Skocz do zawartości
kokein

ASROCK "A330ION" vs ZOTAC "IONITX-L-E"

Rekomendowane odpowiedzi

ASROCK "A330ION" vs ZOTAC "IONITX-L-E"

Witam wszystkich,

Czy ktoś z szanowych forumowiczów mógł by mi polecić którą płytę wybrać?

Dużo czytałem o ASROCK "A330ION" i w sumie już się już na niego zdecydowałem - polegając na opinii forumowiczów, ale moja uwagę przykuł jeszcze jeden model: ZOTAC "IONITX-L-E"

Czy ktoś z Was mógł by mnie nakierować? A może warto poczekać na coś nowego?

Będę bardzo wdzięczny za jakąkolwiek pomoc :)

Dodam, że zależy mi na WiFi stąd wybór IONITX-L-E

Sprzęt ma służyć do filmów full HD / blueray (mam obecnie boxa Evolve Blade ale wsparcie techniczne jest to bani, brak aktualizacji softu i z chęcią się przesiądę ma XBMC)

Pozdrawiam,

Mikołaj

/kkn/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weź coś na amd fusion platforma Brazos czy jakoś tak poczytaj na necie jest kilka recek. płynnie chodzi na nim win 7 i treści HD oraz starsze gierki pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl nam alternatywą w postaci Zacate (to najnowsze dziecko AMD).

Bardziej energooszczędny, szybszy, lepsza grafika.

Pełna obsługa formatów HD (video i audio).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Chciałem odświeżyć temat =]

Sporo czasu minęło od momentu jak zainteresowałem się platformą AMD i dzięki Wam oczekiwanie w dniu dzisiejszym dobiegło końca :)

Strasznie nakręciłem się na model : ASUS E35M1-I DELUXE [http://www.asus.com/Motherboards/AMD_CPU_on_Board/E35M1I_DELUXE/] i to właśnie dzisiaj towar trafił do magazynów =P

Koszt takiej płytki to ok 550zł (jak się dobrze postara i poszuka)

Oczywiście mam zamiar na dniach ją zamówić, ale chciał bym się dowiedzieć zanim dokonam kupna czy nie wyszło w tym temacie jakieś "dziadostwo"?

Co przez to rozumiem, czy nie pojawiły się pogłoski o niekompatybilności tych płyt ze sprzętem itp...

W następnej kolejności pytanie o obudowę i zasilacz (!) - poszukuję czegoś super małego :) i było by Bosko jak by miało czytnik kart od frontu, znalazłem taką oto puszkę:

[http://allegro.pl/obudowa-mini-itx-akyga-zasilacz-65w-gw-fv-wroc-i1728889629.html#gallery] tyle, że posiada ona standardowy zasilacz ZEW 65W - czy to nie za mało?

Co polecacie ? Wymianę zasilacza ? Ile taka płyta będzie potrzebowała? (nie gram w gry :) chodzi mi o super płynne działanie filmów FullHD + ew.3D np na platformie XMBC lub podobnej

Będę wdzięczny za wszelkie opinie. :)

Pozdrawiam, Mikołaj.

---

Do Moderatora, może można by temat zmienić na "ASROCK "A330ION" vs ZOTAC "IONITX-L-E >> ASUS E35M1-I DELUXE", lub może wrzucić to jako nowy wątek ? PZDR!

Edytowane przez kokein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie AMD ma póki co jedną wadę - Sterowniki Linux a w zasadzie ich brak... Niestety - XBMC na razie lepiej sprawuje się na ION...

Edytowane przez obcypl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie AMD ma póki co jedną wadę - Sterowniki Linux a w zasadzie ich brak... Niestety - XBMC na razie lepiej sprawuje się na ION...

Ok, jest pierwsza opinia, poczytam na ten temat więcej, ale w przypadku jak by odpalać XMBC na WIn7, ma to sens? Wtedy w sumie mogł by sprzecik działać jako komp stacjonarny w domu....

Thx!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Czy ma sens" to pytanie raczej do Ciebie. Oryginalny WIN7 nawet w OEM to kilka setek jest (można oczywiście "za darmo" ale to inna bajka). Ja aktualnie rozpatruję opcję ION'a z czytnikiem kart i XBMC postawionym na Linux na karcie pamięci - czyli minimalizacja kosztów. Zasoby i tak są u mnie na serwerze plików więc taki "HTPC" mi zupełnie wystarcza.

Inna sprawa, że głównym problemem jest nie akceleracja video ale streaming audio - w Linux to w większości protezy i tak - ale na ION'a istnieją a z tego co wiem to na Fusion jeszcze nie.

Edytowane przez obcypl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Czy ma sens" to pytanie raczej do Ciebie. Oryginalny WIN7 nawet w OEM to kilka setek jest (można oczywiście "za darmo" ale to inna bajka). Ja aktualnie rozpatruję opcję ION'a z czytnikiem kart i XBMC postawionym na Linux na karcie pamięci - czyli minimalizacja kosztów. Zasoby i tak są u mnie na serwerze plików więc taki "HTPC" mi zupełnie wystarcza.

Inna sprawa, że głównym problemem jest nie akceleracja video ale streaming audio - w Linux to w większości protezy i tak - ale na ION'a istnieją a z tego co wiem to na Fusion jeszcze nie.

No ok, mam oryginalnego Win7 to jest ten plus z mojej strony. W sumie też myślałem nad odpalaniem XMBC z flash'a. Ale media mam na dysku bez serv.plików. To komplikuje sprawę, chyba, że podstawie sobie system na SSD jakimś małym, a reszta będzie leciała z "zewnątrz".

W odniesieniu do pytania: "Czy ma to sens" >> czy XMBC na win7, na takiej płycie spełni moje wymagania?

Obraz w Full HD + 3D + BR, audio DTS/THX 5.1, = bardzo (!) płynna praca i krystaliczny dźwięk...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Składałem już ze cztery takie komputerki na ION. Dokładnie na płycie ZOTAC IONITX A E. Musisz dać 4 GB RAMu bo inaczej troszkę zamula a w biosie ustawić 512 MB pamięci dla grafiki..Dysk SSD jak najbardziej wskazany. Miałem okazję dość długo testować jeden z tych komputerów i naprawdę jestem po wrażeniem .[Windows7-64bit + Arcsoft Total Media Theatre5]. Index wydajności w Windows 7 to 3.2. Płyty Blu-Ray odtwarzały się bez problemu (nawet Avatar).Dźwięk po HDMI PCM wielokanałowy , DTS tez jest oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie podaba mi sie zotac z ION Ktory Zotac polecacie:

http://www.zotac.com...y/mini-pcs.html

slyszalem ze Atom dosc kiepski jest i chyba nie maja wyjscia cyfrowego a caly box jest dosc spory i chyba juz leciwy

Pod wzgledem preformancu i wygladu podoba mi sie ZOTAC ZBOX nano XS AD11 Plus no ale to jest AMD APU wiec ludzie nie polecaja

A moze macie cos polecic na ION/ION2 ale music miec:

- dobrze zeby byl S/PDIF ewentualnie z przejsciowka z mini jacka na s/pdif (mam projector wiec chce poldaczy cyfrowy dzwiek do A/V tunnera)

- dobry support dla openelec (linux i takie tam vaapi vdpau itd)

*EDIT i wolabym jakie rozwiazanie out-of-box

Edytowane przez emc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...