w szczegółach ale wygląda zajefajnie.

źródło: informacja własna
Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgrabny HTPC, można go zamawiać na stronie producenta za 1.995 € czyli ~6400zł. Według mnie cena zupełnie absurdalna, nie wiem czym uzasadniona. Licencje za Windows 7 i Arcsoft TMT trochę kosztują, karta audio HD z analogowymi wyjściami czy dysk 40GB SSD też, ale przecież nie tyle. Producent nie podaje jaka karta graficzna siedzi w środku, ale z wielkości poboru energii wiadomo, że coś kategorii lekkiej. Pewno jakaś integra więc ani droga ani wydajna, do gier 3D odpada. Obudowa nie ma zintegrowanego żadnego wyświetlacza pozwalającego na obsługę sprzętu bez włączonego telewizora, przy takiej cenie to powinien być standard. Podobnie zintegrowany moduł WiFi. Za dodatkowy gwizdek usb DVB-C żądają 138€ :blink: To samo za DVB-S.

Jeśli ktoś by się nad tym sprzętem zastanawiał to proponuję zapoznać się z wątkami o HTPC, tam forumowicze składają nie gorsze maszynki za znacznie mniejsze kwoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ghrom

Masz 100% racji. Za takie pieniadze to takiego HTPC mozna zlozyc, ze szok.

Pozyjemy zobaczymy. Zapewne znajda sie nabywcy zlapani na wedke marketingowego belkotu ale nie ci co wiedza co w trawie piszczy.

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ghrom

Masz 100% racji. Za takie pieniadze to takiego HTPC mozna zlozyc, ze szok.

Pozyjemy zobaczymy. Zapewne znajda sie nabywcy zlapani na wedke marketingowego belkotu ale nie ci co wiedza co w trawie piszczy.

Pozdrawiam

braavoo

Hmmm, byc może macie rację.

Za swoja obudowę, o której wspominam w cytowanym teście, zapłaciłem ok. 500 EUR. Cena kosmiczna ... prawda :rolleyes: ?

A jednak jestem super zadowolony bo tej jakości obudowy wtedy nie oferował nikt. Nie wiem jak teraz. I zapewne w tym przypadku obudowa nabija cenę całego klocka.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, byc może macie rację.

Za swoja obudowę, o której wspominam w cytowanym teście, zapłaciłem ok. 500 EUR. Cena kosmiczna ... prawda :rolleyes: ?

A jednak jestem super zadowolony bo tej jakości obudowy wtedy nie oferował nikt. Nie wiem jak teraz. I zapewne w tym przypadku obudowa nabija cenę całego klocka.

Pozdro

Nie przesadzajmy z tą jakością , wiadomo że najtańszej blachy się nie kupuje ale 6400 zł za takie urządzenie to kpina bo za 6400 zł to można zrobić HTPC super i jeszcze zostanie pewnie z połowa kasy . Więc nie dajmy się zwarjować dyski SSD to nie S-F , ceny spadają. Fakt małe ale ja wiem czy to warte tyle kasy? Na pewno nie dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za swoja obudowę, o której wspominam w cytowanym teście, zapłaciłem ok. 500 EUR. Cena kosmiczna ... prawda :rolleyes: ?A jednak jestem super zadowolony bo tej jakości obudowy wtedy nie oferował nikt. Nie wiem jak teraz.

Ale to było 3 lata temu, a w tej dziedzinie to przecież cała epoka w konstrukcjach i cenach. Dziś taniej można kupić np. LUXA2 LM300 - aluminiowa obudowę z 7'' dotykowym ekranem LCD. Chyba nikt nie zaprzeczy, że zintegrowany wyświetlacz, do tego dotykowy, oznacza zupełnie inny komfort obsługi HTPC. Teraz praktycznie każdy producent ma takie obudowy, jest z czego wybierać.

0b757d86a40e99f8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie się podoba mCubed. Jest niepowtarzalna i piękna. Wyświetlacz z pilotem można dokupić bez problemu

http://www.mcubed-store.com/catalog/index.php?cPath=38_47.

Można samemu skonfigurować, będzie taniej.

Inne obudowy wg mnie są beznadziejne, duże i wyglądają jak klocek bez duszy a zwłaszcza te z dużym Wyświetlaczem. I tak większość informacji jest wyświetlana na monitorze (TV). Od razu widać, że to komputer.

Mam HFX® mini - acryl black z bebechami od C200 i względna oszałamiająco, niepowtarzalne. Idealna obudowa do budowy HTCP.

Są to obudowy ponadczasowe i zawsze będą wyglądać bardzo dobrze. Do tej obudowy z powodzeniem można włożyć bebechy komputerowe, odtwarzacza DVD/Blu-ray i jak w moim przypadku od C200 i zawsze będą wyglądać elegancko i bardzo ładnie.

Jakbym budował swój HTCP to tylko na tej obudowie i w wersji micro.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

EDYCJA.

Nie znalazłem opisy jakie komponenty wchodzą w skład tego HTCP.

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko kwestia gustu - też uważam, że nie da się odmówić obudowom mCubed klasy, design jest dyskretny, elegancki i ponadczasowy. Ale nie o design chodzi tylko o koszty tego pudełka 3D. Srebrna obudowa HFX Micro M2 kosztuje 179€ , to jest baaaaardzo daleko od 2000€. Myślę, że każdy forumowicz złożyłby sobie w tej obudowie nawet lepszą konfigurację za znacznie mniejsze pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiemy dokładnie co w niej siedzi , poza procesorem.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie 2 x HDMI out ?

Więc oferta wielce ograniczone bo skierowana wyłącznie do posiadaczy najnowszej generacji ampów z 3D.

Zadziwia mnie sytuacja kiedy to zakłada się, że amator 3D Video zrezygnuje z HD Audio.

Podaż playerów z HDMI 1.4 & HDMI 1,3 nieistnieje.

Nawet OPPO nie specyfikuje wystarczająco flagowca 95.

Jedynie SAMSUNG opisał (BD-D6700) taki BD na CES 2011.

I co ? I nic. Cisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie podali pełnij specyfikacji. Wtedy można byłoby porównać, czy cena jest uzasadniona i o ile odbiega od rzeczywistości.

Jeżeli chodzi o audio HD to ja jestem w stanie akceptować jego brak przy 3D

Pozdrawiam,

Andrzejs@

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...