Skocz do zawartości
kishon

Napisy

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry

Trafiłem na to forum, gdyż od niedawna jestem 'szczęśliwym' posiadaczem telewizora marki Philips 40PFL5605H i szukałem informacji na temat możliwości odtwarzania filmów wraz z napisami z urządzenia USB. Nie doszukałem się takiej informacji, podejrzewam, że wiele osób szuka podobnych wiadomości, więc postanowiłem założyć temat, gdzie użytkownicy pisali by o modelach telewizorów marki Philips, które posiadają ową funkcję. Jeśli oczywiście ktoś posiada informację na temat tego, czy dany telewizor da rade odtworzyć film z napisami po zmianie oprogramowania, czy też formatu napisów proszony jest o zamieszczenie takiej informacji.

To na początek:

40PFL5605H - BRAK możliwości odtwarzania filmu z napisami txt czy srt.

Przynajmniej mi się nie udało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry

postanowiłem założyć temat, gdzie użytkownicy pisali by o modelach telewizorów marki Philips, które posiadają ową funkcję. Jeśli oczywiście ktoś posiada informację na temat tego, czy dany telewizor da rade odtworzyć film z napisami po zmianie oprogramowania, czy też formatu napisów proszony jest o zamieszczenie takiej informacji.

W instrukcjach nie znalazłem dotychczas żadnego modelu tej firmy z obsługą napisów .....

Może za mało szukałem ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kishon, w telewizorze Philips model PFL5605H nie ma możliwości włączenia napisów przy pliku odtwarzanym przez wyjście USB. Aby móc za pomocą portu USB oglądać filmy z napisami należy scalić napisy (plik txt) z filmem za pomocą programu do konwertowania.

Jeśli będziecie mięli dodatkowe pytania, jestem do Waszej dyspozycji.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będziecie mięli dodatkowe pytania, jestem do Waszej dyspozycji.

A inne modele Philipsa też nie dają sobie rady ...bo wiele innych firm jak Samsung , Panasonic

czy Toshiba ma je jako standard(czytają przynajmniej jako "srt").

Nawet w takim nowym modelu jak 9705 nic o tym nie wspomina instrukcja..Przeoczenie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio nawet telewizor nie poradził sobie z plikiem mkv, co prawda był to film z podwójną ścieżką dźwiękową oraz napisy do wyboru w wersji pol i ang.

Na szczęścia mam jeszcze PS3 podłączonego pod tv i po krótkiej obróbce udało mi się odtworzyć ten film.

Zastanawia mnie tylko fakt, dlaczego firmy chwalą się z odtwarzania filmów hd, skoro nie można dodać napisów, albo nie każdy format jest czytany:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie tylko fakt, dlaczego firmy chwalą się z odtwarzania filmów hd, skoro nie można dodać napisów, albo nie każdy format jest czytany:/

W Samsungach najnowszej serii "D" ma być prawie idealnie a , i starsza seria "C" radzi sobie nieźle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pośpieszyłem się z kupnem tego telewizora, a mogłem poczekać, poczytać i wybrać samsunga:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pośpieszyłem się z kupnem tego telewizora, a mogłem poczekać, poczytać i wybrać samsunga:/

Najlepiej go sprzedać i kupić coś z serii "D" , bo zapowiada się ciekawie ..a od marca

ma być dostępny.

Edytowane przez cacumen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, ja z dwóch sklepów dostałem informację, że czyta bez problemów zarówno srt jak i txt... zastanawiam się właśnie nad zakupem, słyszałem że samsungi mają problem z synchro napisów w txt i trzeba przerabiać na .srt...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, ja z dwóch sklepów dostałem informację, że czyta bez problemów zarówno srt jak i txt...

Radzę sprawdzić , bo ja próbowałem , ale bezskutecznie a w instrukcjach obsługi w ogóle

się o tym nie wspomina...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Cacumen, aktualnie żaden z modeli Philips nie odtwarza napisów przez port USB. Jedynym rozwiązaniem jest, jak już wcześniej napisałem, scalenie napisów lub włączenie filmu przez dodatkowe urządzenie jak odtwarzacz DVD, Blu-ray, itp. Firma Philips na pierwszym miejscu kładzie nacisk na ulepszanie technologii odpowiedzialnych za jakość obrazu i dźwięku. Niewykluczone, że w najbliższym czasie nowe oprogramowanie rozwiąże problem odtwarzania napisów.

@kishon, jeśli dany telewizor odtwarza filmy w rozdzielczości HD to firmy informują o takiej możliwości swoich konsumentów. Poprzez tę informację wiadomo, że dany telewizor używa kodeka do kompresji video i audio umożliwiający odtwarzanie plików właśnie w tej rozdzielczości. Odtwarzanie plików w HD nie musi iść w parze z odtwarzaniem napisów. Są do dwie inne kwestie. Co do odtwarzanych formatów Philips zawsze w karcie produktowej danego modelu dokładnie je wymienia. Jest także możliwość uzyskania takie informacji bezpośrednio ode mnie (zgłaszając zapytanie na ekspert@philips.com lub dzwoniąc na infolinię Philips).

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy jest możliwość wgrania w telewizor softu z innego modelu/marki takiego który obsługiwałby napisy z USB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy jest możliwość wgrania w telewizor softu z innego modelu/marki takiego który obsługiwałby napisy z USB?

Nie ma takiego modelu Philipsa a alternatywny firmware nie istnieje !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...