Skocz do zawartości
WSZtm

Tuner nie łapie stacji w amplitunerze Onkyo TX SR304E

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kilka dni temu nie było prądu w całym bloku ze względu na jakąś awarię.

Wczoraj włączyłem amplituner Onkyo w celu posłuchania radia. Niestety żadna stacja nie była zaprogramowana. Cały tuner był zresetowany do ustawień fabrycznych, basy, soprany, wszelkie ustawienia audio były w opcji default, czyli tak jak dostałem amplituner z fabryki. Wszystko ponastawiałem tak jak było lecz tuner nie może znaleźć w trybie Auto żadnej stacji radiowej. Antena podpięta jest cały czas ta sama " kablówka ". Dziwiłem się co może się stać, że ampli zgubił ustawienia, to przypomniałem sobie, że chwilowo nie było prądu w całym bloku.

Druga sprawa jest dla mnie dziwna, że jednak TX SR304E zgubił ustawienia, po odłączeniu wtyczki od prądu i podłączeniu nawet za 2 dni tuner ustawienia trzyma.

Nie wiem co mogło się stać, że nie mogę znaleźć żadnej stacji radiowej, w trybie manual stacje znajduje,jednak nie są one STEREO, aby były STEREO, trzeba przełączyć na tryb AUTO, po przełączeniu na ten tryb cisza w głośnikach bo tuner nie znalazł stacji samodzielnie.

Co mogę z tym zrobić ?

Czemu ampli zgubił wszystkie ustawienia po zaniku prądu w całym bloku, i czemu teraz nie mogę znaleźć żadnej stacji radiowej ?

EDIT:

==================================

Teraz tak bawiłem się tym amplitunerem i widzę że przy wyszukiwaniu stacji radiowych Mhz zmieniają się wg. Północnej Ameryki czyli co 0,2Mhz a nie co 0,5Mhz.

Najlepsze jest to, że próbuję zmienić to tak jak pisze w instrukcji lecz mi się nie udaje bo nie ma tego w MENU.

Na to wychodzi że ampli zresetował się naprawdę do ustawień fabrycznych.

Jestem przekonany, że dlatego nie łapie mi w trybie AUTO żadnych stacji radiowych !!

Jak to zmienić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kilka dni temu nie było prądu w całym bloku ze względu na jakąś awarię.

Wczoraj włączyłem amplituner Onkyo w celu posłuchania radia. Niestety żadna stacja nie była zaprogramowana. Cały tuner był zresetowany do ustawień fabrycznych, basy, soprany, wszelkie ustawienia audio były w opcji default, czyli tak jak dostałem amplituner z fabryki. Wszystko ponastawiałem tak jak było lecz tuner nie może znaleźć w trybie Auto żadnej stacji radiowej. Antena podpięta jest cały czas ta sama " kablówka ". Dziwiłem się co może się stać, że ampli zgubił ustawienia, to przypomniałem sobie, że chwilowo nie było prądu w całym bloku.

Druga sprawa jest dla mnie dziwna, że jednak TX SR304E zgubił ustawienia, po odłączeniu wtyczki od prądu i podłączeniu nawet za 2 dni tuner ustawienia trzyma.

Nie wiem co mogło się stać, że nie mogę znaleźć żadnej stacji radiowej, w trybie manual stacje znajduje,jednak nie są one STEREO, aby były STEREO, trzeba przełączyć na tryb AUTO, po przełączeniu na ten tryb cisza w głośnikach bo tuner nie znalazł stacji samodzielnie.

Co mogę z tym zrobić ?

Czemu ampli zgubił wszystkie ustawienia po zaniku prądu w całym bloku, i czemu teraz nie mogę znaleźć żadnej stacji radiowej ?

EDIT:

==================================

Teraz tak bawiłem się tym amplitunerem i widzę że przy wyszukiwaniu stacji radiowych Mhz zmieniają się wg. Północnej Ameryki czyli co 0,2Mhz a nie co 0,5Mhz.

Najlepsze jest to, że próbuję zmienić to tak jak pisze w instrukcji lecz mi się nie udaje bo nie ma tego w MENU.

Na to wychodzi że ampli zresetował się naprawdę do ustawień fabrycznych.

Jestem przekonany, że dlatego nie łapie mi w trybie AUTO żadnych stacji radiowych !!

Jak to zmienić ?

Ta awaria w bloku mogła się powiązać z jakimś gwałtownym skokiem napięcia, może obwody ochronne ampli. zadziałały. Z tond ten reset. Co do tunera, to weź od sąsiada jakieś radio i sprawdź czy na nim łapie sygnał (kablówka może nadawać tylko sygnał cyfrowy, chociaż to mało prawdopodobne)

A swoją drogą czy masz jakieś zabezpieczenie, przeciw przepięciowe?

ps. mógł nastąpił dziwny zbieg okoliczności, może wtyczka Ci się roztegociła. Tak czy owak musisz sprawdzić sygnał z anteny.

Edytowane przez czester15.30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sygnał z anteny jest. Sprawdzałem na mini wieży Sony. Poza tym w manualu stacje radiowe znajduję, jednak nie są one w stereo bo jak mówiłem tuner zmienia się co 0.02Mhz a nie jak u nas w Europie powinno zmieniać się co 0,5Mhz.

Najlepsze jest to że czytam instrukcję i jest w niej wyraźnie napisane jak zmienić opcję wyszukiwania stacji radiowych z regionu północnoamerykańskiego na europejski, jednak tego w ampli nie mam...

A wiem że gdy nastawiłbym aby szukało co 0,5Mhz to stacje by znalazł, tylko jak to zmienić jeśli instrukcja zawodzi ?

Istnieje możliwość zresetowania tego amplitunera przez użytkownika ?

Może po resecie doszłoby wszystko do normy?

EDIT:

Cóż, reset ustawień nie dał żadnego efektu.

Edytowane przez WSZtm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem. Może ktoś pomoże kto zna onkyo. Może resetowanie ustawień użytkownika to nie to samo co powrót do ustawień fabrycznych.

Często mi się zdarzało iż podejrzewałem winę sprzętu,źle napisaną instrukcję, a okazywało że szybko czytałem instrukcję.

Myślę że w onkyo jest wszystko sprawne, to kwestia przełączenia.

Musisz jeszcze raz przeczytać od dechy do dechy instrukcję i wszystkie jakieś tam pod spodem znaczki z opisami.(wystarczy czasem dłużej przycisk przytrzymać) Jak nie uda Ci się to serwis włączy, oby był uczciwy i nie twierdził że wymienił pół radia.

Ps. porównaj instrukcje podobnych modeli w języku angielskim.

może faktycznie jest niedokładnie tłumaczona to się zdarza. http://diplodocs.pl/marka-instrukcja-obslugi/ONKYO

W tym onkyo TX-SR307 jest o zmianie tunera na 0,5 ,ale opsiane jest jako strefa azja. Ściągnij ją sobie.

podaję bezpośredni link http://diplodocs.pl/314159.php?k=64dae52630986ceb29dee5affff8914c&ID=1252002&q=ONKYO%20TX-SR307

Edytowane przez czester15.30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za link.

Wszystko opisane praktycznie tak samo jak w mojej polskiej.

Schody się pojawiają jak mam wybrać w Menu Setup opcję HARDWARE.

Nie mam tej zakładki i w tym jest problem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w instrukcji angielskiej TX-SR307 z boku opisu po prawej jest narysowany pilot i odznaczone są wszystkie przyciski które występują na panelu przednim i są potrzebne do zamiany stref. W twojej instrukcji zdaje się nie ma rysunku. Znaczyło by to że w modelu TX-SR307 można by zrobić to z pilota. Jeżeli nie robiłeś tego z pilota to warto spróbować.

Wcześniej wyjmij przewód antenowy z gniazda amplitunera i odsuń go dalej (nie jestem pewny czy jest to mądre, ale na pewno nie zaszkodzi)

Ps. przetłumaczyłem kawałek instrukcji twego amplitunera, napisane jest tam że można to robić z pilota.

Pewnie już to dawno sprawdziłeś. Ślepy zaułek.

Edytowane przez czester15.30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sprawdzałem z pilota.

Ale zauważyłem, że albo to pisał jakiś niekompetentny człowiek chyba, bo jest tak:

Ogólnie ustawienia są jedne, nie ma więcej setupów niż 1.

W przypadku radia u mnie w polskiej piszą by nacisnąć setup i wybrac tą opcję " 0 Hardware...."

A dalej w instrukcji " Ustawienia zaawansowane, ciąg dalszy "( czyli nadal te same ustawienia ), ale odnoszące się do zmiany np, odległości głośników, czy sub jest czy nie, wielkość głośników, ucinanie pasma frontów itp, itd...

Pisze żeby z REMOTE nacisnąć SETUP i nastawiać, to czemu nie piszą jak w przypadku zmiany częstotliwości, na amplitunerze?

Tak opisali jakoby miały być 2 ustawienia.

A przycisk jest jeden i na pilocie i na panelu ampli guzik Setup prowadzi do tego samego.

Trochę zamotałem, ale mam nadzieje że da się zrozumieć.

Do zmiany częstotliwości wybierz 0 , a jak wybrać 0 jak opcje są od 1 do 4. A 0 nie ma. Próbowałem już z pilota i z amplitunera i na pasmie AM i FM i w trybie Auto i manual wciskać Setup i szukać zakładki " 0 Hardware ". Ale nigdzie jej nie ma, wszędzie od 1 do 4. Ehh.

Jeszcze nie wyjmowałem anteny, ale wątpię że coś da. Napisałem do serwisu Onkyo w polsce, ale wątpię, że mądrusie cokolwiek odpiszą.

No dla mnie to jest dziwne aby ampli się tak zresetował po przerwie tego prądu.

Resetowałem już go kilkukrotnie, ale bez efektów. A myslałem, że po resecie wskoczy tak jak powinno być wyszukiwanie europejskie, bo kupiony ampli był w Polsce w Piotrkowie Trybunalskim, gdybym miał ważna gwarancję to bym odesłał go, a jemu właśnie gwara się skończyła, a nie przedłużałem na 3 lata.

A szkoda bo dbam o sprzęt jak mało kto, od nowości nie wytarłem go ani suchą ani mokrą szmatką, czyszczę tylko takim pawim piórem, aby nie było żadnych smug i rys na wyświetlaczu, a tu nagle taki klops.

A dokładnie to wygląda tak:

Ustawienia częstotliwości:

radio.png

A w takim stylu są opisane te wszystkie inne ustawienia

inne.png

SETUP ten sam a inaczej opisany...

Edytowane przez WSZtm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 0 to spróbuj nacisnąć na pilocie cyfrę 0.(jak będziesz naciskał to może wcześniej wybierz na pilocie źródło dźwięku tuner, lub zostań w trybie amplitunera).

Nie mam innych pomysłów.

ps. oni nie tłumaczą dokładnie instrukcji.

Przetłumaczyłem w goglach pierwszy krok i pisze że tam ma się wyświetlić a nie wybrać:

Naciśnij przycisk [sETUP], aby wyświetlić

"0. Instalacja sprzętu ", a

następnie naciśnij [ENTER].

PS. NIC Z TEGO. Przed pierwszym krokiem jest napisane; Ustawienie odstępu wyszukiwania częstotliwości poza ameryką północną i europą. Czyli nie ma innej możliwości. Tylko serwis może przywrócić oprogramowanie z przed awarii.

Jednak nie jestem pewny tego.

Edytowane przez czester15.30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy nacisnę 0 na pilocie to jest opcja wyświetlacza, zmieniają się natężenia barw. Mocny, mocniejszy, słaby więc z Setup wychodzi :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy nacisnę 0 na pilocie to jest opcja wyświetlacza, zmieniają się natężenia barw. Mocny, mocniejszy, słaby więc z Setup wychodzi :(

Mam znowu niezbyt mądry pomysł.

W pierwszym kroku naciskając setup inie puszczając go przytrzymaj kilka sekund.

Gdy próbowałeś zmienić dostrajanie z pilota, to w jakim trybie był pilot, tunera czy amplitunera. Spróbuj tak i tak.

Najbardziej niepokojące jest to że w twojej instrukcji dostrajanie się odbywa skokowo co 10 i 9 Hz.

Edytowane przez czester15.30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi jak by na to że w twoim amplitunerze zostało zaaplikowane na stałe oprogramowanie wyszukiwania stacji co 0,5 Hz.( świadczy o tym opis, że to nie dotyczy europy )

Ale dlaczego w czasie awarii w sieci zostało ono utracone wraz z innymi ustawieniami niesprawiającymi kłopotu z ponownym ustawieniem?

Jedno drugiemu przeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sprawdzałem z pilota.

Ale zauważyłem, że albo to pisał jakiś niekompetentny człowiek chyba, bo jest tak:

Ogólnie ustawienia są jedne, nie ma więcej setupów niż 1.

W przypadku radia u mnie w polskiej piszą by nacisnąć setup i wybrac tą opcję " 0 Hardware...."

A dalej w instrukcji " Ustawienia zaawansowane, ciąg dalszy "( czyli nadal te same ustawienia ), ale odnoszące się do zmiany np, odległości głośników, czy sub jest czy nie, wielkość głośników, ucinanie pasma frontów itp, itd...

Pisze żeby z REMOTE nacisnąć SETUP i nastawiać, to czemu nie piszą jak w przypadku zmiany częstotliwości, na amplitunerze?

Tak opisali jakoby miały być 2 ustawienia.

A przycisk jest jeden i na pilocie i na panelu ampli guzik Setup prowadzi do tego samego.

Trochę zamotałem, ale mam nadzieje że da się zrozumieć.

Do zmiany częstotliwości wybierz 0 , a jak wybrać 0 jak opcje są od 1 do 4. A 0 nie ma. Próbowałem już z pilota i z amplitunera i na pasmie AM i FM i w trybie Auto i manual wciskać Setup i szukać zakładki " 0 Hardware ". Ale nigdzie jej nie ma, wszędzie od 1 do 4. Ehh.

Jeszcze nie wyjmowałem anteny, ale wątpię że coś da. Napisałem do serwisu Onkyo w polsce, ale wątpię, że mądrusie cokolwiek odpiszą.

No dla mnie to jest dziwne aby ampli się tak zresetował po przerwie tego prądu.

Resetowałem już go kilkukrotnie, ale bez efektów. A myslałem, że po resecie wskoczy tak jak powinno być wyszukiwanie europejskie, bo kupiony ampli był w Polsce w Piotrkowie Trybunalskim, gdybym miał ważna gwarancję to bym odesłał go, a jemu właśnie gwara się skończyła, a nie przedłużałem na 3 lata.

A szkoda bo dbam o sprzęt jak mało kto, od nowości nie wytarłem go ani suchą ani mokrą szmatką, czyszczę tylko takim pawim piórem, aby nie było żadnych smug i rys na wyświetlaczu, a tu nagle taki klops.

A dokładnie to wygląda tak:

Ustawienia częstotliwości:

radio.png

A w takim stylu są opisane te wszystkie inne ustawienia

inne.png

SETUP ten sam a inaczej opisany...

Z tego co pokazałeś w instrukcji obsługi ,to próbujesz zmienić częstotliwość AM-czyli fale długie ,a ciebie interesuje zmiana FM czyli tzw ukf-u.Może w tym jest problem,poszukaj w instrukcji może cos piszą o zmianie fal FM...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pokazałeś w instrukcji obsługi ,to próbujesz zmienić częstotliwość AM-czyli fale długie ,a ciebie interesuje zmiana FM czyli tzw ukf-u.Może w tym jest problem,poszukaj w instrukcji może cos piszą o zmianie fal FM...

Racja, ta zamiana na 9, 10 kHz dotyczy fal AM

Edytowane przez czester15.30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem to także na AMie, czego tyczy się instrukcja bo wg, opisane wyżej w zakładce "0 Hardware ... " powinno być AM i FM Frequency. Więc byłoby zmiana i do tego pasma i do tego.

Jednak ani na FM ani na AM nie ma " 0 Hardware..."

A AM też jest pokićkany z wersją amerykańską.

Na innym forum dostałem taką odpowiedź

Czyli wynika z tego, że procesorowi zdaje się, że ma do czynienia z wersją amerykańską, w której piny 10 i 20 procesora są zwarte do masy.

W wersji europejskiej piny te służą do dekodowania RDS-u.

A więc albo jest uszkodzony procesor, albo dekoder RDS na płytce tunera (albo jedno i drugie) .

Odłączyłbym taśmę połączeniową do tunera i sprawdziłbym czy tuner zaczyna stroić co 0,050 MHz.

Być może to pomoże określić, co jest uszkodzone

Nie chciałbym go rozkręcać :(

Edytowane przez WSZtm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem ciekawą sprawę.

Otóż, zresetowanie do ustawień fabrycznych nic a nic nie daje, jeśli chodzi o radio.

Natomiast po rozkręceniu i wypięciu taśmy zaznaczonej żółtymi strzalkami na zdjęciu, podłączeniu AV do prądu oraz odłączenie go i wpięciu taśmy na nowo w gniazdo, zalatwia całą sprawę, wszystkie opcje resetują się do ustawień europejskich. Po tym zabiegu tuner działa już na nasz rynek.

Czemu tak się dzieje ?

Jest to taśma łącząca przedni panel z pozostałą częścią.

Czemu kombinacja klawiszu resetu do ustawień fabrycznych na to nie działa, a wypięcie taśmy tak ?

p1020456bh.th.jpg

Edytowane przez WSZtm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę że instrukcja pisze o ustawianiu odstępu częstotliwości - POZA Ameryką i EUROPĄ.

Czyli jeżeli sprzęt kupiono w Ameryce lub Europie to nie ma możliwości zmiany tego ustawienia, jest ono fabrycznie wprowadzone i już.

To co zrobiłeś to jakby dokonałeś demontażu i ponownego montażu sprzętu czyli powtórzyłeś proces fabryczny :) po którym procesor amplitunera sam ustawił prawidłową wartość (jedyna zagadka to dlaczego wczesniej się zresetował ale taki widocznie miał kaprys)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...