Skocz do zawartości
  • 0
Lord Rayden

Sasmung LE32B650 i komputer PC

Pytanie

Witam !

Może ktoś zetknął się z podobnym problemem. Mam połączony komputer z TV LCD LE32B650. Po HDMI (karta Nvidia GTX 260 ma wyjście HDMI) . Kiedy PC jest podłączony dw WE TV opisanego jako HDMI/DVI obraz jest dobry (stwierdzenie może subiektywne ale jednak). Po tym HDMI nie ma jednak dźwięku - obok jest za to WE DVI Audio In. Pewnie trzeba by tu podłączyć WY SPDIF komputera. Kiedy podłączam komputer pod pozostałe WE HDMI (1,2,4) to dźwięk już mam ale obrazek jest zdecydowanie gorszy - jakby wyprany, drażniący oczy. Trudno mi go opisać, wygląda jakby nie miał nasycenia, właściwego kontrastu. Nie pomagają zmiany ustawień w Menu TV ani w oprogramowaniu karty w komputerze. Podobnie rzecz ma się na komputerku ACER Revo z WY HDMI i platformą ION. Co może być tego przyczyną ? Po analogowym VGA w tym TV, obrazek jest dobry. Czy to wina TV czy może karty NVIDIA, jej driverów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Obraz - PC przez HDMI (lub DVI->HDMI) powinien być podłączony do portu 3 i w menu Wejście - Edytuj nazwę mieć ustawioną odpowiednią nazwę np. PC, PC DVI. Dzięki temu sygnał na tym porcie HDMI idzie z karty graficznej w trybie direct, piksel w piksel tak jak wysyła go komputer, bez ingerencji "polepszaczy" obrazu TV.

Dźwięk - ta wybrana nazwa urządzenia jak PC czy PC DVI determinuje również, czy dźwięk odbierany jest przez HDMI czy przez gniazdo DVI Audio In. Wynika to z tego, że nie wszystkie karty graficzne mają zintegrowane audio (lub mostki do kart audio). Jeśli Twoja karta nie potrafi wysłać dzwięku po HDMI to wybierasz w TV nazwę urządzenia DVI PC i działa wtedy DVI Audio In. Jeśli potrafi, wybierasz nazwę PC (czy inną adekwatną do urządzenia) i wtedy TV przyjmuje dźwięk bezpośrednio z portu HDMI. (Oczywiście aby dźwięk szedł na HDMI musisz również w Windows przestawić wyjście dźwięku ("mixer") z "Głośniki" na HDMI, np. dla kart ATI jest to "AMD HDMI Output" ).

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Przy podłączeniu komputera do TV mam go pod WE 3 HDMI/DVI (podłączony jednym kablem HDMI - karta GTX 260 ma WY HDMI). Oznaczenie WE HDMI - wybrałem DVI PC - czyli to był mój błąd. Po zmianie na nazwę PC, dźwięk jest !

Niestety posiadam również II komputerek Acer z WY HDMI. Czy z tego wynika,ze nie da się go podłaczyć pod inne HDMI tego samego TV aby obraz był równie dobry jak na WE 3 HDMI/DVI ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Da się, jeśli dla innego portu wybierzesz nazwę źródła PC to również powinno iść bezpośrednio. Tyle, że na innym porcie niż 3 nie ma możliwości synchronizacji dźwięku z portu Audio In. Ale jeśli lapek wysyła dźwięk przez HDMI to żadna różnica ;)

Edytowane przez Ghrom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Tak, nettop wysyła dźwięk po HDMI. Sprawdzę to dziś wieczorem (czy wizja pójdzie tak jak mówisz, po ustawieniu nazwy PC).

edit : niestety mimo ustawienia na HDMI 4 nazwy PC, obrazek nadal jest zauważalnie gorszy niż na WE 3 HDMI/DVI .

Edytowane przez Lord Rayden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Niedobrze, czyli tylko jeden port ma rzeczywisty tryb HDMI direct?. To może rozwiązaniem byłby zakup jakiegoś taniego huba (switcha) HDMI, to pozwoliłoby wpiąć oba urządzenia w port nr 3. Zerknij na allegro, to nie są duże koszta -> http://allegro.pl/li...c*+hdmi&order=p

Edytowane przez Ghrom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Na siostrzanym (braterskim) forum, sporo piszą o overscanie i zwracają uwagę,że może być on przyczyną moich problemów. HUB HDMI - tak, też o tym myślałem, kto wie, może to ostatnia "nadzieja Jedi"...

Ten wygląda dobrze : http://allegro.pl/przelacznik-hdmi-switch-automatyczny-2-1-i1413827831.html

Edytowane przez Lord Rayden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Overcan? Ale jak overscan ma się do przekłamywania barw, kontrastu itd.? To zupełnie czego innego dotyczy, overscan reguluje tylko wielkość dodatkowej powierzchni obrazu, obszaru wokół obrazu sygnału wideo. Z overscanu korzysta się tylko w przypadku starych monitorów CRT, w ekranach LCD i PDP mapowanie pikseli musi być 1:1, więc w sterownikach karty graficznej suwak overscan musi być ustawiony na zero, inaczej będą czarne pasy naokoło obrazu przesyłanego z karty.

Jak na mój gust ktoś tam źle coś zinterpretował z tym overscanem, ewentualne pogorszenie obrazu związane ze skalowaniem mogłyby wystapić jeśli np. w sterownikach karty zaznaczyłbyś GPU Scaling - wtedy karta skaluje obraz z ustawionej w sterownikach rozdzielczości na natywną telewizora. Ale to degraduje jakość i jest zupełnie niepotrzebne w przypadku kiedy karta i telewizor obsługują te same rozdzielczości, np. 1920x1080, więc się tego nie powinno włączać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dobrze,że zwróciłeś mi uwagę na GPU Scalling. Sprawdzę to w przypadku małego ACERA. Tam jest co prawda Linux Ubuntu i pracuję z nim tylko dlatego,że jest za free (do muzy i filmów np. przez XBMC) ale jest driver NVIdii. I da się w nim grzebać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...