Skocz do zawartości
Capcom

Pomoc w doborze głośników do 5.1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie

Nabyłem amplituner KD Marantz SR-6004, który był najsolidniejszy, najlepiej wykonany i najładniejszy z pośród amplitunerów które miałem do wyboru. No i oczywiście od Marantza oczekiwałem więcej muzykalności niż od np. kilku egzemplarzy Onkyo, które tam stały. Zapłaciłem za niego prawie piec razy więcej niż kilka lat temu za wzmacniacz, którego używałem do niedawna (Yamaha AX-497). Amplituner w połączeniu z frontami które odłączyłem od starego wzmacniacza gra tragicznie (nawet dałem kable Profigold, wcześniej były zwykle cienkie). Chyba za cenę piec razy wyższą gra piec razy gorzej :D. Czasami wydaje mi się ze mam dźwięk lepszy ze starego telefonu Samsunga którego słucham w robocie.

Gra to na kolumnach podłogowych Infinity Primus 360, które jak na swoja cenę graja świetnie, niedawno słyszałem kilka razy droższe Canton - y i ciesze się ze kupiłem coś dobrego za dobra cenę.

http://www.infinitysystems.com/home/products/product_detail.aspx?prod=PRIMUS360BK&CheckProduct=Y&Language=ENG&Country=US&Region=USA

Po podłączeniu do amplitunera bass stal się plastikowy, zero dynamiki i soczystości, poprawiła się szczegółowość ale co z tego jak brzmi płasko. Regulacja equalizera na niewiele się zdaje, wydaje się ze Audyssey AUTO gra najlepiej choć wtedy zaniża bass i czyje się jakbym słuchał odbiorników radiowych z lat 70 - tych.

Podejrzewam ze dopiero subwoofer i reszta głośników spowoduje to ze całość zacznie grac. Tylko co wybrać?

Jak już pisałem potrzebuje głośnika centralnego, suba i dwóch tylnych oczywiście.

Budżet 6000 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Nabyłem amplituner KD Marantz SR-6004, który był najsolidniejszy, najlepiej wykonany i najładniejszy z pośród amplitunerów które miałem do wyboru. No i oczywiście od Marantza oczekiwałem więcej muzykalności niż od np. kilku egzemplarzy Onkyo, które tam stały. Zapłaciłem za niego prawie piec razy więcej niż kilka lat temu za wzmacniacz, którego używałem do niedawna (Yamaha AX-497). Amplituner w połączeniu z frontami które odłączyłem od starego wzmacniacza gra tragicznie (nawet dałem kable Profigold, wcześniej były zwykle cienkie). Chyba za cenę piec razy wyższą gra piec razy gorzej :D. Czasami wydaje mi się ze mam dźwięk lepszy ze starego telefonu Samsunga którego słucham w robocie.

Gra to na kolumnach podłogowych Infinity Primus 360, które jak na swoja cenę graja świetnie, niedawno słyszałem kilka razy droższe Canton - y i ciesze się ze kupiłem coś dobrego za dobra cenę.

http://www.infinitysystems.com/home/products/product_detail.aspx?prod=PRIMUS360BK&CheckProduct=Y&Language=ENG&Country=US&Region=USA

Po podłączeniu do amplitunera bass stal się plastikowy, zero dynamiki i soczystości, poprawiła się szczegółowość ale co z tego jak brzmi płasko. Regulacja equalizera na niewiele się zdaje, wydaje się ze Audyssey AUTO gra najlepiej choć wtedy zaniża bass i czyje się jakbym słuchał odbiorników radiowych z lat 70 - tych.

Podejrzewam ze dopiero subwoofer i reszta głośników spowoduje to ze całość zacznie grac. Tylko co wybrać?

Jak już pisałem potrzebuje głośnika centralnego, suba i dwóch tylnych oczywiście.

Budżet 6000 zł

To znany problem. Wzmacniacz wielokanałowy kina domowego nawet za 5000zł zagra w stereo o wiele gorzej od wzmacniacza dwukanałowego w cenie 1000zł. Dopiero flagowe amplitunery wielokanałowe za 20000zł ,które ważą 50kg. mają dobre stereo (to nie są żarty).

Reszta kolumn potrzebna jest tylko do kina domowego, a nie do prawdziwego stereo.

Po zakupie kolumn satelickich i sabbufera proponuje Ci połączenie kina domowego z dobrym stereo. W tym celu musisz wykorzystać swój stary wzmacniacz i połączyć go z amplitunerem.

Yamaha twoja ma nawet taką funkcję przystosowanie do współpracy z KN, bezpośrednie wejście i wzmocnienie DVD CD.

UWAGA W CZASIE KALIBRACJI SYSTEMU KINA DOMOWEGO NA WZMACNIACZU DWUKANAŁOWYM POKRĘTŁO GŁOŚNOŚCI MA BYĆ USTAWIONE NA GODZINĘ 12, NAJWYŻEJ NA 13-STĄ.

Żebyś mógł zapoznać się ze szczegółowym podłączeniem podaję link do innego tematu. Przeczytaj tam moją ostatnią odpowiedź.

http://hdtvpolska.com/topic/17031-kalibracja-subwoofera/page__st__20

ps. a co do wyboru kolumn, to proponuję dobrać głośniki tej samej firmy i serii. Duże znaczenie w tym ma centralna kolumna. Zbliżona będzie równowaga tonalna centralnego z frontowymi, gdyż membrany w głośnikach średnio tonowych i wysoko tonowych są takie same. Poza tym wydasz mniej pieniędzy na same głośniki, a więcej możesz przeznaczyć na jakiś lepszy i droższy sub niekoniecznie tej samej firmy.

Edytowane przez czester15.30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem pre-out frontow pod Aux w ampli (bo nie było czegos takiego jak main in) i doznałem szoku. Normalnie z podziwu nie mogę wyjść jak sprzęt ze średnio - wyższej polki amplitunerów KD może grac tak słabo. Mialem kiedys Logitech - y z 5450 5.1 i tamte głośniczki naprawdę pokazywały co znaczy jakość w dobrej cenie (nawet do stereo, w połączeniu z CSS2 Sound Blasterow grały dużo, dużo lepiej). Teraz oczywiście nie sprzedam już tego wzmacniacza :), dzięki za pomysł czester, oczywiście znalem to z przeszłości ale jakoś o tym nie pomyślałem :)

Sprawa rozbudowy zestawu do 5.1 nadal aktualna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega wyżej dobrze podpowiada co do centralnego. Powinien on być z tej samej serii co fronty. Chodzi o zastosowanie tych samych głośników wysokotonowych.

Większa dowolność jest w przypadku doboru satelitek i suba. Te nie muszą być nawet tej samej marki. :)

Jeśli chodzi o satelity to masz do wyboru jeszcze "tradycyjne konstrukcje" i głośniki dipolowe często zwane efektowymi.

Dobry pomysł też zostawieniem sobie wzmaka stereo do słuchania stereo, a ampli do filmów/gier etc z dźwiękiem wielokanałowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem pre-out frontow pod Aux w ampli (bo nie było czegos takiego jak main in) i doznałem szoku. Normalnie z podziwu nie mogę wyjść jak sprzęt ze średnio - wyższej polki amplitunerów KD może grac tak słabo. Mialem kiedys Logitech - y z 5450 5.1 i tamte głośniczki naprawdę pokazywały co znaczy jakość w dobrej cenie (nawet do stereo, w połączeniu z CSS2 Sound Blasterow grały dużo, dużo lepiej). Teraz oczywiście nie sprzedam już tego wzmacniacza smile.gif, dzięki za pomysł czester, oczywiście znalem to z przeszłości ale jakoś o tym nie pomyślałem smile.gif

Sprawa rozbudowy zestawu do 5.1 nadal aktualna.

Tak oczywiście twój wzmacniacz zintegrowany dwukanałowy yamaha nie ma rozdzielnej sekcji przedwzmacniacza od końcówek mocy main in, ale ma bezpośrednie wzmocnienie CD DVD, jest to jednocześnie wejście (to się nazywa teraz marketingowo przez yamahę: przystosowany do współpracy z kinem domowym) Omija tam jakieś niepotrzebne obwody,a na swojej drodze ma tylko pokrętło głośności. Podłącz do tego gniazda amplituner wielokanałowy i włącz na panelu przednim po prawej stronie przycisk CD DVD direct amp.

Nie puszczaj sygnału analogowego z jakiegoś źródła np: dwd, cd, tuner satelitarny do amplitunera wielokanałowego, bo wtedy nastąpi nieznaczna strata sygnału, sygnał będzie musiał przejść przez dwa przedwzmacniacze. Analogami łącz bezpośrednio z dwukanałowym.(odpowiednio pod różne gniazda liniowe: aux, tuner tape itp.)

Jeżeli będziesz chciał posłuchać muzyki w stereo z dvd lub cd nie będziesz musiał odpalać amplituner wielokanałowy.

Ja to nawet słuchając radia nie korzystam z tunera radiowego wbudowanego w amplitunerze wielokanałowym. Mam oddzielne pudełko (tuner radiowy) który podłączony jest do wzm. dwukanałowego.

Do amplitunera wielokanałowego puszczaj sygnał cyfrowy.

A teraz z innej beczki.

Połączenie amplitunera wielokanałowego z wzmacniaczem dwukanałowym daje lepszy dźwięk w kinie domowym niż z tego samego amplitunera wielokanałowego. Wiem to na pewno z doświadczenia. Scena dźwiękowa przednia jest lepsza, bardziej czysta, wyrazista. Dzieje się to tak gdyż kolumny frontowe są zasilone porządnym wzmacniaczem i mogą rozwinąć swoje skrzydła.

Edytuję : Twój wzmacniacz stereo zintegrowany nie jest przystosowany do współpracy z kinem domowym , pomyliłem się .

Edytowane przez czester15.30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Wam za rady :)

Kolumny wszystkie będą od zestawu, tylko sub będzie inny, porządniejszy.

Czester gdybym był audiofilem zapewne bym tak zrobił, jednakże ten cyfrowy equalizer w amplitunerze KD jest bardzo marny, a bez kręcenia galami we wzmaku nie ma soczystości i głębokiego bassu, wiec musi zostać tak jak jest.

Co do plusów połączenia KD ze wzmakiem to święta racja, już wyobrażam sobie o ile lepszy dźwięk uzyskam (podług różnicy jak grały fronty z samym ampli KD, a jak graja teraz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Wam za rady :)

Kolumny wszystkie będą od zestawu, tylko sub będzie inny, porządniejszy.

Czester gdybym był audiofilem zapewne bym tak zrobił, jednakże ten cyfrowy equalizer w amplitunerze KD jest bardzo marny, a bez kręcenia galami we wzmaku nie ma soczystości i głębokiego bassu, wiec musi zostać tak jak jest.

Co do plusów połączenia KD ze wzmakiem to święta racja, już wyobrażam sobie o ile lepszy dźwięk uzyskam (podług różnicy jak grały fronty z samym ampli KD, a jak graja teraz)

Jeżeli jesteś zadowolony, to niech zostaje, oto w tym wszystkim chodzi.

Teraz poruszę inny temat. Zostaw trochę pieniędzy na kable połączeniowe analogowe, cyfrowe.

Do swego sprzętu wystarczy że kupisz najtańsze specjalizujących się firm w okablowaniu.

Cena do 120 zł. Producęci tacy jak: http://www.audiosystem.com.pl/firmy/18/tara-labs

http://www.ceneo.pl/;004+sMonster~~MCable~~M2~~Mrca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...