Skocz do zawartości
woypla

TX-P42G20E

Rekomendowane odpowiedzi

no niekoniecznie.

z tego co wiem najczęściej na wejściach analogowych działają lepsze poprawiacze obrazu w tv niż na hdmi.

i też kiedyś czytałem że component na tunerze n-ki wielu osobom dawał lepszą jakość obrazu (np SD).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

component na tunerze n-ki wielu osobom dawał lepszą jakość obrazu (np SD).

Bo tak jest.Nie wszyscy to widzą,a jeśli nawet to połączenie przez hdmi jest po prostu wygodniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... coraz bardziej to sie staje zagmatwane :wacko: , a najlepsze jest to że kupiłem sobie kabel HDMI ale jak się porusza jedną końcówką to obraz znika i jest ziarno lub w ogóle nic nie ma , na początku myślałem że to gniazdo w TV ale zamieniłem końcówki i to samo jest jak poruszam przy dekoderze :blink: , więc udałem się do sprzedawcy i ten mi oznajmił że dużo jest takich problemów z dekoderami od cyfry (Philips PVR/HD) i że trzeba specjalnego kabla :wacko: który ma 19pin :huh: i rzeczywiście jak się przyjrzałem to jest 19 "segmentów" ..... ale 18 aktywnych (w jednym rzędzie 10 i w drugim 8) może mi to ktoś wyjaśnić :_bezradny: szkoda że nie można dać załącznika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niekoniecznie.

z tego co wiem najczęściej na wejściach analogowych działają lepsze poprawiacze obrazu w tv niż na hdmi.

To jest takie sztuczne poprawianie czegoś co się wcześniej spieprzyło.

Po componencie leci ten sam sygnał co po HDMI, tyle że dodatkowo poddawany jest podwójnej konwersji, najpierw jest konwersja C/A na poziomie dekodera, do postaci analogowej, a następnie konwersja A/C na poziomie telewizora. Obie konwersje z natury rzeczy są stratne, więc producenci stosują różne zabiegi mające na celu kompensowanie strat tego zabiegu. To jest takie sztuczne poprawianie. Można je porównać z podbijaniem częstotliwości w skompresowanych mptrójkach, aby niby brzmiały lepiej. Coś w stylu Crystalizera w X-Fi. Tyle że od takich zabiegów nigdy nie przybędzie danych pierwotnych, które zostały bezpowrotnie utracone podczas konwersji.

W przypadku componenta jest tak samo. Szczegóły obrazowe utracone podczas konwersji nie wrócą, można co najwyżej wyostrzyć nieco to co zostało, ale to nie przywróci pierwotnej informacji, która stanowi istotę przekazu.

...i też kiedyś czytałem że component na tunerze n-ki wielu osobom dawał lepszą jakość obrazu (np SD).

To było baaaardzo dawno, przy wczesnych wersjach softu w boxach. Teraz obraz teoretycznie jest identyczny, piszę teoretycznie, bo po componencie może być tylko gorszy. Pomijam już fakt, że do podwójnej konwersji dochodzą jeszcze możliwe zakłócenia od przesyłu obrazu wizyjnego wysokiej częstotliwości w sposób analogowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... coraz bardziej to sie staje zagmatwane :wacko: , a najlepsze jest to że kupiłem sobie kabel HDMI ale jak się porusza jedną końcówką to obraz znika i jest ziarno lub w ogóle nic nie ma , na początku myślałem że to gniazdo w TV ale zamieniłem końcówki i to samo jest jak poruszam przy dekoderze :blink: , więc udałem się do sprzedawcy i ten mi oznajmił że dużo jest takich problemów z dekoderami od cyfry (Philips PVR/HD) i że trzeba specjalnego kabla :wacko: który ma 19pin :huh: i rzeczywiście jak się przyjrzałem to jest 19 "segmentów" ..... ale 18 aktywnych (w jednym rzędzie 10 i w drugim 8) może mi to ktoś wyjaśnić :_bezradny: szkoda że nie można dać załącznika

To jest bubel, a nie niepełny kabel. Po prostu Ci coś nie łączy, ilość żył nie ma znaczenie, skoro wszystko działa jak nie ruszasz kablami. To nie kwestia "specjalnego" kabla, a po prostu potrzeba kabla lepszej jakości.

Problem jest w kiepskiej jakości wtyczek. Może też być zimny lut w gnieździe dekodera. To faktycznie dość częsta przypadłość. Jeśli na innym, lepszym, kablu będzie to samo, to dekoder kwalifikuje się do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest takie sztuczne poprawianie czegoś co się wcześniej spieprzyło.

Po componencie leci ten sam sygnał co po HDMI, tyle że dodatkowo poddawany jest podwójnej konwersji, najpierw jest konwersja C/A na poziomie dekodera, do postaci analogowej, a następnie konwersja A/C na poziomie telewizora. Obie konwersje z natury rzeczy są stratne, więc producenci stosują różne zabiegi mające na celu kompensowanie strat tego zabiegu. To jest takie sztuczne poprawianie. Można je porównać z podbijaniem częstotliwości w skompresowanych mptrójkach, aby niby brzmiały lepiej. Coś w stylu Crystalizera w X-Fi. Tyle że od takich zabiegów nigdy nie przybędzie danych pierwotnych, które zostały bezpowrotnie utracone podczas konwersji.

W przypadku componenta jest tak samo. Szczegóły obrazowe utracone podczas konwersji nie wrócą, można co najwyżej wyostrzyć nieco to co zostało, ale to nie przywróci pierwotnej informacji, która stanowi istotę przekazu.

no nie przesadzajmy z tymi stratami w obrazie z powodu podwójnej konwersji - jak są dobre komponenty i kable to pewnie jest to poniżej 1%.

rozumiem że uważasz że skalery i procesory obrazu nic nie dają?

one też mają tylko poprawić sygnał. skoro tv ma jakiś poprawiacz a'la skaler i używa go na wejściu component a nie używa na hdmi to chyba jest to całkiem możliwe że obraz po componencie może okazać się lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To było baaaardzo dawno, przy wczesnych wersjach softu w boxach. Teraz obraz teoretycznie jest identyczny, piszę teoretycznie, bo po componencie może być tylko gorszy. Pomijam już fakt, że do podwójnej konwersji dochodzą jeszcze możliwe zakłócenia od przesyłu obrazu wizyjnego wysokiej częstotliwości w sposób analogowy.

Gdybym nie miał,nie widział to bym się może zgodził,ale...

Chyba że jest to kwestia kabla, dekodera lub tv,wtedy mógłbym się zgodzić,że nie widać różnic.

Czy są duże różnice?Nie,ale dla niektórych widoczne na korzyść w przypadku połączenia dekodera do Tv.

Edytowane przez qwerty1973

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Weź pod uwagę, że większość telewizorów ma odrębne komplety nastaw dla każdego typu wejścia. Może po prostu inaczej masz tv ustawiony dla wejścia component, a inaczej dla HDMI. Stąd postrzegana różnica. Jest też możliwe, że sam telewizor nieco inaczej zachowuje się na sygnałach analogowych, a takim właśnie sygnałem jest ten przesyłany przez component. Ale w większości przypadków różnice są na poziomie, wspomnianych już wcześniej, odrębnych kompletów nastaw dla różnych wejść.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę, że większość telewizorów ma odrębne komplety nastaw dla każdego typu wejścia. Może po prostu inaczej masz tv ustawiony dla wejścia component, a inaczej dla HDMI. Stąd postrzegana różnica. Jest też możliwe, że sam telewizor nieco inaczej zachowuje się na sygnałach analogowych, a takim właśnie sygnałem jest ten przesyłany przez component. Ale w większości przypadków różnice są na poziomie, wspomnianych już wcześniej, odrębnych kompletów nastaw dla różnych wejść.

A jakie ma nastawy TX42G20E lub gdzie to można zmienić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jest też możliwe, że sam telewizor nieco inaczej zachowuje się na sygnałach analogowych

Możliwe.

Możliwe też że ja i wielu użytkowników mamy inny wzrok....

Ile bym się bawił ustawieniami,podłączeniami różnych kabli hdmi(tańszych i tych drogich)efekt jest ten sam.Widoczna korzyść z połączenia component.

Nie zamierzam nikogo namawiać do tego typy połączenia,tylko stwierdzam fakty na swoim i innych przykładzie.

U mnie się sprawdza na n-recorder.

Edytowane przez qwerty1973

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qwerty1973 ale to przecież kwestia widocznie spapranej obsługi HDMI w tym dekoderze a nie ogólnie przewagi componentu nad HDMI. Logiczne przecież, że wielokrotna konwersja sygnału którą opisał SlawekR nie jest obojętna dla sygnału. Wystarczy podłączyć porządne źródło obrazu HD (np. PC) by zobaczyć różnicę w jakości obrazu w obu typach połączeń. Oczywiście nie wyklucza to przypadków jak wyżej wymienione, gdy układ telewizora (i często projektorów) stosuje różne filtry dla sygnału component. HDMI idzie bez większych polepszaczy, widać producenci uznają, że źródło HD będzie wysokiej jakości co przy dekoderach TV niekoniecznie się sprawdza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qwerty1973 ale to przecież kwestia widocznie spapranej obsługi HDMI w tym dekoderze a nie ogólnie przewagi componentu nad HDMI. Wystarczy podłączyć porządne źródło obrazu HD (np. PC)

A ile masz dostępnego materiału HD?

Ogólnie GŁÓWNIE mamy dostęp do PSEUDO HD ;) i większość użytkowników korzysta z sygnału SD.

Nie każdy ma ten sam dekoder i tv,więc jest też różnica w elektronice.

Jeśli mam spaprany dekoder.....no to jest ich duuużo,skoro inni wybrali tego typu rozwiązanie....

A może nie widać różnicy na lcd?

Ja mam plazmę i poprzednią też miałem podłączoną componentem,dekoder też drugi....

PC i BR mam podłączone hdmi i niech tak zostanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ujmijmy to tak, tu znowu posłużę się przykładem analogicznym audio, to że w specyficznych warunkach i przy określonym zbiegu okoliczności, dobrze zrobione MP3 może zabrzmieć lepiej niż kiepska realizacja CD Audio, nie oznacza automatycznie, że kompresja MP3 będzie lepsza od audio nieskompresowanego. Takich wniosków nie należy wyciągać, pomimo że w tej specyficznej sytuacji może się zdarzyć, że tak właśnie to wygląda. Natura stratnej kompresji/konwersji zawsze odciśnie swoje piętno.

Tak samo jest z HDMI i Componentem. Po HDMI przsyłany jest sygnał bez zmian, po Componencie leci ten sam sygnał, tyle że podwójnie stratnie obrobiony. Fizyki oszukać się nie da. Może i w specyficznym przypadku zmysły nasze zostaną oszukane, ale fizyki oszukać się nie da. Jeśli coś jest obrabiane stratnie, to informacja tracona jest bezpowrotnie i nic tego nie zmieni, żadna proteza sztucznie podciągająca obraz/dźwięk.

Oczywiście nie bronię nikomu oglądać tak jak mu wygodnie i jak lubi, ale będę protestować przeciwko lanosowaniu poglądu jakoby przesył po componencie z natury rzeczy był lepszy, bo taki pogląd jest z gruntu i definicji błędny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie bronię nikomu oglądać tak jak mu wygodnie i jak lubi, ale będę protestować przeciwko lanosowaniu poglądu jakoby przesył po componencie z natury rzeczy był lepszy, bo taki pogląd jest z gruntu i definicji błędny.

Słowo lansowanie jest tu nie na miejscu,a czy lepszy-gorszy niech to każdy sam oceni.

Wystarczy pożyczyć przewody od znajomego i samemu sprawdzić na własnym sprzęcie.

Mi zaproponowali tego typu podłączenie instalatorzy sat przy zakupie ''n'',poprzednie dwa lcd miałem podłączone hdmi.Jakiś czas już minął i nie pamiętam jak to się sprawdza na lcd,ale na tv plazmowych tak.

I tak mam bo mi tak ''wygodnie i tak lubię'',NIKOGO NIE NAMAWIAM!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Słowo lansowanie jest tu nie na miejscu,a czy lepszy-gorszy niech to każdy sam oceni.

Proszę aby nie wyrywał słów z kontekstu. Nie napisałem "lansuje", a "lansuje pogląd", a to nie to samo. To drugie jest typowym zwrotem oznaczający to samo co "propaguje opinię". Zwrot ten nie ma wydźwięku obraźliwego, obelżywego, ani nic w tym guście. Więc nie ma powodu aby twierdzić, iż nie jest to zwrot na miejscu. Skoro propagujesz określoną opinię ,to jest jak najbardziej na miejscu.

Ja na ten przykład lansuję pogląd, że połączenie componentowe z podwójną stratną konwersją jest gorsze od połączenia cyfrowego HDMI bez konwersji. I nie widziałbym powodu aby się obrażać jeśli ktoś by napisał że "lansuję pogląd", bo przecież tak właśnie robię, czyli propaguję tezę. Więc nie ma się o co nadymać :).

Mi zaproponowali tego typu podłączenie instalatorzy sat przy zakupie ''n'',poprzednie dwa lcd miałem podłączone hdmi.Jakiś czas już minął i nie pamiętam jak to się sprawdza na lcd,ale na tv plazmowych tak.

Cóż, pozostaje współczuć wiedzy instalatorom telewizji "n". Ciekawe jak "fajnie" ogląda się VOD po componencie, który nie obsługuje HDCP. Ciekawe jak wtedy się "sprawdza" takie połączenie, w tej roli ;).

I tak mam bo mi tak ''wygodnie i tak lubię'',NIKOGO NIE NAMAWIAM!!

O widzisz, jeśli już coś jest nie na miejscu to Twój krzyk. Zakładam, że wiesz co oznacza pisanie na grupach/forach całych słów wielką literą. To tak w kwestiach porządkowych.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Cóż, pozostaje współczuć wiedzy instalatorom telewizji "n". Ciekawe jak "fajnie" ogląda się VOD po componencie, który nie obsługuje HDCP. Ciekawe jak wtedy się "sprawdza" takie połączenie, w tej roli ;).

O widzisz, jeśli już coś jest nie na miejscu to Twój krzyk. Zakładam, że wiesz co oznacza pisanie na grupach/forach całych słów wielką literą. To tak w kwestiach porządkowych.

Jeśli chodzi o VOD to szczerze przyznam nie korzystam,bo oglądam to co jest i kupuję filmy DVD(głównie).

To nie ''krzyk'' czy próba przekonania do własnych racji, dałem do zrozumienia,że nie zamierzam się sprzeczać na ten temat i w kółko do niego wracać :)

Stwierdzam fakt który zauważam i tylko proponuję rozwiązanie z którego wiele osób korzysta bez względu na to kto ma rację.

Jeśli chodzi o lansowanie,to źle mi się kojarzy to słowo :)

Edytowane przez qwerty1973

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem krótko - podłączyłem na kabel EURO-EURO i stwierdzam że na HDMI jest lepiej, kabli component nie posiadam to nie wiem ale jak będę miał to zobaczę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obraz z componenta może rzeczywiście wydawać się lepszy niż z HDMI bo jest 'podkręcany' podczas konwersji d/a i a/d, oczywiście bardziej wierny oryginałowi będzie sygnał z HDMI ale to nie znaczy że będzie najlepiej wyglądać.

Btw. konwersja o której mowa odbywa się praktycznie bez strat, mówimy tu o nieliniowości rzędu 1% czyli absolutnie niezauważalnej gołym okiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Btw. konwersja o której mowa odbywa się praktycznie bez strat, mówimy tu o nieliniowości rzędu 1% czyli absolutnie niezauważalnej gołym okiem.

Widzisz, tu procent, tam procent, gdzie indziej kolejny po drodze i się uzbiera. Poza tym, warto zauważyć, że po drodze, pomiędzy obiema konwersjami, mamy jeszcze przesył analogowy kablem componentowym, który w zależności od jakości samego kabla i jakości układów we-wy, może dać już zauważalne pogorszenie obrazu, choćby w postaci odbić. Tu nie będzie już mowy o 1 procencie. Przy transmisji cyfrowej, nie będzie o tym mowy.

Jeśli chodzi o VOD to szczerze przyznam nie korzystam,bo oglądam to co jest i kupuję filmy DVD(głównie).

To włącz magiczny przycisk VOD i się przekonasz :). W zależności od wersji softu w boxie, albo dostaniesz komunikat o brak ochrony HDCP i ciemny obraz, albo automatyczne przełączenie do rozdzielczości SD, tak było we wcześniejszych wersjach softu. Teraz zazwyczaj jest komunikat o HDCP.Porządny instalator powinien mieć tego świadomość i poinformować o tym fakcie klienta.

To nie ''krzyk'' czy próba przekonania do własnych racji, dałem do zrozumienia,że nie zamierzam się sprzeczać na ten temat i w kółko do niego wracać :)

Stwierdzam fakt który zauważam i tylko proponuję rozwiązanie z którego wiele osób korzysta bez względu na to kto ma rację.

Jeśli chodzi o lansowanie,to źle mi się kojarzy to słowo :)

No i widzisz, błędnie zinterpretowałeś użycie tego słowa, bo tak Ci się skojarzyło. A my błędnie zinterpretowaliśmy pisanie wielką literą jako krzyk, bo tak się to zazwyczaj kojarzy. Czyli mamy remis 1:1 I niech tak pozostanie ;). Nie ma co dalej dzielić włosa na czworo.

W każdym razie brak wsparcia HDCP po componencie jest faktem niezaprzeczalnym i nie podlegającym raczej dyskusji. I warto o tej niedogodności wspomnieć przy okazji połączenia componentowego, jako o jednym z aspektów tego połączenia.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To włącz magiczny przycisk VOD i się przekonasz :). W zależności od wersji softu w boxie, albo dostaniesz komunikat o brak ochrony HDCP i ciemny obraz, albo automatyczne przełączenie do rozdzielczości SD

To co jest ogólnie dostępne działa bez zarzutu i żaden komunikat mi się nie wyświetla :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dlatego że nie masz dostępu do treści HD w VOD. A tak w ogóle, to jaką masz ustawioną rozdzielczość z boxa po componencie? Bo pewnie od tego trzeba było zacząć dyskusję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dlatego że nie masz dostępu do treści HD w VOD. jaką masz ustawioną rozdzielczość z boxa po componencie?

1080i

n-recorder

CLRA

wer.opr 0X33

i żadnych problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...