Skocz do zawartości
coyote333

Podłączenie XBOX 360 do TV HD

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w telewizorze 2 gniazda HDMI i niestety obydwa zajęte (cyfra i bluray).

Na kablu który jest w zestawie z XBOX'em jakość obrazu w porówaniu do HDMI jest tragiczna. Na allegro można kupić kabel VGA HD AV już za około 25 zł. Na oficjalnej stronie XBOXa piszą, cytuję "Zdumiewający obraz w wysokiej rozdzielczości z konsoli Xbox 360 na monitorze komputera lub telewizorze HDTV za pomocą wejścia VGA"

Pytanko. Czy jakość przez taki kabelek będzie rzeczywiście lepsza (zbliżona do HD ?) od tego co jest na wyposażeniu ?

Z góry dzięki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A component? Musisz mieć w TV takie wejście. To też kabel HD.

123384309863449790.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety w telewizorze który posiadam (SHARP 46 XD1E) nie ma wejścia komponent. Dlatego mam nadzieję że za pomocą kabla VGA HD AV uzyskam jakość choć zbliżoną do HD.

Edytowane przez coyote333

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale powinna być taka przejściówka w zestawie. Tak miały Sharpy... XD1 pamiętam bo wiele razy był testowany na tym forum.

1) There is no dedicated component input. However, a component-VGA adaptor cable is supplied so the Sharp LC42XD1E can still accept component signal through its VGA port.

2) The VGA (or component with adaptor cable) input accepts audio signal through a 3.5mm stereo jack instead of the more common dual phono (RCA) socket. This means that to play the sound from your Xbox 360 or Nintendo Wii through your TV, you'd need to buy a dual phono to 3.5mm stereo jack adaptor.

connection-small.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście była taka przejściówka w zestawie. Muszę jej poszukać. Tylko czy za jej pomocą uzyskam sygnał HD ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak i tylko tak podłączysz Xa oprócz HDMI w HD. Ja mam cały czas przez component i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem ten kabel. Muszę teraz jeszcze zakupić kabel COMPONENT HD taki do X Boxa. Taki z allegro za około 20 zł wystarczy ? (http://allegro.pl/wysokiej-jakosci-kabel-component-av-hd-xbox-360-i1430222794.html) Rozumiem że za pomocą takiego zestawu uzyskam lepszą jakość niż za pomocą kabla VGA HD (czy nim też jest jakość HD ?)

Edytowane przez coyote333

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...