Skocz do zawartości
ferczu

GT20 czy VT20?

Rekomendowane odpowiedzi

Glowie sie ktory model tv kupic.

Najpierw zwrocilem uwage na V20, ale zobaczylem VT20 w akcji z 3D i postanowilem dolozyc troche zlotowek, jednak teraz kolejny dylemat, ktory model...

GT20 czy VT20?

Ktory z tych modeli jest nowszy i czy zarazem lepszy?

Prosze o Wasze opinie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glowie sie ktory model tv kupic.

Najpierw zwrocilem uwage na V20, ale zobaczylem VT20 w akcji z 3D i postanowilem dolozyc troche zlotowek, jednak teraz kolejny dylemat, ktory model...

GT20 czy VT20?

Ktory z tych modeli jest nowszy i czy zarazem lepszy?

Prosze o Wasze opinie..

Nowszy GT20. ALe czy lepszy ??? Na pewno ma konwersję 2D-3D. Nie widziałem w akcji.

Poza tym w 65"-ach nie wystepuje :P .

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zas mam podobny problem ale z wersjami G20 i V20... nigdy nie mialem okazji ich porownac obok siebie. ktos cos wie wiecej?

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, Google naprawdę nie boli... testów tych TV jest całe mnóstwo. I od razu odpowiem, pod względem jakości obrazu seria V zdecydowanie wygrywa z serią G.

Porównanie GT20 z VT20: http://www.digitalversus.com/duels.php?ty=10&ma1=60&mo1=1008&p1=9659&ma2=60&mo2=821&p2=8210&ph=16

Edytowane przez Kroth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.GT20 jest nowszy.

2.GT20 jesto gorszy pod względem jakości obrazu do VT20.

3. GT20 jest gorszy pod względem jakości obrazu 2D (50HZ, PAL) od G20.

4. VT20 w pewnych aspektach jest gorszy pod względem jakości obrazu 2D (50Hz, PAL) od G20.

Generalnie wszelkie modele Panasonica 3D na sygnałach 50fps mają problem w 2D z false conturingiem i posteryzacją.

Generalnie modele z serii V są lepsze od swoich odpowiedników z serii G, ale przepaści nie ma.

Kierując się powyższymi zasadami każdy może wybrać wedle potrzeb i preferencji.

do przekazu 2D V20 -> G20 -> VT20 -> GT20

do przekazu 3D, zdecydowanie VT20 -> GT20

Do 2D bezpieczny i rozsądny wybór to G20 i V20, do 3D to VT20, GT20 już niestety warunkowo, z racji na spore problemy przy 2D 50Hz. GT20 można wybrać, tylko po wcześniejszym ustaleniu czy jego potencjalne problemy przy 2D nam nie przeszkadzają.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co widziałem w MM to G20 też ma problem z falseconturingiem (a więc i v20 też pewnie ma bo to ta sama matryca)

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak tam były poustawiane w MM, ale mogę się domyślać że w trybie na "zęby bolą", czyli typowy tryb sklepowy prezentacyjny, wszystko na maksa.

Ja miałem oba obok siebie, podłączone do mojego własnego N-Boxa z nagranymi różnymi materiałami na okoliczność przetestowania. Oba wstępnie skalibrowane, oba na sygnałach 50Hz, czyli tego czego nie lubią najbardziej. Jeśli miałbym się pokusić o wartości liczbowe, to problemy GT20 określiłbym na 20%, analogiczne przy G20 na 5%. False contouring daje się zauważyć w obu przypadkach, szczególnie na jakimś paskudnym materiale, przy czym w G20 jest spokojnie poniżej mojego progu akceptowalności, w wersji GT już niestety ten próg przekracza. Kolejna różnica jest w "PWM Noise" to znaczy w specyficznych szumach matrycy, wynikających ze sposobu generowania kolorów pośrednich. W GT wszystko w okolicach cieni na twarzach jest takie jakieś bardziej przybrudzone. W G20 jest dużo bardziej gładkie. To samo podczas ruchu. Pewne problemy dają się też zauważyć w gradacji odcieni danego koloru. Szczególnie dało się to wychwycić w obrazach zawierających jednolity wycinek nieba. W GT20 przejście z ciemnego do jasnego odcienia, odbywało się bardziej schodkowo. Zaznaczam, na obu sprawdzałem na identycznym materiale. Dokładnie te same kadry i z tego samego źródła. Więc wykluczam wpływ dodatkowych czynników na prezentację obrazu.

Reasumując, coś za coś... jeśli ktoś chce funkcjonalność 3D w taniej plaźmie Panasonica, to musi się pogodzić z nieco gorszą jakością obrazu 2D 50Hz. I żeby była jasność, pomimo określonych specyficznych wad i tak obraz z GT20 jest lata świetlne do przodu przed większością telewizorów LCD klasy średniej, dostępnych na rynku.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no na ustawienia nie miałem wpływu - mogłem tylko wybrać kanał przyciskami na tv.

pewnie dlatego vt20 grał lepiej od g20 - bo miał włączony np. IFC co eliminowało FC.

a wiesz może czemu vt20 miałby dawać lepszy obraz od gt20? z opisów jedyna różnica w obrazie powinna sprowadzać się do lepszej szyby/filtra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no na ustawienia nie miałem wpływu - mogłem tylko wybrać kanał przyciskami na tv.

pewnie dlatego vt20 grał lepiej od g20 - bo miał włączony np. IFC co eliminowało FC.

a wiesz może czemu vt20 miałby dawać lepszy obraz od gt20? z opisów jedyna różnica w obrazie powinna sprowadzać się do lepszej szyby/filtra

Bo ma wyrażnie lepszą czerń i kontrast od GT20. Suche opisy nie powiedzą ci wszystkiego o danym TV.

Edytowane przez Kroth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sklepie stały obok siebie gt20 i vt20 i praktycznie różnicy nie widać było na tym samym sygnale - obrazy identyczne.

producent też nie określił kontrastu lepszego w vt20 od gt20 - myślisz że stwierdził że nie warto wspomnieć o tej (wyraźnie lepszej) różnicy?

raczej jedyne główne różnice to Infinite Black filter który trochę polepszy czerń i dodatkowy woofer.

matryce mają te same.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He he, ano właśnie: "w sklepie" - oto słowo klucz :lol: Jeśli chodzi o ten kontrast to zapewne chodzi tu o kontrast dynamiczny i tutaj faktycznie pewnie nie ma różnicy pomiędzy tymi dwoma modelami...

Co innego kontrast statyczny, tutaj masz porównanie tych dwóch modeli: http://www.digitalversus.com/duels.php?ty=10&ma1=60&mo1=1008&p1=9659&ma2=60&mo2=821&p2=8210&ph=16. Wyrażna różnica na korzyść VT20.

Edytowane przez Kroth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cóż mogę napisać. widać się pomylili - zresztą dziwne że kontrasty w vt65 i vt50 są identyczne. ty ufasz jakiejś stronie internetowej a ja oczom.

no bo chyba nie sądzisz że szyba poprawiła czerń 6 krotnie.

zobacz jaki kontrast ma model 42g20. wychodzi że panasonic ma magiczną szybę w serii v :).

przypuszczam że więcej niż 10-20 procent kontrastu to nie daje w praktyce.

poza tym porównujesz 50cali do 42 - znajdź porównanie modeli 42 calowych - vt20 i gt20.

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekątne nie mają tu żadnego znaczenia, plazmy to nie LCD-ki... Po za tym nie sadzę aby te modele różniły się tylko i wyłącznie filtrem. Może i oba modele mają ten sam typ matrycy co nie znaczy od razu że mają takie same osiągi. Dla przykładu matryce LCD przykładowo S-PVA też mają różne możliwości pomimo tego że to ten sam typ matrycy.

Po za tym chciałbym zauważyć że specjalistyczne urządzenia pomiarowe są nieporównanie bardziej czułe od ludzkiego, niedoskonałego przecież wzroku.

Edytowane przez Kroth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w plazmach właśnie jeszcze bardziej przekątna ma znaczenie.

model 50calowy ma piksel o około 60% większej powierzchni. stąd im większy panel tym może jaśniej świecić.

wg mni eten kontrast 15tysięcy jest dla 65 cali. 50 będzie miał mniej a 42 jest pewnie na granicy i ma wszystko wyśrubowane na max'a.

dlatego np. samsung nie robi full hd w rozmiarze 42cale - u nich nawet 50 cali ma słabą jasność zwłaszcza jak dowalą jakiś super hiper filtr czerni.

co do matryc - myślisz że Panasowi do tv tańszego o 800zł opłacałoby się wrzucać dedykowaną specjalnie matrycę?

te kilka stówek to kosztuje lepsza szyba, sub i literka V w nazwie.

co do pomiarów to nadal nie podałeś mi jakiegoś testu gdzie jest podane że 42vt20 ma kontrast 6 krotnie lepszy od gt20.

dlatego uważam że dla tej przekątnej jednak kontrast będzie max 10-20% lepszy.

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak przyglądnąłem się bliżej twojemu porównaniu:

http://www.digitalversus.com/duels.php?ty=10&ma1=60&mo1=1008&p1=9659&ma2=60&mo2=821&p2=8210&ph=14

przy gt20 nie masz opisu czy kontrast był mierzony dla 1% czy dla 35%.

zakładam że dla 35% i wtedy wszystko pasuje.

gt20 - 0,07 i jasność 190 - daje kontrast 2680

vt20 - 0,05 i jasność 150 i kontrast wyjdzie około 3000 tysięcy.

i teraz wyniki idealnie pasują do tej ciemniejszej szyby w vt20.

mocniej tłumi jasność i co logiczne daje lepszą czerń. kontrast też wychodzi o 12% lepszy no bo filtr Pro jest zapewne lepszy.

z twojej strony jeszcze jeden wniosek można wyprowadzić:

http://www.digitalversus.com/duels.php?ty=10&ma1=102&ma2=60&mo2=821&p2=8210&ph=14

jest szansa że już w tym roku panasonic vt30 dogoni kuro 508 z 2007roku - brawo Panas :)

a kiedy dogoni 509, KRP i jeszcze chyba w stanach był topowy model Elite

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w plazmach właśnie jeszcze bardziej przekątna ma znaczenie.

model 50calowy ma piksel o około 60% większej powierzchni. stąd im większy panel tym może jaśniej świecić.

wg mni eten kontrast 15tysięcy jest dla 65 cali. 50 będzie miał mniej a 42 jest pewnie na granicy i ma wszystko wyśrubowane na max'a.

dlatego np. samsung nie robi full hd w rozmiarze 42cale - u nich nawet 50 cali ma słabą jasność zwłaszcza jak dowalą jakiś super hiper filtr czerni.

co do matryc - myślisz że Panasowi do tv tańszego o 800zł opłacałoby się wrzucać dedykowaną specjalnie matrycę?

te kilka stówek to kosztuje lepsza szyba, sub i literka V w nazwie.

co do pomiarów to nadal nie podałeś mi jakiegoś testu gdzie jest podane że 42vt20 ma kontrast 6 krotnie lepszy od gt20.

dlatego uważam że dla tej przekątnej jednak kontrast będzie max 10-20% lepszy.

Dokładnie tak jest jak Kolega wyżej napisał. Plazma im większa tym lepsza, wersje 63 calowe różnią się sporo od wersji 42 calowych, właśnie ze względu na rozmiar podstawowej komórki plazmowej. Co do matryc w VT20 i GT20 to różnią się przede wszystkim filtrem, co nie znaczy że to mała różnica, bo ma ona fundamentalny wpływ na resztę, inaczej można skonstruować elektronikę towarzysząca i inne algorytmy zastosować i tak właśnie się dzieje, szczególnie w kwestii algorytmów procesorów obrazowych DSP. W VT20 znacznie mniej dostrzegalne są własne szumy matrycy, mniej wyłazi posteryzacja. To wszystko kwestia tandemu: elektronika - firmware elektroniki - filtr na matrycy.

Różnice w jakości generowanego obrazu pomiędzy GT20 i VT20 są i to całkiem spore, łatwe do wychwycenia w domu, gdzie obraz można wystarczająco dobrze ustawić. A zacierają się właśnie w warunkach sklepowych, gdzie na jednym jak i na drugim nastawy i sam obraz są tak spier... przepraszam popsute, że nie widać potencjalnych zalet VT20 w odniesieniu do niższego modelu. W sklepie na jednym jak i na drugim jest tak samo źle po prostu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie moje wcześniejsze uwagi dotyczą trybu 2D.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to powiem szczerze w 2d szumy są ok. nic specjalnego nie rzuca się w oczy - widać z 50cm a dalej już praktycznie nie.

ale w trybie 3d w ciemnych scenach to dithering to jakiś koszmarek. to normalne?

fakt że lubię wtedy podbić jasność na tryb Dynamiczny - czy to właśnie tryb dynamiczny podbija szum?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak przyglądnąłem się bliżej twojemu porównaniu:

http://www.digitalversus.com/duels.php?ty=10&ma1=60&mo1=1008&p1=9659&ma2=60&mo2=821&p2=8210&ph=14

przy gt20 nie masz opisu czy kontrast był mierzony dla 1% czy dla 35%.

zakładam że dla 35% i wtedy wszystko pasuje.

gt20 - 0,07 i jasność 190 - daje kontrast 2680

vt20 - 0,05 i jasność 150 i kontrast wyjdzie około 3000 tysięcy.

i teraz wyniki idealnie pasują do tej ciemniejszej szyby w vt20.

mocniej tłumi jasność i co logiczne daje lepszą czerń. kontrast też wychodzi o 12% lepszy no bo filtr Pro jest zapewne lepszy.

z twojej strony jeszcze jeden wniosek można wyprowadzić:

http://www.digitalversus.com/duels.php?ty=10&ma1=102&ma2=60&mo2=821&p2=8210&ph=14

jest szansa że już w tym roku panasonic vt30 dogoni kuro 508 z 2007roku - brawo Panas :)

a kiedy dogoni 509, KRP i jeszcze chyba w stanach był topowy model Elite

Ślepy kurna jesteś czy co ?! :huh: Przecież już go przegonił i to solidnie !

Edytowane przez Kroth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w plazmach właśnie jeszcze bardziej przekątna ma znaczenie.

model 50calowy ma piksel o około 60% większej powierzchni. stąd im większy panel tym może jaśniej świecić.

wg mni eten kontrast 15tysięcy jest dla 65 cali. 50 będzie miał mniej a 42 jest pewnie na granicy i ma wszystko wyśrubowane na max'a.

dlatego np. samsung nie robi full hd w rozmiarze 42cale - u nich nawet 50 cali ma słabą jasność zwłaszcza jak dowalą jakiś super hiper filtr czerni.

co do matryc - myślisz że Panasowi do tv tańszego o 800zł opłacałoby się wrzucać dedykowaną specjalnie matrycę?

te kilka stówek to kosztuje lepsza szyba, sub i literka V w nazwie.

co do pomiarów to nadal nie podałeś mi jakiegoś testu gdzie jest podane że 42vt20 ma kontrast 6 krotnie lepszy od gt20.

dlatego uważam że dla tej przekątnej jednak kontrast będzie max 10-20% lepszy.

Taaa dokładnie to samo można napisać o LCD-kach a nawet każdej innej technologii :rolleyes: Tam też im większa matryca, tym większy piksel a co za tym idzie, także wyższa jasność :P Pfff, też mi Amerykę odkryłeś...

Edytowane przez Kroth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie ty chyba masz problem.

w kuro 508 czerń 0.5 i jasność 180

a vt20 czerń ta sama ale jasność 150

i kto jest ślepy?

w tym drugim kontraście na 1% to zdaje się kuro 509 ma 85000 do marnych 15000 z obecnej serii panasonica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie 150 tylko 190. Ty naprawdę jesteś ślepy xD Ten nieporównanie wyższy kontrast Panasa to myślisz że skąd się wziął ? Z kątowni ? Kontrast danego TV bierze się ze stosunku czerni do jasności, przecież to logiczne.

"w tym drugim kontraście na 1% to zdaje się kuro 509 ma 85000 do marnych 15000 z obecnej serii panasonica" - to pewnie też wziąłeś z kątowni ? :lol:

Edytowane przez Kroth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to raczej ty masz problemy ze wzrokiem - widać chcesz widzieć to co ci pasuje

kontrast dla panasów biorą teraz dla 1% blanc/white a kiedyś brano dla 35% - więc jak porównujesz vt20 do kuro 508 to weź wskaźniki z vt20 dla 35%.

wtedy panas już nie jest taki thebest jak myślałeś hehe

http://www.digitalversus.com/duels.php?ty=10&ma1=102&ma2=60&mo2=821&p2=8210&ph=14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie wytłumacz mi skąd wziął się ten wyższy kontrast Panasa. Skoro według ciebie obydwa TV mają taką samą czerń a Pioneer wyższą jasność.

Na logikę to Pioneer w takiej sytuacji powinien mieć wyższy kontrast czyż nie ? Oj, z logicznym rozumowaniem to u ciebie krucho...

Edytowane przez Kroth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...