Skocz do zawartości
  • 0
Lord Rayden

Problem z MKVMerge

Pytanie

Witam !

Zgodnie z poradami z forum, próbowałem remuxowania plików MKV, które nie chodzą na Samsungu BD-P1600 (przez USB). Za pomocą MKVMerge 3.4.0 i wcześniejszymi wersjami. Niestety niewiele to daje. Ale jest ciekawostka. Program MediaInfo pokazuje mi,że plik wynikowy MKV po remuxie nadal jest opisywany jaki zapisany przez MKVMerge 4.4.0. Czyżby był to jakiś nagłówek, który mimo remuxowania pozostaje ? Bo jeśli odtwarzacz czyta tą informację podobnie jak MediaInfo to może w tym tkwi problem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Na znajomym forum znalazłem pewną podpowiedź forumowicza gormara :

"Wersje MKVToolnix 4.1.1 do najnowszej 4.4.0 mają włączoną domyślnie "kompresje" nagłówka (Header removal compression) dla ścieżek H.264 (AVC).

Niestety tak zapisanego pliku nie da się odtworzyć na naszym sprzęcie. Zresztą praktycznie każdy stacjonarny odtwarzacz ma z tym problemy, pomimo tego iż taka funkcja istnieje w specyfikacji MKV od ponad 4 lat . Tylko, że przykładowo dla WD TV Live HD wydadzą poprawiony firmware. My nie mamy na co liczyć.

Niestety powiedzenie: "Nadgorliwość gorsza od faszyzmu" jest tutaj w 100% prawdziwe . Przy 2GB pliku 50 minut AVC 720p oszczędza się "aż" 280KB.

Może uda się przekonać autora tego programu, aby ta kompresja była domyślnie wyłączona. Inaczej czeka nas ciągłe "przegrywanie" pliku za pomocą starszych wersji MKVToolnix lub wersji 4.4.0 z ustawioną opcją wyłączania domyślnej "kompresji"."

Sprawa kompresji nagłówka pojawiła się już w przypadku odtwarzaczy PCH 110 i eGreat. Tam sprawę załatwiło nowe firmware od PCH 110.

Nadal jednak nie wiem czy owo "przegrywanie" czyli remux starszą wersją MKVMerge naprawdę coś daje. Czy plik pozbywa się wtedy kompresji nagłówka ?

Edytowane przez Lord Rayden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No i sam doszedłem....Zainstalowane mialem dwie wersje MKV Toolnix. Starą i nową. Mimo uruchamiania starej wersji, GUI uruchamiało nową wersję MKVMerge. Po zmianie w Options, jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...