Skocz do zawartości
jaro7150

Jak włączyć wejście optyczne w TX-P42C2E

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich. Kupiłem niedawno Panasonica model TX-P42C2E i KD Yamaha z amplitunerem. Wszystko gra oprócz jednej rzeczy. Nie wiem jak włączyć w tym TV dźwięk poprzez wyjście optyczne tak, aby dźwięk szedł z TV na ten amplituner. bardzo prosze o pomoc w tej kwestii, z góry dziekuję i pozdrawiam wszystkich Jarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich. Kupiłem niedawno Panasonica model TX-P42C2E i KD Yamaha z amplitunerem. Wszystko gra oprócz jednej rzeczy. Nie wiem jak włączyć w tym TV dźwięk poprzez wyjście optyczne tak, aby dźwięk szedł z TV na ten amplituner. bardzo prosze o pomoc w tej kwestii, z góry dziekuję i pozdrawiam wszystkich Jarek

Napisz jak podłączyłeś optyczny z yamahą i podaj model amplitunera.

Czy w telewizorze włącza się i wyłącza optyczne wyjście tego nie wiem , ale zapewne ktoś napisze .

Edytowane przez czester15.30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyjścia optycznego się nie wyłącza!

sprawdź czy masz podłączone pod dobre wejście optyczne w ampli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz jak podłączyłeś optyczny z yamahą i podaj model amplitunera.

Czy w telewizorze włącza się i wyłącza optyczne wyjście tego nie wiem , ale zapewne ktoś napisze .

W ampli Yamaha HTR-6030 są dwa wejścia optyczne jedno z nich jest do CD, a ja podpiąłem pod drugie z tych wejść. Wchodząc w menu dźwięku w TV mam tylko dwie możliwości: albo dźwięk dookulny jest wyłączony, lub łączy się poprzez V-Audio i na żadnych z tych ustawień nie działa, to znaczy nie mam dźwięku z TV popzez amplituner.Sprawdzałem w ustawieniach Yamahy i tam też niby jest wszystko OK, a dźwięku dalej nie mam. Więc już sam nie wiem co o tym myśleć. Poniższy link jest do fotek takiego amplitunera.

http://cokupic.pl/produkt/Yamaha-HTR-6030/zdjecia#productNav

Dzięki za już i jeżeli możliwe proszę o dalszą pomoc, pozdrawiam jaro7150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W ampli Yamaha HTR-6030 są dwa wejścia optyczne jedno z nich jest do CD, a ja podpiąłem pod drugie z tych wejść. Wchodząc w menu dźwięku w TV mam tylko dwie możliwości: albo dźwięk dookulny jest wyłączony, lub łączy się poprzez V-Audio i na żadnych z tych ustawień nie działa, to znaczy nie mam dźwięku z TV popzez amplituner.Sprawdzałem w ustawieniach Yamahy i tam też niby jest wszystko OK, a dźwięku dalej nie mam. Więc już sam nie wiem co o tym myśleć. Poniższy link jest do fotek takiego amplitunera.

http://cokupic.pl/produkt/Yamaha-HTR-6030/zdjecia#productNav

Dzięki za już i jeżeli możliwe proszę o dalszą pomoc, pozdrawiam jaro7150

Sorki , zapomniałem o Twoim poście . ( ciekawa wymiana zdań była ostatnio na forum ,ale spłyła to już historia )

Piszę dopiero teraz.

Nic mi nie przychodzi do głowy , oprócz tego ( może to już zrobiłeś ) :

Jak podłączyłeś pod te drugie wejście to wybierz selektorem te źródło i wybierz wybieranie sygnału na AUTO .W moim modelu robi się to z panela przedniego przyciskiem

INPUT MODE. ---------- ANALOG - AUTO - DTS

Edytowane przez czester15.30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...