Skocz do zawartości
dr.root

BD550 - nie widzi dysku USB?

Rekomendowane odpowiedzi

Do BD 550 postanowiłem podpiąć dysk przez USB. Dysk zewnętrzny 3,5", z zewnętrznym zasilaczem, pojemność tylko 500GB, zapinam - odtwarzacz rozpoznaje dysk i pojawia się na ekranie małe okienko z kręcącym się kółkiem i przyciskiem "anuluj". Kręciło się to to chyba z pół godziny i nic. Odtwarzacz nie pokazał zawartości dysku - wyłącznie to okienko postępu/oczekiwania.

Na dysku w tym czasie było może 13 filmów w MKV.

Czy ktoś wie, jak zrobić, żeby móc skorzystać z zawartości tego HDD?

Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, dziwne ja mam około 20 filmów na dysku 320 gb ale na wd. Czyta kilka sekund. Nawet jak podłączę telefon htc desire to mogę oglądać filmy i zdjęcia zrobione telefonem.

Edytowane przez bumbum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem tyle z tym zastrzezenem, ze we wczesniejszym sofcie czytal wszysto i smigla bez problemu z dyskiem zew 500gd Sygate. Problem nastapil po aktualizacji do najnowszego firmware. Teraz nie chce podpiac dysk zew.

A zachcialo mi sie sie zlikwidowac blad z nie widzeniem "ś"...diabli nadali.

Gdzie mozna znalezc stary soft jakas strona lub propozycja co z tym fantem zrobic?

Przeprowadzilem mały eksperyment:

Podzieliłem dysk 500gb na partycje efekt -czyta najmniejsza okolo 47gb, wiekszej 110 juz nie czyta.

Kolejna uwaga to - czyta 320gb samsunga 2,5cal.

Jesli moze jakis ekspert pochyli sie nad tym bede wdziwczy, przeanalizuje, cokolwiek zaproponuje ja potestuje.

Wniosek: Caly problem "chyba" tkwi w sofcie, jakis ograniczeniach moze, nie mam zielonego pojecia w czym dokladnie.

Edytowane przez cc23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój BD550 pochodzi z produkcji styczniowej 2011. Kupiłem nówkę w "RTV MIX AGD". Miałem podobny problem. Odtwarzacz czytał Peny 4GB, 8GB, nawet kartę pamięci M2 w mikro-czytniku USB 2,0. Z Penów, z karty pamięci M2 w czytniku mini - czyta bezproblemowo, DivX 1280x720, M2TS 1920x1080 i 1440x1080, różnej maści DivX i MP4. Jednak uparcie nie czytał nic z dysku twardego 2,5"- WD 500GB (faktycznie ten dysk ma tylko 465,76GB) po USB, żadnych plików, w tym m2ts lub DivX, mp4, nawet fotek JPG. Po prostu nic z dysku po USB nie odczytywał. Różne opcje formatowania całego dysku nie pomagały, ani NTFS, ani FAT32 ani FAT16, zmiana kabelka USB też nic nie wnosiła (jeszcze nie testowałem zmiany obudowy, będzie wkrótce zakupiona druga obudowa, innego producenta niż 4WORLD - to zobaczymy, czy sama obudowa i jej elektronika coś tu zmienia). Okienko z "latającym" kółkiem czytania dysku po USB wisiało na ekranie TV w nieskończoność, trzeba było kliknąć "Anuluj" - i tyle. Mój fabryczny soft na BD550: MAIN VER. BD4.945,00 SERVO VER. H08L6N0815. Mój BD550 nie jest jeszcze podpięty do LAN, więc aktualizacja firmware na razie mu nie grozi.

Najnowsze doświadczenia z podziałem dysku na mniejsze partycje są uwieńczone mizernym sukcesem. Otóż podział dysku 465,76 - na PC pod XP z wszelkimi aktualizacjami - w XP poprzez użycie narzędzi XP - "Zarządzanie komputerem" i tam "Zarządzanie dyskami" - na 5 partycji FAT32, po 32,00GB każda, plus 3 partycje NTFS: 100,00GB, 100,00GB i 105,76GB - pozwala zobaczyć w sumie 5 partycji FAT32 na ekranie TV, po podłączeniu tak podzielonego dysku, do BD550. Cóż z tego, skoro na samym XP, nie można zbyt wiele skopiować - do tych partycji FAT32, a partycje NTFS są nadal "niewidzialne" na BD550.

Tylko partycje FAT32 nr 1 i 3 - z tych pięciu FAT32 po 32,00 GB - pozwalają na PC z XP zapisać w nich pełną pojemność partycji, tj. 32,00 GB - i pliki filmowe (u mnie widział filmy m2ts, mp4, divx, xvid) na tych partycjach, BD550 zobaczy i odtwarza. Próba zapisu filmów, na pozostałych 3 partycjach FAT32, po 32,00GB każda, kończą się komunikatem z XP - "Brak miejsca na dysku" - po zapisaniu na każdej z nich zaledwie jednego pliku wielkości 1,34GB. Pozostała część tych partycji, ponad 30 GB - jest niedostępna do zapisu pod XP. Co jest grane?

Większej liczby partycji niż 5 po 32,00GB - nasz BD550 nie chce zobaczyć, a do do tego, aby BD550 "ujrzał" wszystkie 5 partycji FAT32, potrzeba jeszcze zapisać 3 inne partycje - w NTFS. Jak utworzymy 5 partycji FAT32 po 32,00 GB i tylko jedną w NTFS (z pozostałej dostępnej pojemności dysku) to BD550 zobaczy tylko trzy pierwsze partycje FAT32. z tych 5 partycji FAT32. Gdy tym 5-ciu partycjom FAT32 po 32,00GB - towarzyszą dwie partycje NTFS (na całą pozostałą pojemność dysku) - to BD550 widzi tylko cztery pierwsze partycje FAT 32 po 32,00 GB. Dopiero po utworzeniu dodatkowych 3 partycji NTFS z całej dostępnej pojemności dysku - BD550 zobaczy wszystkie 5 partycji FAT32 po 32,00GB. Jednak na PC będą one tylko częściowo do wykorzystania - bo zaledwie dwie z tych pięciu będą w pełni dostępne do zapisu i odtwarzania na BD550, a na pozostałych 3 partycjach FAST32 można zapisać pod XP - niewiele ponad 1 GB na każdej.

Zatem problem pozostaje, choć od biedy, można używać 64 GB ( na dwóch partycjach FAT32) z 465,76 GB całości dysku 2,5 cala, na potrzeby odtwarzania filmów na BD550. Dobre i to - więc oczekuję małego piwa, od tych, którym BD550 nic do tej pory nie chce zobaczyć, z ich dysku 500GB (465,76GB) :D

Edytowane przez andre49

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukajcie, a znajdziecie! Problem udało mi się wreszcie rozwiązać, BD550 widzi wszystko, z całej pojemności dysku 2,5" WD 500GB. Jednak w necie, pomimo czterech dni "googlowania" problemu, nie znalazłem tego rozwiązania na żadnym forum, nawet próby jego rozwiązania, poza nielicznymi uczestnikami niniejszym forum. Wyłącznie dzięki własnej cierpliwości i wytrwałości -w poszukiwaniach rozwiązania -doszedłem do upragnionego sukcesu.

Zatem życzę tego samego uporu i wytrwałości innym, zmartwionym posiadaczom świetnego BD550, podobnych sukcesów, w tej łamigłówce dyskowej dla BD550. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukajcie, a znajdziecie! Problem udało mi się wreszcie rozwiązać, BD550 widzi wszystko, z całej pojemności dysku 2,5" WD 500GB. Jednak w necie, pomimo czterech dni "googlowania" problemu, nie znalazłem tego rozwiązania na żadnym forum, nawet próby jego rozwiązania, poza nielicznymi uczestnikami niniejszym forum. Wyłącznie dzięki własnej cierpliwości i wytrwałości -w poszukiwaniach rozwiązania -doszedłem do upragnionego sukcesu.

Zatem życzę tego samego uporu i wytrwałości innym, zmartwionym posiadaczom świetnego BD550, podobnych sukcesów, w tej łamigłówce dyskowej dla BD550. :P

No to się kolego już dowartościowałeś i pomóż innym rozwiązać ten problem. Jeszcze niedawno prosiłeś o pomoc a teraz innym mówisz pocałujcie mnie w d... i męczcie się sami. Nieładnie......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie jest proste: BD 550 nie widzi dysków logicznych (a co najśmieszniejsze dopiero po aktualizacji).

Ja zrobiłem to w ten sposób - utworzenie 2 partycji podstawowych. Jedna w FAT32 (żeby widziało PS3-pliki poniżej 4GB), druga w NTFS dla MKV. Od tamtej pory wszystko śmiga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam podobny problem z dyskiem Verbatim 750GB, dwie partycje NTSF podstawowe ale niestety odtwarzacz kręci dysk ale nie chce go otworzyć, co robić z tym fantem ? Wkleiłem screena z danymi dysku

3222628400_1361796662_thumb.jpg

Edytowane przez Pazer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może ktoś ma taki odtwarzacz i korzysta z zewnętrznego dysku twardego, nie napisze jaka pojemność i jak sformatowany, może te informacje okażą się pomocne dla innych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w końcu udało mi się rozwiązać problem z dyskiem, jeszcze raz utworzyłem na nim partycje podstawowe i teraz odtwarzacz widzi dysk. Pierszy raz tworzyłem te partycje w programie windows zarządzanie dyskami odtwarzacz nie widział dysku, drugi raz utworzyłem te partycje programem Acronis True i jest OK Ale być może tym pierwszym razem robiłem coś źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw dvd-bd Sony s280 + Seagate GoFlex 500gb

Czytał m/innymi jpg,mp3,wav,xvid,mkv ładnie język polski do pierwszego formatu po formacie jak wyżej odpowiedz bd nie obsługuje tego urządzenia USB.

Parę dni szukania w necie po znajmoych i .... trafiłem tu...

Format programem Hard Disc Low Level Format , a partycja Acronis True

i jestem w domu znów mogę ciesyć się dyskiem bd i obrazem hd

pozdr i dzięki Pazer

Humppa

Edytowane przez humppa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...