Skocz do zawartości
Gandalf2305

Jakie głośniki

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli ktoś ma czas to może zechce mi odpowiedzieć na pytanie jakie kolumny (zestaw) mam zastosować do ampli Pioneer VSX920. Zdaję sobie sprawe, że nie jest to topowy sprzęt, ale w tej chwili na taki mnie stac, taki mam i chcialbym dobrać do niego możliwie optymalne glośniki. Używane będa do KD i muzy 50/50 %. Powierzchnia odsłuchu 28m. Cenowo też nie mogę przegiac. Docelowo 2000. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma czas to może zechce mi odpowiedzieć na pytanie jakie kolumny (zestaw) mam zastosować do ampli Pioneer VSX920. Zdaję sobie sprawe, że nie jest to topowy sprzęt, ale w tej chwili na taki mnie stac, taki mam i chcialbym dobrać do niego możliwie optymalne glośniki. Używane będa do KD i muzy 50/50 %. Powierzchnia odsłuchu 28m. Cenowo też nie mogę przegiac. Docelowo 2000. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Witam

Wcale nie musi być topowy żeby fajnie grał.ważne żebyś rozsądnie dobrał zestawy głośnikowe.

No i przy takim limicie pieniążków to raczej zestaw do stereo i KD będzie mniej niż przeciętny.

Nie możesz tego kupować sukcesywnie, wiesz przody , za trochę otoczenie TV na początek jako centralny potem sub i na koniec centralni.

Zestawy w tej cenie to jako tako zniesiesz w KD w stereo na krótko i będziesz to gonił nawet jak to pierwszy zestaw.

Zresztą tego fajansu leży pełno po allegro i w działach sprzedam na forach

NA Jamo QQ Klipy i inne tego typu wynalazki raczej szkoda kasy.

Jak to brzęczy to się łatwo przekonać stoją te gwiazdy po marketach między majtkami i proszkiem do prania.

Przemyśl sprawę ja sam tak kupowałem sprzet.

Pozdrawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wcale nie musi być topowy żeby fajnie grał.ważne żebyś rozsądnie dobrał zestawy głośnikowe.

No i przy takim limicie pieniążków to raczej zestaw do stereo i KD będzie mniej niż przeciętny.

Nie możesz tego kupować sukcesywnie, wiesz przody , za trochę otoczenie TV na początek jako centralny potem sub i na koniec centralni.

Zestawy w tej cenie to jako tako zniesiesz w KD w stereo na krótko i będziesz to gonił nawet jak to pierwszy zestaw.

Zresztą tego fajansu leży pełno po allegro i w działach sprzedam na forach

NA Jamo QQ Klipy i inne tego typu wynalazki raczej szkoda kasy.

Jak to brzęczy to się łatwo przekonać stoją te gwiazdy po marketach między majtkami i proszkiem do prania.

Przemyśl sprawę ja sam tak kupowałem sprzet.

Pozdrawiam :D

Dzięki "wielki terrorysto". Sam też myślalem o stopniowym kompletowaniu zestawu. I na razie skupię się na stereo, a o reszcie pomyślę pozniej. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Z paru względów powinieneś zwrócić uwagę na głośniki Tonsil Maestro 2 180.

Po pierwsze cena jakość porównywane są zresztą po mojemu niesłusznie do MA BX6.

A niesłusznie bo mi osobiście lepiej grają Tonsile .

Na pewno warto posłuchać

Pozdrawiam :D

Edytowane przez Osama.B.L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Z paru względów powinieneś zwrócić uwagę na głośniki Tonsil Maestro 2 180.

Po pierwsze cena jakość porównywane są zresztą po mojemu niesłusznie do MA BX6.

A niesłusznie bo mi osobiście lepiej grają Tonsile .

Na pewno warto posłuchać

Pozdrawiam :D

Kiedyś, dawno, w czasach młodości mialem Altusy połączone z Kleopatrą. Nawet niezle grały. Tylko wydaje mi się, że wysokich tonów było trochę mało. Może ta Kleopatra tak miala. Ale nad Tonsilami zastanowię się poważnie. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś, dawno, w czasach młodości mialem Altusy połączone z Kleopatrą. Nawet niezle grały. Tylko wydaje mi się, że wysokich tonów było trochę mało. Może ta Kleopatra tak miala. Ale nad Tonsilami zastanowię się poważnie. Pozdrawiam.

Jak będziesz brał pod uwagę te Maestro II to weź sobie drugą wersje Maestro II 180 S.

Odsłuchiwałem obie pary i S zagrały lepiej.

tonsil-maestro-ii-s-fron_555.jpg

To są Maestro II S

tonsil-maestro-ii-180-fr_638.jpg

Maestro II 180

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś, dawno, w czasach młodości mialem Altusy połączone z Kleopatrą. Nawet niezle grały. Tylko wydaje mi się, że wysokich tonów było trochę mało. Może ta Kleopatra tak miala. Ale nad Tonsilami zastanowię się poważnie. Pozdrawiam.

Altusów do mayestro II 180 w ogóle nie da się przyrównać , to jest inna klasa tzn . altusy dwie w dół.

Z tonsili miałem najpierw stare używane altony , ( takie z dwoma potencjometrami ), później zapragnąłem nowych altusów i jak dla mnie gorzej grały.

Potem chciałem wymienić na mayestro , oczywiście odsłuchałem je , one są o wiele lepsze.

Mayestro nie kupiłem tylko przez przypadek , gdy za miesiąc pojechałem do Białegostoku , sklep tonsila parę dni sprzedał ostatnią parę.

Wlazłem do sklepu audiofilskego i za tą sam kasę lub trochę większą kupiłem monitory MA na tył.

Wymiana kolumn frontowych potoczyła się całkiem inaczej.

Najpierw było pudło , później strzał w dziesiątkę ( oczywiści także z tym wiązała się wymiana elektroniki )

Gdyby te mayestro były w tedy w sklepie , prawdopodobnie stały by u mnie do tej pory na frontach.

ps. może to się wydać innym dziwne , ale jak widzę na zdjęciu te fajne słupki myestro II 180 , to tęsknie za nimi :closedeyes:

Tęsknota się ta bardziej opiera na relacji : jak można mieć jakość za niewielkie pieniądze. Powiem więcej można wydać o wiele więcej i mieć gorszą jakość.

Edytowane przez czester15.30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz brał pod uwagę te Maestro II to weź sobie drugą wersje Maestro II 180 S.

Odsłuchiwałem obie pary i S zagrały lepiej.

tonsil-maestro-ii-s-fron_555.jpg

To są Maestro II S

tonsil-maestro-ii-180-fr_638.jpg

Maestro II 180

Można prosic o więcej szczegółów. Tzn na czym polega różnica w odtwarzaniu dzwięku pomiędzy nimi??? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś, dawno, w czasach młodości mialem Altusy połączone z Kleopatrą. Nawet niezle grały. Tylko wydaje mi się, że wysokich tonów było trochę mało. Może ta Kleopatra tak miala. Ale nad Tonsilami zastanowię się poważnie. Pozdrawiam.

Mi to się wydaje że Altusy to miały nie za mało góry tylko za dużo dołu :lol:

To zdecydowanie inna epoka .

Jarojaw

Porównywałeś je do MA np

No i chyba mi się zdaje że znam te przetworniki w S

Były w Cz@t 2 tylko parę sztuk sprzedali w kraju resztę wciągnęli Japończycy.

A z tych paru sztuk sprzedanych tu jedną parę wciągną nijaki Osama.B.L

Jakoś to sprawdzę jeśli tak to mogą grać lepiej były wychwalane wszędzie

Pozdrawiam :D

Edytowane przez Osama.B.L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to w zasadzie chyba nie potrafię opisywać zjawisk akustycznych i poprawnie definiować , ale chce powiedzieć , że w sklepie audiofilskim właściciel mówił mi , że one normalnie dudnią mają dudniące basy.

Po altusach kupiłem JBL e 90 , podłączyłem jednocześni altusy i JBL pod yamahe wielokanałową ( oczywiście fronty ,zestaw A iB )

Przełączałem między nimi.

W altusach tam nic nie było spójnego , wszystko nałaziło się na siebie , gdy przyłożyłem ucho do wysoko tonowych , to w porównaniu z JBL skrzeczały niesamowicie.

Natomiast Jbl - ach wszystko było poukładane , średni tony od dzielnie , wysokie i bas.

Edytowane przez czester15.30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z tych paru sztuk sprzedanych tu jedną parę wciągną nijaki Osama.B.L

ale se Laden schlebiasz :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarojaw, a gdzie odsłuchałeś tych Tonsili jeżeli mogę zapytać?

Jak na razie nie udało mi się ich znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarojaw, a gdzie odsłuchałeś tych Tonsili jeżeli mogę zapytać?

Jak na razie nie udało mi się ich znaleźć.

Odsłuchiwałem u siebie w mieście.Porównywałem z Jamo 606,608,MA i inne wiele droższe.Żadne Jamo im nie dorównały,a te droższe były już po za moją kieszenią na owy czas.

MA grały fajnie ale...jednak skusiłem się na Maestro II 180 - przywiozłem do domu, włączyłem ze sprzętem i...na drugi dzień wymieniłem na Maestro S.

A one są jeszcze tutaj , bo niestety produkcja się zakończyła.

odsluch.jpg

Tutaj odsłuchiwałem :rolleyes:

Edytowane przez Jarojaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana kolumn frontowych potoczyła się całkiem inaczej.

Najpierw było pudło , później strzał w dziesiątkę ( oczywiści także z tym wiązała się wymiana elektroniki )

Czyli rozumiem że konkretnie to się nie pochwalisz co gra B)

Pozdrawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem że konkretnie to się nie pochwalisz co gra B)

Pozdrawiam :D

Ja tam wcześniej podawałem w innych postach co mam w tej chwili. i sposób podłączenia.

Tak jak wspomniałem mayestro nie kupiłem z tego tylko powodu że w danym dniu w sklepie ich nie było.

Zbierałem kasę na wymianę frontów , tylko że w między czasie wpadła mi w łapy stara gazeta Audio , lub Audio Video.

Był tam test kolumn podłogowych mniej więcej do 2500 złotych.

JBL e 80 wygrały i dostały jakąś tam rekomendację , czy może nagrodę.

Kolumny tak były superowo opisane sugestywnie , że tak mnie mocno wzięło , napaliłem się na nie niesamowicie.

Wybierając te Jbl ( oczywiście bez odsłuchu ) ,pomyślałem że warto dopłacić z 400 zł. i kupić większy numer ( wtedy nie byłem taki mądry jak teraz ).

Kupiłem JBL E 90.

Zachwyt z początku nie samo wity , w porównaniu z altusami ( to nawet niema co gadać ).

Później coś zaczęło mi coś nie pasować. Mówię o stereo . W KINIE DOMOWYM SĄ NAPRAWDĘ BARDZO DOBRE .

Przeczytałem na forum , że JBL E 90 na mniejszej powierzchni niż 25 m. kw. to porażka.

Zacząłem kombinować z ustawieniami kolumn odciągałem makxsymalnie ile mogłem od ścian.

Potem przyszło podpięcie dwukanałowego wzmaka yamaha ax 396 pod pre - out.

Polepszyło się sporo .

Lecz coraz częściej przeszkadzało mi te lekko estradowe brzmienie. Może to wina że tak wielkie kolumny zostały wstawione do mojego pokoju 3m x 4m.

Powiem tak : wymianę kolumn przypieczętował pewien utwór.

Nie jestem żadnym audiofilem ( jestem średnio biedny )

W gazetach branżowych zdarzają się takie jakby audiofilskie płyty , ( takie zajawki itp.), które często zarzucam na CD , tak dla przetestowania sprzętu.

Mam dwie płyty z tych gazet , firmowane są jako płyty testowe naim. ( bo pisze na nich nain )

Jest taki pewien utwór na tych płytach , wykonawca Daniel Mulhern tytuł utworu Fallen Angel.

I NA TYM UTWORZE JBL E 90 WYŁOŻYŁY SIĘ TOTALNIE.

Wokal był rażąco prze ostrzony , te jbl są krzyczące.

Poza nawiasem muszę dodać , że na każdej płycie z tych dwóch , ten sam utwór trochę inaczej brzmi. Jakby inna relizacja płyt.

Dla mnie ten utwór stał się jakby próbnikiem średnich tonów.

Następny wybór nowych kolumn był już w pełni świadomy , odsłuch ze swoimi sobie znanymi płytami CD.

Podaję obecny swój zestaw.

Jeżeli ktoś wyrazi chęć , to napisze bardzo krótko o dźwięku moich obecnych kolumn , w późniejszym terminie.

Ampliltuner wielokanałowy wyjście pre - out wielokanałowe analogowe , wykorzystuje front kana lewy, prawy --- do wzmacniacza dwukanałowego np. wejście aux

DVD cyfrowym z amplitunerem wielokanałowym

cd analogowym z dwukanałowym wzmacniaczem

tuner ( oddzielne pudełko ) analogowym z dwukanałowym wzmacniaczem

dekoder N telewizja analogowym z dwukanałowym wzmacniaczem

dekoder N telewizja cyfrowym z amplitunerem wielokanałowym

komputer przez usb z dwukanałowym wzmacniaczem

Mogę sobie podłączyć np. DVD analogowym z dwukanałowym wzmacniaczem, lecz nie robię tego gdyż CD jest lepszym źródłem dźwięku stereo.

Kolumny frontowe podpięte z dwukanałowym wzmacniaczem

Reszta kolumn i sub z amplitunerem wielokanałowym.

Amplituner wielokanałowy - yamaha rxv 750

Wzmacniacz dwukanałowy ( bez wbudowanego tunera , nie mylić z amplitunerem dwukanałowym ) - pioneer a 9

CD - pioneer D6

DVD - yamaha S577

Tuner radiowy Yamaha - TX- 492 RDS

Kolumny front - Definitive Technology BP 8

Centralna - ACOUSTIC ENERGY EVO CENTER

Tylne - monitor audio bronze b2, dwie sztuki

sub - Definitive Technology ProSub 80

Edytowane przez czester15.30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarojaw... fajny sklep, wygląda na to że mają spory wybór i warunki do odsłuchu, ale 200km to trochę daleko :)

Obecnie nie mam czasu jeździć i odsłuchiwać głośników, do tematu wrócę pod koniec miesiąca :)

Czester też zastanawiałem się nad JBL E80 lub ES 80, nie odpowiada mi w nich jednak wymiar głośnika centralnego (za głęboki).

Nie znacie jakichś sklepów z głośnikami we Wrocławiu lub Katowicach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Można prosic o więcej szczegółów. Tzn na czym polega różnica w odtwarzaniu dzwięku pomiędzy nimi??? Pozdrawiam.

Więc różnica jest i to duża w średniej scenie,średnich dźwiękach. W Maestro II jest ich za dużo i grają dolną granicą tej częstotliwości. Nie wiem od ilu mają odcięcie ale przykładowo jeżeli miały by zagrać pomiędzy 3000Hz a 8000Hz to grają tą dolną. Mnie się to nie podobało.Natomiast Maestro S średnią mają zbliżoną do moich typów kolumn i grają tą górną , delikatnie ciszej i cieplej.

Nie jestem specjalistą i nie wiem jak ci to zobrazować inaczej. Tego trzeba posłuchać i już.

Jarojaw... fajny sklep, wygląda na to że mają spory wybór i warunki do odsłuchu, ale 200km to trochę daleko :)

Obecnie nie mam czasu jeździć i odsłuchiwać głośników, do tematu wrócę pod koniec miesiąca :)

Czester też zastanawiałem się nad JBL E80 lub ES 80, nie odpowiada mi w nich jednak wymiar głośnika centralnego (za głęboki).

Nie znacie jakichś sklepów z głośnikami we Wrocławiu lub Katowicach?

Poczytaj sobie jeszcze o Quadralach QUINTAS 5000.Podobno za tę cenę świetnie grają.Test

W Katowicach jest sklep MegaHz, mają fajny sprzęt i kolumny i .....ceny. Ale zobaczyć możesz. Jest również na Warszawskiej sklep ze sprzętem Hi-Fi ale nie znam nazwy.

Do Jaworzna masz tylko 23km z Katowic :) podam ci namiary tej sali odsłuchowej , możesz się dogadać.

Edytowane przez Jarojaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Gdy jestem w media mark ( Białystok ), to zawsze słucham sobie kolumn , podłączane są one pod przełączniki i stoją rzędem przy ścianie. Pracują z harman kardon amplituner wielokanałowy.

Są tam dwa rodzaje Qdrali , podłogowych , jakieś nie drogie.

Qdrale te dla mnie najlepiej grają.

Edytowane przez czester15.30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc różnica jest i to duża w średniej scenie,średnich dźwiękach. W Maestro II jest ich za dużo i grają dolną granicą tej częstotliwości. Nie wiem od ilu mają odcięcie ale przykładowo jeżeli miały by zagrać pomiędzy 3000Hz a 8000Hz to grają tą dolną. Mnie się to nie podobało.Natomiast Maestro S średnią mają zbliżoną do moich typów kolumn i grają tą górną , delikatnie ciszej i cieplej.

Nie jestem specjalistą i nie wiem jak ci to zobrazować inaczej. Tego trzeba posłuchać i już.

Poczytaj sobie jeszcze o Quadralach QUINTAS 5000.Podobno za tę cenę świetnie grają.Test

W Katowicach jest sklep MegaHz, mają fajny sprzęt i kolumny i .....ceny. Ale zobaczyć możesz. Jest również na Warszawskiej sklep ze sprzętem Hi-Fi ale nie znam nazwy.

Do Jaworzna masz tylko 23km z Katowic :) podam ci namiary tej sali odsłuchowej , możesz się dogadać.

Dzięki - wyjaśniłeś mi wystarczająco dokładnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...