Skocz do zawartości
rychu40

Dekodery telewizji cyfrowej w UPC

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar przejść do UPC na pełny pakiet. Telefon, Internet i telewizja cyfrowa. Mam teraz telewizję analogową na dwa telewizory w UPC. Odbiór ostatnio jak kryształ na tradycyjnych telewizorach, siedziba UPC od domu może 300 metrów i stąd jakiekolwiek interwencje awaryjne mogę przeprowadzać osobiście. Próbuje zrozumieć ofertę UPC w kwestii telewizji cyfrowej, z koniecznością zainstalowania dekoderów dodatkowych pomimo istnienia w nowoczesnych telewizorach LCD, plazmowych, systemu odbioru cyfrowej telewizji kablowej. Do drugiego telewizora jest potrzebny dodatkowy dekoder i związane z tym opłaty. Telewizję analogową w UPC można oglądać bez jakiegokolwiek dekodera, przesyłając sygnał na drugi telewizor przy pomocy specjalnego rozgałęziacza. Ktoś napisał że dekodery i piloty do nich to zagracanie sobie domu dodatkowymi urządzeniami. Może coś wiadomo kiedy UPC zrezygnuje z takiej formy usługi telewizji cyfrowej. Również routery UPC to przeżytek ale z tym podobno jest większy problem. Chociaż szybkość Internetu w UPC jest nawet chwalona. Sprzęt telewizyjny oczywiście mam zamiar wymienić. Pozdrawiam, to mój pierwszy post na Forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie w każdej większej kablówce masz przymus używania dekodera. Sygnał cyfrowy jest szyfrowany, do jego zdekodowania potrzebna jest karta abonencka, która jest sparowana z dekoderem który od nich dostajesz. Jedyne ustępstwo na jakie bym liczył to możliwość otrzymania karty z modułem CI, który możesz zamontować w swoim dekoderze lub telewizorze, o ile ma wbudowany tuner DVB-C (z czym tak pięknie też nie jest - najczęściej wbudowany jest tylko tuner DVB-T czyli od naziemnej). Jednak nie wiadomo czy i kiedy będzie udostępniona taka możliwość.

Co do routera który od nich dostajesz, ja nie narzekam na Thomsona którego od nich dostałem do 25mbps. Działa stabilnie, pod względem ilości opcji konfiguracyjnych nie różni się od Linksysów, TP-Linków i innych kupowanych zazwyczaj tego typu sprzętów, a dodatkową zaletą jak dla mnie jest to że zamiast 2 skrzynek (modem + router) mam na biurku tylko jedną. Skoro wiedziałeś że potrzebujesz jakiego lepszego routera, mogłeś poprosić przy zamawianiu usług by ci dali zwykły modem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rychu40, ale o co chodzi?

Podpisując umowę zgadzasz się na warunki techniczne dostarczenia usług. W zasadzie to koniec tematu.

UPC daje swój sprzęt, za który musisz zapłacić w abonamencie. Modem jest konieczny: raz, że dostarcza internet, dwa - służy za "gniazdko telefoniczne". Sprzęt jaki jest, taki jest - też nie masz na to wpływu.

Nie wiem nad czym tu dywagować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rychu40 ma rację z tym że zmuszanie do wzięcia dekodera w sytuacji kiedy każdy nowszy tv obsługuje DVB-C i ma gniazdo CI to nonsens. Dodatkowe urządzenie, koszt, pobór prądu, pilot na stole, plus konieczność posiadania dekodera do każdego telewizora (zgaduję że drugi i kolejne będą w jakiś sposób płatne).

Ma to pewien sens tylko jeżeli dekoder ma funkcję nagywania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam telewizje cyfrowa HD z nagrywarka i internet z UPS. Jak dla mnie najważniejsze jest to, ze od 2 lat nie było dnia abym miał przerwaną jakaś usługę.I to się tylko liczy,po co sobie głowę zaprzątać dodatkowym pilotem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@misiaczek

Zgoda, jak podpiszę umowę to będę miał to co proponują. Jeżeli chodzi o router to tylko ten który daje UPC.

Zresztą pretensji nie mam do opcji telefon Internet. Ale dlaczego do tej pory przy telewizji analogowej nic nie było dekodowane,

luz, bluz, jeden pilocik do telewizora, żona w drugim pokoju ze swoim. I nikomu nie przeszkadzały jakieś wartości intelektualne,

nie będę się nad tym rozwodził. I tutaj widzę ze mamy wspólną opinię z WitekG.

Jak poczytałem jeszcze o jakiś problemach z awaryjnością dekoderów to chyba trzeba jeszcze trochę odczekać.

Co prawda za telewizję analogową płacę teraz 60 zł, skasowano mi Planete, ale odbiór naprawdę tak się poprawił ostatnio

że miło się ogląda chociaż fanów Full HD pewnie rozśmieszę. Jestem emerytem i oglądałem telewizję jeszcze na Neptunie 14'

na początku lat 60 - tych. :) A jaki to był obraz tego nie da się opowiedzieć. Internet mam z Netii i właściwie nie narzekam.

Szybkość jak na łączu telefonicznym 1024 MB za 49 zł, szybciej to strata pieniędzy, a chodzi szybciej i trzyma parametry

nawet w godzinach szczytu.

Wszystko wygląda pięknie w reklamie. Przyznać trzeba że żadnych problemów z UPC do tej pory nie miałem i byłem pierwszym

który podłączył się do nich gdy tylko okablowali blok. I chciało by się mieć jak do tej pory ten komforcik analogowy w odbiorze

teraz cyfrowej telewizji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale dlaczego do tej pory przy telewizji analogowej nic nie było dekodowane

Nie było dekodowane bo nie musiało być. :D Cały "urok" telewizji cyfrowej tkwi w dekodowaniu. Jak pewnie zauważyłeś TV też ma (może mieć, nie musi) wbudowany dekoder. Chodzi o zabezpieczenie przed kopiowaniem treści audiowizualnych. Dlatego kiedyś było łatwo coś zripować z telewizji, teraz trzeba trochę gimnastyki jeśli w ogóle jest to możliwe. Ale zakładam, że to Cię nie interesuje. :) Możesz wziąć dekoder z nagrywarką i w nim mieć możliwość nagrywania programów. Jeśli chodzi o pilota to chyba można obsługiwać tym pilotem od dekodera TV (podstawowe funkcje).

A jak ktoś nie chce/nie może/nie lubi etc. to nie decyduje się na usługi platform cyfrowych i tym samym nie ma problemu dodatkowych urządzeń i pilotów w domu. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak ktoś nie chce/nie może/nie lubi etc. to nie decyduje się na usługi platform cyfrowych i tym samym nie ma problemu dodatkowych urządzeń i pilotów w domu. :)

Niestety ten komforcik dla mnie, i nie tylko, bo z telewizji analogowej bodaj w zeszłym roku w UPC korzystało jeszcze ponad pół miliona osób, niedługo się skończy z chwilą zaniku sygnału. Ale może coś prostszego niż dodatkowe skrzynki i piloty wymyślą do tej pory. Nagrywanie w ogóle mnie nie interesuje. Najbardziej mnie wkurza to, że drugi domowy telewizor musi być z dodatkowym dekoderem. Teraz po tych kilku postach i pobuszowaniu po forum jestem trochę mądrzejszy. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem, można liczyć że kiedyś w nieokreślonej przyszłości UPC udostępni również moduły CI, ale i tak będziesz musiał byś mieć telewizor z tunerem DVB-C, co nie jest zbyt popularne, i na bank będzie opłata za każdy kolejny moduł tak jak za każdy dodatkowy dekoder wcześniej. Analogu w kablówce tak szybko nie wyłączą, ten termin wyłączenia sygnału analogowego w 2013 roku dotyczy tylko telewizji naziemnej, nie kablowej. Kablówki mogą analogowo nadawać ile im się podoba, co prawda ilość kanałów w ten sposób dostępnych będzie powoli ograniczona by przekonać do przejścia na cyfrowy ale nie będzie tak że z dnia na dzień wszyscy zostaną odcięci od takiego sygnału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O właśnie. Kolega dobrze mówi. Analogowej kablówki nie wyłączą wraz z całkowitym przejściem na DVB-T.

Poza tym, jak weźmiesz w UPC telewizję cyfrową (oczywiście dostaniesz dekoder) na jeden TV, to nie musisz rezygnować z analogowego przekazu od nich.

U mnie w domu wygląda to tak, że tylko ja mam TV przystosowany do HD, a reszta rodzinki (kolejne 2 telepudła) ma CRTki i telewizję analogową podpiętą bez zmian. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kablówki mogą analogowo nadawać ile im się podoba, co prawda ilość kanałów w ten sposób dostępnych będzie powoli ograniczona by przekonać do przejścia na cyfrowy ale nie będzie tak że z dnia na dzień wszyscy zostaną odcięci od takiego sygnału.

O właśnie. Kolega dobrze mówi. Analogowej kablówki nie wyłączą wraz z całkowitym przejściem na DVB-T.

Poza tym, jak weźmiesz w UPC telewizję cyfrową (oczywiście dostaniesz dekoder) na jeden TV, to nie musisz rezygnować z analogowego przekazu od nich.

U mnie w domu wygląda to tak, że tylko ja mam TV przystosowany do HD, a reszta rodzinki (kolejne 2 telepudła) ma CRTki i telewizję analogową podpiętą bez zmian. :)

No super. Żona będzie miała analogową a ja zmodernizuję sobie cały zestaw w UPC w promocji, telewizja cyfrowa, Internet, telefon. Właśnie czytam nawet wydrukowaną ofertę ze skrzynki pocztowej. Dzięki wszystkim za informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...