Skocz do zawartości
Domelo20

TV FULL LED

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Za jakiś czas planujemy przejść na Telewizję w jakości HD a co za tym idzie czeka nas też wymiana telewizora i w związku z tym piszę na tym forum, aby poradzić się ludzi obeznanych lepiej niż ja w temacie ;)

Preferowany rozmiar TV? - 40-46"

preferowana technologia - FULL LED

Wielkość pokoju? - Nie pamiętam ;)

Jaki sygnał ? - Dekoder HD (Prawdopodobnie Telewizja N ) Poprzez HDMI, DVD oraz Kablówka

Jaka odległość od ekranu? - 2-5m

Jakie urządzenia do podłączenia? - DVD, Kino domowe, dekoder HD (prawdopodobnie telewizja N)

Jaka klasa cenowa? - max 4000 zł

Więcej oglądasz w dzień czy w nocy? - TV gra właściwie cały dzień i sporo wieczorami

Jakie masz nasłonecznienie pokoju? - duże (Z przodu telewizora po jego lewej stronie znajduje się spore okno)

Ile osób zasiada przed telewizorem? - 1-8

Preferowana marka - Toshiba, Sharp

Jaki masz telewizor? – Toshiba CRT 36" (wielkościowo nawet wystarcza ale trzeba iść z duchem czasu ;))

Siedzisz na wprost czy również z katów bocznych? - Z reguły pod lekkim kątem

Przeznaczenie – telewizja HD, Filmy na DVD (może kiedyś bluray) czasami kablówka

ma czytać filmy przez USB? Dobrze by było ale nie jest to konieczne ;)

Ma stać czy wisieć? - stać

Czego oczekujesz od telewizora? - Od telewizora oczekuje naturalnego obrazu o dobrej czerni, oraz nie najgorszego dźwięku gdyż nie zawsze będzie on odtwarzany poprzez kino. Miło by było gdyby TV miał również WIFI z DLNA ponieważ mam w domu sieć bezprzewodową i można byłoby ją wykorzystać ;) Miło by było gdyby TV miał również ciekawy design (bardzo podobają mi się nowe sharpy ;)) Jeśli chodzi o marki które preferuję to napisałem o Sharpie i Toshibie, gdyż o Sharpie słyszałem wiele dobrego, a do marki Toshiba mamy ogromne zaufanie ponieważ w domu mamy kilka TV tej marki w tym jeden jest już pełnoletni (lub prawie pełnoletni) i do dziś działa bezawaryjnie ;) Post ten napisałem dość szybko bo TV będziemy kupować za jakieś kilka miesięcy bo wtedy też kończy nam się umowa w "cyfrze +", ale właśnie dzięki temu będę mógł się spokojnie rozejrzeć za telewizorami które myślę że mi zaproponujecie ;) A przy okazji przez ten czas myślę że TV trochę stanieją więc będzie można kupić już coś naprawdę przyzwoitego :rolleyes:

Pozdrawiam !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AR-kadius - W sumie już poczytałem trochę na temat tego TV LG ale mam pytanie. Wiesz może jak wygląda w nim dźwięk np. w porównaniu do LG ld 550 ?

qwerty1973 - Dzięki za te testy. Czy dobrze rozumiem, że ta Toshiba nie jest full ledem? A mógłby ktoś coś powiedzieć na temat tego sharpa? Spełnia moje wymagania? Bo nie ukrywam że ten model mi się bardzo podoba ;) Jeszcze jedno, jak wygląda sprawa WIFI w TV? czy żeby to działało trzeba coś dokupować czy z reguły jest to w standardzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych trzech,to tylko LE8500 jest FULL LED.Testy wrzuciłem dla porównania podanych przez Ciebie marek,czyli Sharp i Toshiba.

Osobiście nie jestem zwolennikiem lcd,ale jak już to na pewno wybrałbym FULL LED.

Czy LG spełni twoje oczekiwania?Raczej na pewno.

Dźwięk?Nie oczekuj zbyt wiele od tych tv ;)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk?Nie oczekuj zbyt wiele od tych tv ;)

do oglądania w zupełności wystarcza i polecam nie przejmować się różnymi info że dźwięk jest tragedia bo są bardzo fantazyjne

Edytowane przez AR-kadius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tych trzech,to tylko LE8500 jest FULL LED.

OK. A znajdę w tym pułapie cenowym jeszcze jakiegoś FULL LED'a? Ogólnie mimo tego że brat ma telewizor LCD LG już kilka lat i nic się z nim nie dzieję to jakoś nie specjalnie podchodzi mi ta marka, ale skoro polecacie to chyba jednak będę musiał sie przekonać do tej marki ;) Osobiście nie ukrywam że wolałbym coś od sharpa lub Tośki :rolleyes:.

Czy LG spełni twoje oczekiwania?Raczej na pewno.

To jeszcze bardziej mnie do niego przekonuje ;)

do oglądania w zupełności wystarcza i polecam nie przejmować się różnymi info że dźwięk jest tragedia bo są bardzo fantazyjne

To spoko ;) Powiem tak, zwykłe programy tv (np. wiadomości :D) będą odtwarzane z głośników telewizora. Dźwięk dobrych filmów będzie odtwarzany przez kino ;) Jednego jestem pewien: Na pewno telewizor LCD nie zastąpi mi dźwiękowo aktualnie używanej toshiby CRT która może bez problemu robić za przyzwoity system 2.1 ;)

Edytowane przez Domelo20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno telewizor LCD nie zastąpi mi dźwiękowo aktualnie używanej toshiby CRT która może bez problemu robić za przyzwoity system 2.1 ;)

ale za to rachunki ci za prąd spadną jeżeli dużo oglądasz :) :) :)

w LE8500 42 cale schodzi do 45Watt :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG LE8500 ma absolutnie świetny efekt halo :lol: Hi AR-kadius ;)

Edytowane przez Kroth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG LE8500 ma absolutnie świetny efekt halo :lol:

A może kolega podać który z obecnych tv na rynku nie ma żadnych wad i jest w/g Ciebie idealny?

Śmiało,razem się pośmiejemy :lol: :lol: :lol:

Każdy jakieś ma....wybieramy z tymi które według nas mają ich jak najmniej albo które jesteśmy w stanie zaakceptować.

Wracając do tematu dźwięku w nowych WSZYSTKICH tv,to taktuj Demolo20 tak jak JA:

''jaka grubość tv,taki dźwięk....cienki....ważne że jest'' :lol:

Edytowane przez qwerty1973

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może kolega podać który z obecnych tv na rynku nie ma żadnych wad i jest w/g Ciebie idealny?

Śmiało,razem się pośmiejemy :lol: :lol: :lol:

Każdy jakieś ma....wybieramy z tymi które według nas mają ich jak najmniej albo które jesteśmy w stanie zaakceptować.

Wracając do tematu dźwięku w nowych WSZYSTKICH tv,to taktuj Demolo20 tak jak JA:

''jaka grubość tv,taki dźwięk....cienki....ważne że jest'' :lol:

Wiadomo że TV idealnych nie ma. Uważam jednak że sam zainteresowany powinien wiedzieć nie tylko o zaletach proponowanego TV ale także o jego wadach.

Edytowane przez Kroth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że TV idealnych nie ma. Uważam jednak że sam zainteresowany powinien wiedzieć nie tylko o zaletach proponowanego TV ale także o jego wadach.

A po co wrzuciłem testy? :)

Nikt nie powinien kupować na zasadzie ''polecam,bo to jest najlepsze''.....tylko brać pod uwagę NASZE propozycje i nic więcej.

Najlepiej by było gdyby zainteresowany zakupem miał już wybrane jakieś 2-3 modele i tylko spytał,który będzie najlepszym wyborem i jakie ma wady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wracając do tematu dźwięku w nowych WSZYSTKICH tv,to taktuj Demolo20 tak jak JA:

''jaka grubość tv,taki dźwięk....cienki....ważne że jest''

Heh... zapamiętam ;)

Wiadomo że TV idealnych nie ma.

Oczywiście, oczywiście :D

Szkoda że nie ma w tej cenie innego FULL LED'a konkurencyjnej marki, przynajmniej byłoby z czym porównywać ;) Chociaż w sumie do czasu jak już będziemy kupowali nowy TV to może stanieją FULL LED'y konkurencyjnych marek i będzie między czym wybierać ;)

Edytowane przez Domelo20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...