Skocz do zawartości
dudek564

Turbodekoder HD + kilka telewizorów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Obecnie mam cyfrowy polsat i chcę przejść na telewizje N biorąc Turbodekoder 500GB.

Dekoder cyfrowego polsatu mam podłączony pod TV 3 kolorowymi kablami ( przepraszam za takie określenie ) a pod drugie wejscie w dekoderze jest podłączony kabel Euro który daje na 4 telewizory ten sam odbiór kanału .

Czy w dekoderze N zamiast 3 kolorowych kabli podłącze HDMI a gdy kabel Euro podłączę to będzie też nadawał na pozostałe 4 telewizory ten sam kanał ?

Mam nadzieje że ktoś zrozumie ale inaczej nie potrafiłem tego opisać z braku fachowych nazw kabelków ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KOLOROWE kabelki to COMPONENT, czyli HD analogowy.

Jeśli w "N" wybierzesz HDMI, to na analogach powinien zniknąć sygnał ,,, musisz sprawdzić osobiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KOLOROWE kabelki to COMPONENT, czyli HD analogowy.

Raczej composit, czyli pełen sygnał wizji (żółta wtyczka) plus fonia stereo (czerwona i biała)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Obecnie mam cyfrowy polsat i chcę przejść na telewizje N biorąc Turbodekoder 500GB.

Dekoder cyfrowego polsatu mam podłączony pod TV 3 kolorowymi kablami ( przepraszam za takie określenie ) a pod drugie wejscie w dekoderze jest podłączony kabel Euro który daje na 4 telewizory ten sam odbiór kanału .

Czy w dekoderze N zamiast 3 kolorowych kabli podłącze HDMI a gdy kabel Euro podłączę to będzie też nadawał na pozostałe 4 telewizory ten sam kanał ?

Nie. Dekodery n-ki mają aktywne albo wyjścia wysokiej rozdzielczości (HDMI, component HD), albo niskiej SCART (EURO RGB, composite, s-video). Nigdy wyjścia te nie są aktywne równocześnie. Jeśli chcesz oglądać coś z dekodera n-ki w HD (na LCD lub plaźmie) i równocześnie w niskiej rozielczości na jakichś kineskopowych telewizorach, to będziesz potrzebował zewnętrznego skalera (takiego jak na przykład nVisionHD).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolorowye kabelki z "N" to tylko COMPONENT ( zielony, niebieski, czerwony) , nie ma wyjścia COMPOSITE oprócz SCARTA !

Na bolączki z sygnałem jest rozwiązanie z kabelkiem iHDMI ( www.ihdmi.pl)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nVisionHD drogie . Zależy mi na tym by jeden TV przy którym będzie stał dekoder został podłączony pod HDMI a pod Euro podłączyć jakieś czarne urządzenie które posiadam i ono jest podłączone kablem od anteny ( potem kabel ma rozdzielacz i leci na 4 telewizory odzielny kabel ) Czyli tak nie pojdzie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolorowye kabelki z "N" to tylko COMPONENT ( zielony, niebieski, czerwony) , nie ma wyjścia COMPOSITE oprócz SCARTA !

Witam . Obecnie mam cyfrowy polsat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nVisionHD drogie . Zależy mi na tym by jeden TV przy którym będzie stał dekoder został podłączony pod HDMI

Dotąd OK.

a pod Euro podłączyć jakieś czarne urządzenie które posiadam i ono jest podłączone kablem od anteny ( potem kabel ma rozdzielacz i leci na 4 telewizory odzielny kabel ) Czyli tak nie pojdzie ?

Do gniazda Euro nboxa nie ma wówczas sensu nic podłączać, bo ono jest nieaktywne. To czarne pudełeczko, o którym piszesz, to modulator i łączy się go właśnie za pośrednictwem nVisionHD, który podpina się do wyjście YPbPr (component) nboxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aj hehehe to tylko pozostało drogie rozwiązanie nVisionHD?

Istnieje więcej różnych skalerów, które można by użyć zamiast nVisionHD, tyle, że ich ceny zaczynają się od poziomu 3-krotnie wyższego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...