Skocz do zawartości
juribmw1

Onkyo Integra 989 wymiana kina ale na co?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich uzytkowników forum na wstepie chciałbym przedstawić mój problem : posiadam sprzet Onkyo z serii Integra tj: flagowy niegdyś amplituner tx-ds989 , dvd onkyo integra-dv-939,i cd player dx-7911 najwyzszy z serii integra, jako odtwarzacza bd uzywam ps3 (jak dla mnie oferuje jakośc na przyzwoitym poziomie sprzętu uzywam 30% audio rozny rodzaj muzyki , 35% ps3 i 30 procent filmy dvd,br)i zestaw kina domowego kef reference thx ultra 5.1 http://www.kef.com/history/en/1990_2/thx/thx_intro.asp (przyznam szczerze ze nie jestem audiofilem i jak na mój gust sprzęt gra całkiem dobrze nie planuje wymieniac głośników ) jednak z powodu braku dolby-hd i dts-hd chciałbym wymienic amplituner( jaki polecacie szczególnie zwracam uwage zeby dzwięk w stereo był porównywalny lub lepszy od pochodzącego z integry 989?)mozliwa jest tez wymiana cd (wasze propozycje?) moje propozycje to onkyo tx-sr906 lub tx-nr 1007 (ale czy zagra lepiej?)denon 4310,4311 w gre wchodzi tez yamaha i marantz......(również wasze propozycję ) oczywiscie zalezy mi na realnych opiniach i od ludzi znających temat(szczegolnie ludzi którzy słuchali na podobnym sprzęcie i maja jakis obraz na ten temat) poniewaz zauwazyłem ostatnio tendencje do róznego rodzaju promowania i gloryfikowania własnych systemów i bezpodstawnego krytykowania innych.z góry dziekuje za odpowiedz!

Edytowane przez juribmw1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tx-sr906 lub tx-nr 1007 to są stare modele onkyo - 8 na końcu to teraźniejsze modele

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaż za psie pieniądze a niczego lepszego od f-my Onkyo nie dostaniesz ... (niż kiedyś)

Jedyne co możesz zrobić, to ... wymienić DV-939 i CD na OPPO 93 a lepiej na OPPO 95 , choć jeśli jesteś zadowolony z CD, to OPPO-93 za 500$ całkowicie Cię zadowoli.

Zdekodowany DTS HD MA podasz analogiem , a kino nie jest aż tak wymagające. Poza tym w/w OPPO powinno czytać wszystko z podpiętego dysku zewnętrznego,

więc masz mega-komfort , a o ile przeczyta strukturę BD, to dodatkowo masz kupę kasy w kieszeni ...

http://www.oppodigit...blu-ray-bdp-95/ zastąpi ci wszystko - CD DVD SACD DVD-Audio, Blu-Ray oraz streamer

Edytowane przez BoDeX
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek to proponował bym posłuchać ampków rożnych firm.

Zrobiłeś przestrzał przez cały rynek czyli nie orientujesz się jaka firm brzmieniowo ci sie podoba jaka nie.

Wszystko gra dziś trochę inaczej jak kiedyś i co ci akurat pasuje na dzień dzisiejszy to tylko ty możesz określić.

Co pasuje frankowi z poczty to niech mu tam pasuje sprzęt ma być dla ciebie i pod ciebie.

Co komu lepiej z czym to sobie nawet nie zawracaj głowy.

I racja zobaczysz czy ta wymiana ma jakikolwiek sens.

Pozdrawiam :D

PS

Czy nie dostanie niczego lepszego od Onkyo to chyba trochę się rozpędziłeś

Edytowane przez antygłup
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję poczytać testy i wybrać się na odsłuch.

Z mojego dotychczasowego czytelnictwa różnych stron wynika, że wyższe modele ampli radzą sobie w stereo więcej niż przyzwoicie (a wygląda na to, że taki sprzęt chcesz kupić). Ogólną obiegową dobrą opinię odnośnie stereo mają harmany i yamahy.

Reszta zależy od Twojego słuchu i porfela. :)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!dziekuje serdecznie wszystkim forumowiczom za pomoc w szczegolnosci uzytkownikowi BoDex który jasno opisał stan rzeczy ze wcale nie musze zmieniać amplitunera :) co nawet mnie cieszy bo to kawał solidnego sprzętu i jestem zadowolony ze stereo(więc chyba zostane przy mojej integra 989 do którego mam sentyment a sprzedam dvd, cd i zaopatrzę sie w bd player OPPO 95 z takimi własnie dekoderami który polecił BoDex) puszczę sygnał po analogu i bedzie chodziło dd-HD i DTS-HD!!!!!!!!!!znalazłem dość rzetelny artykuł na temat połączeń w celu uzyskania dzwięku hd na starszych amplitunerach i zamieszczam link dla innych niedoinformowanych moze komuś sie przyda pomoc http://www.cinematic.pl/wiedza/uzyskanie_DTS-HD.html (nie musimy wymieniać swojego ulubionego amplitunera wystarczy kupić odpowiedni player z dekoderami i wyjściem :rolleyes: ).pozdrawiam i dziekuję raz jeszcze!!!!

Edytowane przez juribmw1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda takiego klocka oddać do ludzi,kawał dobrej maszyny-a już miałem się pytać za ile będziesz chciał go pogonić ;)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...