Skocz do zawartości
rucio

Mbox P500 transfer LAN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam takie pytanie czy u was transfer przez LAN z HDD P500 przekracza 500-600kb? Bo Zgrywa się na niego z prędkością do około 2,5MB/s ale w drugą stronę to tragedia. Myślałem że Hyundai będzie mi mógł służyć jako magazyn mediów w domu a tu kicha :(

Pozdrawiam

Edytowane przez rucio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę wolno, ja mam średnio 2,5 MB/seb, więcej nie pociągnie.

Procek głowny obsługuje też siec więc więcej nie pójdzie. To są odtwarzacze a nie serwery mediów, niestety.

Sam tego oczekiwałem ale mam co mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam takie pytanie czy u was transfer przez LAN z HDD P500 przekracza 500-600kb? Bo Zgrywa się na niego z prędkością do około 2,5MB/s ale w drugą stronę to tragedia. Myślałem że Hyundai będzie mi mógł służyć jako magazyn mediów w domu a tu kicha :(

Pozdrawiam

Dysk formatowałeś w odtwarzaczu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, tak formatowałem dysk w odtwarzaczu - samsunga 2 TB. Jeżeli chodzi o transfery to z lana po wifi leci do 2,5 MB/s. Jak podłączę się kablem usb to śmiga jak błyskawica. Ale jak chcę coś pociągnąć z hyundaia to około 500-600 kb, raz skoczyło do 1mb ale zaraz spadło. Odtwarzacz nie jest obciążony - nie odtwarza i nie działa BT. Działa ftp i samba.

Po prawdzie to tak naprawdę chodzi o to że jak będę chciał coś na laptopie obejrzeć w łóżku to po prostu strasznie rwie, także odczyt do 2MB/s całkowicie by mi wystarczył.

Pozdrawiam

Witam ponownie, coś się poprawiło - hula już do 2,4 mb/s. Nie wiem jak to się poprawiło :) włączyłem i wyłączyłem Hyundaia i teraz śmiga bez problemu.

Dzięki koledzy za pomoc.

Pozdrawiam

Edytowane przez rucio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wprawdzie mam L110 ale u mnie jest to samo - maks. transfer z pc do odtwarzacza to ok. 800kB/s, masakra. Mam dysk 1,5 TB samsunga. Poza tym używam tylko FTP, bo jak raz włączyłem sambe to po jednym kopiowaniu do odtwarzacza zrobił się taki burdel na dysku, że straciłem prawa dostępu do większości folderów i plików (NTFS) a co gorsza porobiły się jakieś lustrzane odbicia kopii w różnych katalogach np. katalog roota, widziałem w np. w katalogu zdjęć i tym podobne. Tak, że myślę, że programiści hyundaia gdzieś pokpili sprawę z transferem po wifi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam TR11 i po LAN-e mam transfer na poziomie 5MB. Jest to moim zdaniem dużo za mało ponieważ odtwarzacz posiada kartę 100MB. Dodam że na karcie sieciowej świeci się tylko żółta kontrolka a zielona nie co oznacza że działa w pół [beeep]leksie. Sprawdzałem różne konfiguracje na różnych kablach ale jest to samo. Sądze że jest to problem karty sieciowej lub oprogramowania na mbox-e ponieważ port na routerze nie może wynegocjować full [beeep]lexu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W TR11 po sieci LAN uzyskuję transfery:

od 2 do 2.5 MB dla usługi FTP

około 5 MB dla Samby.

Wychodzi na to, że Samba działa zdecydowanie szybciej.

Inna sprawa to radio- tutaj transfery są zdecydowanie gorsze....ale może zależy to od użytego dongle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie "te modele tak mają".

Polecam http://hyundaimbox.pl/mBox_K3-TR11.html w zakładce "Specyfikacja -> Praca w sieci" - max. 40-50 Mbs w LAN (czyli jakieś 5MB/s), 15Mbs po Wifi

Jeżeli ktoś potrzebuje czegoś szybszego, to z media playerów na razie chyba pozostaje tylko WD Live Plus na gigabitowym switchu - choć wg testów i tak wyciąga tylko 10MB/s (czyli trochę ponad 80Mbs).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...